Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   336 / 1160
(#) Gabesz88 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Értem...tehát nem tudnám tekercselés nélkül 1az1-ben használni a trafót...És szomorúan olvasom a tényt is, hogy nem olyan "erős" mint aminek látszik. A méretei a következőek:
- a keret: 120x150x60mm
- a belseje 100x70mm
(#) Gabesz88 válasza fater0827 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm az IC adatlapját! ez sajnos tényleg MONO és sehogy nem lehet sztereo-ba kötni!
(#) pucuka válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nem, mert van rajta olyan tekercs amire semmi szükséged, (a motor, és a vetítő lámpa számára) és csak a helyet foglalja, emiatt vékonyabb a számodra használható tekercs vezetékátmérője. Ezzel pedig nem tudod kihasználni a trafó méretei adta teljesítményt.
(#) Gabesz88 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
És ha teljesen áttekercseltetném az egészet akkor a felesleges részek álltal elfoglalt helyet fel lehet használni az én álltalam tervezett erősítőhöz? Mármint úgy értem, hogy egy teljesen új tekercseléssel talán nőhetne a teljesítménye is?
(#) Gabesz88 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
A linkelt KIT-hez szeretném a trafót átalakíttatni!KIT116A, 2x100W
(#) pucuka válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Mint már említettem, a 2×100 W hoz szűkösen jó, de ahhoz a szekundert biztos át kell tekerni vastagabb huzallal.
(#) kraissadam hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok .
Valaki tud BC546B-hez kapcsolási rajokat adni de egyszerűeket .
Előre köszi!
(#) vilmosd válasza kraissadam hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Szoval csak BC546B ez egy fogos kerdes. De altalaban tranzisztoros kapcsolas millio van a neten. Hasonlo tranzisztorok: BC107, BC182, 2N3904, BC413 .....
Esetleg talasz konyveket a konyvepolcon. Esetleg valami cel? Milyen tipusu aramkort akarsz epiteni? Mert igen szeles skalan lehet ezeket a tranzisztorokat hasznalni.
(#) McDeath hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!
BC141 tranzisztor helyett milyen tranzisztor használható? KD602 meghajtótranzisztorának szerepét tölti be egy szabályozható feszültségű tápegységében. (A tápegység kapcsolási rajza mellékelve.)
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv Mc
(#) zafír válasza B.I hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm! A monitor újra műkődik
(#) pucuka válasza McDeath hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
BC639 megfelel
(#) McDeath válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm segítségedet utánnalesek hogy van e ilyen itthon... be van zárva a legközelebbi elektronikai bolt (500m-re van tőlem... ).
mégegyszer köszönöm
Üdv Mc
szerk: találtam bc 637-et... az is jó? kb 40v körül van a leszabályozandó feszültség
(#) Vajas Gergő hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok
Szétszedtem egy hajszárítót mert valami szikrázott benne (gondoltam szénkefe vagy valami hasonló probléma lesz) erre találtam benne egy (számomra) nagyon érdekes alkatrészt. Majd kiderült hogy ez "szikra" forrása ami valójában egy kb fél centis ív volt amit a fűtőszálba húzott ez a kis ketyere. Semmilyen összeköttetésbe nem volt semmivel csak simán rá volt kötve a 230as vezetékbe és egy darab nagyfesz kábel jött ki belőle ami a fűtőszálak között ment fel a haszáritó végéig a csillámon. Mi szerepe lehet ennek az alkatrésznek ? Kiszedtem belőle egyébként mert idegesitett hogy csattog de a készülék így is kifogástalanul működik.
Egyébként ennyi van ráírva hogy 3KV dc

DSC_0194.jpg
    
(#) BEMcorp válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ez nem valami ionizátoros hajszárító (volt)?
Szóval nem ilyen nagyfesz-ionizátor az az alkatrész?
(#) Vajas Gergő válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nem hinném, szétszedtem kíváncsiságból egy másikat is(sima mezei hajszáitó) és abba is volt majdnem ugyan ilyen kis ketyere Ötletem nincs mi a szerepe.Ha valaki tudja akkor kíváncsian várom
(#) kadarist válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Aug 5, 2011 / 1
 
A google segített: YFA-223K
(#) Remci hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Hoztak hozzám egy cigaretta sodró gépet javításra amiben elégett egy ( szerintem ) kondi. Az van rá írva hogy: RF 250 180. Ez 180pF/250v lehet? Csatolok képet róla. Az egész szerkezet 230v-ról működik, ami le van egyenirányítva és ez a feszültség megy a motorra. A ( szerintem ) kondi zavarszűrésnek lehet benne,de nem vagyok biztos az értékében.Látott már ilyen ketyerét valaki?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia!
Ez egy PTC ellenállás, amit túlterhelés elleni védelem gyanánt építenek be. Ha melegszik, akkor nő az ellenállása és így csökken a rajta átfolyó áram. Úgy látszik most ő terhelődött túl pl. zárlat miatt. Bővebben: Link
(#) Vajas Gergő válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Köszi így most már értem
(#) kadarist válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Aug 5, 2011 / 1
 
Örülök, hogy érted!
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia!

Akkor ezt jól benéztem . Már azt is megtaláltam (megtaláltad nekem ) hogy hol lehet ilyet kapni. Köszönöm
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Érdekelne egy dolog lehet, hogy valaki tudna segíteni.
uPD43256BCZ-70LL helyett használhatom a D43256C-15L
-es memóriát?
(#) kadarist válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia!
Sejtésem szerint a kétféle megnevezés ugyanazt a memóriát takarja.
(#) Venusfan hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Üdv!
A segitségeteket kérném,
Adott egy 750 gb s samsung hdd, aminek az elektronikája hibás, konkrétan két egyenirányitó dióda?? ami hibás.
ugy néz ki mint a mellékelt képen lévő, a száma pedig ez lenne:
buf g874
a másik pedig de c723
a kérdésem hogy konkrétan mik ezek és honnan tudnék ilyet rendelni vagy mivel helyettesithető
közvetlenül a satás tápcsatlakozo alatt van mindkettő!
Köszönöm elöre is

sl04.jpg
    
(#) Mybuster válasza Venusfan hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia esetleg nézegess körül itt !! Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza Venusfan hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Háhá most ettem észre hogy ez ugyanaz problléma megoldva!!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Üdv!
Még egy gond fiúk egy ilyen kapcsolóra lenne szükségem/BCD rotary switch/ Lehet ezt valamivel helyettesíteni? Vagy honnan tudnék ilyet szerezni?

switch.jpg
    
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Pont ilyen itt nincs. Vagy valamelyik jó helyette?
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Amit én feltettem annak 14 lába van a másik oldalon is van hét neki.és ABC -vel vannak jelölve a lábai ennyit tudok róla egyenlőre.
Következő: »»   336 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem