Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő FM adóhoz
 
Témaindító: gyusz, idő: Júl 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gyusz hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Sziasztok! Aki tud legyenszives küldjö kapcsolási rajzot vagy esetleg egy hasznos linket egy 3w-os előerősítőhöz.
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Üdv van itt egy pár. Ezeket amúgy pontosan mire is lehet használni? Mert én építettem egy poloskát de nem lett nagy a hatótáv evvel meg lehet növelni?
(#) DRoland válasza gyusz hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Hello! Itt vannak jó kis adók. http://www.elektronika.iweb.hu/ Nem pont előerősítő, de hátha érdekel
(#) ferci válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
A 3w fm.pdf a BD135 miatt is csak rövidhullámon megy valamennyire, a másik meg egy poloska elvi rajza, úgyhogy nem oké a növelésre egyik sem.
(#) László zs válasza ferci hozzászólására (») Júl 9, 2007 / 4
 
Legegyszerűbb, ha elmész rádióamatőr börzékre és veszel egy Titán végfokot kb.: 10W. (Hívójel szükséges az üzemeltetéshez.) Régebbi RT évkönyvekben volt RF adó BLY94-es tranyóval kb. 70W (végtelen SWR védett) megépítettem, elégé jól muzsikál.


Vagy találtam rajzot, ha építenél mindenképpen (a benne lévő trimmer kondik beszerzéséhez megint a Titán végfokból bontottakat tudom ajánlani): RF végerősítők

A kimeneti teljesítmény függ a meghajtó teljesítménytől is. Vigyázz nehogy a felharmónikusokkal is megszórd a környezetedet - vagyis érdemes az adódat és a végfokot spektrum analizátorral is megmérni.

10W-hoz valami antennáról se felejtkezz el, illetve a beállításhoz SWR mérő és műterhelés mindenképpen. Az adás vétel átkapcsolást is meg kell oldani, és a vevőd bemenetére is vigyázni kell nehogy sok legyen neki a bemeneti jel - vagyis vételkor le kell kapcsolni az adót.
(#) László zs válasza László zs hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Ja még egy: a cím nem igazán helyes vagy végerősítő vagy előerősítő.
(#) László zs válasza László zs hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Igaz ha egy 70W-ost hajtol meg akkor előerősítő .
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem