Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   980 / 1318
(#) trudnai válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A 10Fxxx sorozat az az un. baseline csaladba tartozik, es nem fogja automatikusan felismerni a PicKit2, de a programjaban kivalaszthatod, hogy az a chip van rajta neked.

GP2-re latatlanban nem tudok mit mondani, kelllene latni a forrast meg a kapcsolasi rajzot.
(#) pixels válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A T0CKI ha jól emlékszem nyitott kollektoros kimenet, gyakorlatilag vagy a GND-t kapcsolja a kimenetre, vagy semmit.
(#) trudnai válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Szia,

Vegre volt egy kis idom adatlapot bongeszni. Szoval ha ez meg mindig a 10F200, akkor a GP2/T0CKI nem nyitott kollektoros (nem OD vagy OC). Azonban nehany regiszter befolyasolja a mukodeset.

Az elso dolog, hogy a CMCON0 regisztert 0-zni kell, hacsak nem hasznalod a comparator modult.

A masodik, hogy az OPTION-ben a T0CS-nek 0-nak kell lennie, kulonben T0CKI-kent lesz hasznalva nem pedig I/O-kent.

A harmadik pedig, amit sok ember elfelejt, hogy ha az OSCCAL regisztert irod, akkor az also bitet torolni kell. Tehat sokan ugye egyszeruen csak bele masoljak a powr on reset-kor W-be kerulo erteket az OSCCAL-ba (ugye akkor a W tartalmazza a kalibracios erteket, amit az 1FF cimen elhelyezett utasitas masol be). Nade, ha ez a kalibracios ertek valami folytan azt a legalso bitet 1-be teszi, akkor az a kontroller mukodeset ugye befolyasolja, es nehez a hibat megtalalni. Emiatt sokan az OSCCAL-ba masolas elott egy AND muvelettel azt a bitet kinullazzak a biztonsag kedveert...

Amugy 6 db LED-et a mellekelt kapcsolas alapjan tudsz a 10F2xx sorozattal meghajtani.
(#) hörcsi hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok ide is írok hátha bejön!

Remélem tud valaki segíteni. Lényegében a következő a bajom van egy pic 16f871-em és valamiért csak a pickit 2 programozóval indul el. Amikor külső táppal akarom elindítani akkor semmit nem csinál. Arra már rájöttem hogy a mclr lábnak ehhez nem lehet köze mert lekötöttem a programozóról és akkor nyomok egy indítást a gépről és elindul. A 16f628a-nál ilyen gondom nem volt.... Amúgy HS 4MHz oszcillátort használok és mindkét oldalról ráadom a tápot. Most az a kérdés, hogy ez konfigurációs gond vagy pedig nincs valami jól bekötve??
Egyébként a 16f887-el is ez a gondom van.
Várom a segítséget

Addig is köszönöm
(#) Hp41C válasza hörcsi hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Szia!

- A 4MHz a HS / XT mód határára esik, próbáld meg XT oszcillátorral is,
- A táp feszültése nem esik le a BrownOut határára? Ha a PICKit2 táplálja, stabil, szűrt tápfeszültséget kap.
- A tok minkét oldalán van 100nF kerámia kondenzátor a táp és a föld lábak között?
- A fordításkor az önnálló futtatáshoz a Release módot kell beállítani.
(#) hörcsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Nos annyi tényleg gond volt hogy Release-be kellett állítani. Sajna nincs most XT-m ezért beraktam a 20MHZ-s kristályt de azzal sem csinál többet...
Az mclr láb Vdd-re van kötve egy 4k7es ellenállással és egy diódával


A configom így néz ki:

__CONFIG ( DEBUGDIS & LVPDIS & BOREN & WDTDIS & PWRTEN & HS & WRTEN);

Van még valami ötlet?
(#) watt válasza hörcsi hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
MCLR-t 10k-val kell Vdd-re húzni! (Adatlapot jó lenne elolvasni!!!)
Jó lenne, ha nem 2 helyen kérdeznél meg egy dolgot! Itt az tilos...
(#) hörcsi válasza watt hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
A 10k-s ellenállás sem segített. Egyébként nem értem mi a gond ha 2 helyre írok mert ha már van 2 topic amibe bele illik a problémám akkor miért ne írjam oda? Egyiket egy csapat olvassa a másikat megitn egy másik több fej többet tud......

Van még valami ötlet?
(#) watt válasza hörcsi hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Ezek után nincs.
(#) hörcsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Ok rendben!
Bocs
(#) adamhollos hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a Boot Block ill. , hogy a következő bitek mit állítanak:

CCP2 MUX bit
Low-Power Timer1 Oscillator Enable bit(talán azt, hogy le vagy pedig felfutó élre haladjon a timer1?)
Stack Full/Underflow Reset Enable bit
Single-Supply ICSP Enable bit
Extended Instruction Set Enable bit
Background Debugger Enable bit

Esküszöm ádáz csatát vívok a 18f2321-es adatlapjával. de szegényes angoltudásom miatt nem igen jutok előrébb.
(#) bbalazs_ válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Szotar. Aztan majd belejossz. Nem fog artani.
Egyebkent szerintem hagyd oket defaulton, ugysem kellenek. Majd ha belekeveredsz valami speci periferiaba, akkor elolvasod,ami oda valo az adatlapbol.
(#) adamhollos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Igen, igen igyekszem. A google fordító elég nagy hülyeségeket ír ki úgyhogy most az Országh féle szótár lapjait koptatom. Lassan már kiugrik a szemem.:wow1:

Másrészről pedig az is gond, hogy valószínüleg akkor se lennék teljesen képben ha magyarul lenne az adatlap. :nemtudom:
(#) adamhollos válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Hosszú szenvedés után rájöttem, hogy az adatlapban csak a Single-Supply ICSP és az Extended Instruction Set működése van leírva. Ha jól veszem ki az elöbbi a Low Voltage Programming, az utóbbiról fogalmam sincs. A többi micsoda? Mire jó? Hol lehet utánuk nézni?
(#) icserny válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
A Low-Power Timer1 Oscillator Enable bit tudomásomszerint azt befolyásolja, hogy kisebb vagy nagyobb árammal hajtsa a másodlagos oszcillátor a 32 kHz-es órakvarcot. A nagyobb teljesítményű mód a stabilabb, tehát azt ajánlom használni!

A CCP2 MUX bit az állítja be, hogy a CCP2 egység kimenete RC1 vagy RB3 legyen.

A normális működéshez DEBUG bit 1 legyen (a negatív logika miatt így van letiltva). Máskülönben kisajátítja az BB6, RB7 lábakat a debugoláshoz.

A normális működéshez az XINST bit 0 legyen (kiterjesztett utasításkészlet letiltva). C18 fordító esetén csak a fizetős változat támogatja a használatát.

A BOOT blokkal egyelőre ne foglalkozz! Bootloader használata esetén lehet írásvédetté tenni azt a területet, amit a bootloader használ.

Az írásvédelmi biteket se aktiváld egyelőre (csak magaddal tolsz ki, ha babrálod).

Ajánlott olvasmány: Angol-magyar informatikai szótár (a szótár nyitólapjának alján a megfelelő kezdőbetűre kell bökni).
(#) adamhollos válasza icserny hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat.

Még azt meg tudnád mondani, hogy mi az a CCP2 egység?

A Low-Power Timer1 Oscillator Enable bit-tel gondolom nem kell foglalkoznom-ha belső oszcillátort használok, ugye?
(#) icserny válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
CCP2 a második Capture-Compare-PWM egység.

A Low-Power Timer1 Oscillator Enable bit-tel nem kell foglalkoznod, ha Timer1 külön oszcillátorát nem használod.
(#) levi18 válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
A CCP egység a Compare/Capture/PWM egység rövídítése.
Compare: összehasonlítás: TMR1 TMR3 regiszterek összehasonlítása, TMR1/TMR3 és CCPR regiszterek összehasonlítása, egyezés esetén egy esemény következik be(egy láb szintje alacsonyra/magasra áll, vagy megváltoztatja a logikai állapotát, és mindezek mellett beáll a CCPRxIF interrupt flag-bit).
Capture: fel/lefutó élek között eltelt idő mérése.
PWM: impulzusszélesség moduláció.

A Low-Power Timer1 oszcillátorral a Timer1 időzítő/ számláló egységet tudod hajtani a rendszerórajeltől függetlenül aszinkron módon.
(#) n_yálastrubadúr válasza trudnai hozzászólására (») Jún 12, 2011 1 /
 
Nagyon szépen köszönöm ezt a nagyon értékes és tartalmas választ.
üdv: 'n'
(#) adamhollos válasza levi18 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat. Most már majdnem mindent tudok hála nektek. Még megtudnátok mondani mit állít a Stack Full/Underflow Reset Enable bit?
(#) icserny válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Ha engedélyezed, akkor a veremtár túlcsordulása/alulcsordulása újraindítja (RESET) a mikrovezérlőt.
(#) adamhollos válasza icserny hozzászólására (») Jún 12, 2011 1 /
 
Értem és köszönöm.
(#) marek hozzászólása Jún 12, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Az első PIC-es munkámhoz szeretném a segítségeteket kérni. Mindent az oldal leírásai alapján csináltam, megépítettem a WLPT VPP mini v4-et, felprogramoztam a PIC16F877-et a WPB_F18_F16_F12_x.xxb-vel (Mindkettőt ezúton is köszönöm Watt-nak!!!), és összeraktam a tesztáramkört is, amit a cikkek között találtam (http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/nullarol_a_robotokig_-_pic_mikrovezerlok_i_resz.html?pg=9). A nyomógombot mondjuk nem raktam bele, mert valahogy nem ment rá a breadboard-ra. Először amikor ráadtam a PIC-re az 5V-ot, meg sem szólalt. A LED-eket van hogy fordítva kötöm be, ezért megfordítottam a LED sor utolsó LEDjét, hogy lássam mi történik. Erre elindult a futófény rendesen, de a LED amit megfordítottam fordítva is viselkedett: tehát folyamatosan égett, és amikor rá került a sor a futófényben, akkor elaludt. Nem tudom elképzelni hogy ez mi lehet, ilyesmire egyáltalán nem számítottam. Van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?
(#) watt válasza marek hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Melyik lábon van az az egy LED?
(#) marek hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Hát a LED-es futófény a 19,20,21,22,27,28,29,30-as lábakon van, és ma kipróbáltam, bármelyik LED-et, (vagy LED-eket) kötöm be fordítva, ugyanaz az eredmény. Tehát ha egyet sem fordítok meg, akkor nem indul el a futófény, ha egyet megfordítok, akkor elindul a futófény, de amelyiket megfordítottam, az "fordítva" viselkedik: folyamatosan ég, és akkor alszik el, amikor épp rákerül a sor a futófényben. Azt is kipróbáltam hogy mi van akkor ha több LED-et is fordítva kötök be: a megfordított LED-ek folyamatosan világítanak, de ha bármelyikre rákerül a sor a futófényben, akkor elalszik az összes, ami meg van fordítva. Komolyan így csinálja, nem tudom mit ronthattam el. Égetéskor visszaolvastattam a WPB-vel a beégetett tartalmat, és rendben volt...
(#) n_yálastrubadúr válasza trudnai hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Jó reggelt!
Néztem ma de nem tudom az OPTOIN-ban állítani a dolgokat mert ahogy néztem címe sincs, éppen úgy COMCON0 regisztere sincs. Az lenne a kérdésem,hogy hogyan állítsam az option-t ? Mert arra rájöttem hogy nemúgy mint a többi pic-eknél
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sajnos a megszakításkezelő regisztert sem találom. Az option meg a trisgpio-nak meg nincs címe.. Akkor hogy állítom a bitjeit?
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia!
A 10F200.. 10F222 típusokban (sajnos) nincs megszakítási lehetőség. Az eljárások hívására is oda kell figyelni, mert a Stack is csak 2 szintű. A GPIO lábak iránya a TRIS utasítással állítható be.
(#) Hp41C válasza marek hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia!

A led-ek közös vezetéke hova van kötve?
(#) trudnai válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
OPTION regiszter nincs kivezetve address space-be, az egy csak irhato beallito regiszter, amit az OPTION utasitassal lehet irni. Hasonlo ahogy a TRIS utasitas mukodik ezeken a baseline chipeken.
Következő: »»   980 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem