Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 16
(#) kistotti01 válasza FsR hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Hello!!
Nézz körbe ebbe a topikba, találsz nyákrajzokat. De ha gondolod, én ajánlhatok nyákrajzot ami alapján én is készítettem. 2x25W TDA1554Q-val Erről az oldalról le tudsz tölteni mindent dokumentációt, ami a nyák elkészítéséhez szükséges. Sok sikert a munkához.
(#) laavaa hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
sziasztok!

azt szeretném megkérdezni hogy 1 pc tápjára (300w) hány darab ilyen (tda1554q) erősítőt lehet kötni?

én 4db-t szeretnék + 2 sub filtert rákötni a fent említett tápra

szerintetek megoldható?
(#) titi válasza laavaa hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Hali!
Attól függ, mennyire akarod hajtani, mennyire terheled, de szerintem elbírja.
(#) RZ hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Üdv!
Építettem egy tda1554q erősítőt. Szeretném bedobozolni,de csak 300VA/12v trafóm van ami hatalmas.
Találtam itthon egy laptop tápot 18,5V/65w.
Gyári (vmax 18)
Nem tudom h elbírná-e még ezt a feszültséget, mi a tapasztalatok vele ?
hogy tudnám megoldani hogy 1-2 V-al visszább vegyem
(#) kistotti01 válasza RZ hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hello!!
A feszültség csökkentésének többféle változata lehet jelen esetben. De szerintem a legegyszerűbb megoldás ha kb. 4db "combosabb" diódát sorba kötsz, vagy amennyit csökenteni akarsz a feszültségen. Szílicum dióda megközelítőleg 0,6V- nál nyit ki, tehát kb. diódánként 0,6V-os feszültségeséssel számolj. Egyébként az IC kíbírja a 18V-ot én már probáltam, de szerintem, azér ennyire nem kellene a határon használni. Én 15-16V- nál többet nem szoktam neki adni. De szerintem azért a teljes kivezérléshez nem biztos, hogy elegendő lenne 65W-os táp. Még egy megoldás lenne például a zéner diódás feszültség stabilizálás, tehát többféle megoldás van.
De én ajánlom a Zéner diódás feszültség stabilizátort. Az biztosan jó megoldás lesz. Ha 16V-os zénert raksz be, akkor kb. 15,5V-os kimeneti feszültséget kapsz, amit az IC szeret. Tranzisztorból válassz olyat ami mondjuk kb. 5A-t tud. A tranzisztornak adsz hűtőbordát és máris kész vagy. A két szélső kondenzátor elhagyható. Sok sikert hozzá.
Üdv.: Kistotti
(#) Kovidivi válasza RZ hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Vagy ha szét akarod szedni a lapotoptápot, akkor egy ellenállást kell csak cserélni a visszacsatolásban, és így átverve a vezérlést 16V-ot ad majd le 18V helyett. Vagy el is disszipálhatod a felesleget, 2-3V pár Amper mellett nem sokat fűt.
(#) shadowsteve hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott 3db tda1554q egy dobozba építve, számítógéphez 6 csatornás erősítő. Azt szeretném megoldani hogy mind a 6 csatorna hangerejét egy potméterrel szabályozhassam.
Szerintetek eléjük rakva pár
TDA 1524 A
vagy LM 1036 N
melyikkel próbálkozzak, vagy tudtok e jobb megoldást a dologra, mit javasoltok?
(#) csabacsaba hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Udv.A C5 kondinak melyik a - oldala?
Kosz
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hello!!
Az egy polarizálatlan 100nF-os kerámia kondenzátor. Tehát mindegy hogyan teszed bele.
(#) csabacsaba hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
A c5 helyett lehet folia kondi 100nf?Ja es nekem be rajzolod a negativ tapfeszt legyszives..Koszi szepen.
Udv.Csaba
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Hello!!
Tehetsz bele fólia kondit is nyugodtan. Ha ragaszkodsz ehhez a kapcsolási rajzhoz, akkor berajzoltam neked a negatív tápfesz bekötési pontját. (0V-al jelöltem) De ha gondolod, linkelek neked egy mükődőképes nyáktervet hozzá, az számodra is biztosan érthető lesz. Kapcsolási rajzzal és megfelelő dokumentációval van ellátva. Amit belinkelek abból én már több darabot készítettem, és garantáltan tökéletesen müködik. Én már lassan másfél éve "kínzom" a mühelyben ha valamit alkotok. Semmi gondja azóta sem. Egyszóval tökéletes. Ime Pedro nyákterve (az oldalról le tudod tölteni):
végfok 2 x 25 W TDA1554Q-val

TDA1554q.jpg
    
(#) Pigi válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Így van.
(#) csabacsaba válasza Pigi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Koszi nagyon szepen meg epitettem es frankon mukodikS nekem be rajzolnad vagy is hogy hova kossem be a potenciometer?
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hello!
A melléekt rajzon látható a poti bekötése. Sztereo poti esetén 2 sor van (2x3 csatlakozó) ott 2x végzed el a rajzon látható műveletet. A bemeneti jel amivel meghajtod az erősítőt (számítógép, telefon stb...) az szimbolizálja a "BE" felírat, a "KI" pedig megy az erősítő bemenetére. A föld pedig a jel negatívja. Ezzel az eljárással a bemeneti jel leosztása történik. Ha nem egyértelmű kérdezz nyugodtan.
(#) csabacsaba válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szia,esetleg nekem be rajzolnad a stereo poti bekoteset?Nagyon rendes vagy
Udv.Csaba
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hello!!
Megcsinálom, csak linkelj egy kapcsolási rajzot, hogy melyiket építetted.
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ha azt a kapcsolsát építetted, amít belinkeltem (Pedro féle), akkor hamar, gyorsan összedobtam egy bekötési rajzot. Stereo potival és RCA aljzatok felhasználásával. Remélem azért nagyjából érthetőre sikeredett a rajz.
(#) griff hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Üdv mindenki!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mi baja lehet az erősítőmnek? Véletlenül fordítva kötöttem be a pc- tápomra az erősítőt, de ezt hamar észleltem(kb 5mp mulva). Gondolom ez a 3db 2200µF-os kondiknak se kedvezett, de nem tudom hogy az ic-nek lett e vmi baja vagy csak a kondik miatt nem szól és csak melegszik az ic?
(#) kadarist válasza griff hozzászólására (») Ápr 15, 2011 / 1
 
Szia!
Az IC ment tönkre.
(#) griff válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
köszi de ez biztos?
drága egy ilyen ic
(#) kadarist válasza griff hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Egy pufferkondenzátor felrobban, vagy legalább is szétnyílik amikor fordított polaritástól megy tönkre. Kizárásos alapon is az IC a rossz.
(#) kistotti01 válasza griff hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ha a kondik kipuposodtak, kiszélesedtek, esetleg elrobbantak, akkor sajnos azok is tönkremntek. De 5s az nem olyan sok idő, tehát, ha nincs a kondikon külsérelmi nyom, akkor nyugodtan használhatod őket. Az a 3db 2200ľF-os kondinak akkor van szerepe, ha pl. aksiról hajtod. Ha trafóról hajtod, akkor úgyis van pufferelve a táprész egyenírányítás után, akkor elegendő 1 db 2200ľF-os kondi. Az IC, az 100%, hogy feladta a küzdelemt. :peace:
(#) griff válasza kistotti01 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 

akor megint vehetek egy ilyen drága ic-t:S
a tda 1558 jó ebbe az áramkörbe?
(#) kistotti01 válasza griff hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Megfelelő helyette. Bár ahogy néztem árba nincs jelentős eltérés a 2 IC között.
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Megakarom építeni ehhez az erősítőhöz a linkelt kapcsolást, mert 19voltos trafóm van. BD250-et vettem BD246 helyett. Meg ellenállás 0,1 ohm lett a 0,02 helyett az jó lesz szerintetek hozzá? Köszi.
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
(#) kistotti01 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Hello!
A BD 250 tranzisztor az tökéletes lesz erre a célra. De viszont az ellenállás az nem. 0,1Ω-nál kisebbet probálj meg beszerezni. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. :yes: Ha marad a 0,1Ω, akkor nem tudsz egészen 8A-t "kivenni" az áramkörből, hanem megközelítőleg max. 6-7A körüli áramerősség lesz elérhető.
(#) Geri86 válasza kistotti01 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hát nem tudom, szerintem annyi is elég lenne a a tda7374-nek mert végül az lesz. Az a baj, hogy nyíregyházán vettem alkatrészt, és ott az volt a legkisebb.
(#) kistotti01 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hello!
A TDA 7374-nek teljesen jó lesz az az alaktrész összeállítás. De a TDA 1554 is ezt a teljesítményt tudja, és az ára is alacsonyabb. Bár én még nem építettem erősítőt a 7374-el, ezért nem tudom milyen lehet a hangja a 1554-hez képest. Lehet, hogy jobb, azért magasabb az ára.
(#) Geri86 válasza kistotti01 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hát azért választottam ezt mert ez volt itthon. Reméljük jó lesz az ellenállás. Szerintem elég az a 6-7 amper.
Következő: »»   12 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem