Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   612 / 1385
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Azért a két panelméret közt van némi felület különbség ám!
Nem mindegy, hogy mekkorát fog a lamináló. Ha 1kW-os motor lenne benne, akkor biztos átrántotta volna.
(#) J-O-E válasza pcroland hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A vékonyabb nyák sokat segít a laminálónak. De ha szétszeded láthatod milyen egyszerű a leszorítója és gyengíthetsz rajta, csak akkor az egészen vékony vagy kicsi paneleket nem fogja rendesen laminálni. Vagy ha ügyes vagy állítható plusz rugós leszorítást tuningolsz rá, akkor univerzális lesz kicsi-nagy vagy vastag-vékony panelhez is be állíthatod.
(#) slogan hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok !

Mostanra realizálódott a Ricoh fixáló hengerpár beüzemelése ,miután a tacskós drágábbikat agyi alapon le amortizáltam

Nos ,csinált valaki a képen szereplő érzékelőhöz valami PIC es hővezérlést ?
Esetleg van valaki adatok birtokában ?
Én amit mértem :
- szobahőmérsékleten : ~116KOhm
- Wellerrel (kattogóssal) melegítve : ~22KOhm

Ezek valós,vagy valósnak tűnő adatok ?

Előre is köszi a segítséget !

Üdv
(#) pcroland válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Én 1.5mm-es nyákokat szeretnék laminálni csak. Mit tegyek a laminálóval pontosan?
(#) pcroland válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
De össze-vissza kattogott, félúton megállt és én kellett áttoljam. Mikor kijött a széleinél össze-vissza feljött a fólia...
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Készítettem az orvosolt problémáról egy képet. A kivezető lemezek 3-4mm-el lejjebb adják ki a nyákot, mint ahogy beteszem. Normális esetben ez nem lenne probléma, mert amiket laminálni szoktak, azok általában hajlékonyak. Na hát a nyák nem az. Kiszedtem azt a két kivezető lemezt. Így most már nyákot lehet laminálni, viszont amire eredetileg tervezték - hajlékony lapokat, egyebeket - már nem

névtelen.PNG
    
(#) J-O-E válasza pcroland hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Egyszerűbb volt a gond vele mint gondoltad! De kicsit megerőltető a motor műanyag áttételének az 1,5mm, vigyázz vele. Nekem már kellett a vastagabb panelek miatt javítani a motort "széttört benne a fogaskerék" ezért át állítottam a leszorítókat gyengébbre, persze így már nem laminál vékony fóliát de panelt gyártani tökéletes.
(#) pcroland válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Megnéztem. Nagy műanyag kerekek vannak. Nálam pont úgy van kialakítva, hogyha szétfeszülnek a hengerek, akkor távolabb kerülnek a fogaskerekek egymástól. Amúgy a hengereket ahogy nyomogattam, úgy éreztem, hogy lazán kibírja akár a 3mm-ert. Puha gumi hengerek vannak benne.

koczka: kérted, hogy számoljak be a laminátorról Na szóval, ajánlom neked is azt a laminátort amit én vettem. Csak egy kicsit át kell alakítani és már működik is! Ha akarod megcsinálom neked az átalakítást!
(#) J-O-E válasza pcroland hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Ez az az A3-as lamináló amit pár oldallal ezelőtt felraktál?
Az átlagos laminálókban a rajzon mellékelt mechanika van én így tuningoltam meg hogy ne erőlködjön a motor áttétel.
(#) janikukac hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Megint egy régi kérdésem: Ki mit ajánl nyák védelemre. Legyen hasznos, és látványos is. A gyantás oldattal nem vagyok megelégedve. Válaszokat előre is köszönöm.

Milyen lakk, milyen veccer' stb...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Mi a gondod a gyantás szesszel? Nálam nagyon jól működik.
(#) oxygen válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Én lötstop fóliát használok Bővebben: Link ugyanúgy laminálható, mint a maratásálló fólia.
(#) yagi hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy nátrium-hidroxidot milyen típusú boltokban lehet kapni (pl:háztartási?).
Esetleg ha valaki Pécsen tud ilyet az még jobb lenne.
Köszi
(#) janikukac válasza oxygen hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Na igen, akarnék én is ilyet, de ha jól tudom piszok drága, be se lehet nagyon szerezni, stb.. Te hol és mennyiért veszed?
(#) oxygen válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Innen rendeltem, egy kb. A4-es (nem pontosan A4, mert 200*305mm) 2.52eur. Ha többet rendelsz olcsóbb.
(#) janikukac válasza oxygen hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Én nem is sokkalom ezt, kéne mondjuk két A4-es, de az a gond, hogy nem tudok rendelni, nem is engednék szüleim, + biztos sok a posta, meg laminálóm sincs. A forrpontokra hogyan nem kerül fólia? Mennyi a posta? Adsz még képet a nyákjaidról?
(#) koczka válasza yagi hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nekem van itthon majdnem egy fél kiló fölöslegesen ha pesti lennél tudnék belőle adni, egyébként a pesten a körúti vegyszerboltban vettem ha jól tévedek 1600Ft volt egy kg.
(#) yagi válasza koczka hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Köszi a felajánlást, azért próbálok itt Pécsen beszerezni, ez lenne az egyszerűbb.Biztosan itt is lehet kapni csak egyenlőre nem tudom hogy hol, de ki fogom deríteni!
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Kerül oda is, csak egy olyan maszkkal kell levilágítani, ahol a forrszemek feketék, a többi helyen beég a fóla, a forrszemeknél meg leoldható.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ja, ertem. Te ilyeneket nem rendelsz gulasoft?
(#) pcroland hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Szerintetek letudom ma világítani nap segítségével a nyákot? Ha igen, mennyi ideig hagyjam még kint (mert már kitettem? Simán fellamináltam az A4-es nyákot. Viszont nem tudom levilágítani a kis UV csővel.
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Hát igen ez nem rossz kérdés.

Nálunk süt a nap, bár felhős az ég. A Dry fóliához nem kell sok fény. Legalábbis Uv-A fénycsővel.

A Napban is van sok uv sugárzás, de nem azt szokták bemondani a rádióban, hogy veszélyes, hanem az Uv-b, és c sugárzást. Ez neküknk meg mindegy, mert a fóliánk az Uv-A sugárzásra érzékeny.

Találtam egy diagrammot a neten a nap, és egyéb fényforrások szín összetételéről. Nézd meg. Vannak benne más fényforrások is. Kár, hogy Uv neon nincs.

Bővebben: Link

Majd még körül nézek.
(#) pcroland válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Nekem jó lesz most már így is. Igen, az az A3-as lamináló.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Nem nagyon értem a képet Itt is felhős, de 5-10 percre kisüt. 40 perc napsütés az elég szerinted? Szerintem lelehet világítani így is, különben miért lenne Gulasoft ablakán UV szűrő fólia?
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Nyilvánvaló, hogy lehet vele világítani.
Az idő a kérdés.

Ha ilyen nagy nyákot világítasz le, akkor szerintem ne pocsékolj.
Miért nem csinálsz tesztet egy kicsi nyákkal.
Volt már itt erről szó. A gond az lehet, hogy a maszkod nem tökéletes, és át fog engedni valamennyi fényt. Ezért nem jó, ha sokáig vereted. Ha meg rövid ideig, akkor meg nem lesz jó, mert nem tudod elő hívni.
Csinálj egy tesztet.

Nem találtam nap kontra Uv-a fénycső összehasonlítást. Pedig jó lett volna.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
20 perc után kukucsold meg a maszk szélénél. Gondolom rögzítve van a maszk valahogy nem csak rá van dobva.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Drága mint a nyü
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Tudom...
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Parancsolj: Bővebben: Link
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Mire kimentem megnézni, láttam, hogy ahol nem volt letakarva ott "eltűnt" a dry. hol pedig le volt takarva ott megmaradt a dry viszont ott is megvilágította. Szóval sehol sem marta le. Holnap újra megpróbálom, de kevesebb idővel.
Következő: »»   612 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem