Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   989 / 1318
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Bocsánat. A c file-t nem találom.

1ledesmain2.h
    
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Ugyanez a neve, csak .c a vége. Hova mentetted? A projekt mappában kéne lennie. E nélkül nem is lehet .hex.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Találtam egyet, de annak a más a dátuma. Na mindegy, azért elküldöm:

1ledesmain2.c
    
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Fogadjunk, hogy nem használtad a PIC-wizard-nál az internal oscillator beállítást... (Nézd meg a 28. sort...)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Van benne valami. Akkor ezt majd .hexelem, meg égetem holnap. Ma már azért nem , mert megyek tusolni, és holnap FŐZŐVERSENY, 4 kilo bébipaprikást főzünk.
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Szép napot.
a Winpicben a pic 10f200-at sehogy nem sikerül megírnom.
Programming CODE, 0x000000..0x0000FF
PIC10F Prog Warning: Read BACKUP OSCCAL value (FFF) looks invalid !
PIC10F Warning: Both OSCCAL (FFF) and OSCCAL BACKUP (FFF) look invalid !
PIC10F: Abort programming (nothing erased). No valid OSCCAL value found !
Enter a valid BACKUP OSCCAL VALUE (like 0x0CF4)
on the Config Register Tab, then try again !
ERROR: Programming FAILED !

a pickit2-m sajnos táskástól pénztrácástól ellopták, ez egy tait féle lpt-s égető. Köszi
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!

Oda van írva, mit kellene csinálni:
Idézet:
„Enter a valid BACKUP OSCCAL VALUE (like 0x0CF4) on the Config Register Tab, then try again !”


Állíts be elfogadható osccal értéket a konfigurációs szóban (0x0CF4) és próbáld újra...

Az osccal érték a program memória utolsó szavában levő retlw utasítás visszatérési értékében van kódolva. Ha itt nem retlw utasítás áll, a kontroller nem tud elindulni, hiszen a PC átforul és újra a 0x00 -n folytatódik a kód végrehajtása. A 0xFFF kód nem a return és nem egy retlw utasítás kódja...
(#) trudnai válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Idézet:
„Az osccal érték a program memória utolsó szavában levő retlw utasítás visszatérési értékében van kódolva.”


De nem a Baseline-nal! Ott ugyanis egy egyszeru MOVLW utasitas van, es nem kell azt a cimet CALL-al meghivni, hanem ott van a POR reset vektora -- ott kezdi el a futtatast es az atcsordul ezutan a 0-as cimre, ahol mar a W-ben van az ertek. Ha szerencsed van RETLW-vel azert mukodik mert veletlen a stack-en 0 volt...
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Igen próbáltam átírni. Pickit2-vel még megírta de a winpic az nem.
(#) Hp41C válasza trudnai hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm a kiigazírást... Valóban nem retlw kell...
(#) janikukac hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok.

Működik az első PIC-es programom, ami egy egy ledes villogó. Vic c kurzusa alapján íródott, ám átköltöttem egy másik PIC-be saját ötlet alapján.

Most a két ledeset akarom megírni.
(#) janikukac hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok! Igaz, hogy a 12F683 PIC kimenetére csak 20mA terhelés mehet? Ha tranyóval akarom ezt növelni, hogy kell rákötnöm a BC547-eseket?

Egy LED-es strobit akarok max 10 LED-el. 10x20=200mA, az kettő, esetleg 3 tranyó.
(#) kissi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Egy kicsit nézelődj, keresgélj a LED-es témákban, a 200 mA az nem extra eset (ugyanúgy kell, mint bármilyen LED tranziztoros illesztése !) !

Van egy jó hírem, hogy segítsek is: elég lesz 1 db tranzisztor is a 200 mA-hez !

Közben még hozzáírtam: a LED-eket pl. 5 ágon 4-4 db soros kapcsolásával is kezelheted és akkor csak 80 mA !

Steve
(#) janikukac válasza kissi hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
De nem tudnál kapcsolást hozzá adni? Hogy lenne egy jó, mikor egy csak 100mA-t bír el.
(#) kissi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Erre írtam, hogy keresgélj ( ezzel tanulsz! ) !

Steve
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
ITT mindegyik 400mA fölötti. Csak 6 oldal.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Mily csodásak, csak nincs itthon. :hehe: Köszi azért, holnap progizok!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
U.i. ha belerakok egy 2N3904-et? Az 200mA-t fel tud venni, ami bőségesen elég.
(#) potyo válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Jó lesz.

Viszont azt tudod, hogy csúcsban nagyobb áramot is meg lehet engedni egy félvezetőn, mint folyamatos üzemben? Stroboszkóp gondolom nem fog állandóan világítani, rövid impulzusokban a BC547 is tud 200mA-t.
(#) vilmosd válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
A Winpic a torleskor torli az "OSCCAL" erteket, mig a PK2 elmenti. A Winpic-nel eloszor olvasd ki es ird fel az erteket. Amennyiben elveszett ez az ertek, a PK2 vissza tudja allitani.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok PICi problémám támadt EEPROM területen.


24C08 -as EEPROM ba kéne belenyomni egy Frimware -t ami egy TV hez kötődött.
A TV -nek nincsen szerviz menüje, továbbá a hibajanség is olyan jellegű, hogy az csak az EEPROM újrafrissítésével lenne legcélszerűbb megoldani.

Jelenleg -és a továbbiakban is- csak PIckit2 -vel rendelkezem, esetleg egy működő JDM -el és egy olyan számítógéppel, ami szabványos feszültségekkel operál az RS232 -es port (elhárítva ezzel az JDM anomáliákat 100% -ban).


Előre is köszönöm a segítségetek.
(#) vilmosd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Elvileg a PK2 tudja egetni a 24-es es mas soros EEPROM-okat. A konyvespolcomon talalsz elvileg PK2-hoz programozo foglalatokat, es ott van a 24-es sorozathoz is.
(#) janikukac válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Biztos, ami biztos. Ma megírom a programot.
(#) Brienter hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
üdv. Lenne egy újabb kérdésem.
csináltam egy szárnyaskapu vezérlőt asztalon hibátlanul működik, de beépítve nem mindig. Tesztelésnél szépen le is terheltem ellenállásokkal, úgy nincs is gond, de ha a kapunyitó motorok vannak rajta, akkor amikor a relé kikapcsolja a motort, resetel a proci vagy teljesen meghülyül. Két 12V-os akksi van sorba kötve ez a tápja a motoroknak, és a vezérlésnek is, pic-nek külön stabic-je van. A meghülyülés alatt értem hogy elkezd melegedni a pic és persze a program se fut normálisan benne vagy lefagy.
Mi lehet a probléma, mert szerintem a motor ad valami zavar.
(#) watt válasza Brienter hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Rengeteg oka lehet, de leginkább a nem megfelelő huzalozás, panelterv, illetve a nem megfelelő szűrések beépítése a szükséges helyekre. Itt nem valószínű, hogy ezt a külön tudományágat ki fogjuk tudni tárgyalni, és igazság szerint nem is PIC kérdés, hanem általános CMOS áramkör tervezési kérdés. Igaz mostanában szinte nincs is igazi PIC kérdés itt, ezen már meg sem lepődöm...
(#) janikukac hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok! Megírtam a stroboszkópnak a programját, leteszteltem, megy szépen.

Valaki a kapcsolásnak a felállításában segít?
Amit tudnia kell: 2N3904-es tranyó hajtja a 10 ledet, párhuzamosan kötött ledek, hogy akár USB stabil 5V-ról is mehessen, előtét ellenállás a ledeknék 12 OHM a segédprogram alapján, mert a tápfesz 5V, nyitófesz 3V, ledek száma 10, átfolyó ára 20mA. Az %V külső táppal is megoldható, egy 78L05-el.
(#) trudnai válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
12 ohm-ot hogy szamoltad ki? Ha LED-ek parhuzamosan vannak kapcsolva, akkor 5V-3V = 2V, 12 ohm-nal ugye akkor 166mA fog ott folyni (ami persze lehet meg ok ha impulzusban a LED elviseli - ez volt a cel?)
(#) trudnai válasza Brienter hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Rele tekercse szerintem megloki az aramkort -- elleniranyi aramlokes ellen dioda be van teve? (Talalgatasok helyett jobb lenne egy kapcsolasi rajz es akkor tudunk talan segiteni)
(#) janikukac válasza trudnai hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
[OFF] Én a segédprogrammal számoltam. Nem jól számoltam. Sémát tudnál nekem rajzolni, hogy a kapcsolást hogyan állítsam össze? Igazából értem, csak a tranyót nem tudom csatlakoztatni.
(#) trudnai válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
LED-ek parhuzamosan

Ellenallas erteket a maradek feszultseg (jelen esetben a 2V) es a kivant aramerosseg ismereteben ohm torveny alapjan kell kiszamolni.
Következő: »»   989 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem