Fórum témák
» Több friss téma |
https://www.emag.hu/m-tech-bluetooth-speaker-2-1ch-mt-201bt-piros-h...QYBBM/
Én hagytam ki igazából. Erről a rádióról van szó, mivel tönkrement, a teljes elülső panelt leszedtem és egy sima bemenetet kapott az erősítő oda, ahova a digitás panel képzi a bemeneti jelet, ezáltal tisztább lett a hangja. Szóval közvetlen kap bemenetet egy 2 méteres kábelről, valószínűleg az szólaltatja meg. Nagyon nem néztem utána mi merre hány óra. Ahol 3 lábas volt a szalagkábel csatlakozója ott tippeltem arra, hogy az lesz a bemenet, nyertem is. Rákötöttem a jelet, megszólalt.
Sziasztok szép napot. szerintetek ez a qsl lap ér e valamit. van belőle 40-50db. Üdv Lali
Ingyen vihetőként, hívójellel rendelkezőnek, persze.
Nem tudom küldenek-e még papír alapú QSL lapot "via bureau"?
Gyanítom nem lesz használható, mert már más a cím.
Bővebben: Link
Akkor ha szervezünk találkozót, akkor felülpecsételve emléklapként/belépőként működhet.
Apámét is sajnáltam kidobni...
Valaki elárulná pontosan miket hallok? Hogyan szólhat egyszer kínai rádió, máskor valami más egész hangosan? A felhőkről verődik vissza?
Bővebben: Link Mindez mellett, számolni kell azzal, hogy egyazon frekvenciát földrajzilag több helyen is használnak egyidejűleg. Ennek következményei vannak.
Nem valószínű hogy pont Kínából jön az adás. Anno a hidegháború idején propaganda/zavaró céllal létesített rövidhullámú adók egy része mai napig megvan és ezek "bérsugárzást" végeznek. Ebben a tekintetben Kína elég offenzív és különböző nyelveken - köztük magyarul is - sugároznak 100 kW nagyságrendű teljesítménnyel. Vélhetően ugyanazt az adót hallod, ami akár Erópában is lehet.
Hogy az arányok érzékelhetők legyenek itt egy képernyőkép. Jóllehet a preszelektorom a 20m-es amatőrsávra van hangolva, 13635 kHzen most éppen Törököszáh Hangja mejdnem lelóg a képernyőről
Most aztán tényleg egy legutolsó komment a ferritantennával kapcsolatban.
Ma reggel a belehallgattam a Nagyváradi-kör (ugye itt jogos a nagybetű ?) forgalmába. Sajnos, a rádiócskámon S-mérő nincsen csak dBu értéket jelez, meglehetősen nagy késleltetéssel ami a vétel minőségére nézve semmiféle információt nem hordoz. Jobb híján a telefonra telepített "SPL meter" alkalmazást használtam, ami mutatja a minimális és a maximális zajszint értékét egy adott időszakason belül. Ezek különbsége ha pontosan nem is adja a(z) SNR értéket, de legalábbis korrelációban van azzal. Ma reggel ezeket sikerült mérnem: YO5PHQ 20-25 dB Pusztaújlak YO5CUX 12-14 dB Magyarremete YU2NZ 3-8 dB Magyarkanizsa HA2NK 1-2 dB Csisztapuszta (kitelepülés) HA3UH 5-8 dB Ózd HA1DMV 1-8 dB Budapest HA2RI 20-30! dB Szentgál HA8DQ 3-6 dB Szeged (10W?) QTH-m továbbra is Miskolc-Újdiósgyőr, ebédlőasztal nyugati sarka. Megjegyzem, hogy akiket alig hallottam azokat többnyire a "nagyok" sem. 73!
"...ebédlőasztal nyugati sarka."
Az lenne az igazi összehasonlítási alap ha a keleti sarkon is megpróbálnád.
Mint minden viccnek, ennek is legalább a fele komoly. Gondolom, a padlásantenna, meg a falban-tetőtérben futó villamos vezetékek igen cifra elektromos teret alakítanak ki a házon belül, igy tényleg nem mindegy, hogy keleti vagy nyugati sarok
Azért értjük, nem is annyira vicces, mint gondolnánk. Egy jegyzőkönyvnek pontosan tartalmaznia kell a művelet körülményeit, a megismételhetőség, és az összehasonlíthatóság miatt.
Igen, tökéletesen igazatok van. Nekem például valamilyen oknál fogva az egész ház árnyékolt. Se mobil, se rádió, se TV jel nem jön be antennára. Így mindenhez kénytelen voltam kültéri antennát csinálni vagy az udvaron használni ezeket a berendezéseket. Persze kivétel van. Az pedig egy szükséges mellékhelyiség ahol kis mobiljel azért van. Még jó, hogy több ilyen van a házban.
Sziasztok! Érdeklődöm, van-e tapasztalat az Ebayes LD MOS fetekel kapcsolatban? Akarok venni egy minipa100 végfokot kísérletezni. Felmerült bennem, hogy van csomó féle MOS FET, de némelyik adatlap szerint 1900-2000 Mhz-ig megy. Kérdés: vajon RH-n hogyan viselkedik egy ilyen jószág? (MRF19125)
Bővebben: Link Sokféle van, mindet eredetileg URH-ra tervezték. Furcsa, hogy az adatlap nevesít f1, f2 frekvenciát. A tranyón belül van integrált sávszűrő, ami miatt RH-n esetleg nem megy? A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
Van alacsonyabb határfrekvenciájú is, pl. A Grant CB végfokában is valamilyen MRF tranzisztor volt. Nagyjából 30 MHz -ig.
Keresgél, csak nem biztos, hogy beszerezhetők. Bővebben: Link Szűrő nem hiszem, hogy van bennük, egyszerűrn lehet, hogy gerjedékenyebbek, mint lenniük kellene.
Szia ! Vannak köztük használhatók, de mindenképp nézd át az adatlapjukat.
Nagy részük nem szélessávú(wideband) hanem GSM/DCS frekvenciákra gyártott, "sávhatárolt " FET.(1-200Mhz a sávtartományuk VHF-en!) Hozzám is került rengeteg ilyen, de gyakorlatilag használhatatlan rádióamatőr célra. Lásd fotók....
A helyzet az, hogy ezek nem is tranzisztorok, hanem komplett integrált végfokok. Ezeket valóban csak abban a sávban lehet használni, ahová tervezték. Bár az utolsó képen a BLF az csak tranzisztor. Adatlapja elég szegényes, jó lenne egy Schmith diagram mondjuk legalább a kimeneti impedancia menetéről.
LD-MOS FET-ek, nem tranzisztorok.
Ezekről indult a beszélgetés, nem RF tranzisztorokról. Ha megnézted az adatlapjuk, minden érthető. Az eredeti Philips adatlap eléggé részletes. A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
A 20097-es is tranzisztor...(és a 20082-es is az szerintem...bár azt nem néztem meg)
quote]Bár az utolsó képen a BLF az csak tranzisztor. [/quote]
A BLF1820-70 ről beszéltünk, az pont FET. A PTB sorozat az tranzisztor, arról pont nem beszéltünk. De ugyanaz a helyzet velük sajnos, mint a fetekkel. Elnézést a megtévesztő fotókért, egy dobozba kerültek a semmire nem jó vackaim A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
Amire ERICSSON van ráírva, az nem is. Viszont a BLF1820, az csak POWER MOSFET.
Bővebben: Link
Én pedig nem az utolsó képre reagáltam, azt gondolom
De...ha már szigorúan nézzük, a FET az nem tranzisztor?? ) Szerintem semmi baj azokkal a tranyókkal sem, csak nyilván ahogy pucuka is írta, figyelni kell arra, hogy a több 100MHz-en esetleg begerjedő fokozat ne vezessen meg alaposan! )
Ja, ha szigorúan nézzük, akkor az, a FET is tranzisztor.
Baj az nincs velük, hozzák az adatlapon megadott paramétereket. Csak mondjuk a PTB 20097 sem 430MHz-en, sem 1200 MHz-en nem megy, csak a megadott GSM sávban.(Nem gerjedésről szól a fáma.) Pont erről beszélünk. Nem oda gyártották, ezért a rádióamatőr frekiken nem mennek. (Kár, mert van nálam több 100 db) A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
Én nem láttam semmi annak ellentmondó adatot egyik adatlapon sem, ami arra utalna, hogy ne mehetne alacsonyabb frekvencián sem!
Ha rámérsz DC-n, és azt találod, van mérhető bétája ennek is, máris biztos lehetsz benne, menni fog vele az erősítés köztes frekvencián is! ) Idézet: „Kár, mert van nálam több 100 db” Elboltolhatunk pár darabot, ha nem igazán tudod mire használni őket! A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
Kevered a dolgokat.
A fotókon a PTB sorozat az valóban tranzisztor, a BLF sorozat pedig FET. Mint ahogy helytelenül írtad: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2265859.html#2265859 Az utolsó képen A BLF1820 az fet, nem tranzisztor, ott van a hozzászólásodban, 10 perce írtad. Mindegy, tévedni emberi dolog. Mindegyikről van adatlap, ha valamit belinkelsz,akkor legyen helyes, ne egy teljesen más valami.Maradjunk a TÉNYEKNÉL! Köszi!
Pár, nálam okosabb GSM szaki szerint a bemeneti (Gate )oldalon egy integrált sávszűrő van, itt bukik a mutatvány.
Sajnos tényleg nem tudom mire használni őket, majd e-bay-en, vagy Friedricshafenben elvásnak.
Az lényegtelen, hogy van ott valamiféle integrált sávszűrő, avagy nincs..., ugyanis, ahogy írtam, ha DC-n mérsz erősítést(tök mindegy, bipoláris, vagy FET-ről beszélünk), akkor menni fog a <50MHz-es frekvenciákon is, ugyanis az számára majdnem DC még, az üzemi frekvenciához képest! Mérd meg, csak egy pár perces mérés az egész, és máris okosabbak leszünk, van e esély másra is használni, mint papírnehezéknek a polcon... )
FET = Field Effect Transistor, azaz tér vezérlésű tranzisztor.
Amit tranzisztornak nevezel, az BJT = Bipoláris Junction Transistor, azaz (bipoláris) réteg tranzisztor. A baj az, hogy mindkettő előállítási módja miatt vannak minden féle kapacitásai, átvezetései, sőt parazita félvezető átmenetei is. Ezek a paraméterek okozzák a frekvencia (és feszültség/áram) függését a külsőleg mérhető négypólus paramétereknek. Ahhoz, hogy más célra is lehessen használni, a négypólus paraméterek frekvencia függését is meg kéne adni az adatlapon, ezt azonban érthető okokból nem teszik meg, csak arra a szűk sávra, ahova szánják. A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |