Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   896 / 2502
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Hát igen! Nagyon örültem neki amikor megszólalt
(#) c27 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Én kicsit erősebbre gondoltam és igazából az ic-s erősítőkkel nem akarnék sokat foglalkozni. Még ha lassan halaodok is de inkább azért egy olyan 60-80W-ra gondolnék minimum, és tranyósra.
(#) WaRL0 válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Akkor VF2.Van róla topic is itt HE-án.
(#) Alkotó válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A VF2 FET-es. Ha a költségek nem riasztanak, akkor egy B5 jó választás lehet, abban nehéz csalódni.
Beleillik a követelményekbe, mert tisztán tranyós, és teljesítményben is ott van (csak 3000Ft felett van a csatornánkénti 2 végtranyó).
(#) WaRL0 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szerintem egy ilyen kezdőnek nem kéne egyből B5 építeni.
VF2 igaz, hogy fet-es de szerintem sokkal egyszerübb mind a B5 (mondjuk én igazából egyiket se ajánlanám első erősítőnek, inkáb valami IC-s egyszerü erősítőt)
(#) Alkotó válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Egyetértek, egyik sem kezdő erősítő. Én csak belekotyogtam, nem tudtam a "kezdő legyen" feltételről.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Itt egy jól dokumentált olcsó és masszív tranzisztoros. Topic.
Ez még önmagában csak egy végfok panel, szükséged lesz tápegységre, hűtőbordára, csatlakozókra és kezelő szervekre.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Értem kösz a segítséget. Amit említettem korábban pa300-as. Bővebben: Link erről van valamilyen vélemény? Most a kezdőt inkább úgy értem hogy erősítővel nem volt még dolgom. Az viszont számít valamit hogy ne legyen valami óriási költségű az erősítő. (10e alatt minden féle képpen.) Mondjuk úgy az utánépítés már megy egész jól közbe meg majd értelmezem a működését az eszköznek. Annyira nem sürgős a dolog így ráérek válogatni.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Találtam itthon egy 2x24V-os hipersil trafót 250VA-es én elsősorban erre építenék ha megfelel, mert nem sok kedvem van áldozni egy új trafóra, esetleg még van egy 500VA-es hipersil is sekunder nélkül, de azt még eltenném.
Tehát melyik erősítőt ajánljátok egy 2x 24V-os trafóhoz? Nézegettem a VF2-t és a B5-öt is illetve ott van az st151 és a pa300. Akkor ezek közül szeretnék válaszni, esetleg meg tudná valaki írni melyiket mikor érdemes használni vagy melyiknek mi az előnye vagy hátránya? (Igazából konkrét paramétereket nem találtam a VF2-nél és a B5-nél sem.)
(#) WaRL0 válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Itt elolvashatod a VF2 pontos leírását egyenesen a tervezőtől! Bővebben: Link
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Te tudod mivel vagy képes megbirkózni. Nézd meg a Conductor zip filet. Bővebben: Link
(#) bencikusz válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Esetleg lehet a Gain Clone is.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Húha, a bőség zavarában nem tudok választani.
Valami olyan kéne mondjuk amit elbír a 2x24V-os 250VA-es trafóm, de olyan min 60-80W-os erősítő jó lenne.
Esetleg valaki tudna írni ezekről az erősítőkről előnyt hátrányt vagy valamit?
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Végigolvasgatva 2 erősítő maradt sok szempontot figyelembe véve a VF2 és az St151. Viszont az ST151-ről kérnék véleményt ha valaki megépítette már. Vannak e tapasztalatok? Így elsőre talán a VF2 jobb választás lenne, szerintem elég jól le van írva ahhoz hogy egy kezdő megépítse, csak kicsit be vagyok határolba trafó terén mivel 2 erősítő kéne a duál monohoz csak ez azt jelenti ha jól értelmeztem hogy külön kell mindkettőnek olyan trafó mi tud pl: 2x24V-ot tehát a kettőnek összesen 4x24V? Ez így elég durva. Azért szétnézek trafó terén ne ez legyen a fő meghatározója, de nem akarok trafóra kiadni.
Ha jól gondolom 24V-os trafó esetén olyan 90-100VA-es trafó kellene.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Az ST151 egy átlagos hangú, könnyen után építhető, kockázat nélkül túlterhelhető, igásló.
A Vf2, Conductor, B5 magas minőségű, otthoni hallgatásra való kapcsolások. Olvasgasd a topicjaikat, ott láthatod milyen kisebb-nagyobb kalandjai voltak az után építőknek.
A 2x24VAC alapjában meghatározza a kivehető elektromos teljesítményt, a kapcsolásoktól jórészt függetlenül. A hangszóró impedanciáját kell még figyelembe venni.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A trafód teljesen jó, nem kötelező duál monót építeni. Trafóra akkor költs, ha egész más teljesítményt, vagy minőséget célzol meg.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
De az számomra még nem világos hogy ugye a monoból hogy lesz sztereo. Én úgy tudom elképzelni hogy van 2 független mono és a sztereo jelet szétválasztva mennek az erősítőbe így végül is sztereo lesz. A gond az hogy azért az ember csak megszokta már a szterot és csak jó lenne ha úgy is menne. Ahhoz viszont kellene egy olyan trafó ami 2x48V-os és van középmegcsapolása vagy van ez a 2x24V-os csak osztódnia kéne. Amúgy az stimmel ugye hogy 100-100VA kell erősítőnként? és ebből a 2x24V ac-ből kb 60-65W rms nyerhető ki?
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Így fog kinézni a tápod. Bővebben: Link
Erre fog hasonlítani a sztereó erősítőd. Bővebben: Link
A teljesítmény a várakozásodnak megfelelő lesz.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen, erre gondoltam csak a duál monohoz kell trafó rendesen, legalább is 2x48V ac középmegcsapolással. Minden esetre szétnézek még az is lehet amíg nem lesz trafó max az egyiket használom.
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Idézet:
„Találtam itthon egy 2x24V-os hipersil trafót 250VA-es”

Ez a trafó bőven elegendő mindkét csatorna tápellátásához. Ismétlem, a két végfok mehet közös tápról.
(#) WaRL0 válasza c27 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia.
A trafód megfelelő!2x24AC ezt egyenirányítod, igy lessz +33V GDN -33V! Erre te nyugodtan rákapcsolhatsz párhuzamossan 2 végfok panelt!
(#) WaRL0 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Vagyis rákapcsolhatsz bármennyi végfokot, ha a trafód teljesítménye birja.Pl. 1000W-os trafóra rátehetsz kb. 6 darab 100W-os végfok panelt.
(#) c27 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Értem kösz a segítséget mindenkinek, nem is figyeltem hogy rá lehet tenni több erősítőt egy trafóra. Akkor nem lesz gond a vasmag 12cm^2 hipersil trafó igazából itt a teljesítményt csak a tekercs határolja be mert elég alacsony konstrukció. A vasmag teljesítménye 350VA körül lehetne ha ráférne olyan vastag tekercs, de sztem hosszú távon 250-et kibír a tekercs, de közbe találtam egy másikat is az "csak" 200VA-es 2x23V-os szintén hipersil.
(#) WaRL0 válasza c27 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Milyen jó lenne, ha én is tudnék így találni trafókat
(#) barany165 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni azzal kapcsolatban,hogy a Lepai Tripat LP 2020A ill. sztereó hidban a TDA 7297 erősítő a jobb kontroll céljára. A táp átalakított PC táp. Az STK család nem nagyon szereti az átalakított tápot /Szűrés ellenére átviszi a táp frekijét/. A trafós tápot a súly és ára miatt nem szeretném, pc tápból .meg van bőven. üdv!
(#) c27 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Nem is gondolnád hogy a MEH milyen kincsesbánya, de sajnos mostanában egyre több helyen szűnik meg az eladás. Boltban ilyen trafókat min. 10x áron lehet megvenni.
(#) WaRL0 válasza c27 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Lehet majd én is ellátogatok oda
(#) martin6789 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok
A múltkor találtam egy PHILIPS TDA1519 és 2 db TDA1015-ös erősítő ic-t . A neten keresgéltem hozzá kapcsolási rajzot de nem tudom hogy melyik igaz melyik nem mert egyiknél 2X12W-os volt a másiknál 1X4W-os.
Így az a kérdésem hogy valaki tudna nekem rendes kapcsolási rajzot adni ?
(#) c27 hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
A VF2 erősítőnél ha 24V-os trafóm van akkor melyik változatot érdemes megépíteni? Egyenirányítva kb 32V lesz, most mi a különbség a 30 és 40V változat között? Ha 32V van akkor a 40V-t kell megépíteni?
(#) martin6789 hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
szia_ köszi
köbzoli_
kapcsolási rajzot nem tudsz?
Következő: »»   896 / 2502
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem