Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 75
(#) barany165 válasza Directors hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
"hidegitsd", hangfrekinél magasabbon gerjed. Üdv!
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Nekem oda most 1µF van rakva de gondolom ez nem baj illetve nem elektrolit.

Hidegítsem? Hová is kellene akkor nekem rakni a kondit?
Illetve mekkora értékű kellene?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Elviekben van már ott egy 470pF, de rakhat még egyet.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Szia!

Megpróbáltam.A hol a rajzon az IN van oda forrasztottam a kodnit de sajna nem jó .
Illetve ugye ha elmegy a hang mert nagyon feltekertem és torzít akkor mikor visszajön a hang akkor a hangszóró befelé mozdul.Nem tudom ez jelent e valamit.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
De vajon mitől van az, hogy másképpen szól, ha más és más eszközről kapja a jelet? Vagy mi változott a tegnapi állapotához képest? Szimmetrikusak a tápfeszültségek?
(#) KTobi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Ha régebben jó volt, akkor nincs ötletem. Valami földprobléma lehet a dolog mögött. Az erősítő tápja földelt? Nem lett valami földel zárlatos? Földhurokra hasonlít egy kicsit.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Középkivezetéses a tápja.Két db azonos teljesítményű és típusú trafóból lett megcsinálva a tápja.Nem csináltam vele semmit.

A doboza fémből van és a fémre csak a nagyjelű GND-t kötöttem szóval ami a konnektorral is kapcsolatban van. Ez lehet baj? A kis jelű GND-t kössem a dobozra?

trafó.jpg
    
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Illetve nekem bemeneti csatlakozó az RCA (El van szigetleve az erősítő fém házától.).Erre az árnyékolt kábel jel részét és az árnyékolást rákötöttem illetve a rajz alapján a IN részre kötöttem mind a jelet mind az árnyékolást. Az így jó?

Illetve nincs benne se hangszínszabályzó se kivezérlésjelző csak egy segédtáp ami a ventiket hajtja és a védelmet.
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Dugd be a walkmant az erősítő bemenetére.
Az erősítőd tápjánál a földpontra kösd rá a hálózati védőföldet.
Vizsgáld meg, hogy úgy mi történik. Próbálj meg figyelni a torzításra is.

Aztán majd írd meg a tapasztalatokat.
(#) szucsip hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Mi lenne, ha ezen túl a hálózati védőföldet GND -nek hívnánk, és a GND független földpontot (viszonylagos nullát) pedig gnd -nek? (kis és nagybetű külömbség)
(#) Kovidivi válasza Directors hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Vedd le róla a hangfalakat, a kábelekkel együtt, az erősítő hátulja maradjon üresen. Rakd rá a walkman-t és nézd meg, hogy a CLIP LED el kezd-e villogni ismét kis hangerőn is. Ha nem, akkor valahol átvezetés, zárlat van a kábelekben, vagy a hangfalban.
(#) Directors válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
A gépre kötöttem rá mert azon a rossz. Rákötöttem és ugyan azt csinálja illetve az egyik oldal még hamarabb is.

Amiket írkáltatok azokat le is próbálom.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Leválasztottam de sajnos maradt.
Szupcsi megcsináltam azt is amit te mondtál és ugye ott ugyan olyan jó mint eddig semmi változás a hangban.
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Akkor szerintem nincs rendesen leföldelve a számítógéped, vagy valami nagyfrekvenciás dolog is átmegy rajta, amitnem hallasz. Ez utóbbin egy kondenzátorral és még max egy ellenállással lehet segíteni.
(#) Directors hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Lepróbáltam másik erősítővel is és hát ott is ugyan ez a probléma.Szóval valami tényleg a géppel van de micsoda?
Ott se válltoztattam semmit.
Itt hogy tudok kísérletezni,hogy mi is lehet a rossz?
Illetve itt ahogyan tekerem egyre feljebb a hangot hallatszódik rajta egy búgás is(50Hz).:S
Kidobta volna a taccsot a hangkártya?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Fejhallgatóval hallgatva jó a hang?
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Rájöttem mi is volt bár ez akkor se természetes szerintem. :no:
A gépen kellett lejjebb venni a hangot.Ám van egy kis PC hangfalam is és az is torzított ha hangosabbra vettem.
Új hangkártya kell majd?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ez egy jó kis vesszőfutás volt... Új kártya kellene.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Akkor azt hiszem beruházok valami komolyabbra .Ám ez 5.1-es. Más csatornáját lehet használni szerinted? Ja és illetve így ne nagyon használjam?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Próbálgasd állítgatni. Nézd meg 2.0-ban (sztereó).
(#) Directors hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Ezt az IC-t 4 ohmnál +-36V-al veszélyes lenne megtáplálni ugye?
(#) Directors hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen erősítőm amiben 250VA-os táp van és puffer(2×10ezer uF) után 2×28,6V-ot mértem.
A bemenetre 100Hz-es szinusz jelet küldtem a kimenetre pedig 4 ohmos ellenállást tettem majd néztem a szkóppal és multival.Az műterhelésen 15,81V-ot mértem.Ezt négyzetre emeltem és osztottam 4-el. Magyarán 62,4 jött ki.

(Ezt azért osztottam meg,hogy valaki hátha kíváncsi,hogy mit is tud a TDA7293-as)
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
üdv

Nekem a 7294 esek +-38 voltról járnak 4 ohmon de rendes hütéssel nemvolt gond velük,a haverom meg oszt ad neki hangeröt rendesen.A 7293 mas pedig +-40 volton volt tesztelve nekem,az is jól türte a dolgot.Szerintem +-36 volton biztos nemlenne vele gond.Viszont ezek a tda k 8 ohmon szebbenszólnak tapasztalataim szerint.Kissebb a torzitás,igaz a teljesitmény is.
(#) Directors válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszi az infót.
(#) m.joco hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hello
Két éve építettem egy TDA7293 IC-n alapuló erősítőt a gyári kapcsolás szerint. Az alu hűtőbordát kezdetektől fogva két ventilátor hűtöttei, de elég zavaró volt, hogy házimozizás közben búgnak a ventilátorok. Építettem a ventilátorokhoz egy termosztátos ventilátor-kapcsolót.
A kérdésem az, hogy normális ennél a TDA IC-nél, hogy bekapcsolás után fél órával, viszont kivezérlés nélkül a borda kicsit meleg, langyos? Eddig nem vettem ezt észre, mert állandóan mentek a ventik, szóval mindig hideg volt a borda, főleg ha kivezérlés nélkül ment az erősítő.
Üdv.
(#) szucsip válasza m.joco hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen, ez a jelenség teljesen normális.

Az erősítő IC nyugalmi árama 50-100mA, ami azt jelenti, hogy +-40V -nál már 4-8 W disszipációt produkál, +-50V tápfeszültségnél a nyugalmi teljesítménydisszipáció elérheti akár a 10W-ot is. Viszont jó hír, hogy stand-by módban a teljesítményfelvétele csak század akkora.
(#) m.joco válasza szucsip hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hello
Köszönöm a választ.
Gondoltam, hogy ez normális lesz, mert az adatlap is írta, hogy AB osztályú az erősítő, de azért inkább rákérdeztem. Így jelenleg kivezéretlenül bekapcsolva hagyva kb. félóránként bekapcsol az egyik ventilátor, megy olyan 1-2 percet, aztán kikapcsol. Szerintem így jó lesz.
Üdv.
(#) mlas hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok
Hol lehet most kapni 7293-at? Legjobban a "H" kéne, de bármelyik jó. Mindenütt csak 7294-et találtam. Nem KITben kéne, csak az IC.
(#) fidelcastro válasza mlas hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Üdv!
ElektroKonthában van TDA7293V.
(#) mlas válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Kösz, már kezdtem elveszteni a lelkesedésem
Nedis, Lomex, Conrad, RET = nincs
Megnéztem, ott télleg hozza az oldal
Következő: »»   18 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem