Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 30
(#) Inhouse válasza malterdj hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ha nagyon nem akarsz belenyúlni (lehet, hogy rajz hiányában nem is érdemes, ha 1 chipes), akkor elvágod a relére menő fázist. Így a reléd már csak egy független záróérintkező. Ezzel indíthatsz monostabil áramkört, amit beállítasz 0,5-1s-re.
Vagy ha ennyire sem akarsz belenyúlni, akkor a kapcsolt fázissal egy hálózati kisfeszültségű adapteren keresztül indítasz monostabilt...
230V nem játék, csak óvatosan!

Üdv
Inhouse
(#) malterdj válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
az eddig stim.
köszönöm az indítás nem rossz ötlet.
555-sel hipp -hopp megvan.

A probléma:
azért kell a 0.5-1 mp , mert számolnia kell az előtte elhaladó tárgyak számát az utánna kötöt elektronikának.

az a baj ha simán hagyom kb min 5 mp mire a relé leold.
így 5-10 termék is elhalad előtte ő meg max 1-2 érzékel , mert ugye a kapcsolt fázis álll kb 5 mp ig.
mire újra 0 addigra elég sok lesz a nemszámolt tétel.
ha azt megtudom oldani h a kapcsolt fázis legyen 0.5-1 mp akkor onnan már trafó - gratz - és megy is nekem egy kb 1.5-2v -os jelem a számlálónak...

ha kell küldök képet a cuccról.

Szerintem. az lehet megoldás széttkapom és megkukkolom hátha mákom van és ezt is valami 555-ös kapcsolás szerü vezérli és csak a potit cserélem ki.
az ellenállás mértékében csökken vagy nő a t1 nem?

nahh ez egy korrect kis comment.

ismétetlen előre is köszönöm.

ill teglalva azt hogy nemismerem a googl-t
hol lehet 12 voltos mozgásérzékelöt beszerezni.
akkor nemkéne traófó neg gratz csak 1-2 ellenállás meg kondi , mert azokban azthiszem 5v os relé van.
(#) Inhouse válasza malterdj hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
El vagy tévedve, neked infrasorompó kell, nem PIR szenzoros mozgásérzékelő... élő állatot számoltatsz?

Üdv
Inhouse
(#) proba válasza malterdj hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Rendes 220V mozgásérzékelőt akarsz számolásra használni? (Kondi cserével megoldható esetleg a csökkentés ,ha nem valami processzoros ) . A 12V riasztós is felejtős mert ott is 2s a minimum idő. Az 555 felejtős ,mert ugyan 0,5 , 1s impulzust ad DE 5s -ként egyet.
(#) malterdj válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nos.
Akkor a teljes szituáció.
Kicsit BONYOLULTABB.

maga a mozgásérzékelő azért kell, mert kompact.
vagyis benne van a relé ami kapcsolna mozgásra.
benne van az alkonyatkapcsoló, h tényleg csak este menjen.

azért nemlenne jó az infrasorompó mert sok az elektronika.
Értsd ezen azt, h 10-20 db ot kellene építeenem.
nem 1 kapu kell hanem vagy 10 és irányt is számoltatni akarok vele.

ha az infrasorompót használom modulálni kell stb.
értem én egyszerübb lenne csak nekem nehezebbb feldolgozni az adott pontban lévő történéseket.

a mozgásérzékelő csak egy pillanatnyi jelet dob.

annyi vele a baj, h 1 ir sorompó 1-2e ft- az nekem már 20-40e-et jelent.

A pires meg piacon 500ft.
a pontossága meg nem annyira gond , mert kitakarom és nem szór. ir sorompó + optika vagy refi csak nyűg.

szóval széttkapom és dobok 1 képet , mert abba igazatok van ha cakk pakk 1 procis belezakkanok mire találok tipus pontos kötést.

addig is várom az ötleteket akár a sorompó, de ebben a témában van vagy 3 topik ez meg itt csak off.

szóval ha van ötlet az alap problémára akkor köszönöm.
(#) proba válasza malterdj hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Csak ha emberek, állatok számolására kell akkor alkalmazhatod ezeket.
(#) malterdj válasza proba hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
emberek.
és közben kész a kép tulom is fel
(#) Inhouse válasza malterdj hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Mint mostanában sokszor, itt is egész jól alakul, hogy a kérdező a negyedik, ötödik rákérdezés után nyögi ki, hogy mire is kell, és mit is akar....addig meg találgatunk...
Rajzold vissza az időt állító részt a poti környékén, lennie kell ott egy monostabilnak, vagy egy egyszerű impulzushosszabító résznek. A régebbiekben LM324-el erősítették a szenzor jelét, a továbbiakra nem emlékszem mivel csinálták, valami nagyon egyszerű dolog lehetett. Ha mostanában már egy uC csinálja rácseppentve a panelra, akkor bajban vagy...

Üdv
Inhouse
(#) ozpecs válasza malterdj hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
HA terméket akarsz ilyen módon számlálni elég nehéz lessz, a másik oldalról infrával meg is kell világítanod mert amugy nem fogsz rendesen értékelhető jelet kapni. Mi ilyen termékszámlálót ugy csináltunk, hogy vettünk egy négyszögjelsorozattal meghajtott infra ledet a másik oldalra pedig tettünk egy infra érzékelőt(lásd TV vevőkben használt és egy 555-essel felépített hiányzóimpulzus detektort. Egyszerü olcsó és müködik, annyira, hogy több évig igy ment a hőskorban riasztórendeszerünk is, még mindig van egy marék leszedett kész panelem adó is meg vevő is amikor már lehettt kapni PIR-eket akkor cseréltük.
(#) sanka hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!
olyan kérdésem volna ,hogy mozgásérzékelős lámpát lehet -e úgy használni hogy csak az alkonykapcsoló része működjön? szóval este 8 kor bekapcsol reggel 5-6orakkor ki.
(#) proba válasza sanka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Csak egy lassú fordulatú ventilátor meg egy fűtőtest kell hozzá..
Átalakítás nélkül szerintem nem,és az átalakítás is eléggé egyedfüggő.(szerintem)
(#) nujo hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Én is mozgásérzékelő problémával kinlódok! Több helyen néztem bekötéseket és az alapján be is kötöttem de semmi! Létezik, hogy nem jó a mozgásérzékelőm?
Vagy még se jól kötöttem be?
Nálam is 3 vezeték van: Barna - Kék - Piros

Én úgy kötöttem, hogy a barna a fázis, kék a nulla, és piros a kapcsolt fázis! Lehet,hogy el ..?
(#) proba válasza nujo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen ,amikor elkezdted.. .Eldobás előtt még cseréld meg a piros barnát ,hátha. A lencsék elől vedd le a takaró műanyagot ,ha van.Próbáld meg egy kapcsoló után kötni ,a kapcsolót kikapcsolva majd 1 perc után vissza esetleg magához tér.(ezeket próbáld ki mielőtt cserélgetnéd.)
A vezetékek bekötésének elrontásával nekem még nem sikerült tönkretennem.
(#) nujo válasza proba hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszi a választ, kiprobáltam amit írtál de így se csinál semmit!
(#) proba válasza nujo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Akkor szerintem van egy pörgettyűd.Az égőd jó? abszolut semmi életjel?A potmétereit próbáltad tekergetni? Az eredeti bekötésed szerint kísérletezz ,szerintem annak kellene jónak lenni.Esetleg a burkolaton szokott lenni segítség a bekötéshez.
(#) nujo válasza proba hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen az égő jó azt probáltam!
Még megpróbálom ezeket amit most írtál aztán majd meglátjuk!
(#) nujo válasza proba hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ez a sok kötözgetés nem tesz kárt benn?
(#) proba válasza nujo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ha az eredeti bekötés szerint nem működik,szinte biztosan rossz.Én már volt hogy azt is kipróbáltam ,mindkét kimenete fázis csak a kéken volt nulla.Így is jó maradt,sőt a mai napig sem szóltak hogy elromlott volna.(egy kapcsolóval át lehet kötni a ki/be menő vezetéket hogy sima lámpaként is működjön.Egyetlen módon tudod szerintem elpusztítani ha a kimenetre nem a fázist hanem a nullát kötöd - soros fogyasztó nélkül - és bekapcsolódik.Ekkor egy látványos csattanás keretében leveri az automatát.Ha szerencséd van ,nem ég össze a reléje és tovább használható.
Amit szeretnek az a határozott feszültség rákapcsolás (nem szeretik a csokiba kötésnél fellépő hol érintkezik -hol nem dolgot ( hosszabb kikapcsolás -1perc- után helyre áll az agyuk ezután minden kezdődhet elölről ,tehát ettől sem megy tönkre)
Ha végkép kukának ítéled akkor próbáld minden variációban a fázis nullát rákötni (csak azokat) esetleg valamely kombinációban meghallod ,hogy a reléje kattan. Így sem tudod szerintem tönkretenni,ha a harmadik vezeték üres marad.(közben a potijait tekergetve óvatosan egyik végállásban ,másikban kipróbálva)Ha így sem ad életjelet akkor kuka.
(#) VIM válasza nujo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia! Jól kötötted be, de a bekötés megtalálható a "fényképek" között is. Talán túl világos van ahhoz, hogy működésre bírd. Az alkonykapcsoló részét állítsd sötétebbre, hogy kapcsolni tudjon (vagy a szóban forgó típusban nincs ilyen poti?).
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérlek segítsetek ,Van egy 12v mozgásérzékelőm fotó csatolva,szeretnék egy éjszakai gyors világítást bekapcsoltatni,mivel cukorbeteg vagyok éjjel is ki kell mennem az előszobába injekcióra,Szeretném, ha a mozgásérzékelő bekapcsolná a világítást és ha kész vagyok kikapcsolná,Szerintetek lehetséges elkészíteni.
A foton látható kapcsok jelei balrol jobbra TAMPER-RELAY-12v+ 12v-
Üdvava

Kép010.jpg
    
(#) proba válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ha 12V os ledeket kötsz rá és 2mp elég akkor igen.Egyéb esetben vegyél egy 2-3000 ft-os 230V -os mozgásérzékelőt olcsóbban megúszod.(esetleg kettőt ,és a lámpa mellé felszereled úgy hogy különböző irányba nézzen,így az elektromos hálózaton sem kell módosítani túlságosan)
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem, nem akartam ezért topikot nyitni.
Van az a bizonyos mozgásérzékelővel egybeépített halogén lámpa. Biztos ismeri mindenki. Annak a mozgásérzékelőnek van fogyasztása? Persze, amikor nem világít a lámpa. Ha igen, akkor hány watt?
A másik meg egy beltéri infrás fali csillár kapcsoló, ami az összes létező távirányítóval működik. Annak is érdekelne, hogy van-e fogyasztása?
(#) proba válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ami csinál valamit ,és nem egy fizikai kibe kapcsoló van rajta -amit kézzel működtetsz- annak mindnek van fogyasztása.Gondolom olyan 0.5W körül lehet
(#) panavision hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Üdv! Én ma vettem egy mozgásérzékelős halogén lámpát.3 csatlakozási hely van rajta. Barna gondolom fázis,kék nulla,zöld sárga pedig a védőföldelés.Be is kötöttem.A használati utasításban írta,hogy üzembe helyezés elött minimumra kell tekerni a szabályzókat.3 szabályzó van rajta. Time,Daylight,Sens. Letekertem mind a 3-at.Áram alá helyeztem.A mozgásérzékelöből egy kattanás hallatszott,de a lámpa nem gyulladt ki. Ötlet? Már elolvastam itt mind az 5 oldalt. Válaszotokat előre is köszönöm.Képeket mellékelem.
(#) proba válasza panavision hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Cseréld ki ,mozgasd meg az égőt. (de ne áram alatt)
(#) panavision hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszod. Valószínüleg ez lehetett a probléma,mert megmozgattam egy papirzsepivel megfogva,utána áram alá helyezve működésbe lépett.Esetleg annyi még,hogy ezt a típust be lehet valahogy kötni úgy,hogy beiktatok egy billenőkapcsolót,amivel lehet csak a lámpa részét kapcsolni,amikor akarom?Gondolkoztam már rajta sokat.Én úgy tudnám elképzelni,hogy a képen lévő csokiba bekötöm a barnát a barnához,kéket a kékhez,z/s-át a z/s-hez,és a villanykapcsoló kapcsolt fázisát oda ahol a piros,illetve a fehér van.Szerinted?
(#) proba válasza panavision hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Nem tudom mit akarsz.Ha kikapcsolni akarod amikor te akarod akkor a barnát megszakítod és kész.Ha mozgás nélkül akarod világíttatni akkor a kapcsolt fázist a piros/fehér mellé kötöd jó lesz.(arra vigyázz ,hogy ugyanazon automata kapcsolja, áramtalanítsa a kapcsolt fázist és a mozgásérzékelő barna vezetékét is, a későbbi félreértések elkerülése miatt.) Ha ugyanarról a pontról veszi mindkettő a fázist az a legjobb.
(#) Inhouse válasza panavision hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Van olyan verzió, ahol ha kétszer egymás után kapcsolod fel, akkor felkapcsolva marad fixen. Sajnos nem mind ilyen.

Üdv
Inhouse
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
És fordítva sajnos van ilyen is. Felénk van néha rövid áramszünet ,na az összes ilyen égve marad.(és ha nincs előtte kapcsoló marad az automata lekapcsolása
(#) panavision hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ.a fehér,és a piros mellé kötöttem.Tehát bármikor fel tudom kapcsolni billenőkapcsolóval.Akkor így jó lesz,mert a műhelyemnél lesz ez a lámpa,és egy kismegszakítóra van minden fogyasztó rákötve,tehát a lámpa is.Mégegyszer nagyon köszönöm a hasznos válaszokat.Szép napot mindenkinek.
Következő: »»   5 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem