Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Tina
Pisti igazad van, mint mindig. A Tinában légyszives nézd meg az Atmega168 jobb oldali sorát. Ott miért nem körbemegy a számozás? Ez zavart meg. Meg a -1 láb.
Csináljak a 168 ból 328-at valahogy? A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
Nálam tipp-topp a makró, mondjuk a lábak nincsenek sorszámozva, de a funkciók rendben. Gyötörd rá a programot, majd jelez ha valami nem tetszik neki.
Neked is megkellett a jobb oldali sort fordítanod? A 168 ból csináltál 328 at, vagy hogy ?
Új macrot kéne csinálnom? A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
Az AVR-esben kérdezd meg futtatható-e a programod 168-on. Nézd meg a Tina által felkínált formátumban van-e megírva, szükség esetén fordítsd le.
Ha ezek stimmelnek, akkor a lábhoz rendelt funkció alapján rajzold meg a szimulációt!
Pisti most nálad a Tinában 28 lábú lett az Atmega328? Átírtad a lábakat? Hogyan?
Mindjárt ki leszek innen dobva, úgy érzem.
Nálam ilyen, meg van minden porcikája.
Nem tehetek róla, hogy ügyesebb és okosabb vagy.
Még nem jöttem rá, hogy tudtad módosítani a lábakat.Én is újra írtam a lábkiosztást a harmadik táblázatban vagy oszlopban, leokéztam, de nem jegyzet meg semmit. A 22 lábhoz még betettem a GND-t, de nem épűl be a rendszerbe. Kutyafáját már.
Te már lehet, hogy fel is programoztál rá valamit. Jó Neked.
Kollégák hol rontok, hogy nem akarja progin belül végrehajtani a feladatot. Lehet, hogy valami baj van a .inával.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
AVR Studió- m az majd HEX et csinál belőle, vagy majd én. De az még nem most lesz, mert kínlódok az Atmega formálásával. Egyszerűen nem találom a hibát.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
Üdv Mindenkinek! Nekem Tina 8 van,de nem tudom szimuláció közben állítani a potmétert,csak ha megállítom a szimulációt.Árulja már el Valaki,hogy hogyan lehet szimuláció közben változtatni az értékét úgy,hogy rögtön mutassa is a változást,és a változtatott értékkel fojtassa tovább a szimulációt,és ne kelljen közben leállítani? Üdv!
Sziasztok! A Tinában hol találok 16MHz kristályt? Van digitális, meg a quartz, de az utóbbin nem tudok a progiban értéket változtatni, vagy csak rossz helyen keresem. Köszi
Special -> Quartz Crystal -> HC49S-CY16BS, vagy HC49S-CY16BPS
Link
Sziasztok! tudnátok segíteni, a Tinában összetettem az áramkört, vagy inkább kapcsolási rajzot. Utána nyomtam neki, egy PCB Desing gombot, ekkor ő megnyította a Tina másik részét, ahol légkábelekkel összekötött mindent. A kérdésem, hogy mit is kell csinálni, hogy NYÁKtervet készítsen?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
Tools menü autoplace components utána tools menü autoroute board és kész, csak semmire sem jó. Nem okosan helyezi el az alkatrészeket, nem okosan viszi a vezetősávokat, ha van három alkatrész akkor már alapból kétoldalasra tervezi, be lehet állítani egy oldalasra de abban sincs köszönet, tele lesz átkötésekkel...
Köszi. A kétoldalast, hogy állítom át egyoldalasra? Nekem a 8 as verzió van meg csak sajnos. Az alkatrészeket, hogy lehetne frissíteni benne. A 9es ből nem lenne elég valamelyik könyvtárat, vagy könyvtárakat átmásolni?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
Options menü Layer settins a bottom Type-t unused re állítani. Én egész könyvtárat nem tudom lehet-e másolni, de a 9-es tud menteni tina-7-esként is, azt meg lehet nyitni a nyolcassal.
Sziasztok! Ez a drága kislány (Tinácska) nem hajlandó az Atmega168 at belégvezetékelni, hihetetlen. Kiválasztok egy kristályt, bármelyiket, ott meg valami footprint hibát ad. Nem értem.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Ezért kell Sprint Layout-ban nyákot tervezni...
A Sprint nem tud légvezetéket elrendezni?
Tegnap írtad, hogy az egyoldalas Nyáknál az egyik gombot ki kell lőni, már a pipát, de a akkor a vezetékezés fele is eltünik. Szerintem nem így kell valamit csinálni, vagy nemtudom. Ezt sem hajlando, csak két oldalasba.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Én azt írtam: " bottom Type-t unused re állítani"
Így van ahogy mondod, csak a legördülő ablakot nem találtam 6 órán keresztül, de sikerült. Köszi. Légyszives nézd meg nekem, hogy az Atmega168 at miért nem engedi behuzalozni. Azaz részben engedi, de amior a designed be átkerül, ott magányossan áll a többi alkatrész mellett.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Mert a footprint-jében a node list üres. Atmega168-properties-footprint name-node list, fell kell tölteni. De a kvarcnak sem ismeri a footprintjét stb, mire mindezeket kitisztázod tizenötször kész vagy sprint layoutban. Ha gondolod kapcsolási rajz, meg tokozás ismeretében rajzolok egyet.
Szia! Sprintben elkezdtem, csak valami praktikusabb elhelyezést kéne csinálni, úgy hogy egy Opto és egy FET, vagy csak FET a Arduino PWM 9 kimenetén legyen. Csattolok egy elkezdett Sprint fájlt. Kéne rá egy bemenő csati, ami után lenne a 7805 stab. Lehet egy kicsit szellősebb a Nyák akár. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
Ha szükséged van több infóra, akkor légyszives írj. Tinában próbálkoztam sok órán át, de pl. a poti 3 vezetékét sem akarta elvezetni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |