Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   8 / 96
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Jelentem elindult a fénycsőmeghajtós páka táp és szépen működik!
Most állok neki megtervezni a nyákot a páka vezérléshez. Ha készen vagyok, teszek fel képeket. Köszi a segítséget, mégegyszer!
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Gratula, örülök!
A vezérlést már egy kicsit másképp oldanám meg, p_istván adott nagyon jó tanácsokat. Az offset és a drift ellen valahol olvastam, hogy egy relé rövidrezárja a bemenetet, a szoftver megméri az offset feszültséget, majd hozzáadja a mért eredményhez. Ez a legegyszerűbb. Poti helyett inkább enkódert használnék, mert a beállított érték nálam sokszor mocorgott. 7805-ös helyett is lehetne step-down tápot használni, akkor még az sem melegedne.
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Én úgy érzem, hogy 200°C körüli pákánál nem fog sokat zavarni a kompenzálatlanság. Szerintem teljesen jó így. Az encoder jó dolog, de ide megint csak túlzásnak tűnik. A 7805 nem nagyon fog nálam melegedni, mert találtam 8V-os tekercset a PC trafón. Talán elég lesz neki.
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Idézet:
„Én úgy érzem, hogy 200°C körüli pákánál nem fog sokat zavarni a kompenzálatlanság”

Szerintem is elég, ha+- néhány fokkal tartja a beállított értéket.
Ami nagyon zavart, hogy a beállított érték sokszor oda-vissza váltott, a táp változása, vagy egyéb zavaró okok miatt. Ezt úgy próbáltam megszüntetni, hogy a beállítás csak öt voltonként változtatható. Viszont a progi a pontos beállított értékhez hasonlítja a páka hőmérsékletét, tehát rossz esetben akár 5 fok eltérés is lehet. Talán úgy lehetne ezt megoldani, hogy a progi figyeli a változást és csak akkor változtatja meg a beállított értéket, ha elég sokat, mondjuk +-2-3 fokot változtatunk a potival.
Ha tudsz erre valami jó megoldást, akkor átírnám én is a programomat
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
5°C eltérés?? Jesszusom! Ne variálj már. Szerintem ez teljesen jó így.
Más. A kapcsolási rajzon hibásan van feltüntetve a FET?
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Idézet:
„5°C eltérés?? Jesszusom! Ne variálj már. Szerintem ez teljesen jó így.”

Hát ha meg lehet egyszerűen csinálni, akkor miért ne?
Bocsánat, kösz, hogy szóltál: a típus jó, a rajz fordított.
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 1
 
Na, milyen lesz a kis panelom...?
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szokásos kis Vic féle remekmű! (nincs benne rejtvény? ) már gyakorlom, hogy kell ilyet csinálni.
SMD megoldással, ICSP nélkül jóval egyszerűbb, úgyis ki lehet szedni a PIC-et. Vagy van benne? A poti jól nézett volna ki a másik oldalon is, mert csak egyszer kell hozzányúlni.
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Úgy-úgy! Jól mondod, a poti át lesz fordítva. ICSP nincs.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szép lett ez a dolog. Bővebben: Link Ha az ujjlenyomatokat, meg a jelöléseket eltünteted elég lesz egy kis színtelen lakk is.
(#) vzoole válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Fesd le ilyennel: Plast Dip
(#) vicsys válasza vzoole hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Köszi, de airbrush-al lesz készítve a festés. Volt már egy hasonló módon készített készülék házam: Bővebben: Link Most fekete/ezüst variációban gondolkodom...
(#) Shoo válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Hali!

Én is hasonlót csinálok Annyit finomítgattam már rajta, hogy azon is elgondolkodtam, hogy egy kis csőbe rakom bele (a multkor azért is kérdeztem Tőled, hogy hol lehet kapni azokat a kis kijelzőket).
Csak annyit kérdeznék, hogy, hogy oldod meg a hőmérséklet figyelést, mert, ha jól látom semmi se erősíti a jelet.


U.i: épp írás közben kezdtem el szemezgetni egy pezsgőtablettás csővel.. azt hiszem ihletet adott. Tápnak én egy régi laptopom tápját használom (20V, 3A), az csak elég neki
(#) vicsys válasza Shoo hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Itt van leírva: Bővebben: Link
Pont így voltam én is. Elkezdtem tervezni és rájöttem, hogy T0bi kapcsolásában minden benne van ami kell és roppant ötletes a komparátor felhasználása. Itt vannak képek a kész remekműről: Bővebben: Link
(#) Shoo válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Na ** szépen végigolvasgattam azokat a hsz-eket is. Aztán rájöttem, hogy olvastam már őket és az ellentmondások miatt nem vettem ki az erősítőt, de azt hiszem most kiveszem..
(#) guliver83 hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek.
Feltenné valaki Sprint Layout-ban a nyáktervet.
(#) t0bi válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Helló!
Sajnos nekem Eagle-ben van meg, de az ingyenes verzióban szépen tudod kezelni. Ahogy vicsys is csinálta, már kihagynám az ICSP csatlikat és a 4-es kapcsolót, ha úgyis foglalatban van a PIC. Ekkor az áramkör és a panel is sokkal egyszerűbb lehet, átrajzolni is nagyon könnyű.

Forráll2.brd
    
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Weller pákához ugyanúgy alkalmazható?
Weller WSP80
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Köszönöm
Van neked Eagle is, csak jobban szeretem a Sprint Layout tervezőt.
(#) t0bi válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
A Weller pákáknak más a hőfokszabályzása. Kár is lenne ennyit költeni, mikor olcsó kis Solomon pákával is tökéletes, ha megépíted a szabályzót.
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Igen ez így igaz, de tehetek én arról, ha az van kéznél!
(#) vicsys válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Kérésre felteszek egy kis dokumentációt. Ha valami nem tiszta, itt tudok válaszolni.
A panel és az LCD között szalagkábel van, a 2 egységet a sarokban lévő furatokon keresztül M3 csavarral lettek összefogatva. (Azért szalagkábel, hogy bármilyen LCD-t rá lehessen tenni.) A panelon be van számozva, hogy melyik láb hova megy az LCD-n.
A kompakt fénycső elektronikáját t0bi leírása szerint alakítottam át. Kivettem a csövek közötti kondit. A kimenő vasmagos (kocka) tekercsről majdnem az összes huzalt letekertem úgy, hogy a vasat nem szedtem szét. 2,5 sor maradt fenn, így lett 53uH (55uH) az induktivitása. A gyűrű magos trafóról leszedtem a meneteket és rátettem 2x13 illetve 1x1 menetet az eredeti helyett. A gyári bipoláris tranyák helyett 2 db. IRL740 lett beszerelve. A panelra utólag még ráforrasztottam 2db 47n/400V-os kondit, a kapcsolási rajz szerint valamint egy 4A-os biztit is.. A FETek kaptak 1-1 hűtőzászlót mert melegnek éreztem. Ennek a kis panelnak a kimenetére ment a PC tápbból bontott gyári nagytrafó is. Ennek a kimenetein (szintén a PC tápbból bontott) egyenirányító diódák kerültek 1-1 lowres kondi kíséretében. Így kaptam meg a 26 és 10V DC-t. A fethez védő diódákat és zenereket nem tettem be.
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Még egy apróság. A kapcsolást kiegészítettem egy tranyóval és piros leddel, ami fűtéskor világít. Ezt a potigombba terveztem beleépíteni. (végül is lemondtam róla) Teszek fel egy jobban nagyítható képet a belső elrendezésről.
(#) guliver83 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Ez nagyon tuti! Köszönöm
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nagyon szuper, szellős összeállítás. Könnyebben hozzáférsz mindenhez, meg biztonságtechnikailag is jobban megfelel. A sok nyák nem kerül többe, mint egy méretes doboz?
A programot is sikerült tökéletesítened? (bocsánat, de még nem volt időm átrágni magam rajta)
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Köszi
Nem, nem kerül többe. Le is írtam, hogy milyen előnyei vannak még a nyáknak, a gyárival szemben.
A progihoz nem nyúltam. Minek kellene? Hidd el, hogy bőven jó ez így!
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Hi

Kössz a csatolmányokat
A tápot majd össze hekkelem egy nyákra, hogy az is szép legyen.
(#) vicsys válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Azért használtam a gyári panelt, mert az biztos, kicsi és ráadásul készen is van. Egy lyukraszteres panel a hordozója, ami tartalmazza a PC táp trafót és sallangokat. Én is eljátszottam a gondolattal, hogy tervezek egy szép kis kompakt panelt, de.... van értelme?
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Van bizony.

Szebb, és máskor, ha ilyen táp kell, ott lesz a kész terved.

Amúgy meg sokszor azért csinálom meg, mert szeretek a SprintLayout-tal bíbelődni. Másoknak is hasznos lehet amikor közzé teszem.
Ha időm engedi neki állok.
Találtam itthon egy energia takarékos égő tápját. Ránézésre hasonlít a tiédre. Azzal fogok játszani.
(#) t0bi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Abban igazad van, hogy izgalmasabb az SL, de itt pont az volt a terv, hogy meglévő egységeket lehet felhasználni. Többfajta fénycső tápot lehet beépíteni, kis változtatásokkal. Üzembiztos, olcsó. Már vagy száz darabot kukáztam, csináltam LED tápot, fénycső tápot, stb, csak csirketápot nem. Így az egész alig kerül valamibe (a PC tápból is lehet nyerni egy csomó mindent), gyárilag kész, és így is szépen meg lehet építeni. Mások is ennek alapján utánaépíthetik minden probléma nélkül, a kész terv alapján. Forrasztóállomás céljára pedig szuperul megfelel. 50-500 Wattig a PC táp nagytrafóját kell beletenni, 10-20 Watt között a flybacket és semmi sem melegszik.

Forr.jpg
    
Következő: »»   8 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem