Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC + APC UPS
 
Témaindító: ToMikaa, idő: Nov 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ToMikaa hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Üdv!

Egy UPS monitorozó eszköz elkészítését tervezem.
Az egész lényege annyi lenne, hogy egy PIC-kel lekérdezem a UPS-ből a legfontosabb adatokat és ezeket kiteszem egy LCD-re.

Az LCD vezérlés a teljesen rendben van, viszont ami nehézség nekem, az az, hogy hogyan kommunikáljak a UPS-szel.

A kérdéses táp egy APC Back-UPS 500 CS. USB felületen lehet vele kommunikálni, a PC USB HID eszközként kezeli.

Megoldható a dolog?
(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 / 4
 
Bővebben: Link

Ez az?

USB kábellal szállítják, de lehet hozzá venni serial kábelt is. ebből adódik h a data portjára valószínüleg ki van vezetve a soros kommunikációhoz szükséges vezetékek is.

Így sokkal egyszerűbb, nem kell USB host IC-vel vacakolnod, magában egy PIC is megoldja.

A kommunikáció protokollját nem ismerem, de lehet h publikus a neten. Illetve ha sorosan kötöd a számítógépre szerintem gond nélkül visszafejthető.
(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Igen, pontosan ez a típus. Még ki kellene derítenem, hogy melyik láb melyik a kivezetésen, mert akkor tényleg egyszerűbb lenne sorosan kezelni.

Meg is van. Innentől már megy a dolog szerintem, mert van egy forráskódom. Igaz, az USB-re van, de ki lehet belőle böngészni.

Viszont még egy kérdés. Kell valami illesztő IC (pl. MAX232) a PIC és a UPS közé?
(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
valószínűleg kell, kivéve abban az esetben, ha ezt a gyártó a megredelhető kábelba integrálta bele(tehát a portról mondjuk TTL szintű jeleket meg tápot vesz fel, és a drót végén a csatlakozóba szerelt egy MAX232-t.).

könnyen kiderítheted. ha már tudod a lábkiosztását a portnak esetleg meg kell mérni a jelszinteket.
vagy ki kell nyitni és megnézni mi van a másik oldalon.

(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szétszedni nem nagyon akarom, de akkor egyszerűbb, ha használom az IC-t. Azt hiszem, lassan minden összeáll. Még lesek egy MAX232 bekötést és összedrótozgatom próbanyákon.

Köszi a segítséget!
(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
azért arra vigyázz hogyha mégsem kéne szintillesztő, hanem TTL szintű jeleket vár a csatlakozó(kicsi az esélye, de az ördög nem alszik) akkor a MAX232 megküldi 10enpár voltal aminek rossz vége lehet.

sok sikert!
(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Néztem a neten az APC féle soros UPS kábelt és csak pár ellenállást ír, szintillesztő IC-t nem, szóval valószínűleg kelleni fog.
(#) ToMikaa válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Sajnos soros porton keresztül nem fog menni. Ez a UPS nem támogatja. Csak szignálokat tud küldeni az egyes kimenetek kapcsolgatásával, de konkrét adatokat (teljesítmény, akku feszültség) nem lehet lekérdezni. Mindenképp az USB-s megoldás kellene.

Ezt hogyan lehetne?
(#) fazy hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Azt hogy hogy lehetne konkrétan nem tudom, de abban biztos vagyok hogy a linuxos driverböl vissza tudod fejteni a kommunikációt usb-re is, ha más megoldás nincs
(#) ToMikaa válasza fazy hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Az már oké, megvan az apcupsd forrása, abban benne van az egész folyamat. Csak rá kell csatlakoztatni a UPS a PIC-re.
(#) ToMikaa válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Közben itt nézegettem az FTDI-féle Vinculum USB host kiteket, és elég borsos az áruk. Remélem létezik valami olcsóbb megoldás is...
(#) pipi válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
pic32 tud usb host is lenni, nem tom mekkora munka megfejelni
(#) Tetye válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
figyi!
szerintem azt a soros portot megkéne lesned jobban is enyémek elég régik apc smart 600 ős csótányok a tiedhezképest kb és nekem linuxra olyan tsatit nyom hogy behalás... rs232-n van összekötve egyik linuxos webszerveremmel, másik pedig a windows serverrel,
a wint nem néztem de a linuxost amikor configoltam mindent küldött sorosporton.+ cts dtr meg nem tom milyen lábakat is kapcsolgat mert a régi butus progi csak azt tudta hogy ha cts en van 5 v akkor kikapcsol a gép mert nincs vÍjany. de amellet az UPS höfokadatot áram feszültség adatot küld.
ha érdekel mutatok log file-t.

(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Bővebben: Link

ez lenne az APC UPS-ek soros kommunikációjának protokolja. Igaz, ez régebbi típusokról szól, de nehezen hiszem el, hogy az újabbak nem támogatnák. Ha már egyszer beleteszik a soros kommunikáció lehetőségét akkor miért ne tudná azt amit a régebbi típusok tudtak.
Már csak azért is, mert van egy olyan érzésem hogy az az USB is csak egy bújtatott soros átvitel. Nézd meg mégegyszer, mert amugy nem értem minek árulna hozzá kábelt az APC...

ha ragaszkodsz az USB-hez akkor viszont az egy kicsit keményebb lesz, és nem a Vinculum árával lesz a legnagyobb bajod

sok sikert még1x!
(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Köszi! Viszont ha tudja a soros kommunikációt, akkor igazán elárulhatnák azt is, hogy melyik lábakon van Rx, Tx. Ugyanis egy doksi sem írta ezt le, illetve amelyik leírja, az nem működik.
(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Bővebben: Link

idézek:

"By building your own cable, you can now run the BackUPS CS models (and perhaps also the ES models) using smart signalling and have all the same information that is available as running it in USB mode."

ezekszerint működik és kell max232 mivel direkt kapcsolatot ír(persze csak a pic felé, ha géppel kötöd nem kell). ott van a táblázatban minden.
(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Idézet:
„RxD 2 2 TxD
TxD 3 8 RxD
GND 5 7 Ground
FG Shield 4 Frame Ground”


Így próbáltam bekötni, de nem működött. Amikor küldtem rá valami adatot, akkor 1-2 mp-re átállt akkumulátorra, majd vissza. Más nem történt.

Ahogy nézem, a cikk meg is van jelölve "may be incorrect"-ként.
(#) hezso válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
akkor írj az APC supportnak, hogy hogy is van ez a lábkiosztás/kommunikáció pontosan. hátha segítenek. jobb ötletem nincs.
(#) ToMikaa válasza hezso hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A levél elment a support-nak. Remélem egy olyan választ kapok, ami használható és nem csak valami "vegyen soros kábelt" szerű valamit.
(#) ToMikaa hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Nos, megjött a válasz. Szerintem elég korrekt, ráadásul magyar. Viszont a problémámat nem oldotta meg. A levél:

Idézet:
„Koszonjuk kerdeset az APC-hez.
A Back UPS-ek nem Smart signaling-et hasznalnak, mivel a Smart Signaling-et csak a Smart UPS-ek hasznalnak.
Amenyiben On szeretne soros portot hasznalni akkor tolunk lehet ingyenesen igenyelni soros port kommunikacios kabelt.
Soros port kommunikacios kabellel azonban csak 3 jelet kuld az UPS (on-battery, on-line es a low-battery).
Ha szuksege van ilyen soros port kabelre, kerem adja meg a keszulek sorozatszamat es az On pontos kiszallitasi cimet.”


Szóval várom az USB-s ötleteket. A lényeg csak egy szimpla soros kommunikáció lenne. Mint említettem, a UPS HID eszközként működik, driver nem szükséges hozzá.
(#) ToMikaa válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Nos semmi?

Egyelőre még keresgélek USB host IC-k után.
(#) icserny válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Idézet:
„Szóval várom az USB-s ötleteket.”

Microchip AN1140: USB host stack - Megéri ez neked?
(#) ToMikaa válasza icserny hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Közben megtaláltam az FTDI Vinculum magyarországi forgalmazóját és egész "olcsón" lehet rendelni tőlök. Ez az eszköz soros, illetve párhuzamos módon használható PIC-kel, nem tűnik bonyolultnak. Pláne, hogy USB HID eszközökhöz driver sem kell.
(#) icserny válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Idézet:
„Pláne, hogy USB HID eszközökhöz driver sem kell.”

Már hogyne kellene? Csak a Windows-hoz Bill bácsiék megírták neked, készen kapod a rendszerrel.

De te most nem HID eszközt, hanem eszköz fogadó hostot készülsz összeállítani, ha jól tudom.

A Vinculum használatához itt találsz mintapéldákat (a lap alján).
(#) ToMikaa válasza icserny hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Elég erős a kód, ami a sample-ben van, de szerintem nem gond. Programozással elág jól állok, szerintem menni fog. Esetleg a küldött fájlok alapján meg tudnád mondani, hogy melyik stack-et ajánlod?
(#) icserny válasza ToMikaa hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Látatlanban a három mintaprogram közül a "V-Eval PIC HID Sample" (a rakétakilövős példa) tűnik hasonlónak ahhoz, amit említettél (HID eszköz vezérlése). Van hozzá egy Application note is, ami némi információt nyújt a hardwerről, s azt mondja, hogy a VDAP firmware-rel működik együtt.

Mellesleg nem értek a témához, ezért kérdezem, mivel jobb a PIC+Vinculum, mint egy OTG képes PIC24 vagy PIC32 egyedül? S jól tudom, hogy a Vinculum chip-et üresen kapod, tehát neked kell beletöltened a firmware-t (már ha találsz olyat, ami pont megfelel)?

Idézet:
„melyik stack-et ajánlod?”

Ezt most a Vinculum firmware-re érted? Az ajánlott mintapélda szerint egyértelműen a VDAP-ot igényli.
(#) ToMikaa válasza icserny hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Az a baj a 24/32-es PIC-kel, hogy nem készül 40 lábas PDIP-ben, csak SMD változatokban és sajnos nem áll rendelkezésemre a technológia, amivel tudnék hozzá NYÁK-ot készíteni. Ezért gondolkodtam mindenképp a Vinculum-ban.

A múgy a kérdésem az lett volna, hogy az FTDI vagy a Microchip USB-s megoldását ajánlod-e, de gondolom amit írtál Microchip stack-et, az PIC 24/32-höz van.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem