Fórum témák
» Több friss téma |
Speciális kábel helyett használj vastagabb kábelt, annak nagyobb az átütési feszültsége.
Koszi. Ez mar kesz. Valami 75 ohmos koaxot hasznalok. Egy baj van vele, erosen merev, szoval a vegen csak atterek majd valami szpecialis kabelra, olyanra ami rugalmas.
RFI mérő kézi készülékkel vadászni is lehet.
Így lett sikeres a vadászat Így készült a cél műszer A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023
Időközben úgy alakult, hogy került a házhoz egy ilyen amit ajánlottál. Viszont a hozzá adott 3 méteres 3,5 jack-kal csatlakoztatott antennával RH-n nem fog semmit. Milyen antennát javasolnátok erre a célra.
Hát akkor valami nagyon nem gömbölyű. Vannak gyengéi, de az érzékenysége kiváló, a saját kis botantennájával is leginkább a környezeti zajforrások korlátozzák a vételi lehetőségeket.
A reggeli órákban a 3,5MHz-es, déltájban a 7MHz-es amatőrsávban próbálkozzál LSB módban. Ha bírod Sekszpír Vilmos nyelvét, küldöm a kezelési útmutatóját.
Leginkább olyan antennát, ami a szabadban van. Minél magasabban, minél messzebb a tereptárgyaktól. Egy beton lakásban pl semmit nem fogsz tudni vele fogni, egy sokkal jobb rádióval sem. Illetve valóban, a rövidhullámú terjedés év és napszakfüggő, érdemes más időpontban próbálkozni.
Kérdezhetnék egy kicsit konkrétabban? Milyen hosszú, milyen anyagú, "drót" legyen, milyen irányban feszítsem ki, hogyan kell illeszteni, ehhez a vevőhöz, stb... szívesen vennék bármilyen tanácsot, köszönöm!
Nem ismerem a linkelt rádiót, de az általad megadott antennának elégnek kell lennie, ha maga a rádió működik. Az alsóbb sávokban este, vagy éjjel érdemes fülelni. 7 - 14MHz környékén már lehet nappal is. Felette majd inkább nyáron. Illeszteni most értelmetlen. A teljes rövidhullámú sávot úgysem tudod egyben. Illeszteni inkább az adót szokták, hogy kíméljék a végtranzisztorokat, illetve a szomszéd türelmét. Drót meg bármi lehet, ami vezeti az áramot, persze ne legyen árnyékolt. Dipól (esetedben inkább monopól) antenna mindig a rá merőleges jeleket veszi, tehát a drót két vége irányában nem vesz. De mindez nem túl releváns, mivel a rövidhullámok "ide-oda pattognak".
Ezen kínai adók elég jól jönnek botantennával a szobában is. Bővebben: Link
Ha meg nincs túl nagy helyed , akkor érdemes egy katív antennát kirakni .
Pl.: Miniwhip-et . MiniWhip távtáplált verzióban chiriowhip Chirio is távtáplálható. Ebben kommerszebb ,jobban elérhető 2n2222 van beépítve a kimenetre. Az eredetiben pedig kurrensebb nagyobb áramú nagyobb frekis tranzisztorok. Miniwhip mashogy Persze weboltok kínalátai közt is megtalálod. Működik ! Olyanyira , hogy nekem a 10-15 KHz körüli tengeralattjárós adókat is vette. Kb.: 6 méter magasan 20-30 méter 75ohmos koaxon a kertből szobáig bevezetve. A vevőkészülékem a notebook hangkártyája volt + SpectrumLab program ! Rövidhullámon se volt rosszabb a teljesítménye.
Üdv!
Félmillió dolláros rakétával lövette le Joe Biden K9YO WSPR jeladóját, ami egy 12 dolláros hélium töltésű ballonnal repült Alaszka felett. https://www.qrz.com/db/K9YO https://telex.hu/kulfold/2023/02/17/egyesult-allamok-lufi-raketa 73! HA9PI Feri
Azert bennem felmerult a kerdes mennyire biztonsagos, hogy boldog-boldogtalan ekkora (vagy meg nagyobb) lufikat ereget, foleg a polgari repules szempontjabol...
Inkább az a furcsa hogy géppuskával (g.ágyúval) nem tudtak lelőni egy hidrogén/héliumos lufit. Használtam ilyet, kb 1m átmérőjű lufit, de ha felengeded kitágul és kipukkad. De pár grammnál nem tud többet 'felemelni' így nem túl veszélyes.
Lattam ilyet videoban, nekem mar ez is nagynak tunik
Tudomasom szerint amit lelottek, az nem par szaz hanem jo par ezer meter magasan volt. Az pedig hogy raketaval lottek le, nekem logikusnak hangzik, barmilyen hagyomanyos fegyverrel azert eleg pontosan kell celozni es meg kozel is kell menni hozza... Valoszinu ugy voltak vele eddig, hogy nem kell (agyon) szabalyozni ezt a teruletet, hisz nincs belole problema, aztan most a politika kicsit maskepp all(t) hozza. Meg annyi jutott eszembe, hogy nem szeretnem ha autopalyan a szelvedomre zuhanna egy ilyen darab 'maradek'..... A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
Idézet: Kb észre sem vennéd. Mint egy üres kidobott nájlonzacskó amit az útra fúj a szél és felkap az előtted haladó autó. Sokkal nehezebb tárgyak becsapódását is ki kell bírnia egy szélvédőnek. Pl. jégeső. „nem szeretnem ha autopalyan a szelvedomre zuhanna egy ilyen” De könnyen kiszámolható mekkora tömege lehet max egy pl 6km magasan szálló ø2m hidrogén lufinak.
Megneztem par ilyen videot, azert vannak ott komolyabb meretu es sulyu cuccok is
Meg egy mezei gopro is nagyot koppan, nekem volt hozza szerencsem skateboard-al. (Elottem haladonak esett le a sisakjarol.) Masreszt a suly kevesbe szamit (talan) mint maga a meglepetes. De nem tudom, nem hallottam ilyen esetrol es valoban kicsi is az eselye. De nem nulla.
gopro nemis arról híres hogy kicsi és könnyű, hanem arról hogy ütésálló sportkamera...
És egyébként mi vezette rá a rakétát? Gondolom se radar, se infravörös itt nem igazán jó?
A meteorológiai szolgálat rendszeresen (lehet hogy naponta) enged fel ilyen lufikat, általában a déli országrészen szokták megtalálni lelkes rádióamatőrök. Néhány napig még sugároz és iránymérő vevővel megkereshető (mint a rádiós rókavadászat).
A meteorológiai szolgálat "kötelezettsége" a nemzetközi részvétel alapján szondák felbocsátása és az adatok közzététele a szervezet számára.
Éjfélkor és délben történik Budapesten Szegeden is van felbocsátás.
Egy egy lufira akár több csapat is rá rá mozdul.
Akár 2 düllőúttal arréb találkoznak és az egyik mosolyog, másik meg bánatos. Mert az orruk elől vitték el a szondát. A mostani széria némelyikét át lehet konfigurálni akár APRS-nek is. Ha kevésbé sérültek az érzékelői akár környezti adatokat is tud majd küldeni az APRS hálóba.
Az usa hadsereg is be akart csatlakozni a rókavadászatba, de az a fránya lufi (róka) csak nem akart leesni...
Sírok a szarkazmustól! Igen, látszik, hogy nem értik, honnan tudja az időjós, lesz-e eső.
Sziasztok!
Ez saját készítésű változtatható kondenzátor hogy működik? https://www.youtube.com/watch?v=ZLYgbUHO_g8
Infravörös önirányítású volt, AIM-9X. Ez korszerű szenzorral szerelt, már nem csak a hajtómű hőjét látja, elég volt neki, hogy meg tudta különböztetni az égi háttértől.
Gépágyút azért nem alkalmazhatott, mert túlságosan magasan volt a ballon, azt csak "ugrásból" tudta volna elérni, csak pár másodperce lett volna a pontos célzásra, amit ugye magával a repülőgéppel kell elvégezni. De a ritka levegőben az aerodinamikai kormányok hatásossága nagyon kicsi, így ez nemigen működik. Ellenben a rakéta "látta" a célt, el is érte és rá is vezette magát. A hatótávolságán (5-10 km) bőven belül volt a magasságkülönbség. Szóval a rakéta volt az egyetlen szóbajöhető választása a pilótának. A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
A külső rézcső az egyik fegyverzet a belső (amit ki-be mozgat) pedig a másik. A műanyag csövön átfűzött huzal érintkezik a belső rézcsővel. Minél nagyobb felületen "látják egymást" a fegyverzetek, annál nagyobb a kapacitás.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
Ezt nem vettem észre, hogy a belső csőhöz hozzáér egy drót!
Ez ugyan mi lehet? Először azt gondoltam, hogy valami helyi zavar, olyan 16 kHz körüli raszterban vivőcsíkok, elejükön végükön némi zajpamaccsal, plusz a háttérzaj rendesen megmodulálva. Az alberirsai, meg a füzesabonyi websdr-en is látszik.
Itt Miskolcon is hasonló, bár a teljes sáv modulációja baloldalt látható jobban. Azzal indult, hogy 8 óra körül mintha lekapcsolták volna a sávot, minden adó eltűnt 80 méteren Valami HAARP kísérlet lenne? A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |