Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőkről általánosságban
Lapozás: OK   4 / 27
(#) Parázs Gábor válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Szia
Annyi pénzt megér, föleg ha nem bug, sokan használnak ilyen trafokat erősítőnek mert nagyon erősek.Még én azt mekérdezném a tulajtol, hogy a szekunder milyen vastag drotból van.Ha meg bulikba lesz akkor az nem zavaro ha egy kicsit búg.Egyébként a védelmet nem felejtetem el csak magamtol nem tom feltenni tárhelyre.
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Nem ba még a réár Meek megkérdezem milyen vastag drótból van a szekunder. Ahogy így ránézek egy kicsit vastagabb mint 1mm ahogy ránézek
(#) Dzsoni hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Igen az kb. 500VA-et bir nevlegesen.
(#) Gábor488 válasza Dzsoni hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Te milyennek látod ahogy meg van tekercselve? Mert én elég jónak.... Szerintem eléggé profi munka :yes: :yes: szerintem
(#) Dzsoni válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Azert ne tulozzunk
De korrekt.
A szekunder meg nekem nem 1mm-esnek, hanem inkabb 2-esnek tunik.
Szoval vedd meg, jo vetel.
(#) Gábor488 válasza Dzsoni hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Elöszőr még megkérdem a postaköltséget meg hogy ezt is ennyiért adja-e. Bepróbálkozok úgy hogy 2,5 postaköltséggel hátha De örülök ha 2,5 ért ideadja mert ez jó trafó a bittos Legalább akko jól láttam hogy több mint 1mm. Te nemtudod hol lehetne Borsodba olcsón lakkozott rézdrótot venni? Nekem nem kell ilyen vastag mert én hangszórókat tekercselgetek Aztán ha már 2mm vastag drót van egy hangszóróba és 8ohm-os akko má az nagy hangszóró szőrnyen nagy lenne Vagy valahonnan rendelni esetleg?
(#) Dzsoni hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
A Villertnel lehet kapni, es nem kell feltetlen egy teljes bundot megvenni.
Sajnos csak ennyit tudok neked segiteni.

www.villert.hu egyebkent
(#) Gábor488 válasza Dzsoni hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Jól láttad a trafó szekunder tekercs 2,2mm
(#) Parázs Gábor válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Hello
Ha 2,2mm-es drotból van akkor simán elviszi a QUAD-ot.
(#) Kovidivi válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
csak vigyázz,nehogy valaki lecsapja az orrod elől. így dícsérgetni.... aztán ott a villámár, vki lenyomja, és hello elképzelés.én a helyedbe lenyomnám.3+1Eft-ért hol kapsz ekkora trafó?sehol... még 14óra izgalom
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
HE ne legyé azé ilyen köcsög.......... Tudod mi milyen jó haverok vagyunk
(#) Kovidivi válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
nem magamra gondolok! isten őrizz! épp most szerválok trafót én is magamnak máshonnan épp ezért írtam,hogy nekem nagyon nem esne jól,ha a lebeszélt trafót valaki lecsapná a kezemről.ha gondolod, töröltesd ki nyugodtan a hozzászólásomat,nehogy valakinek ötletet adjak!tényleg!(de ha mégis így történne - én nem szóltam senkinek, nincs hozzá semmi közöm... )
(#) pb hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
hi
azt szeretném megkérdezni hogy zavarná-e az erősítőt ha a tápegyseg elé kötnék egy 230V hűtőventit?

köszi
(#) gera hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem-e ismeri valaki ezt a kapcsrajzot mert ha megnézitek akkor látjátok hogy nincs megadva semmi adat és nekem csak ez van. :help: :nemtudom:
(#) Dzsoni válasza gera hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Google a barátod!
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza gera hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
(#) lamalas válasza gera hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Szia gera,

Legyel egy kicsit kreativ ... az Internet es a google is a baratod
Egyebkent: LM383 ez azonban hibas egy kicsit, mert a rajzon R3 van jelolve az alkatreszlistan ugyanez R2. Illetve katalogusban is utananezhetsz: LM383
(#) Parázs Gábor hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Szia Gábor448
Az évkönyv amiben a védelmet találod ITT találod.Dióda segítségének köszönhetöen feltudtam tölteni.Jó lapozgatást.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Hello!
ha van egy erősítőm ,akkor arra ha rápakolok regeteg hangfalat , úgy, hogy 4ohm legyen az eredőimpedancia, akkor ugyanúgy el fogja hajtani a rengeteg hangfalat,mint egy db. 4ohmosat?(tudom,hogy igen, itt az a kérdés, hogy nem lesz-e az erősítőnek túl nagy terhelés, vagy nem jut elég szufla a hangfalaknak, esetleg a sok induktivitás miatt lesz valami? tehát minél több hangszóró milyen hatással van egy végfokra?)
(#) gera válasza lamalas hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
köszi a gyors válaszokat
(#) Gábor488 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Kössz
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Nem engedi letölteni :no: :no: :no:
(#) Dióda válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Megy az csak lehet hogy idő előtt akartad leszedni.
Gondolj bele eltert eggy ideig feltenni.
(#) Árpy válasza pb hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Helló! Erősítőnél szűrést szoktak alkalmazni a ventillátorra, hogy ne kerüljön bele a zaja az erősítő hangjába (de lehet, hogy csak akkor, ha a trafó szekunder oldalán csücsül)

Arpy
(#) Árpy válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Helló!
Lehet, hogy érdemes megtekinteni Skori koppanásgátlóját, amit ő készített quadhoz. Szerintem az egyszerűbb, mint az itt említett. Van tranyós és fetes változata is. Véd a bekapcsoláskori nem stabil állapottól, kikapcsoláskor ahogy elkezd csökkeni a tápfesz, lekapcsolja a hangfalakat, és véd a kimeneten megjelenő dc-től is (hogyha véletlenül tönkremenne a végfok...)

Bővebben: Link

Arpy
(#) Gábor488 válasza Árpy hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Csak nekem arra is kell védelem hogyha a kimenetem rövidzár van... Mert néha szokott és gyakrabban égne le a végfok mint a hangfal.....
(#) Árpy válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Jah értem. Elgondolkodtató, hogy lehet, hogy nekem is valami ilyesfajta koppanásgátlót kellene építenem a jövöben készülő erősítőmbe. Elkészítve quadok vannak, de nem tudom, hogy ezt fogom-e berakni... lehet, hogy VF2-t fogok építeni, mert nagyon megtetszettek a tulajdonságai.

Arpy
(#) Gábor488 válasza Árpy hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Mert nekem buliba kell aztán a folyamatos terhelést nem szeretik a somogyi hangváltók Kondik robbannak meg ilyenek vagy a rosszabbik kiszárad és lezárja a kimenetet. De hogy zárlatos lesz az a hangszóróval is néha megesik.... Neked is buliba kell a cucc?
(#) Árpy válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Nem, csak otthoni használatra.
De azért szeretem én is időnként meghajtani egy kicsit a hangfalakat.

Hmmm.... ilyenről még nem hallottam, hogy hangváltó rövidre zárja a kimenetet. Érdekes...


Nah megyek elteszem magamat holnapra.... azaz mára...
BYeBYe jó eight

Arpy
(#) Gábor488 válasza Árpy hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Nekem má nem egy csinálta. Általába a mély hangváltók szokták mert ott van a kimeneten kersztbe egy kondi aztán az kiszárad és baszogassa lefele az erősítőt Ezért nem szeretema somogyi hangváltókat. Otthonra tökéletes de buliba nem megbízható.......
Következő: »»   4 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem