Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   102 / 582
(#) ezermester1 válasza brigadir hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Helló!

Lehet,hogy leesett a meghajtó szíj.
(#) brigadir válasza ezermester1 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Helló!
Köszi a reagálásod, de mint írtam, a burkolatot eltávolítottam, és azután hogy rendellenes dolgot nem találtam, (pl. szíjleesés stb.) kértem a segítségeteket.
Mégegyszer köszi a reagálást,de sajna nem jó a tipped számomra!
Üdv
(#) stenglt válasza ati_81 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia !

Köszönöm a tippet nekem is az a kondi okozta a problémát, csere után megszünt a villogás. Érdekes módon a közelében levő nem elko kis kondi halható módon ciripelt.
Ezt is kicseréltem. Lehet hogy az egyik tette tönkre a másikat.
További jó munkát.

Üdv.
(#) gabi20 hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok van egy eurotech T800 mosógépem, találtam benne egy alkatrészt amit nem tudok hogy micsoda, mellékelek róla egy képet. Annyit tudok róla mondani hogy egy csövön keresztül csatlakozott a dobhoz, 4 kivezetése van. Előre is kösz
(#) zoz11 válasza gabi20 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Hello
Azt a micsodát vízszint érzékelőnek hívják, gyakorlatilag egy gumimembrános nyomáskapcsoló.
Üdv: Zoltán
(#) kbajzi hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
hello mindenki

bosch wol205s mosogepem van es ugy tunik nem sziv vizet, de nem mindig, valamikor egy mosast vegig csinal aztan beinditok megegyet es akkor mar nem sziv, de van olyan is hogy obliteskor nem sziv mi lehet a gond vele? mar szetszedtem, de nem hiszem erintkezes lenne.ha tud valaki valamit errol nagyon megkoszonnem
elore is koszi

koszi
(#) ho.zoltan válasza kbajzi hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Szia!

Valószínűleg el van dugulva a sűrítőcső, vagy légcsapda, ahogy jobban tetszik. Ha kitisztítod valószínűleg jó lesz. Ha visszaolvasol egy kicsit akkor megtudod hogyan lehet kivitelezni.

Üdv: Zoli
(#) pva hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Volna nekem egy indesit wite 127 es mosogépem,egyik napról a másikra kiirta ezt:f02 hiba
sajnos a vezérlőpanel már volt javitva,persze nem általam,jelenleg már be sem kapcsol.
Tud nekem valaki segiteni,akár javitásban vagy segitségbe mit tudnék vele kezdeni?

előre is köszönöm
(#) pva hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
köszönöm.és nem tudsz segiteni mit tegyek?
(#) zolika60 válasza pva hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Hátha ez segít: A hibakódok:
f01 - zárlatos a motor
f02 - motor beszorult
f05 - nyomáskapcsoló teli állapotban maradt
f08 - fűtésrelé nem kapcsol be
Innen vettem:Bővebben: Link
(#) otto54 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Sziasztok!

BOSH WOR 20150BY mosógéphez bekötési rajzot keresek. Próbálkoztam a különféle keresőkkel,de csak használati utasítást találtam,az meg ezt nem tartalmazza.
A mosógépről nem tudom lenézni,mert az 100km-el odébb van,nálam meg csak a panel.

Üdv. Ottó
(#) brigadir hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Helló Mindenkinek!
Whirlpool AWZ410-1000-es mósógépemhez "service manual"-t keresek.
Előre is köszönöm!
(#) GunnerSE hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Üdv Urak!

Van egy Bauknecht WAK7951-es mosógépem, amiben a hétvégén csapágyat és szimeringet cseréltem. Miután összeraktam, és áram alá helyeztem, se kép se hang... mintha nem lenne áram a konnektorban... Van valakinek ötlete, hogy hol keressem a hibát?


Előre is köszönőm
Gunner
(#) zolika60 válasza brigadir hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Az olyan, mintha valami NASA készülékhez keresnéd. Semmi esélye, hogy találj. Inkább a hibajelenséget írd le, akkor talán tudunk segíteni. Ez otto54nek is szól.
(#) zolika60 válasza GunnerSE hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Először is mérd meg meddig jut el az áram. Ajtó kapcsoló vezetéke nem maradt le véletlenül?
(#) GunnerSE válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hali!

Az ajtó kapcsolo vezetéke a helyén. Azóta változott a helyzet... most már áram alatt van és el is indul. Bármelyik programot indítom, megpörgeti a lúgszivattyút, majd F11 hibakóddal megáll. Mielőtt a csapágyakat cseréltem, akkor is kiadta ezt a kódot egyszer, de akkor áramtalanítás után elindult. Az a zavaró, hogy néhány német oldalon azt írják az F11-re hogy motor hiba, más oldalakon pedig kommunikációs hibát a motor és az elektronika között. A motort kivettem, csatlakozókat megtisztítottam, szénkeféket ellenőriztem. (sőt, még a kollektort is megtisztítottam és "bemetszettem") Nagyjából ennyi maradt meg a suliból, elektromosság terén. Még annyi hozzátartozik, hogy a hiba szerintem a motor beázásától keletkezett, mert amikor a ronda daráló hang után szétszedtem,akkor a szimeringnél már folydogált egy kis víz, de ennek másfél hete, tehát ha beázott, akkor már régen ki kellett volna száradnia. (szerintem)

Üdv
Gunner
(#) zolika60 válasza GunnerSE hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Az lehet, hogy kiszáradt, de az is lehet, hogy megégett a tekercs amikor még nedves volt. A kommutátort fel is políroztad? Ha kormos ,s nem érintkezik rendesen a szénkefe az is okozhat hibát.
(#) GunnerSE válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hali!

Átfújtam az egész motort "féktisztítóval" és szemrevételezés alapján szép tisztának látszik. (nem tudom, hogy ha átég a tekercs, annak látszania kellene-e?) A kollektort 1000-es vízpapírral felpolíroztam, és bemetszettem. A szénkefék kb 3cm hosszan lógnak ki a házból, az érintkezésük stabilnak tűnik.


Üdv
Gunner.
(#) zolika60 válasza GunnerSE hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Persze én is csak találgatok innen a távolból. Még az jutott eszembe, hogy a tachogenerátor jó-e rajta?
(#) GunnerSE válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ha megmondod hogy mi az, és hogyan lehet a működését tesztelni, máris megnézem.
(#) zolika60 válasza GunnerSE hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Itt olvass utána:Bővebben: Link
A motoron található a fordulatszám ellenőrzésére szolgál.
(#) GunnerSE válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Okay, köszönöm, máris beleásom magam.
(#) pinkova hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok! Egy Hajdu Energomat 750-hez kérnék segítséget.

A programkapcsolója nem lép tovább a beállított pozicióból. Vagy csak némán áll, vagy örökké megy. A programkapcsolón levő kis motort levéve és megmozgatva elindult ugyan, de a program végére ugyanúgy megállt a centrifugázás közben. Elképzelhető ennek a hibája, vagy keressek máshol valami hibát?

Lecserélni nem akarom egy drágább gépre, Nekem soha nem hozná vissza az új az árát.

Köszönöm az építő szándékú hozzászólásokat!
(#) vladcepes hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy Elöltöltős Siemens Siwamat 2065 mosógép úgy néz ki hogy csapágyos,legalábbis hangjából ítélve.Az lenne a kérdésem hogy ez a csapágy hol található? Mit kell ehhez lebontani? A válaszotokat előre is köszönöm. Üdv. :worship:
(#) zolika60 válasza pinkova hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Lehet a motor hibája. De nézd meg a hajtott fogaskerekeket is. nem hiányzik-e egy-két fog.
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 11, 2011 / 1
 
A dob háta mögött az üst falában van a csapágy. Nem ismerem a típust, de gondolom ez sem más mint a többi. Ha levehető a hátlapja akkor könnyen hozzáférhetsz hátulról. Az üst feneke a dobbal együtt a legtöbb gépből kiszerelhető.
(#) GunnerSE válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hali!

A fogalom már tiszta, csak azt nem találtam, hogy hogyan tudom tesztelni a helyes működését.
Illetve egy észrevétel: ez a cucc a fordulatszám szabályozáshoz kellene (centrifuga) ha jól értem. Tehát egy generátor, ami impulzusokat juttat a vezérlőbe. Ezek szerint ez forgás közben működik. De a gép meg sem mozdítja a motort, tehát esélye sincs a tachogenerátornak jelet küldeni, mert a motor meg sem moccan. Mi lehet még?
(#) vladcepes válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ. Akkor hátulról fogom megközelíteni .Amúgy ha kiszerelhető az üst feneke a dobbal együtt ahogy írtad,akkor a csapágyat könnyű kiszedni belőle?
(#) pinkova válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Sajnos nem hallani a kis motor "zizegését". Elvileg ha fogaskerék lenne sérült a kapcsoló továbbforgatásával a meghajtásnak is illene elmozdulnia nem? Arra lennék kíváncsi: - Ez a motor minek a függvényében kap áramot? Mert lehet hogy itt a hiba.
(#) zolika60 válasza pinkova hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A program kapcsoló elfordításával. De köss rá 230V-ot és kiderül, hogy működik-e.
Következő: »»   102 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem