Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Tina
Nem az értékeket kellene helyesen megadni? 150 mili ohm?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
Hello! Az szerintem jó,mert a C1-en keresztül folyik az 50 Amper,aminek szerintem nem szabadna,csak nagyon rövid ideig,míg a kondi feltöltődik ,aztán a komparátor át kellene hogy billenjen,de a billenéskor ezt írja ki,és leáll a szimuláció. Nem értem
Szia! Mi értelme annak, hogy a második komparátor visszahat az elsőre?
Hello! Nem tudom mi a célja ennek a kapcsolásnak, de számomra teljesen értelmetlennek tűnik. Tekintve hogy az OP1-nél nincs típus megadva, lehet hogy az egy idealizált műveleti erősítő. Minden esetre a kimenete rá van kötve a 0,15ohm-ra. Vagy is ha mindenáron kiakarod nyírni, akkor célegyenesben vagy. De ezen kívül számtalan hiba van, még akkor is ha fogalmam sincs mi ez..
Minden esetre a szimuláció nem veszi figyelembe, a műveleti erősítő terhelése miatti tápágaiban folyó áramot. Mint itt sem, hiszen 50A van, miközben a táppal (értelmetlenül) sorba van kapcsolva 2kohm.. üdv! A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
Sziasztok! Szereztem egy másik Tina-t(8-ast).Ez szápen megy,nem kötözködik.Az előbbi 5-ös volt,de vagy nagy volt neki az áramkör,vagy leállt,vagy ez vagy az volt a baja. Most ezzel csak az van ,hogy automatikusan ment mindent.Ha pl.megnyitok egy előzőleg csinált kapcsolási rajzot,és próbára változtatok rajta valamit(de nem akarom menteni) ő automatikusan csinál új dokumentumot,és menti.Aztán mindig törölgetni kell. Hogyan lehet az automatikus mentést kikapcsolni?Nézegettem,de nem találtam.
Hello! Én sem látok ilyent benne (V9-es demo). Ez is ment, de nem gond, mert háttérben van. Vagy is az eredeti nem változik meg, csak ha Te is mentesz a végén. Az igaz, hogy teleszemeteli a winyót.. üdv!
Szia!
View/Options/ Autosave interval (0 - no autosave) A select menüben tudsz választani. Üdv.
Jé, milyen igaz! Látszik, hogy ami nem érdekel, meg sem nézem.. egyébként "jó logikus helyre" dugták.. üdv!
Én is egészen mást kerestem, amikor rátaláltam.
Egyébként nem értem, hogy miért menti el 10 példányban, amikor fellül is írhatná az elsőt.
Hello! Köszönöm a válaszokat! Felteszek egy képet,amit nekem kiad,de itt nincs select gomb.? Mit kell itt állítanom?
Nem select gomb, hanem select menü. Amiben nálad jelenleg "5" van.
Mint ahol a pont is írta, alulról a 3. sorban van, de ott is a megfejtés a zárójelben! Ha 0-ra állítod, akkor nincs automatikus mentés.
Én sokkal jobban örülök neki hogy így csinálja (gondolom nem véletlenül). Többször előfordult már hogy újra vissza kellett térni egy átmeneti állapothoz. Mivel voltak közben mentések, nem kellet újabb fél órát tölteni rajzolással, csak megnyitni egy autosave-et.
Az lenne a legjobb, ha külön mappa lenne az autosave-nek, akkor nem zavarnának az autosave-k a rendes könyvtárban, ha meg vissza kell keresni ott meg lehetne tenni.
Végül is, ki hogyan szokta meg.
Van 10 mentett variációd egy kapcsolásról. Tudod, hogy miben mi van? Nem. Van a tudatos mentés (Save as (Mentés máskép)) és elnevezed a tartalmára jellemző névvel. Nem kell keresgélni.
Ahol az auto mentések közti időt állítod, mellette meg tudod nézni azt is, hogy azokat hova teszi. Ha jól emlékszem a telepítés során meg lehet neki adni hogy mit hova tegyen, hol legyenek a munkafájlok, és talán még azt is hogy ezeket hova tegye majd, tehát akár külön mappába is.
De mivel ezeknél eleve benne van a fájlnévben hogy ő mentette, nem nagy gond kitörölni őket, ha nincs már rá szükség.
Van egy rajz, adott file névvel. Meg van mellette még mondjuk 15 ugyanazzal a névvel, csak a filenév végén ott van hogy autosave, meg a dátum óra perccel. Egyrészt semmit sem kell keresgélni mert teljesen egyértelmű, másrészt lehet hogy ez nektek nem fontos, nekem az, mert abból már nagyjából tudom hogy mikor hol tarthattam, melyiket nyissam meg a sok közül.
Nyilván a saját magunk által végzett folyamatos mentés a logikus (én is ezt szoktam), csak a munka hevében néha megfeledkezik róla az ember, aztán ha nincs auto mentés akkor lehet vakarózni, újradolgozni. Ez azon kivételes esetek egyike, amikor szeretem ha a gép helyettem gondolkodik. A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
Sziasztok! Köszönöm a választ Mindenkinek! Levettem az 5-öt 0-ra,és kipróbáltam és működik!Még annyit tudnátok-e segíteni,hogy egy akkumulátort hogyan lehet szimulálni a Tina-ban? Egy akksitöltőt akarok szimulálni,és azt hogy hogyan kapcsol ki.Megvan a kapcsolás,és be kellene tenni fogyasztónak egy akksit,ami kezdetben max áramot húz,majd fokozatosan csökken.Áramgenerátornál van hasonló viselkedés,csak az nulla amperről indul,és fokozatosan növekszik.Ellentétesen működik,mint ahogy nekem kellene.Hogyan tudom ezt megvalósítani?
Hello! Szükségem lenne még egy kis segítségre! Amikor Tranziens módban szimulálást végzek a Tina-val,kék számmal folyamatosan mutatja a feszültség értékét az adott pillanatban ha pl.Volt mérőt teszek valahova.De amikor megállítom a szimulációt, a mért értékek is eltűnnek.Azt hol tudom beállítani hogy megmaradjon,és le lehessen olvasni a szimuláció egy adott pillanatában?Különben ha beteszek egy ellenállást vagy bármit,az értékét kiírja mellette.Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
Az aksi helyet beteszel egy elemet. Annak lehet állítani a belsőellenállását is (ami nem minden esetben működik helyesen, néha jobb egy soros ellenállást berakni.) A szimulációban meg a DC transzfer karakterisztikánál, lehet a feszültségét változtatni. Mintha töltődne. Nem teljesen, olyan mint az aksi,de lehet következtetni a viselkedésre. (Áramgenerátort sem csak nulláról lehet indítani..) üdv!
Szia Proli007! Sikerült megoldanom az akksit,úgy hogy betettem egy áram generátort,és a trapéz jelet választottam,mert annál lehet megadni a felfutási időt,a fent maradási időt,és a lefutási időt,aztán a - iránynak 0-ra tettem az amplitúdóját.Így ugyan úgy működik mint az akksi. Köszönök Neked minden segítséget.Sokat segítettél már más témában is,azt is köszönöm! Üdv.Tibor
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
Hello! Oké, csak az nem áramgenerátor, hanem feszültség generátor.. üdv!
Sziasztok! Szeretném a Tina 8-ba betenni az UC3842-es IC-t. Tudnátok-e segíteni ebben?Bővítette már valaki az alkatrész listát? Nagyon szivesen fogadnám a segítségeteket! Üdv!
Szia! Az UC3842-nek az adatlap első oldalán van a belső kapcsolási rajza, az alapján a TINA-ban levő alkatrészekből össze lehet rakni. Nekem a 7-es verzió alatt sikerült ezt működőképesre megcsinálni. Most csak az LM2574 így elkészített modellje van itt, ebből ki tudsz indulni, majd a hét végén megpróbálom előkeríteni az IC38xx-et.
A blok diagramjára gondoltál? Ott nem írja az ellenállás értékeit,és az alkatrész tipusait sem amiből össze van rakva az IC.
Ellenállás: 1K...10K között; dióda: 1N4148; RS tároló: gyári modell vagy 2 db 2 bemenetű NOR kapuból összeállítva; T tároló: gyári modell vagy egykapus D tároló és a "D" bemenet az invertált kimenetre kötve; OSC: gyári modell, kis kitöltési tényezőjű négyszögjel generátor, hibajel erősítő: LF356 gyári modell; áramérzékelő komparátor: LM339. Egyszerüsítések: "UVLO" kikötve, mindig engedélyezett az 5V-os VREF; "VREF GOOD LOGIC" mindig 1-et ad. Az erősítőnek és a komparátornak tápfeszt is kell adni!
Köszönöm a választ,neki futok,de nem biztos hogy boldogulni fogok vele. Lehet,hogy rá szorulok majd a Te verziódra.(összeállításodra). Üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
Sziasztok! Elkezdtem a Tina-ban megcsinálni az UC3842 belső kapcsolását.Idáig jutottam.Örülnék neki tudna Valaki segíteni ebben?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
Hello! Találtam egy oldalt,ahol vannak szimulációhoz alkatrészek,ha valakit érdekel.Bővebben: Link
Szia! Megtaláltam az UCC380x szimulációt, egy 48/24V-os átalakító van lemodellezve Tina7-ben.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |