Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   602 / 1385
(#) misi93 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Heló! a hidrogén-peroxidot hajszőkítésre használják (tudtommal) Fodrász kellék szaküzletben biztos találsz, pár száz forint litere

Felhasználásai: (Wikipedia)
[quote] * színtelenítő- és fehérítőszer, számos tisztítószer tartalmazza származékait
* klórmentes fertőtlenítőkben
* laboratóriumban oxidálószerként
* vegyiparban környezetbarát technológiákban oxidálószerként
* szennyvizek ártalmatlanítására
* az orvosi gyakorlatban dezinficiáló- és szagtalanítószerként
* a vízmentes hidrogén-peroxidot lökhajtásos repülőgépek, rakéták üzemanyagaként használják.
(#) blackdog hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Tegnap vettem kémiai ónozót. Gyors és szép az eredmény igaz irtózatosan büdös.
Kérdésem az, hogy ennek a látványon kívül mennyi haszna van? Lekopik-e idővel?
Hogyan történik az ónozás? Kémiából sosem voltam toppon.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia ! Talán ennyiben tudok segíteni: Nem kopik, de magas hőfokon párolog.

Attila86 oldalán tudsz olvasni, hogy neki mi, hogyan jött be, és mire kell vigyázni!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Melyik az ő oldala?
Nekem a kopás egy szempontból kritikus. Billentyűzetet csinálok és a gombok érintő felületét vonnám be vele. Attól félek, hogy kis idő után az érintkezőkorongok lekoptatják.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Itt megtalálod a leírást: Bővebben: Link

Remélem tudtam segíteni !
(#) oxygen válasza blackdog hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia

Mivel atomnyi vastagságú ónréteget csinál csak, ezért nagyon hamar le fog kopni. Nekem még az a tapasztalatom a kémiai ónozóval, hogy nagyon hamar oxidálódik, forraszthatatlanná válva és eléggé megnő az ellenállása is. Hangsúlyozom ez csak egyedi vélemény, itt többen is használják és szeretik. A vastagságra vonatkozó rész viszont tény. Ha mindneképpen ilyen felépítésű gombokat szeretnél akkor inkább pákával vékonyan ónozd be az érintkezőket.
(#) Zoli_bácsi válasza oxygen hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Én is maximálisan a tüzi ónozást javaslom. A kémiai ónozás egy... hadd ne mondjam mi.

Üdv!
(#) blackdog válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Próbálkoztam pákával is ónozni, de nem sikerült olyan egyenletesre és gyanta nyomok is maradtak.

Miért olyan rossz a kémiai ónozás?
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Mert vékony. Csináld galvánnal. Az egyenletes. Raktam fel a videópályázatba videót.
(#) storm válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Elektrolitnak pont jóljön a kémiai ónozó. Ha jól gondolom
(#) Zoli_bácsi válasza blackdog hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
A vezetősávra ráteszel egy nagyon kevés ónt, majd az úgynevezett ónszívó szalaggal eldolgozod. Nagyon egyenletes, és nagyon szép kivitel érhető el.
(#) janikukac hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Hosszú távon a gyári vagy a Positive20 lakk a gazdaságosabb??

Előnyöket, hátrányokat várok a tapasztaltaktól!
(#) ODU hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Én ónozás céljából egy nagyon egyszerű megoldásra gondoltam. A lényeg az hogy az elkészült NYÁK-ot bekenjünk valamilyen folyasztószerrel (forrasztó zsír, feloldott gyanta, folyasztó paszta). Ezután az elkészült NYÁK-ra kisebb maradék óndarabokat helyezünk. A spaklit (vagy más nagyobb felületű lemezt) felhevítjük. Majd pár húzással teljesen egyenletesen eldolgozzuk a felületen az ónt. Sajnos ez még csak elmélet, gyakorlatban nem próbáltam. Azért gondoltam erre mert elég sok problémát kiküszöböl. A legfontosabb az egyenletesség.
(#) Electricboy válasza janikukac hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
A kérdés már szerepelt (én voltam a kérdező) választ is kaptam: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Hát jó.. Köszike!
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Hosszú távon mind a kettő tönkre megy.
(#) janikukac hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Sziasztok.

Ahogy tegnapelőtt megbeszéltük, hozattam a Rigó utcából csövet. Úgy kértem, ahogy le volt ide írva: UV BL 8W NYÁKhoz. Most egy 8W-os BLB-t kaptam.

Most akkor így is sok az esély, hogy átvertek, azaz rossz lesz a cső?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Próba cseresznye De valószínű, hogy jó lesz mivel mondtad milyen célra kell. Ha nem jó lehet visszamenni reklamálni.
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Háát, jó..

Segítetek? Az a baj, hogy sehogy sem tudom a cső két végére oda ónozni , vagy erősíteni a kompakt cső gyujtóját.

Ideges vagyok, de hagyom a francba. (((((

Most inkább a ballagásommal kell foglalkoznom..
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A cső végére ne is forraszd. Használj a csövekhez foglalatot, és abba kösd a vezetékeket. A cső milyen színű?(Ha BLB akkor feketének kell lenni.) BL-es csövet nem tudtak adni? pedig annak még jobb teljesítmény/fényáram aránya.

Üdv!

Gratulálok a ballagásod alkalmából! Sok szerencsét és egészséget kívánok neked a jövőben.
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ónozni szerintem max úgy lehet, hogyha kicsit megreszeled. De ezt nem ajánlom, mert akkor tuti nem veszik vissza ha szar. A legjobb lenne egy foglalat, vagy a vezetéket jó hosszan megblankolod, és rátekered az érintkezőre. De ez a módszer elég veszélyes. És fel a fejjel, előbb utóbb úgyis sikerülni fog
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ha már hozattál csövet, akkor miért nem hozattál hozzá foglalatot is? kb 100Ft darabja. Fehér a cső vagy fekete?
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!

Foglalatom van, ám nem ehhez való, mert az a nagyokhoz való! BLB, tehát fekete üvegű.

Én fehéret kértem, de ilyet kaptam.

Remélem kis foglalat is van. Ma akkor tényleg hagyom a francba. Köszi a segítséget nektek ! Külön köszönet Zoli_bácsinak, nagyon rendes vagy.
(#) Ricsi89 válasza storm hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Használhat hozzá sorkapcsot is. Egyik végét a cső kivezetéséhez erősíti, a másik végébe meg megy a vezeték.
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ezzel a csővel megint csak kínlódni fogsz!
Miért nem lehet megfogatni a tanácsot?
Miért nem onnan és azt vetted, ami már bizonyított?
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Valahogy bennem is ez fogalmazódott meg... Vajon jobb lesz a kis cső mint az ugyanolyan nagy? Mennyi alkatrész kijönne az árából!
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Majdnem káromkodtam ! Ahogy mondta KAKUKK, olyat vettem, miért hazudnék, vagyis nem értelek titeket.

Ahogy mondtátok, olyat vettem..
(#) gulasoft válasza vicsys hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Hát igen, az uv vree leddel nincs ilyen szívás. Az biztos arra való amire veszi az ember, nem kell neki foglalalt meg fojtó, csak egy állítható táp, 3 darabot elvisz egy 12V-os, lehet hozzá meghajtó panelt is kapni.
Egyszer kell beruházni de akkor legyen normális.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ne ijedj meg én is ezt használom ( és jó ).
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Remélem , köszi.
Következő: »»   602 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem