Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   510 / 607
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
A 4700µF kondik rendben, elégségesek, a meglétükre akartam csak rákérdezni. Labortáp esetén is használni kell őket.
A trafó jó lesz.
(#) Fluff válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha 4ohm-ra tervezem, és hídba kötöm, elég a 15 volt váltó kb 70-80W leadásához oldalanként?
Ilyen táp van megfelelő árban.
Karakterisztikákat nézve rendben van, na de mi a tapasztalat?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) reloop válasza Fluff hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Szia! A 15Vac kevés a működéshez, esetleg duplán kell érteni?
(#) Hurkafej1 válasza Gergol hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Erősítő építésre használható trafó nincs a monitorba.
(#) Fluff válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Oldalanként lenne 15volt AC. Mindennel együtt véleményem szerint kb 20volt jönne le a Graetz-ről.

Ez egy 2x15 voltos, 500wattos toroid.

tda.JPG
    
(#) reloop válasza Fluff hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Igen, 2x15Vac szekunderrel rendben.
(#) lukacsp válasza Fluff hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Hídban 4 Ohm -ra semmilyen táppal nem tud többet mint ~70W, mert az áramkorlát ott belép. Ilyenkor a híd IC-i egyenként látszólag 2 Ohm -ra dolgoznak. 4 Ohm terhelésre hidat építeni szerintem IC temető. Azon kívül gerjedni is szeret alacsony táppal és alacsony terhelő impedanciával. Nem vészes, nem rosszindulatú ez a gerjedés, de nagy a hajlam az IC-ben erre a viselkedésre.

Inkább szerezz egy 2x22-24 V AC körüli trafót, és csinálj szingli kapcsolást. Jobban jársz.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) Fluff válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) reloop válasza Fluff hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Utolsó két bekezdés tanulságos.
(#) Gergol válasza Gergol hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok
Beszereztem egy toroid tapot, igy mar hibatlan. Koszonom a segitseget. Meg egy kerdes: okoz barmilyen zavart ha ugy helyzem el a nyakot a dobozban, hogy "belelogatom" a toroid kozepebe? Gyanitom nem fogja szeretni,de gondoltam megkerdem az okosokat.
Gergol
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Ha kíváncsi vagy rá, próbáld ki Biztos találsz azért optimálisabb elrendezést is ennél.
(#) palp válasza Gergol hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szia!
Nem tudom, hogy melyik nyákot akarod "belógatni" a trafód közepébe, de ezt a forradalmi megoldást elkerülném. Ha jól emlékszem többeknek okozott gondot a rosszul elhelyezett tápegység. Ha visszább lapozol találsz is ilyen felvetéseket ebben a topikban is vagy a tápokkal foglalkozó témákban. Ha nem férsz el másik dobozt kell készítened.
(#) Gergol válasza palp hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Mielott dobozt keszitek merult fel a lehetoseg, hogy kisebb kompaktabb legyen az egesz.
(#) carme hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Helló!
A segítségeteket szeretném kérni,épitettem egy TDA7294 hidalt erősitőt amit 2x24 VAC-os trafórol hajtok meg,elméletileg 600w-os a trafó.Működik is rendesen amíg nem halad meg egy bizonyos hangerőt,itt ugyanis elkezd eszméletlen pattogni az erősítő.Terhelésnél nem esik le 2,5voltnál többet.Mi lehet a hiba?
(#) Davidd válasza carme hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia! Hány ohmos hangszóróval használod? Két dolog lehet amitől ezt csinálhatja:
-Ha 4 ohmossal használod, 100% hogy bekapcsol az icben az áramkorlátozó.
-Nincs megfelelő hőelvezetésed, emiatt a hővédelem bekapcsol az icn.
(Szerintem ez a 2 lehetőség áll fenn, lehet nállam tapasztaltabbak/okossabbak kiegészitik)
(#) carme válasza Davidd hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
8 OHm-os hangszóró,a hűtőborda STK4241v erősítőböl lett rárakva kb.20x15x4cm + ventillátor.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) reloop válasza carme hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia! A leírás a TDA7294 hővédelmének aktiválására illik legjobban. Jó lenne egy képet látni arról a hűtőbordáról és egy beszámolót, mi viszi át a hőt az IC-ről a bordára.
Csillám, hűtőpaszta az ugye minimum követelmény, hűtőtönk, leszorítókengyel pedig a melegen ajánlott
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) Davidd válasza carme hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Maga a bordával nincs is baj, de én az elvezető képességre gondolok. Az ic-k levannak-e szigetelve a bordától, ha igen akkor szigetelő lapka(csillám+hővezető paszta). Kép kellene hogy lássuk hogy smint jártál el.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) carme hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Hővezető paszta vezeti át,a borda nincs az erősitő házhoz közvetlen rászoritva,szóval nem földeltem le,ezt fával oldottam meg persze ez nem a végleges verzió.Most leginkább ezt a hibát szeretném valahogyan megoldani.A puffer lehet hogy egy csöppet sok,2x18000µF de ettől nem hiszem hogy jelentkezne ez a hiba.
(#) reloop válasza carme hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A hűtéssel nem lesz gond. A mute feszültséget (10-es láb) kéne megmérni testhez képest.
A hozzá kapcsolódó elkó polaritását nézd meg ha 10V alatti értéket kapnál.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy olyan végfokot ezzel az ic vel amit híd üzemben mint mono , és az ic ket külön választva sztereó üzemben is működne . Az volna a kérdésem a gyári ajánlású kapcsolás így 2db megépítve külön panelen hídba köthető ? Láttam itt valahol 400wattos párhuzamos hídkapcsolást is, de még csak elméleti síkon foglalkozom vele. Az volna az elgondolásom hogy 4db külön nyákra épített végfokot használnák fel hozzá, így könyeb volna a javítás estleges ic meghibásodás estén. 4db panellen megépítve működőképes volna szerintetek ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia! Így lesz híd belőle.
A párhuzamos kapcsolást a TDA7294 nem támogatja, csak a TDA7293.
Sokat kísérleteztem a párhuzamos-híd topológiával. Az a végső konklúzió, hogy 2-400W-ra egyszerűbb, olcsóbb és főleg megbízhatóbb erősítő építhető hagyományos tranzisztorokkal.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Egy ilyen megoldásban gondolkozom én is mostanság de sajnos kevés a tapasztalatom . Amit ezelőt építettem 7294hídkapcsolást az egy panelon van. Itt ez esetben hogy működik a standby és mute funkció ?
(#) gabesz.mi074 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Tehát erre gondoltam
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A készenléti állapot és a némítás vezérlés igény esetén párhuzamosítható.
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A belinkelt hídnál a Mute kivezetés testre kötve némít.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Értem. Sajnos ritkán kerülök gép ellé, most talátam rá gratulálok a munkádhoz . Hagy kérdezzem már meg egyszeres táppal vagy kettős tápra tervezted ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ez most kettős táphoz készült.
(#) carme válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
A mute meg a STBY nincs bekötve,ilyenkor is akar bekavarni?Az nem lehetséges hogy 10A-nél erősebb a trafó?Már nem tudok mire gondolni..Dupla 30-as SAL van benne a ládában,ha lekötöm az egyiket akkor 100/140w lessz,olyankor rendesen,hibátlan működik,de amint bekapcsolom a másik 30-ast félerőnél kezd a védelem letiltogatni..
(#) reloop válasza carme hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Most akkor hány ohm-mal is terheled? Az elején 8-at írtál. A 4 ohm túl nagy áramot kívánna a hídtól.
Következő: »»   510 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem