Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   328 / 1160
(#) martin6789 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok
Egy kis segítség kellene mert egy1987-es televízióban találtam egy erősítőt,de nem tudom hogy hova mit kössek,csak annyit tudok hogy a kimenetre a hangszórót,a bemenet meg a 12 zsinórt.
Az erősítő egy " SIEMENS TDA5510-2-es ic működteti.
(#) borvendeg válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Adatlap!
De ez szerintem video jel erősítő.
(#) mrfencer hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Hali!
Én most megfordítanám a kérdést. Tudom, mit keresek, de nem tudom van e ilyen
Nekem valami olyan lapos nyomógomb kéne, ami kb 3 cme sugarú és a körön belül bárhol megnyomom rövidre zárja a két lábát. ja és birjon ki kb 1-2 kg erővel történő megnyomást is Van ilyen cucc? Vagy miből lehetne építeni?
Köszi
(#) mercedesgp92 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Szerintem valamilyen kondi.
(#) lazsi válasza mrfencer hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Azt nem írtad, hogy mekkora elmozduláson...

Első ötlet: mikrokapcsoló, ami előtt van egy megfelelő méretű lap. Ezt a lapot pl. négy ponton megvezetve, bárhol nyomod meg, egyenesen mozdul el.

Ha ennél laposabb dologra van szükséged, akkor fólia-érintkező, vagyis: Nyáklap, távtartó, vezető fólia, (külső felület, ami véd, feliratozható, stb...)

Régebben kapható volt olyan kis kerek rugólemez, ami nyomásra átpattant. Körben, 3-4 ponton támaszkodott, benyomás után középen is és így zárta az áramkört. Amivel én találkoztam, az kb. 1 cm átmérőjű volt, de talán létezik belőle nagyobb is. Ez, kombinálva a fóliával szép is, és amikor pattan, érezhető a megnyomás, ha szükséges.

Ha a nyomás mindenképpen legalább 1-2 kg, akkor két nyáklap egymással szemben, némi távolságra egymástól. Ebben az esetben mindenképpen nagyobb erőre van szükség a megnyomáshoz. A felső, megnyomható nyáklap legyen vékonyabb, hajlékonyabb. Az alsó mögé tegyél támasztéknak pl. alumínium lemezt, hogy bírja a nyomást.

Remélem tudtam segíteni.
(#) martin6789 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Én szerintem nemmert a hangszóróba megy.
(#) pucuka válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Ez biztos nem hangszóróba megy, mert nincs rajta hangvégfok, de még hang erősítő IC se. Ez a modul, és a benne levő áramkör úgy van kiképezve, hogy külső vídeó jelet is tudjon fogadni, ezért van kivezetve a csatlakozó panelre, ahonnan a külső vídeó jelet kapja, illetve adja ki, egy vídeó magnó számára. Természetesen a hang is ugyanide ki van vezetve, (de az sem a hangszóróról) a vídeó magnó számára, egy 6 pólusú DIN csatlakozóba. A másik csatlakozó valószínűleg a fejhallgató csatlakozó, ide lehet kivezetve a hangszóró is, mert ha bedugod a fejhallgatót, a saját hangszórót le kell választani.
(#) Mikeemn hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy Acer laptop, elpukkant az akkutöltő IC , és mellette ez az alkatrész , amiről nem találtam semmit.
Kérnék segítséget a beazonosításban.
A 3 lábú állat
Előre is köszönöm!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Szegény régi-régi porszívónkban (ETA typ 2400) szétpukkant egy TESLA TC290 típusú alkatrész. Ahogy nézem 3kondenzátor, közös tokban. Találtam adatlapot is: Itt van.
A kérdésem annyi, hogy miként hívják ezt magyarul? Lehet-e valahol szerezni, vagy kihalt alkatrész?
(#) pucuka válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Parancsolj, lehet hogy a méret nem jó, de elektromosan jó lesz. Egyébként enélkül is működnie kéne.
(#) (Felhasználó 20218) válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Köszi, kipróbálom nélküle, ha megy akkor úgy hagyom. Ez már csak a nyúzós porszívó, autót meg ilyesmit takarítunk vele. Havonta egyszer használjuk, arra jó lesz zavarszűrő nélkül is.
(#) mrfencer válasza lazsi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Köszönöm a gyors és konstruktív választ.
Ki fogom próbálni.
Az elmozdulásnak kb fél centinek kell lennie.
(#) mrfencer válasza Mikeemn hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Én valami tranzisztorra tippelnék.
(#) kadarist válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Szia!
Mi ennek az Orion tévének a típusa?
(#) Mikeemn válasza mrfencer hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Sajnos a tippelés kevés nekem, szériaproblémáról van szó, zsinórban a 3-4. alaplapot javítom sikeresen, csak a donorpanelek száma is véges, és jó lenne beszerezni pár ilyen tranyót vagy akármi is ez... a többi alkatrésszel nincs gond, az IC-ből is van egy jópár darab raktáron, de enélkül nem megy. Esetleg lehetnek annyira elvetemültek a gyártók hogy az aljára írnak valamit?
(#) tib12 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Üdv, van egy olyan kérdésem hogy a 7802-t hogy kell bekötni? Köszi előre is a válaszokat.
(#) tib12 válasza tib12 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Visszavontam :google: segitett.
(#) tomi324 hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez mi lehet? Diódának multiméterrel nem tudtam kimérni, de a tápot 1Vra állítva csak az egyik irányba vezetett, ebből diódára következtetek. Mégis mire/hol használhatták, és milyenek a jellemzői?

kep.jpg
    
(#) (Felhasználó 20218) válasza tomi324 hozzászólására (») Jún 23, 2011 / 1
 
Valami ilyesmi lehet. Kapcsolóüzemű tápokban szokták használni például. Speciális dióda.
(#) mrfencer válasza Mikeemn hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Azt kétlem hogy az aljan lenne valami, de a lapotop magyar szervizével vedd fel a kapcsolatot, ilyen szervizekben mindig vannak jófajta mutyis kollegák akik hoznak ki neked alkatreszt marék számra. Én is voltam ilyen szervizes...
(#) martin6789 hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
kadarist
Az orion tv-nek a tipusa 1987-es NÁRCISZ.
(#) pucuka válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Ahogy mondtam. A csatolt rajzokon látszik.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Az "Orion KF" kép a videojel és színcsatorna-áramkört és a video-végfokozatot mutatja, nem a KF-et.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Elnézést, eggyel arrébb. A lényeg amúgy is a hangpanelon van, a csatlakozók bekötése. A hangmodul, a hang KF, és végfok egy külön panelen van, ezt használhatná erősítőnek.
(#) kadarist válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
A hangerősítő-panel rajza.
(#) robbie hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Sziasztok, tudja valaki milyen gyártmányú kondi ez:
CE1204

1381432.jpg
    
(#) ujfalusi válasza robbie hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Elég rossz a fotód, mondhatni semmi sem látszik, de ez hazai gyártmány.
(#) robbie válasza ujfalusi hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
MM logó van rajta..
(#) pucuka válasza robbie hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Mechanikai Művek (volt)
(#) robbie válasza pucuka hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Köszönöm, na és jó kondik, megbízhatóak?
Következő: »»   328 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem