Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   9 / 96
(#) vicsys válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Ha gondolod, itt a topicban fejleszthetünk egy szép kis kompakt tervet. (Kapcsrajz és nyákterv is.) Én is szeretek bíbelődni a Sprinttel, de ez most egy új, felfedezésre váró terület és nem akartam belebukni.
Nos, harcra fel! Ha te is úgy gondolod...
(#) CHZ válasza t0bi hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Összedobtam én is ezt az egyszerű áramkört, működik, de szeretném beállítani. Visszaolvasva sem találtam kalibrációs lehetőségről semmit. Nekem kb. 80-90 C eltérést mutat a kijelzett érték és a valós hőmérséklet között. Páka hegy hőmérséklete 350 C, kijelzett 260-270C. Szoftveresen, vagy más módon is lehetne finomítani rajta?
(#) shield válasza t0bi hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
T0bi, a Skori féle fénycső előtétet csináltad meg?
(#) t0bi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia!
A programban van egy sor: KALIBRÁLÁS! Itt egy konstans értéket ad a mért analóg értékhez. Ezzel a kostanssal kell játszani, amíg a hőmérővel mért érték meg nem egyezik a kijelzett hőmérséklettel.
(#) t0bi válasza shield hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Természetesen. Ennél egyszerűbb, frappánsabb nem is létezik
(#) CHZ válasza t0bi hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia!
Sejtettem, de ez számomra kevés. Kicsit részletesebben is írhatnál róla..
(#) t0bi hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Idézet:
„Szia
Akkor ez a kapcsolás fent van Skori oldalán alkatrészek értékeivel?
guliver83”

Pontosan. Érdemes előbb jól áttanulmányozni.
Bővebben: Link
(#) Ant hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Ahogy látom ti a pákát egyenáramról hajtjátok, nem fog az így felmágneseződni? Igaz meleg a páka, de még nem éri el a Curie pontot...
(#) vicsys válasza Ant hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Egyenlőre nincs ilyen gondom.
(#) t0bi válasza Ant hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Több, mint fél éve még semmit sem vonzott magához :nemtudom:
(#) shield válasza vicsys hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Az bizony jó lenne. A kapcsolást és a panelt bontott PC és "energiatakarékos" alkatrészekhez tervezni. Gondolom ennek sokan örülnének. Skori féle rezonánshoz próbálkozok nyákot tervezni , de képtelen vagyok koncentrálni, egy kicsit is oda figyelni. Pedig nyák tervezése Sprint-tel semeddig sem tartott, eddig. Az alkarész beszerzésben aktív vagyok, talán túlságosan is.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!
Dokumentációd alapján elkészítettem én is ezt az áramkört. Három pákával is próbáltam, 80-100C fok amivel több a hegy hőmérséklete mint a kijelzett. Te végeztél méréseket? Gondolom ekkora eltérést nem tapasztaltál. Ilyen nagyságú különbség lehet csupán kalibrációs probléma? Van esetleg javaslatod javítására?
(#) guliver83 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok!
A kővetkező kérdésem lenne.
Van egy kapcsolóüzemű kicsi tápom 11.3V 8,8A ezt szeretném átcsinálni, hogy 24V legyen. Ha kicserélem a kimeneti részen a trafót, mint Skori tápjában is lehetséges TR2-est akkor megoldható a 24V. Vagy a trafónak a szekunder részét áttekerni.
(#) t0bi válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Egy próbát megér a cserebere.
A tápod teljesítménye jó. Ha gyári, valószínűleg nem rezonáns, tehát mindegy, milyen trafó van benne. Próbáld meg a PC táp nagytrafóját csatlakoztatni, mert abból többféle feszültséget ki tudsz nyerni.
A másik megoldás, hogy áttekered az eredeti trafó szekunderét, viszont nem biztos, hogy lesz annyi hely, amennyi kell.
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Ha áttekercselem úgy néz ki rá kell, hogy férjen, mert a szekunder úgy van megoldva, hogy nem 1 vezetékből hanem 2 vezeték van egymás mellett és így tekerték meg.
Ha én 1 vezetékkel tekerem át akkor meglesz a 24V, csak nem lesz 8.8A hanem csak 3-4A.
(#) t0bi válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szuper! Annyi bőven elég
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Remélem szét is jön a tekercs ferritje.
(#) t0bi válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Ilyenkor első lépésben nem szoktam szétszedni. Mivel általában a szekunder van kívül, megpróbálom óvatosan lefejteni a védőszalagot, aztán a szekundert.
Úgyis csak néhány menetről van szó, a gyári megoldás meg mindig csak jobb lehet, mint a hobbi.
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Júl 6, 2011 / 1
 
Őszinte leszek, még nem mértem. Hamarosan rámérek, csak a Te kedvedért. Jómagam, középállásba tekerve járatom, mert ott éreztem jónak a forraszanyagom terülését.
(#) CHZ hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Köszönöm!
Nekem is működik úgy, de semmi értelme az egésznek, ha nem valós, vagy valóshoz közeli hőmérsékletet jelez ki.
Teljesen feltekerve 400 C fokra szétégeti a páka hegyét.
(#) guliver83 válasza t0bi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Átcsináltam, de valami nem jó. Letekertem a régi vezetéket és még egyszer olyan hosszút tekertem a helyére, de 8,5V jön ki rajta. Mi lehet a gond?
(#) t0bi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 6, 2011 / 1
 
Próbáltad már változtatni a konstans értékét?
Mert ha nem, akkor nem is tudod beállítani a valós hőmérsékletet.
(#) CHZ válasza t0bi hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nem próbáltam, csak a 150k ellenállással játszadoztam, kb 200k környékén már elfogadható 20-25 C eltérést mértem, igaz a skála elején és végén kicsit rosszabb a helyzet.
Számomra az sem logikus, hogy a beállítás 150 C fokról indul, ez a hőmérséklet semmire nem elegendő.
Szerintem jobb lenne 200-450 C fok között szabályozni, programot így módosítani.
(#) vzoole válasza CHZ hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Idézet:
„150 C fokról indul, ez a hőmérséklet semmire nem elegendő.”

Tévedsz... műanyagot olvasztani tökéletes
(#) guliver83 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Általában egy forrasztóállomás 50C fokról indul és 450C fokig lehet szabályozni. Az ideális hőfok 400C.
(#) CHZ válasza vzoole hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Pákával forrasztásra való, én nem olvasztok műanyagot vele, hegyet nagyon elhasználja. Arra van más megfelelő szerszám.
(#) CHZ válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Az 50C nagyon kevés, én az általam használt forrasztó ón olvadási hőmérsékletét veszem alapul, ezért számomra 200-450C lenne ideális. Jelenlegi programmal 400C fok a vége, igaz valós hőmérséklet ilyen beállításnál 450C felett van jóval.
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Ok.

Nincs kedved vissza rajzolni a tápodat, hogy legyen egy konkrét példa? Milyen a táp? Önrezgő? (olvasom Skori oldalát. Ha jól tudom onnan szerváltátok a táp ötletét.)
(#) guliver83 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nekem ami van gyári készülék 50-450 ig lehet szabályozni.
(#) CHZ válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Elhiszem, csak szerintem felesleges, több hátránya van mint előnye, nagyobb átfogás miatt nehezebb a beállítása (poti esetén).
Következő: »»   9 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem