Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   214 / 3965
(#) Gery válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Úgyis rengeteg van. Mindenesetre kétszer átfutottam rajta, de nemtaláltam. De lehet nemis ebbe a topikba volt nemtudom már... Azért ha valaki tud róla valamit légyszi szoljon.
(#) feki00 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Kicsit tovább vitem a gondolatmenetedet, az ellenálás az elektródák távolságának növekedésével is nő. Tegnap 2centire voltak ma kb olyan 14cmre tettem őket, meg kissebb felületen is érintkezik a matériával. Így 5-6 ampert mértem egészen addig míg el nem égett a krokodikcsipeszes drót A trafó még mindig melegszik de nem annyira mint tegnap. Az egyenirányító kocka is bírja.

Ez a melegítés ez nekem magas, mi történik ha melegebb a folyadék? Mert kémiai reakció szerintem nem fog történni, csak felgyosíthat egy kémiai reakciót.
(#) jdani hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Helló. Olyan ketyerét szeretnék összerakni 555-ös IC-ből, ami a kimenetet mindig ki be kapcsolgatná, mint egy kapcsoló. DE kb 1 másodperc alatt min. 50x. Létezik ilyen kapcsolás?
(#) zolee1209 válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Szia! Természetesen létezik ilyen kapcsolás az 555-höz! Az oldalon van hozzá egy progi, amivel méretezni lehet az áramkört! A LINK hozzá.
(#) jdani válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
ahá. Egyébként evel szemeztem, csak nem votlam benne biztos h. jó. Én úgy gondoltam, hogy kondinak 1uF, R2- 1K,
és R1- 100K-os trimer. igy tudom álitani 0-tól 480hZ-től 14Hz-ig. Van ott egy olyan, hogy C2. AZ miylen értékű, és ez az egész hány V-ra működjön?
(#) zolee1209 válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
A C2-es kondi 10 nF-os szokott lenni, ami a tápfeszültséget illeti, egy PDF szerint min. 4.5V, max 16V. Szóval ha egy kocsiba vagy mociba építed, nyugodtan kötheted majd az akksijára!
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Az baj, hogy ha egy 3V-os (magasfényű) LED kisebb megszakításokkal meg előtétellenállásokkal 3,6V-ot kap?
Vagyis nem árt neki?
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Ha az áram nem haladja meg a megengedett értéket
akkor nem ! Hol mérted a feszültséget ? A led lábán vagy az előtét ellenálláson?
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
a LED lábánál
(#) jdani válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Összerkatam ezt a kapcsolást, éshát, ez nem jó, mert ez áramot ad. Ez nekem egy fordulatszámmérő tesztelésére kell. ÉS a motron a jeladó nem áramot ad, hanem szaggatást. vagyis mintha mindig egy kapcsolót kapcsolgatnál. de ez csak szaggatott feszültséget ad.
(#) robinson17 hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Hello mindenkinek!
Olyan problémám lenne h a hifim elfüstölt!Nem nagyon jövök rá hogy mi9 lehet a problémája..a burkolatot leszedtem, de nem látok sehol égési nyomot, pedig eléggé füstölt....csak a kettő legnagyobb kondenzátornak a teteje puposodott ki és sztem az egyikből a belseje is kilóg egy picit...ez lehet a probléma?nem értem miért a főbizti nem ment ki benne...mit érdemes még megnéznem rajta?Vagy úgy nagyából mit keressek?kondi probléma lehet?Elörre is köszönöm....
(#) Imi65 válasza robinson17 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Ezek piszokul tudnak füstölni. Ezek mindenképp csere, nézd meg, nem állította-e el valaki a hálózati feszt 110V-ra (ha van ilyen lehetőség). Ha nem, akkor valószínűleg elpusztult az egyenirányító (graetz). És, még ki tudja, mi.
(#) robinson17 hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
hát a kondikat kiforraszottam....eléggé puposak...talán más nem ment szét..:S egyből ki lett rántva...a többi kondi jónak tűnik ránézésre...elállítzva nem lett az tuti...a probléma ott volt h agregátorról ment..és apám felpörgette az agregátort...
és egyből füstölt..:S
(#) robinson17 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
esetleg tudsz segíteni? elég kezdő vok ilyen téren...meg akarom csinálni...esetleg msnen nem tudsz segíteni?
(#) Imi65 válasza robinson17 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Jaa!
Az alig különbözik attól, mintha 110V-os állásba dugtad volna 220V-ra. Ezeket mindenképpen cseréld ki, valamint, ha találsz belőlük kifolyt löttyöt, vagy kilövelt szösz szerű anyagot, azt gondosan tisztítsd le mindenhonnan. Erősen korrozív, és az egészségre sincs igazán jó hatással. Ha ilyen nincs, akkor ezt a részét legalább megúsztad. Remélhetőleg az igen jelentős túlfeszültségtől a félvezetőkészlete nem károsodott, bár sajnos nem lehetetlen.
(#) robinson17 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
lötty nincs...szösz is csak az egyik nagyból (2200mikroF) lóg ki a tetején...kicsit szét van nyílva...gondolom az csere..a másik is elég púpos...de az még nem nyílt szét..sztem csere az is..az a biztos....
(#) Imi65 válasza robinson17 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
2200 mikrós kondi még nem igazán drága, mindkettőt cseréld feltétlenül. A polaritásra figyelj, mert amennyiben fordítva helyezed be, ugyanez lesz a jelenség.
(#) robinson17 hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
értem..köszönöm...ha kicserélem gondolom kiderül a többi hiba is..ha van....ha problémám lenne fordulhatok hozzád újra?
(#) Imi65 válasza robinson17 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Természetesen.
(#) jdani hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
mi az a Peltier modul?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Egy olyan félvezető amelyre ha áramot kapcsolsz
az egyik oldala melegszik a másik hűl! És ha jól tudom
a polaritás megváltoztatásával megcserélődnek az oldalak is ,amelyik eddig hűtött -fűteni fog.
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
ÉS ez mire is jó? hol használnak ilyet?
(#) jdani hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Bővebben: Link
Itt egy link. ÉS oylan alkatrészek vannak benne, hogy a fejem megfájdul tőle. Némeik elelnállástipus nem is létezik. VAgy 1,5µF-os kondit én még nemláttam. Ha ezek alkatrészek helyett, oylat teszek be, ami a legközelebb áll hozzá, akkor fog működni?
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Idézet:
„VAgy 1,5ľF-os kondit én még nemláttam”

márpedig létezik
Nem értem... a többi alkatrész is létezik.... meik nem létezik szerinted?
(#) uli válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
szia igen így gondoltam. csak azért kérdeztem mert vannak erősítők és miegymások amik szimm. tápot igényelnek. töltést azt meg hagyományosan egy akksitöltővel küölön külön:
kössz a váélaszt
uli
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Hát az 51R, 750R 1,1K 52K, 1,5uF.
Én ezek helyett 56R, 680R, 1K, 51K , 1µF tettem. ez lehetséges, hogy a ketyere, nemműködését okozhatja?
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Idézet:
„lehetséges, hogy a ketyere, nemműködését okozhatja?”


Nem!

üdv! proli007
(#) uli válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
de ah egyik oldalát meleg helyre teszed, másikat hidegre (pl melegvíz-hide víz) termeli neked az áramot
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 3, 2008 /
 
Hali
összekellene raknom egy negatív szabályzású 12V-os stabil kisteljesítményű tápot,... tudom, tudom LM7912, ok.. de nekem ilyenem nincs, milyen más megoldás alkalmazható?
köszi
(#) maTaKee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Pl ez

p95-f1.gif
    
Következő: »»   214 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem