Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   330 / 1160
(#) greenpower válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok

Köszi az infókat, akkor lehet hogy tényleg megúsztam egy biztosíték cserével.
(#) felho24 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Az egyik vinyómon elfüstölt az egyik smd.
De mivel nem tudom rendesen leolvasni csak töredék infóm van:
VU AA GP646

Ennyi amit tudok meg a netről szedtem le egy képet és bekarikáztam a hibás alkatrészt.
Szóval ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
Jah és ígyis megy a vinyó csak 2-3x kell ráindítani a rack-re.

vinyoo.jpg
    
(#) Mikeemn válasza mrfencer hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok! Még mindig görcsölök ezen az acer alkatrészen... legújabb felfedezés:
jött egy alaplap megint, amin olvashatóak a feliratok, le is fényképeztem mielőtt még elégne ez is...
Mellette a felirat PQ43, legjobb tudásom szerint ezek mindig tranzisztorok/FET-ek.
Eszerint egy ilyenről lehet szó de nagyon nem vagyok biztos benne:
Code: 610
Device: NDS0610
Manf: Fch
Base: M
Leaded Equivalent / Data: p-ch sw mosfet 60V
Kérek valakit, hogy erősítsen meg ebben. Kép az alkatrészről csatolva. Előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek!
Mikee
(#) Mikeemn válasza felho24 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!
Ez egy dióda, 5V-os ágon védi a többi alkatrészt; fordított táprádugásnál szokott eldurranni (5V helyett 12V-ot kap). Zárlatosra égett, ezért működik még a winyó. Keress egy bármilyen másik winyót amin van ilyen alkatrész (ugyan ott a csati után), cseréld ki és jó lesz Üdv!
(#) GyurikaBx válasza Mikeemn hozzászólására (») Júl 2, 2011 / 1
 
Üdv!
A tipusa:NDS0610
A csatolmányban ott van az adatlapja.
Üdv Gyuri!

NDS0610.pdf
    
(#) Mikeemn válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Ez gyors volt nagyon szépen köszönöm!
(#) attti válasza attti hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Idézet:
„Hogy kell bekötni a hul 7206 lézer ledet?”
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Üdv van egy tda5104 nevű ic amit nem tudok hová tenni mivel nem tudok róla semmit
(#) sanykaraj válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
És a Google sincs semmi róla
(#) gabor128 hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy LED-hez valami digitálisan állítható táp kellene.
Arról van szó, hogy pár LED-et szeretnék vezérelni. Ehhez nyilván kell tranyo. Nos, a tranyo bázisát használnám a vezérlésre, de a kollektorára (ahova a táp megy) pedig szeretnék valamit berakni, valami digitálisan változtatható ellenállást, melyet egy külön vezérléssel tudnák állítani. Tudtok ilyen alkatrészt, ic-t?
(#) proli007 válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Hello!
Ez a kérdés messze nem ide való, de válaszolni sem lehet igazán rá. Mert egy táp mindig analógnak tekinthető, kivétel, ha PWM vezérléssel változtatod a teljesítményt.
De mire gondoltál, a digitális táp alatt? És mivel szeretnéd vezérelni? Mert egy megoldás szempontjából ez nem mindegy.
De ha egy Led körében egy szabályzó elem már van, akkor azzal lehet vezérelni. Nem kell külön a tápot már szabályozni. Mert egy szabályzó körben egy teljesítmény fokozat elégséges.
Szóval kicsit jobban kifejthetted volna az igényedet, vagy szándékodat, vagy csak egyszerűen leírhattad volna mi lesz a cél. És a teljesítmény igényt, tápfeszültséget, meg kellett volna adni. Hiszen nem mindegy mekkora teljesítményt, milyen sebességgel, milyen hatásfokkal kell szabályozni.
De semmiképpen nem itt, hanem akár táp, akár Led, akár kapcsolóüzemű topikban.
üdv! proli007
(#) Mybuster válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Hello!

A digitálisant aszt hogy érted legyenek a kapcsolásaba hétszegmenses kijelzők? Vagy csak egy egyszerű fesz. szabályzó kell!!!?
(#) gabor128 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Üdv!

Kerestem led-es témákat és egy másikba is írtam, de azokat a kutya sem nézi.
Mindenesetre oda leírtam részletesen, hogy mire kellene:
Bővebben: Link
(#) gabor128 válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Google ilyeneket talált:
Bővebben: Link1
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Csak az a baj, hogy mindegyik kis árammal dolgozik. Nekem kb 20-30mA körül kellene, 4-5V-on.
Nincs senkinek ezen a téren tapasztalat?
(#) pucuka válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Az általánosan használt potméterek, néhány kivételtől eltekintve nem alkalmasak teljesítmények szabályozására, az elektronikusan állíthatók pláne nem. Jó lenne tudni, miért van szükséged 20 - 30 mA szabályozására, és milyen jelforrásnak kellene szabályozni. A feladat megoldható, egy az áramot egy bázisban vezérelt áteresztő tranzisztor alkalmazásával. Erre már alkalmas a linkjeiden szerepló bármelyik megoldás. Ahogy a tápegységekben szokás, csak stabilizálás nélkül.
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Üdv!
A k3568-ből mit lehet csinálni??
(#) manson1989 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok! Számítógép tápból szedtem ki egy diódát és nem találok róla semmi infót, SRP3000 van ráírva, szeretném megtudni, hogy hány voltig és milyen terhelésig tudnám használni. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) bodgabo válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Esetleg egy fotót tudnál betenni róla? Más nincs ráírva?
(#) manson1989 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sajnos csak ilyen fényképet tudok készíteni, de amúgy más nincs ráírva.

dioda.jpg
    
(#) tranzisztor válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!
Itt egy link Adatlap ! Remélem ez segít!
Üdv!
(#) manson1989 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Igen, köszönöm szépen!
(#) elektro95 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
hali valaki megtudná mondani hogy ezt az alkatrészt mivel lehet helyettesíteni ORS33 / 5Watos ??
(#) Puklee hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Üdv! szeretnék egy kis segítséget kérni.Műszerész kollégám és "mesterem" halála miatt elég jelentős alkatrészmennyiséget "örököltem" és most hirtelen kezembe akadt 2 ic amikről nem sokat tudok és nem is találtam adatlapot az ic: an2148 1soros lábkiosztása van 9 láb. szerintem valami erősítő lehet. Kösz előre is
valamint töménytelen mennyiségű germánium tranzisztor (pl asz1015), stk táp(pl stk5446) ic-k különleges műszerek stb ezekről ha odajutok még kérdeznék majd ha nem találok semmit hali
(#) pucuka válasza Puklee hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Az AN2148 ügyében érdeklődj itt, az ASZ 1015 tranzisztorokkal sokra nem mész, GE PNP tranzisztor, 80 V, 6 A, 22,5 W, 0.2 MHz, max tápegységbe jó, áteresztő tranzisztornak.
(#) Puklee válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Üdv! a germánium tranyókhoz nem is fűztem sok reményt azokat inkább azért hagyom meg, ha netán beszereznék bármien régi készüléket ami már muzeális vagy közel muzeális korú akkor könnyebben tudok alkatrészt pótolni benne(gondolok itt 70 es évekbeli erősítőkre lemezjátszók stb..) persze azért akadnak jóféle bd tranyók párbaválogatva és hasonlók
a link bead egy oldalt ahol a lényeges informáició ennyi:
We're sorry, we couldn't find the page you are looking for.
(#) pucuka válasza Puklee hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Sajnálom, jó ötletnek tűnt. A gugli bőszen hozza. Elég régi áramkör, vevőkben volt ilyesmi. Az stk, meg van a hq ban, de adatlap nincs.
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Szia!
Ezt az AN2148 típust nézd meg jobban, mert ilyen IC nincs.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Én már semmiről sem merem kijelenteni, hogy nincs, max nem találom
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezt az apró tranzisztort egy magnódeckből szedtem ki, gyanúm szerint zárlatos (akkor is elindítja a motort, amikor nem kellene). Ennyi felirat van rajta, ami a képen látszik. Ez alapján hogy tudok utánakeresni vagy helyettesítőt találni?

PICT0746.JPG
    
(#) efcsabi válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
A gyanúdat műszer is alátámasztja? Kimérted?
Következő: »»   330 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem