Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   502 / 1272
(#) Dinamik hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Sziasztok Bocs az ekezetekert de nem kinlodok.. Van egy TV-m ELIT ceg gyartotta. Sajnalatos modon eddig ment nagyon jol...csak elmentek a szinek es csak kek szinben hajlando mukodni. Mi lehet a baja ?
(#) bihari laci válasza Dinamik hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Szia ,a model számot ird le ,de közben nézd át a forrasztásokat a video ,modullon és a fesszeket ,és más gyanus alkatrészeket.
(#) fredee4444 válasza fredee4444 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Valooban a tirisztor volt a hibás, kicserélve a masina tokéletesen mukodik.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Na dolgoztam egy kicsit a TV-n. Van kép, hang nincs, pedig ha jóltudom a TV kétnormás. PCL86 jó. Egy darabig jó csak a kép utána kiesik a szinkronból, a fény egyre csökken, a DY fűtése elhalványul, a képméret nő, csökken a nagyfesz. Az én tippem gázos PL. Igazam lehet vagy más lehet a gond? Ez az első többé kevésbé egészben lévő csöves televízióm.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Az én tippem pedig a nagyfeszültségű malomkerék. Annak idején egy Sensorion szívatott ugyanilyen módon. A melegedéssel egyre több menet lett zárlatos benne és ezzel együtt csökkent a buszterfeszültség és az egész sorvégfok kimenőteljesítménye. A PL anódja pedig lassan elkezdett izzani...
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Négy PL t próbáltam bele, de egyikkel se ment. Valamelyikkel csak fény volt, az egyik pedig zárlatos. Van még egy ugyanilyen sorkimenőm meg egy nyákba ültethető Orionba való. Kicserélem a malomkereket, hátha megjavul.
(#) martinus hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
LG 42PC1R.

Régebben már felvetettem a hibát nem kapcsol be elsőre és menet közbe ki be kapcsol.

Összes elco cserélve lett a tv-be és sikerült rájönni valamire.

Ha a TV ki van húzva a konektorból akkor több napig tökéletes, de minél hosszabb ideje áram alatt van X idő után már akár 5 percenként is képes ki be kapcsolgatni, de nem általánosítható, hogy mennyi időközönként száll el.

Tehát mi az, ami hosszú ideje áram alatt van elkezd hibát generálni? De ha áramtalanítva van akkor megnyugszik?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) kadarist válasza martinus hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia!
EEPROM, vezérlő, dzsungel ic, ilyesmik lehetnek. Táp-IC... Óvatos melegítéssel lehet provokálni a hibajelenséget.
(#) Balazsbalu hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Hello!

ITT 2127 típusú TV-hez lenne szükségem EEPROM (24C08) programra.

Tudna valaki segíteni?
(#) karaszbandi válasza Balazsbalu hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Egyébként mi a baja a TV-nek, hogy ezt keresed?
(#) Balazsbalu válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Nem lehet kilépni a szerviz menüből!
(#) Bender hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Üdv!

Van egy Hitachi CMT 2155 teveviziló, ami egész jól működik, csak egy kis hibája van: Ha a kép jobb oldalán telített sárga vagy piros szín van, ami kilóg a képből vagy eléri a kép szélét, akkor az a sor kékes színű lesz, van hogy az egész kép kék lesz. Ilyenkor mi baja lehet vagy min kéne állítani?

rajz: http://www.punaweb.hu/cmt2155.pdf
(#) elektromos válasza Bender hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Nem a demagnetizáló lehet rossz? Áramtalanítsd a tv-t, de ne a távirányítóval kapcsold ki, és várjál kb. 10 percet, majd újra kapcsold be, és ellenőrizd a képet. Ha ez nem jött be, akkor még ismételd meg 2-3 alaklommal 10 perces szünetet tartva.
(#) Bender válasza elektromos hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Akkor szerintem nem csak a sárga/vörös színre ugrana és nem csak akkor amikor a jobb szélen lóg ki.
(#) elektromos válasza Bender hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ki próbáltad amit írtam?
Egy fénykép talán többet segítene.
(#) Bender válasza elektromos hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
igen, éjszakára/meló idejére áramtalanítva van mindig...
(#) karaszbandi válasza Balazsbalu hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
A távirányító kikapcsoló gombjával kellene.
(#) karaszbandi válasza Balazsbalu hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Valami pontosabb tipus kéne, vagy sasszi szám. Milyen proc van benne?
Az EURAS fekete fehér tv-t hoz ezen a tipuson.
(#) stevepapa hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Sziasztok

Kérésem, és kérdésem, ki tudna segíteni egy Westel 17MB18-5 chassis számú Lcd tv eprom tartalmának kiderítésében. Az ic 24C32WP. Köszönöm a figyelmet.

Üdv
(#) pocok1 hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Sziasztok!

kaptam 1 TVt és olyan hibajelenség van jelen, hogy ciklikusan villog a Standy LED

a TV típusa Thomson 29DM 182

odáig már eljutottam hogy letöltöttem a hozzá tartozó anyagot és erre a hibára van 1 kód sor amit be kellene írni, de mivel még ilyet nem csináltam ezért segítségeteket szeretném kérni.
Valaki kigubancolná a kódsort a többi közül és leírná nekem, mert ez már meghaladja képességeim határait

Előre is köszönöm
(#) Balazsbalu válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
A processzor típusa: TDA9351N3

Kikapcsolás után újra visszaáll a menü!
(#) stevepapa válasza pocok1 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia
Tudni kellene , hogy hogyan villog. Tehát a szünetek közti villanások adják a hiba kodot. Üdv
(#) karaszbandi válasza Balazsbalu hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
menü, vagy szervízmenü?
Nem mindegy!

Egy sasszi számot nézzél még, mert ez valami beko szemét lehet. Ha a menü áll vissza, akkor a nyomógomboknál kellene szétnézni, mert lehet, hogy valamelyik vezet. És nem biztos, hogy egy tartalomtól meggyógyul. Meg ugye ott a geometria beállítás is még.
(#) pocok1 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Itt 1 kis video anyag hogy hogyan villog
kb: mint 1 irányjelző

Tomson tv.3gp
    
(#) M.Béla hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Sziasztok.
A kérdésem a következő,érdemes-e megvenni olyan plasma vagy LCD (nem tudom pontosan) TV-t,ha azok megemelkedett hálózati feszkótól mentek tönkre?
Pontosan 230V helyett 400V-ot kaptak.(3 fázisú hálózaton nulla szakadás miatt)

Nagyon jutányos áron jutnék hozzájuk.
(#) Orion90 válasza M.Béla hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia! Jobb esetbe megúszod azzal hogy a tápot kell feléleszteni és megy. De ez elég kiszámíthatatlan, várd meg a többiek válaszát is.
(#) M.Béla válasza Orion90 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ezekbe már mind kapcsi táp van,ami elvileg nem adhat tovább nagyobb feszültséget csak a félvezető megy el benne,(mondjuk ha pont rövidzárba megy pl egy fet akkor átengedi a nagy nokedlit is mi? )

Az a baj hogy tv-t nem javítottam soha,csak erősítőket,dvd lejátszót meg szinte mindent csak tv-t nem.
(#) Orion90 válasza M.Béla hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Igen, egy pillanatra (amíg le nem old a biztositék) elég nagy löketet kap, amit szerencsés esetben a táp túloldalán lévő pufferkondik el is nyelnek.
(#) belganarancs hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Hyundai képcsöves tv-m,a képe néha átvált színesről fekete-fehérre,gyakran úgy is marad,aztán rövid időre megint visszavált színesre.Mi lehet a gond?A tv több éves.

Üdv.:Zoli
(#) kadarist válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia!
Mi van rákötve? Valamilyen beltéri egység?
Következő: »»   502 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem