Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
A Vpp piros ledje néha elkezd világítani miközbe be van pipálva a 13V, de amikor meg akarom mérni azonnal ahogy hozzáérintem elalszik és amikor az egészet kihúzom a tápról akkor egy pillanatra felvillan.
Sajnos azt kell mondjam, hogy ha nem érted meg az áramkör működését, akkor nem tudsz haladni! Ez egy pofon egyszerű kapcsolás, ennél egyszerűbb nincs, vagy csak látszólag! Elektronikai ismeretek nélkül nem fogod megtalálni a hibát.
Hp41C részletes leírásai alapján nem találtad meg, annál részletesebben nem lehet, márpedig megint ott tartunk, hogy ugyanazokat kéne újra leírni, mérni, felismerni a hibát, javítani stb. Nem akarlak bántani, ne érts félre, de kb. 10 perc alatt fel lehet éleszteni egy ilyet... Próbáld meg a 74ls07 adatlapját letölteni, megérteni egyszerű működését, mit kell várj tőle, ha a bemenetein változtatod a feszt. Nézz utána mi az az OPC(vagy OPD), hogyan kell használni.(Kapcsolatos kérdéseidet tedd fel a kezdők topicjában!) Aztán egy PNP tranyó működését is próbáld megérteni és ha ez megvan akkor már nincs is több alkatrész a kapcsolásban, csak passzív(ohm törvényét illik ismerni!). Innentől magadtól rá kell jöjj a mérések közben, hogy hol akad el a jel, miért nem változik valami aminek kéne! Sok sikert!
Azóta már minden tökéletesen működik! Port check-ben Vdd-jó Vpp-jó PGC-jó PGD-jó.
Az alkatrészek működését értem kivéve az IC-jét.
Valami kontakt hibád van, vagy nem tudom, de elég gáz ez az egész folyamat!
Elolvastam amit írtál az égetők élesztéséről az oldaladon és azt írod hogyha minden jó a port check-ben akkor lehet programozni. Nekem nem ismeri fel a PIC-et.
Van ott még pár dolog a kábelekről, a sebességről, szuperlassú tesztről, PIC helyes csatlakoztatásáról stb.
Szia!
5 perce programoztam fel az első PIC-emet az LPT kábel túl hosszú volt ez volt a gond, röktön felismerte a PIC-et. Köszönök mindent és elnézést ha idegesítő voltan de szerintem biztos az voltam
Örülök és gratulálok! Kicsit nehéz szülés volt, de nem lényeg! Biztosan sokat tanultál és ez a legfontosabb! Annak külön örülök, hogy eljutottál a kábel hibáig, illetve, hogy amit olvastál azt fel tudtad használni. Jó programozást!
Szia!
Nem! Ezek a párhuzamos portos égetők nem működnek USB átalakítókkal. Üdv, mate_x
Akkor építhetek USBset. Eddig olyan jól elprogramozgattam egy régi PCvel most meg veszek laptopot és azon nyilván nincs párhuzamos port. Nem akarok PicKitet, úgyhogy kinéztem ezt. Viszont itt meg nem értem, hogy mi az a Pump os rész felül. Azt gondolom, hogy ott állítja elő a Vpp t amire ráadásul 12V ot ír és tudtommal 13,2, de hogyan? Ha valaki segítene át szeretném alakítani ezt a kapcsolást úgy, hogy a 13,2 voltot egy step up DC-DC converterrel állítsa elő. Mert van egy ilyen ICm elfekvőben meg mert olyat már csináltam. De ha valaki elmagyarázza, hogy mi ez ami ebben van akkor az is jó lesz. Üdv Gabi!
Szia!
A pickit2 miért nem jó?
Mert véleményem szerint szügségtelenül bonyolult (az én igényeimhez mérten).
Meg tudtommal az az MPLAB hoz való amit meg ki nem állhatok. Oshon PIC SIMULATORt használok. Egy készreszerelt darab árát meg nem áll módomban kiadni...
Az hogy Te mit hasznalsz programirashoz, az a Te maganugyed. Legfeljebb ha elakadsz, nehezebben talalsz segitseget, mert kevesen hasznaljak ezt a szimulatort. Viszont a MPLAB-ot altalaban mindenki. Viszont ha a PK2 valamelyik klonjat osszehasonlitod ezzel az egetovel, akkor ugyanott vagy. Sot... A PK2 is futtathato sajat programjaval. A PK2 tudja a majdnem osszes PIC egeteset (kiveve a regi 16Cxx tipusokat). Az egetendo eszkozok listaja frissitheto. Alkatreszben egyik se tobb vagy kevesebb.
PicKit2 nemcsak programozo de debugger is es logikai analizator es soros port emulator. Ezert 'bonyolultabb' mint egy sima printer port-os szint illesztos megoldas.
Amugy ha nagyon egyszerut szeretnel watt mester WLPT Vpp mini v4 PIC programozó-jan is elgondolkodhatsz... ambar meg mindig a PicKit2 mellett voksolnek.
Igazad van, választd azt amit kinéztél, sokkal jobb és egyszerűbb, mint pl. a szilva féle PICKit2. Főleg egy LPT-s után...
Ez a szilva féle Pickit2
Megtaláltad. Ezt érdemes elsőre, de arra figyelj, hogy csak 5V-os PIC-eket kezeli! Ez nem hátrány kezdésnek, mert ha szükséged lesz 3V-os típusokra, építesz egy full verzióst.
Hát akkor belevágok ebbe. 3Vos PICre még jó darabig nem lesz szügségem.
Köszi a segítséget mindenkinek!
Üdv!
Elkezdtem csinálni a Szilva féle PicKitet. Abba a problémába ütköztem, hogy nem tudok szerezni PIC18F2550es PICet. Csak 18F4550eset tudok. Ez szerintetek működni fog ha minden változtatás nélkül beleégetem a 2550es kódját és berakom a helyére? (a nyák már kész)
CHPCAD arulja. 840+ifa.
Szerintem majd kiböki a szemedet ha ráklikkelsz a PIC18F2550-re:
Bővebben: Link [OFF]Chipcad-nél fele ennyi? De durva! Ja és egészen biztosan NEM fog működni, ha simán beégeted egy tökmásik típusba
Én is 2 rugóért vettem, ez ám a szemétség.
Ha csak egy PIC-et rendelsz, számold hozzá a szállítást is! Akkor rögtön olcsóbb lesz a 2ezer...
a postaköltséget megspórolandó, személyesen akartam venni szegeden. De ha a chipcadnél ilyen olcsó akkor lehet h rendelek onnan.
Van a RET-nél is, igaz ott is 2000 körül...
Szia!
A két típus között csak abban van eltérés, hogy a 18F4550 -nek van PORTD7..0 és RE2..0 kivezetése is. A PICKit2 firmware programja nem kezeli ezeket a portbiteket, így bemenetek maradnak. Mivel az áramkör nem kapcsolódik rájuk, a bemenetek lebegni fognak. Azt javaslom, hogy a RD7..0 és RE2..0 lábakat ellenállással kösd földre. A programot változtatás nélkül betöltheted a 18F4550 -be, működni fog. A Streaming Paralell Port alaphelyzetben ki van kapcsolva... A fajlagos postaköltség csomagkapcsolt rendeléssel (több típus / több darab) csökkenthető...
Köszönöm!
Ilyen választ vártam. De már megrendeltem a 2550est a chipcadtől. |
Bejelentkezés
Hirdetés |