Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   88 / 148
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Ha kiveszem a tranyókat, a + és - között stabil 77,7V van.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
A táp vagy erősítő hibát úgy választanám szét, hogy a 77,7V-ot beterhelném egy 220V-os izzólámpával (25-60W). Ha a táp kissé visszaesik és stabil marad, akkor nekieshetünk az erősítőnek. Ha ez is kondenzátor lesz :bummafejbe:
(#) emmzolee válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Igen erre voltam én is kíváncsi.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Akkor oda kössek majd egy izzót, és közbe figyeljem a feszültséget? .. Holnap
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
60V alá nem esik a feszültség, akkor feltételezhetjük, hogy jó a táp.
Jó táp esetén kimérném az A1492 bázisához csatlakozó tranzisztort.
(#) pinyó39 válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ha jok a végtranyók, az előtte lévő részben bármi betojhatott át kell mérned a tranyókat diódákat ellenállásokat, kondikat gyorsban, amíg ezt begépeltem és elolvasod annyi idő alatt meg is vagy vele.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Az izzó világít (40W) A táp 77,7Vról 76,9V ra esik, Áramfelvétel 13Vról 850mA
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
És ha azt mondom, hogy itt van a gond? (kép) Ez egy aktív autóerősítő. Egy 5eres kábellal csatlakozik az erősítőhöz. Miután lehúztam ezt a kábelt, megszűntek a kilengések, az áramfelvétel normális. Mint minden erősítőnél, ha a bemenetet megfogod kézzel, gerjed, és búg a hangszóró. Az erősítőnél ahonnan lehúztam a kábelt, odatettem az ujjam, és búgott, tehát szerintem az erősítővel nincs gond.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Első lépés a kispanel (szubszűrő) tápellenőrzése. A végfok panelről ha jól látom kerámia ellenállás/zener feszültség csökkentőről érkezik. Nem bogarásznám ki, hogy melyik a +/-, az ötlábú csatlakozó 1,2-es lábai, a 4-es a test.
A mérés alatt ne legyen hangszóróra kötve, mert úgy látszik erre a táp leszabályoz.
(#) sirály12 válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Az első képen a bal oldalon nem véletlenül egy púpos kondi van? Ha jól látom, de nem biztos. Talán c4 a száma, de nem látható jól.
(#) reloop válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Tényleg úgy néz ki.
(#) jdani válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Csak úgy tűnik, egyáltalán nem volt púpos, de azért kicseréltem mindet Az erősítő nyákjára, a megfelelő részhez rákötöttem a teló hang kimenetet, az erősítő szépen szólt, szóval az lezárva, az működik
A szűrő tápegysége: 11V, amiről lecsökken 1V alá kb 10 másodperc alatt, majd újra 11V, amiről újra csökken 1V alá.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A szűrő panelén melegedik valami?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Jéghideg (áramfelvétel 8mA)
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Húzd szét az ötpólusú csatlakozót, és az erősítő panelen mérd az 1,2 lábakat a testhez képest. Itt jönne a szűrő +/- tápja.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Hát én nem tudom miféle ez.. Az áramfelvételpár mA, akor a test és a + között az erősítő panelen 13V és csökken. Majd az áramfelvétel felugrik 300mA, akkor a feszültség ugyanazon a ponton megállapodik olyan 15Von.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Hol méred most az áramfelvételt?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Labortápról járatom, 13Vról, és azon figyelem az áramfelvételt.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Próbállak követni. Hol mérted ekkor a feszt?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Széthúztam az 5pólusú csatlakozót ahogy írtad. Bekapcsolom a labortápot, az áramfelvétel pár mA. Ekkor ha mérem az erősítő nyákján a Test és a V+között a feszültséget, olyan 13V, és kezd csökkenni. Majd az áramfelvétel a labortáp szerint kb 300mA, és ekkor a feszültség az erősítő nyákján a test és a V+nál, már stabil 15V
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Kíméljük a HE tárhelyét. Bővebben: Link
Az A és B pontok feszültségét szeretném megtudni, és azt, hogy hol mérted a V+ -t.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ha az az 5 pont A B C D E, akkor én a feszültséget a V+ és a test között mértem, azaz A és D között. Most lemértem A és B között, ugyanaz a feszültség amit az előbb írtam.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ok. B-D -t mérd meg. Ott V- -nak kéne lenni.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
-0,5V -1V
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
A szűrőnek nincs meg a negatív tápja ezért nem szól. Ilyen kis terhelésnél adódhat feszültségingadozás a kapcsoló üzemű tápnál, mivel terheléssel jól működött, nem tartom szükségesnek foglalkozni vele.
A szűrő negatív tápját egy kerámia ellenállás, és egy zener dióda állítja elő, valamint egy kondenzátor szűri. Ezek a B-vel jelölt forrasztási pontba futó vezetősávon találhatók. Csatlakozik még ide egy kis méretű ellenállás aminek a szerepét még nem fejtettem meg.
A kerámia ellenállást mérd ki, szakadás esetén cseréld. Ha jó az ellenállás cseréld a zenert vagy a kondenzátort.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
A kerámiaellenállás...? Kinézetre tiszta új, semmit sem pörkölődött, de 1K helyett mégis 1Mega. Kicseréltem egy újra, és szépen muzsikál. Nem kell hinni az új kondiknak, az új ellenállásoknak, mert kinézetre újak csak.
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az ellenállás csere után megmaradt a nyugalmi áramfelvétel pulzálása?
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nem tudom, nem is próbáltam, már nincs nálam az erősítő.
(#) Lac364 hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Talán valaki megépiti

Bővebben: Link

5.jpg
    
(#) imre8407 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem, kaptam 2 toroid magot (valami nanokristályos) pontosan ilyet Ez jó lenne kapcsitápba?
Következő: »»   88 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem