Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   109 / 122
(#) balazs_paszka97 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ez Tükőrforditás vane a ,rajz igy rajzolhatome a nyáklapra??
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) proli007 válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Hello! Úgy kel a nyákot elkészíteni, hogy amikor kész, a nyák oldalról a felirat olvasható legyen. (De nem a panel méretszámáról van szó, hanem a nyáklemezen kialakított "STROBI4A" szövegről.) Tehát ha tényleg rajzolni szeretnéd a nyákra, akkor meg kel tükrözni a képet. üdv!
(#) Akon hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Ezt a ZTR200-at mivel tudom helyettesíteni, mert sehol sem lehet már kapni... :/
THX!
(#) bakaruha válasza Akon hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia!
Csinálj magadnak nem nagy dolog. Ferit-rúdra kel tekercselned.
(#) Iwory hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy szettet stroboszkóp épitéséhez,viszont nem mellékeltek hozzá kapcsolási rajzot. Kicsit elakadtam az összerakásnál.A 470 Ohm-os ellenállás,az egyenirányitó és a 400V-os 220µF-os kondi helyét kinéztem a nyákon. Van még hozzá egy BT151 800R tirisztorom,egy DB3 diac,egy 2,2 µF-os 400V-os elektrolit,valamint egy 0,47K 400V-os blok kondenzátor,poti,gyujtó és a cső.Véleményem szerint hiányoznak az ellenállások. Az én elméletem szerint s diac segitségével van vezérelve a bt151 tirisztor. Nos segitségeteket kérem,esetleg ha valakinek van kapcsolási rajza ehhez az áramkörhöz az sokat segitene.Elméletileg direkt 220 V-ról meghajtható.Mellékeltem képet amin minden látható. Előre is köszi!
Üdv
(#) petryck válasza return hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, valóban feszkétszerező egyenirányítóval is gond volt.
Elemes gyújtóval begyújtottam a csőnek úgy villant fel. Ez teljes mértékben megadta a választ, hogy a gyújtót is cserélnem kell, ami egy 4Kw-os gyújtó.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) proli007 válasza Iwory hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Hello! Látom nem segítenek. Én megpróbálok, de a gyújtótrafó bekötését nem ismerem, abban majd csak segítenek. A diódákat már is fordítva raktad be. Viszont hiányzik két ellenállás, kb. 1Mohm-lehetne. üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) Travolta válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
A gyújtó középső és bal szélső lábát fel kell cserélni.
(#) Iwory válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segitséget,igy már sokkal könnyebb
(#) peter1995 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok. Kéne egy kis segítség. Van egy ilyen kapcsolásom. Először magamnak építettem meg jól is működik már több bulit megért. Egyik ismerős megkért csináljak neki is egyet. Ő küldte az alkatrészeket, csináltam egy panelt összeraktam. A DC12V ráadására a led kezdett villogni, a potira szépen reagált. Aztán rákötöttem a csövet és a 230at és bumm, áram a házban szia, a panelon a sávok felégtek. Gondoltam a használt alkatrészek lehetnek. Csináltasm egy úgy panelt, vettem új alkatrészeket. Dc12V-ra a led szépen villogott potira reagált. Rákötöttem a 230at és megint bumm :@ Mi lehet a gond? Valami hiba lenne a rajzban? Nekem is ugyan ez van megépítve és szépen működik, itt meg már a második nyákomat viszi a kukába...
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hello! Valamit nagyon elrontasz. Mert itt igazából "bumm" nem lehet. Hiszen a 1,5k/5W sorba van a 230V hálózattal. Ha bárhol zárlat van, maximum leég az ellenállás, de a panel nem mehet tönkre. Gond csak akkor lehet, ha közvetlen a 230V sorkapcsok között van zárlat, vagy ami valószínűbb a 12V-os táp kimenete amiről járatod, le van kötve az érintésvédelmi földre (Pld. PC-táp). Akkor bumm van, mert az egyenirányítón keresztül lefolyik a hálózati áram.
De ha egy képet feltettél volna a leéget panelről lehetne tudni merre folyt le a villany. Mert itt vagy árulás van, vagy az infók hiányosak. üdv!
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ba*****kulcs. Pc tápról adtam neki a 12V-t. Akkor meg is válaszoltad, hol rontottam el másodjára is A test sávok égtek fel a panelon, a graetztől végig a tirisztor felé, alul is. kérdésem annyi lenne még, hogy életben lehet-e még a panel ezek után? Gondolok itt az 555-ös vezérlésre? Ott is a Test csatlakozástól a vezető sáv végig felégett....
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Azt hiszem, már eddig is kimerítettem a "látnoki képességeimet". De miért nem nézed meg? Ha adsz neki 12V-ot.és villog a Led, akkor működik.. Nem? üdv!
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igen működött, villogott a led. De mivel felégett a 12V test sávja is, és mivel a 450V kondiban még volt kraft így félretettem holnapra az egészet, egyszer így is megütött a kondi. Holnapig kimerül, kijavítom a panelt és reménykedem, hogy a vezetősáv volt a gyengébb és nem valami alkatrész. Így külsőre nem látszik elhalt alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia. Kijavítottam a felégett vezető sávokat. Ráadtam a 12V-ot a táp nem old le a stab-ig meg is van szépen a 12V de a stab után már 0 V nem is melegszik. Van rá esély, hogy csak a stab halt meg vagy az IC is meghalhatott?
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hello! Ha senki nem melegszik, és 0V van, akkor várhatóan a stabi halt be. üdv!
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Értem. Remélem csak az lesz a ludas mert az IC-t pillanat pákával nem tudom kiforrasztani, meg boltba is kitudja mikor jutok el. Körülnézek hátha van itthon valami stab. Köszönöm.
(#) Travolta válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szerintem el is hagyhatod a stab IC-t, az 555 siman birja a 12V-ot.
(#) peter1995 válasza Travolta hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Próbaképpen, hogy csak a 555 részt teszteljem kiszedtem a stabot és adtam stab 5V-ot pc tápról de nem csinál semmit... Hallani, hogy vesz fel áramot a kapcsolás mert megváltozik a táp "zúgása" de semmi vilogás. NAmost vagy a led is elhalt, vagy az IC. Egy ellenállás nem igen változtat magán főleg hogy semmi látható külső sérülése nincs.
(#) Travolta válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Műszerrel mérjél rá az IC kimenetére, csinál-e valamit. Illetve az alkatrészeket is átmérheted.Elképzelhető, hogy valahol zárlat van, mert elvileg ilyen minimális terhelésre nem kéne a tápnak zúgni.
(#) peter1995 válasza Travolta hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Értem, hétvégén megpróbálok időt szakítani rá, már nagyon régen készen kéne legyen, csak ugye 2x felrobbantottam, és így is csak úgy suvasztottam be az időmbe...
(#) Elodi Marton hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Eurolite Action Strobe 300-t szeretnék vezérelni számítógépről. A stroboszkópon van 6,3-as Jack bemenet amin keresztül szinkronizálni és gyorsaságot is lehet szabályozni.
Kérdésem az, hogy ha van egy külső hangkártyám, mely rendelkezik Jack kimenettel, akkor van e valami mód arra, hogy egy szoftverrel szabályozzam a stroboszkóp villogásának gyorsaságát?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) levaitamas válasza Elodi Marton hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szerintem nem, mert a hangkártyák általában nem tudnak kiadni 0-10V-os négyszögjelet. Kiegészítő céláramkör és program nélkül biztosan nem.
(#) Elodi Marton válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm szépen. Akkor nem így oldom meg
(#) peter1995 válasza Travolta hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Csináltam új panelt új alkatrészekkel. A led villog a csövön 326V DC van de nem villan... Lassan kezd kiborítani ez a nyomorult kapcsolás. Magamnak megépítettem elsőre jó volt ennek a gyereknek meg már 2 hónapja szívok vele és mindig nem jó... Most egy 9V elemről adtam a Dc-t a pc táp helyett

Próbáltam hogy a 555 vezérlés nélkül összezárom a tirisztor A és K lábát akkor se villan...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Travolta válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szedd ki a tirisztort, és úgy zárd rövidre a penelon az A-K kivezetéseket.
(#) peter1995 válasza Travolta hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Megpróbálom

semmi. Egy picit lejjebb esik a csövön levő feszültség és ennyi, de nem villan.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Travolta válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A villanócső biztos, hogy jó? Mindenből új alkatrészt tettél be?
(#) peter1995 válasza Travolta hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A 100n kondi volt rossz ami a trafót működteti. Azt kicseréltem egy másikra, igaz csak 47n de működik vele, az 555 résszel is.
Következő: »»   109 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem