Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivetítős óra javítása?
 
Témaindító: Poostmaster, idő: Aug 1, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Poostmaster hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy DCF-es órám, amin kivetítő is van. Pár éve vettem a LIDL-ben. Egy ideje már nem vetíti ki az órát a plafonra. Aztán volt olyan, hogy magától, anélkül, hogy hozzányúltam volna, ismét vetített. Most már jó pár hónapja megint nem. Megnéztem, és kitisztítottam az optikát (ami elég homályos, de ez van). A világítás működik, kb 20 cm-re ki is vetíti az időt, de távolabbra már nem. Ebből gondolom, hogy talán a fényerővel lehet baj. Tud valaki megoldást arra, hogyan lehet ezt orvosolni?
(#) ciw válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Üdv!

Én sosem láttam ilyen órát, de gondolom a fényerőt magától szabályozza. Pl.: Éjjel ne virítson úgy mint verőfényes napsütésben. Lehet elkoszolódott a fényérzékelője és azt hiszi, hogy sötét van, ezért csak minimális fényerővel dolgozik.
Keress valami fényérzékelőt és tisztítsd meg, vagy rakj fel egy fotót.
(#) Poostmaster válasza ciw hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nincs rajta fényérzékelő.
Nappal, és éjszaka is azonos fénnyel világított, csak nappal elnyomta a világosság. Most viszont olyan gyenge, hogy sötétben sem jut el a fénye a plafonig.
(#) ciw válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
És milyen fényforrás van benne?
Mondjuk egy fotó sok kérdésre választ adna.
(#) Poostmaster válasza ciw hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nem tudom, mi világít meg mit, mert annyira nem szedtem szét, de itt van pár kép.
(#) Macsek71 válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Az én hasonló órám hátoldalán van egy lézerveszélyre figyelmeztető képecske ... A "lézeres" topicban olvastam, hogy a lézerdiódák elhalálozása gyakran fényerő-csökkenéssel jelentkezik ... Szerintem az órádban lassan elhalálozik a dióda ... ( de elképzelhető lehet a meghajtó áramkör elhangolódása is ...tekintve hogy egyre vacakabb minőségű alkatrészekből gyártanak)
(#) ciw válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nemtudom, a képek alapján nekem nem tűnik lézernek, inkább egy LED az szerintem.
Gondolom jó nagy árammal hajtották, így az is fényerőcsökkenéssel kezd elhalálozni.

Igaz ez arra nem ad magyarázatot, hogy volt amikor visszajött a fénye.

Forrasztási hibát még érdemes keresni.
A tápforrást is lehetne ellenőrizni, mert az óra még nagyobb fesz csökkenés esetén is működik, de a led fénye csökkenhet.
(#) Bigpeterson válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 2, 2011 / 1
 
Szia!

Ezekben az órákban nagy százalékban led van. És a többségükre az is igaz, hogy a kivetítés dugasztáppal működik rendesen (folyamatosan). Ha nálad is így működik, ellenőrizhetnéd a tápot is, leadja e a feszültésget

A hibalehetőségeket Ciw leírta. A forrasztási hibát a szürke szalagkábelnél nézném meg, ott csavarodhat a vezeték.

Még egy megoldás, hogy leforrasztod a vezetéket a led egyik lábáról, multival megméred hogy mennyi áramot vesz fel. Ezután ha van olyan leded, könnyen ellenőrizheted, hogy a led okozza-e a gondot.
(#) Poostmaster válasza Bigpeterson hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Valóban LED lehet, mert semmi nyomát sem láttam figyelmeztetésnek. Átnéztem a szalagkábelt, és nem találtam rossz forrasztást, vagy kontakthibát. A dugasztáp terheletlenül 3,9 V-ot ad ki, (a névleges 3V) és a led lábain is ugyanezt mértem, 20mA-es fogyasztással. Sajnos nem tudom roncsolás mentesen szétszerelni, mert 2 félből van ragasztva a ház.
(#) Bigpeterson válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 3, 2011 / 4
 
Úgy láttam a második képen, hogy a led a tokon kívül van bekötve (mintha kilógna a lába). Itt kéne leforrasztani, és egy másik 20 ma, 3 volt nál nagyobb leddel megnézni, hogy az szépen világít-e.
(#) Poostmaster válasza Bigpeterson hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Jól látod. Meg is tettem, hogy hozzáérintettem egy normál piros LED-et, és szépen világított. Most megpróbálom szétszedni, és betenni. Ha nem sikerül összeragasztani, akkor sem vesztek semmit.
(#) Bigpeterson válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Akkor meglett a bűnös Remélem sikerülni fog
(#) Poostmaster válasza Bigpeterson hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Úgy tűnik, ez volt a gond. Köszi mindenkinek. Most már csak egy gondom maradt. A nagy fényerejű LED nem éppen megfelelő, mert kivilágítja a szemét a pici lcd kijelzőnek, és középen nem a szám látszik, hanem egy nagy fényfolt. Ráadásul meg kell oldanom, hogy a LED mindig középre világítson, és ne mozduljon el. A szétszedéskor nem találtam semmit, ami rögzítette volna odabent. Majd kitalálom.
(#) zolika60 válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Reszeld le a tetejét laposra, esetleg egy kicsit polírozd meg ha kevés lenne úgy a fénye. Jobban fogja szórni a fényt.
(#) Bigpeterson válasza Poostmaster hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Köszönöm a pontot

A rögzítéshez a legegyszerűbb a melegragasztó. Ripsz-ropsz kész van vele a munka
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem