Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
Szia.
Kössz! Az enyém is már öregedőben és fogytán van.Most már tudom honnan vegyek. ![]()
Igen, ugyanígy csináltam én is. A felvakarás után kétszer lelakkoztam normál módon, aztán még egy réteget tettem rá, csak messziről fújtam a sprayt. Mire odaértek a festékszemcsék, kissé megkötöttek és így egy rücskös felületet adtak. Meg lehet olyanra csinálni, hogy nem mondja meg senki, hogy nem valami gyári feliratozás. Meg volt fehér betűm is, talán az volt az Alphaset? Tehát fekete előlapra fehérrel lehetett feliratozni. ( Mondjuk ez sosem tetszett. ) Meg volt Chartpack gyártmány is, ez nagyon jó volt, talán A6-os méretben, egy lap, egyfajta karakter. Volt egy szép nagy köteg mindegyikből, csak az a baj, hogy kiszáradtak és már nem ragadnak. Valami ötlet a felújításra?
Sziasztok!
Két előlapot szerettem volna feliratozni (matt feketére festve sárga betűkkel) vasalásos módszerrel, de nem igazán sikerült. Az első próbálkozásra a vasaló kb 170 fok volt, majd rövid áztatás után szépen levált a papír nagy része, de ahogy a maradékot próbáltam eltávolítani a felirat is elhalványodott. Második próbálkozásnál vasaló 220 fok volt, de az eredmény siralmas. A felirat 70%-a a papíron maradt. Van valakinek valami ötlete, hogy mit ronthatok el?
Festett lemezre nem igazán fog sikerülni, tökéletesen.., fém tiszta felületre lehetséges.
Volt egy ilyen sejtésem. Nyákra vasaltam már és az sikerült. Esetleg valami ötlet hogyan lehetne szépen megoldani?
Én nyomtatom az előlap feliratait, kb. így néz ki: Bővebben: Link
A valóságban jobban néz ki. Ez egy öntapadós, átlátszó (nem víztiszta) etikett. A kivágásnál a széleit nagyobbra hagyom és az előlap mögé hajtom. Lézernyomtatóval még tartós is. Hátránya, hogy viszonylag drága ez az etikett.
Én öntapadós papírlapra szoktam nyomtatni, majd laminálom és utána ragasztom fel.
Az asztali műszereknél bevált, de ez egy autós erősítőre kéne és félek oda nem elég tartós ez a megoldás.
Jó megoldás csak akkor a plexit is meg kell munkálni (csatlakozók, kapcsolók helye)
Sziasztok!
LED-ek előlapba szerelésével kapcsolatban lennének kérdéseim. >>ITT<< a képen látható egy már elkészült erősítőm és előlapja. Az 5mm-es LED-eknek átfúrtam az előlapot, és LED-foglalat nélkül egy a kapcsolókkal közös nyák tartja őket a helyükön. Olyan LED-eket akartam használni, ami átlátszó. (Mert több szín is van, és nem szerettem volna papagályt készíteni.) A célnak megfelel, de 2 szempontból nem tetszik: 1, Az előlapból úgy lógnak ki a LED-ek, mint egy pattanás. 2, Nincs egyenletes fénye. Szemből vakít, oldalról alig látszik Most egy ugyanilyen alu dobozról lenne szó. Hogyan lehetne azt megoldani, hogy az előlap síkjában legyenek a LED-ek (na, nem úgy, hogy 3mm-el beljebb teszem aztán kész, hanem úgy, mintha ki sem lenne fúrva, a LED vagy valami töltse ki a lyukat 100%-ig.), és bármilyen irányból egyenletes fény legyen? Ötletekre lennék kíváncsi. A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
Van olyan led is, aminek a vége lapos és be tudod ültetni az előlapba, hogy egy síkban legyen.
Led-shape néven keresd. A papagáj az pontos j mielőtt a moderátor észrevenné ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
Na, az nem is rossz ötlet. Utánanézek annak a LED-nek.
Tudtam, hogy valami nincs rendben azzal a madárral, de már nem tudom kijavítani. ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
Valójában eddig csak szögletes variációkkal találkoztam, ha a kör alakhoz ragaszkodsz, akkor szerezned kell egy esztergályost és óvatosan leesztergálni a felesleget a standard led-ből.
Hát körül néztem, találtam, de egytől-egyig színes. Nekem mind egyszínű burkolat kellene, függetlenül a LED színétől. Próbáltam most egy sima LED-et lereszelni. A burkolat szépen lapos lett, de most úgy néz ki, hogy csak a közepén a chip világít, meg körülötte egy gyűrű, nem pedig az egész 3mm átmérőjű kör.
Még úgy lehetne, hogy kifúrom az előlapot, ráteszek egy homályos fóliát, amit hátulról megvilágít a LED, ez szétszórja a nagyfényű LED fényét, és az egész kör világít. De így nem tudom megtartani a doboz alu jellegét. Talán a legjobb lenne egy 3mm átmérőjű műanyag pálcika, ami szórja a fényt. Ebből lehetne vágni kis darabokat, és megcsiszolni finom csiszolóval. Ez képes lenne szétszórni a fényt, és síkban is lenne. A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
Szerintem jobban jársz a színesekkel... az egyszínűek ugyanis általában nem szórják igazán a fényt, ezért van az is, hogy nem látod, csak szemből.
Az egyedüli megoldást ezekkel a LED-ekkel az jelentené, ha elé tudnál rakni valami diffúzor műanyagot. Mondjuk plexi rúdból félcentis kis darabokat vágni, és beragasztani az előlapba, persze előtte a plexi felületét jól fel kell karistolni, hogy matt legyen.
Igen valószínű, hogy valami plexi rúd jellegű megoldást választok. Mögé akár smd LED-eket is betehetek nyákra forrasztva.
Ha sikerül megcsinálni, esetleg beszámolhatnál a tapasztalatokról. Én is csak elmélkedem ezen a megoldáson, de sokszor gondoltam rá, hogy kipróbálom.
Ha sikerül megoldást találnom, itt megmutatom, hogy mire jutottam...
![]()
Szia! Én le szoktam reszelni a led domború részét, majd egy polírpapírral kicsit simítok rajta. Így síkban lehet az előlappal. Mivel kissé matt marad, jól látható minden szögből.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
Szia! Ezt próbáltam is, lereszelni és megcsiszolni a LED-et. Az a gondom, vele, hogy nem világít egyenletesen az egész felület, csak a közepe.
Sziasztok
Az nem eleg , ha csak sikba reszelitek, bele is kell furni , tengelyiranybol, kozpontosan, akkor lesz lampaizzo jellegu fenyvetese. Udv
Sziasztok !
CorelDraw X3-mal szeretnék előlapot - konkrétabban pOtméter skálát - rajzolni. Erre szeretnék Tőletek valamilyen tippet, leírást, linket kérni. Nem dolgoztam még ezzel a progival, a kézikönyvet már olvasgatom, de erre még nem találtam "receptet". Köszönöm ! A pÓtméter egy tartalék méter. A potenciométer rövidebb alakja a pOtméter. A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
Szia!
Én is X3-at használok ilyesmire. Nagyon egyszerű a dolog. Elsőként találd ki a skálán a kiosztást, majd rajzolj egy körívet, a körívhez illessz oda egy egyenest, majd kétszer (lassan) rákattintva a közepén lévő pöttyel megjelölt köröcskét húzd be a felrajzolt kör középpontjába, így megmondod neki, hogy akörül kell majd forgatni. Ezután a köröd kezdőpontjába is forgathatod ezt a kis egyenest. Ezután előveszed a forgatás panelt és beírod neki, hogy mekkora szögben forgasson (a középpont részt nem változtatod!), és a másolatra alkalmaz gombot nyomkodod, míg az összes pálcád kész nem lesz.
Köszönöm, jó pár órás "kínlódástól" mentettél meg !
![]() ![]()
Igen ebben teljesen igazad van, de ez a hatás majdnem teljesen kiküszöbölhető, ha előlap kerül elé. Nekem sima nyomtatott öntapadós papír+öntapadós átlátszó védőfólia van előtte, így egész egyenletes a fénye.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
Így már tényleg jó.
Mivel a dobozomra feliratozás sem ártana, a feliratot meg védeni kell, ezért valami matt lamináló fóliával kellene bevonnom, ami a fényt is szórja. Persze a szálcsiszolt alu előlap, ilyen lakk szerű feliratokkal sokkal dögösebb lenne, de lehet, hogy ezzel a fóliával kell beérnem.
Szívesen. Ha még gondod van a CorelDraw-val, nyugodtan kérdezz. Amire egyébként érdemes rászokni, az a kötvonalak elhagyása, mert fura alakzatokat tud eredményezni. Inkább minden körvonalat meg kell rajzolni normálisan objektumként. A körvonalak elhagyásával készült ábrák kiexportálva is ugyanúgy szoktak kinézni, nem lesznek furcsa csúcsok, meg belelógások sehol (mondjuk az inkscape ebből a szempontból egy katasztrófa, ott szoktam rá igazán a körvanalak elhagyására, mert az még az objektum méretébe is beleszámolja a körvonal vastagságát, itt legalább ezzel nincs baj).
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a felajánlást, biztosan fogok még kérdezni, mert most kezde "ráérezni" az előlapkészítés ízére...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |