Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Tina
Köszönöm! Ha lesz délután időm,akkor kipróbálom.Üdv!
Sziasztok!
Elmagyarázná valaki, hogy ez hogyan lehetséges? Mint látható, a szinuszosan váltakozó jelből egy dióda és egy kondenzátor segítségével tökéletes egyenáramot sikerült csinálni.
Hello! Ez nem varázslat. Ha nincs terhelés az áramkörön, a valóságban is így fogja csinálni.. üdv!
Ezt nem is tudtam, köszönöm a választ.
Hello!
Tina 8-ban , hogy tudom forgatni a potit , hogy mutassa is egyből az érték változást?
Szia! Nekem is Tina-8 van,de azt nekem sem sikerült úgy állítani ahogy Te is akartad.
Egy potival tudom hogy kell , de én 3-al akartam leszimulálni egy feszültség osztott.
3D nézetben lehet csavargatni a potikat de nem változik semmi . A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
Sziasztok! Megszeretnék kérni Valakit, hogy ezt a kapcsolást tegye nekem működőképessé. ECR hibát már nem ír.Néha a motor elindúl, de a szabályzást a potival sehogy nem tudom működésre bírni. Köszi.
Tranziens módban, zero initial values, ez működik. A segédprogramok közti számolóval az R1 R2 C értékek beállíthatók.
Köszönöm szépen kedves segítségeteket. Üdv: Gyuri
Halihó!
Ez meg a Te rajzod javítva egy alkatrészérték , meg a rajzban a vezeték kötések Így nem dobja az ERC a hibaüzenetet meg a figyelmeztetést. A poti állásának kb megfelelő a kitöltési tényező is.
Sziasztok! Egykis segítségre szorulok. A TINA-hoz vannak Spice modellek és nekem valahogy nem megy az alkatrészek hozzáadása. Az oldal ahonnan le lehet szedni, az megvan, csak mit hova tegyek? Tina-TI-m van.
Segítségeteket előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
Sziasztok
Házi feladatomba szeretnék segitséget kérni TINA PRG kéne elötétellenálást mérnem és a dióda jelleggörbéjéből 20 pontot ebben szeretnék segitséget kérni. Adatok: Eggyenirányító: Ut[V]:12V Imax[A]: 0,7A Zéner dioda: Pz[W]: 0,8W Uz[V]: 4,7V Ut[V]: 8V
Hello! Te elolvastad amit írtál? Mert én nem tudom mire gondolsz. Tinában meg kell adni egy ellenállást (esetleg tartományt), de mérni nem lehet/minek. Jelleggörbéből más ellenállást lehet mérni, nem az előtétét. Adatokkal is van gond. Mondjuk kétszer van meg az "Ut". Az akkor mi? Terhelőáram nincs megadva stb.. üdv!
Hello! Nem mintha jobban érteném.. De próbálok segíteni, hátha jobban ráismersz a feladatra. (De szerintem órán figyelni kellet volna!)
- Azt feltételezem, hogy a rendelkezésre álló tápfeszültség 12V max 700mA. (Mondjuk hogy egyenirányító van megadva, nem lehet tudni, hogy ez egyen vagy váltó, az egyenirányító előtt vagy után van. De tételezzük fel utána, mer nincs jelölve.) - A zéner 4,7V-os és 0,8W-os. Ez oké is lenne, de mit keres ott a 8V? 4,7V-os zénerrel hogy lesz 8V? Még ha kettőt sorba kötünk is, akkor is 9,4V lesz. Vagy a 8V a 12V tápfesz minimuma lenne? De akkor mit keres a zéner adatai között? Az előtétet meg lehet határozni, a zénerhez. - Ehhez ki kell számolni a rajta átfolyó maximális áramot. Iz=P/U=0,8W/4,7V=170mA. Ez kevesebb mint a 700mA, tehát az nem korlátozza. - Az előtét ellenállásra jutó feszültség, a maximális tápfesz és a zéner feszültségének különbsége. Az árama meg a zéneráram. Re=(Ut-Uz)/Iz=(12V-4,7V)/170mA=42,3ohm. Vagy is szabványosan ez pld. 43ohm. Az előtét teljesítménye Pe=(Ut-Uz)*Iz=(12V-4,7V)*170mA=1,2W. Vagy is 2W-os ellenállás kell. Most akkor le lehet rajzolni a TINA-ban, felvenni a kimeneti feszültség karakterisztikát, mondjuk 8..12V között. (Hátha ez a feladat.) üdv! A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
A feladatban a zénerhez 8V van megadva, ebből kell számolni az előtét ellenállást.
De hogy az egyenirányító adataival mit kell kezdeni... Minek kell a jelleggörbéjéből 20 pont? A zénernek, vagy az egyenirányítónak? Érdekes feladat...
A Tina tud optimalizálni DC értékre és AC értékre. Meg kell neki adni a cél objektumot, ez -ha jól láttam-, egy feszültségmérő kell, hogy legyen és meg kell neki adni a kontroll objektumot, aminek az értékét általunk megadott határok között -és lépésszámban iterálva megkeresi az optimumot.
Nem volt sok időm vele szórakozni, biztos, hogy pontosabb optimumot is ki lehet belőle hozni, nekem a végén 0,84W -ra jött ki a Tina által kiszámolt előtét ellenállással a zéneren a teljesítmény. A Tina által megadott találat 18,35 Ohm. Az Analysis menünél kell megadni a cél és a kontroll objektumokat. Kicsit cselesen kellett megoldani, mert feszültségre optimalizál a Tina (lehet, hogy Ampermérőt is be lehetett volna tenni, de kis Voltmérő ikont mutatott állandóan, mikor ki kellett választani a target objektumot, időm meg nem volt sok rá, hogy próbálgassak), ezért betettem még sorba az egésszel egy 0,1 Ohmos ellenállást és az azon eső feszültségre (17mV) végeztem el az optimum keresést. Az optimálandó feszültség, amit a Tinának meg kellett keresnie, az áram alapján jött ki (170mA), amit a zéner megadott feszültségéből és teljesítményéből számoltam ki. A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
Szép Napot Nektek!
A Tinába, az alkatrészek között nem találom az Arduinomban lévő Atmega328P-PU egyiket sem. Van erre megoldás? Tina 8.0.0 xxx van a gépen. Köszi.
Hello!
Próbálj spice modellt keresni hozzá. De szerintem nem lesz.
A Tina modell leíró fájlokkal dolgozik (Spice modell fájlok). Abban vannak megadva a modellezni kívánt alkatrész azon paraméterei, amik alapján munkapontokat tud számolni.
A PSpice típusú fájlokat importálni is lehet a Tinába, itt egy videó, hogy miként: Link Már csak keresned kell(ene) a mikrokontrollerhez egy ilyen modell leíró fájlt, ha létezik egyáltalán. A TI oldalán vannak modell fájlok a Tinához, nézz szét ott is, de gyanítom, hogy nem fogsz találni. Jó keresgélést!
Köszi! Ebbe akkor beletörik a bicskám.
Nem vagyok nagy Tina guru... nem tudom, hogy egyáltalán be lehet-e adni a Tinába vezérlő programot, pl. egy mikrokontrollernek. Nem vagyok benne biztos, hogy a Tina ilyet tud szimulálni, úgyhogy lehet, hogy nem is lesz ilyen modell fájl. Erre nem alkalmazható a Tina szerintem, de majd megmondják a tőlem okosabbak.
Van benne rengeteg Atmega, de ez pont nincs benn.
Szia! Tedd be a 168-ast, az csak kapacitásban szerényebb valamennyivel, a funkciók azonosak.
Szia! A 168 is 28 lábú? Mindjárt megnézem. Köszönöm.
Az adatlap együtt tárgyalja őket és fizikálisan nem tesz különbséget.
Pisti lehet én nézek mellé, de az Atmega168 27 lábon áll, hiányzik belőle GND. Megpróbáltam DIP 28 ra átírni meg 328 ra elakartam menteni és eltünt minden amit végig írogatta. Megpróbálom mégegyszer, éjfélig még van idő. A szemem már ki d! Meg más a lábkiosztása is. A HQ oldalon megnyítottam külön mind a kettőt én mást látok, de megnézem mégegyszer. Én amit látok, ahogy tárgyalnak 48,88,168 . Ebbe a kat. ba nem sorolja a 328 at.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |