Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   5 / 82
(#) raistván hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
240fi nemtaláltam ilyet még a rajzon sem.Adtál egy debreceni számot aki javítja apanelt nemtalálom megadnád mégegyszer.egyéb ötlet?köszi
(#) raistván hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
valami szerelő belerakott neki egy külön elektronikát mert melegvíz fűtés után még zubogott neki a víz és most így 1 percig megy neki a keringető,nemigazán értem miért mert az enyém nemcsinálja ezt,elhívták és kiderült,hogy ebbe ment ki valami.jól lehurrogta már a multkor is a kazánt,hogy hogy lehet ilyen szart venni,nekemis ilyen van a mikrokapcsolón kívül semmi bajom nemvolt még vele szerintem nemolyan rossz kazán.
(#) szerviz válasza gazszeres hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
A Westen és Baxi gázkazánok tipusjelölésében az "FI" azt jelenti, hogy ventilátoros -FAN- és Ionizációs!
Szegényben NINCSEN füstgázszenzor, nincs mit visszanyomni!
Ne kerestessünk olyasmit az egyébként is hozzánemértővel, ami nincs is!
(#) szerviz válasza raistván hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Az első szériás Energy vezérlőpanelja nem tudott a szivattyúnak utánkeringetést adni, gondolm, ezért bütykölt bele a szaki vmiféle kiegészítő panelkát.
És elégedetten szemlélte nagy eszének termékét.......
Viszont a helyzet az, hogy a fűtés abbahagyása utáni "zubogás" a kazán hőcserélőinek a ledugulása miatt van, így azt kell megszüntetni!
Erről kisebb tanulmányt lehet találni korábbi írásokban, ezek egy része helytálló is.
Tehát az Energyt fikázó szerelőnek nagyon kevés tudása, tapasztalata lehet! Az Energy, sőt általában a Westen, Baxi kazánok kategóriájuk legstabilabb, leghálásabb kazánjai.
Az utólag beszerkesztett panelról tehetnél fel képet, kíváncsi lennék rá! Láttam már különböző Vezuv variációkat, sőt, WC szellőztető ventilátor időzítőjét is beépítve.......
(#) szegedip hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Üdv!

Westen 240fi típusú kazánnal rendelkezem, és a rajta található nyomásmérő folyamatosan 3bar értéket mutat. Mivel egyértelműen ez magas érték, így érdekelne, h mit lehet tenni ilyen esetben, h a normális 1-2 bar közötti értékre csökkenjen?

Előre is köszi a választ.
(#) toro válasza szegedip hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Engedd le a víz nyomását a kazánkörről.
A tágulási tartályban mérd meg a nyomást, 0,8-1,0 bar a megfelelő.
Töltsd fel a rendszert 1,2-1,5 barra.
Ha folyamatosan nő a nyomás, akkor kilyukadt a tágulási tartály gumi membránja, vagy a lemezes hőcserélő "átenged"!
:yes: :yes: :yes:
(#) fkriszt hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Nekünk Westen 20FI tipusú kazánunk van. Valamiért elkezdte vezetni az áramot még a gázcsőbe is. Valakinek valami tipp, hogy mi lehet? Villanyszerelő holnap jön...
(#) gazszeres válasza fkriszt hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Keringtető Szivattyú.!
(#) Burgman hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok! Westen energy 240 Fi kazánnak most cserélték a gázóráját. Azóta nem kapcsol be a kazán sőt a melegvíz helyén még hideg víz sem folyik. Most mi van :nemtudom: Köszönöm a segítségeteket.
(#) toro válasza Burgman hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Légtelenítsd ki a gázcsövet!
Ezt megtudod úgy oldani, hogy többször újra indítod a kazánt.
A melegvíz helyén hideg sem folyik nem ide vezethető vissza.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza fkriszt hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ezért szükséges az EPH! Egyező potenciálra hozás. Ezek szerint ez nincs meg neked. A gáz-, víz és a fűtőköri csöveket össze kell kötni a földelő hálózattal!
:yes: :yes: :yes:
(#) Burgman válasza toro hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, de nekem ez "kínai". Amíg a gázóra ki nem lett cserélve (csap el nem lett zárva) gyönyörűen működött a kazán. A konyhában működik a gáztűzhely. Többek közt az is bajom, hogy nincs kezelési segédletem. Nem rég költöztem a lakásba és még soha nem kellett hozzá nyúlni így az újraindítás is gondot okoz. Mindenesetre köszönöm a válaszod.
(#) dancsigabor hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek egy Westen 240 fi kazánnal kapcsolatban.
Nem vagyok Szakmabeli azért próbálom pontosan leírni mit tapasztalok:
HMV-kapcsoláskor a víz szelepben működő kis rudazat nem jön ki a helyéről és nem kapcsolja a kis mikro kapcsolót.
Nem vált át fűtési köröl HMV-re.
Szétszedtem: a kis rudazatot megcsiszoltam, a gumimembrán nincs elszakadva, a probléma továbbra is fennáll
A membránt tartó tányér mögött további rudazatot látok ami összefüggésben van a fűtési kört vezérlő membránnal és mikro kapcsolóval, ez egy külön részből álló víztér. LEHET ,hogy itt a probléma ? MEMBRÁN ? RUDAZAT ?
segítségeteket előre is köszi.!
(#) vagi hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Sziasztok!
nekem egy Westen 240 Fi gázkazánom van,és a probléma
az vele , hogy fürdésnél elkezdi melegíteni a vizet 80c-fokig és hirtelen visszaesik 40-50c-fokra.És mikor hideg a víz elkezd ujra melegíteni és ez így megy tovább míg elnem zárom a vizet.
tudna valaki segíteni hogy milehet a probléma?
Válaszokat előre is kösszönöm.
üdv:vagi
(#) gazszeres válasza vagi hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
NTC csere. A kazánban baloldalt a rézcsőbe rögzített, kék színű, ( de lehet fehér vagy fekete is ) kb 3 cm hosszú alkatrész. Két vezetékkel csatlakozik a panelhez. A cseréhez nem kell leengedni a vizet nyomás alatt is meg lehet csinálni.
(#) gazszeres válasza dancsigabor hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Természetesen a többi rudazatot is csiszold meg és ha már szét szeded a töm szelencéket is cseréld ki.
(#) szamóca válasza Burgman hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
A topik elején fenn van a leírása.
(#) dancsigabor válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget! szétszedtem a további különálló részt , ami szerintem a fűtési körhöz tartozik,itt rugót visszacsapószelepet,és további membránt tányért és rudazatot találtam, A membrán a tányér a kombinált szelep felső részén található, úgy látom a membránon egy kicsi lyuk van, lehet hogy itt nem alakulnak ki a megfelelő nyomások??vagy épp kiegyenlítődnek?nem tom.minden esetre ki kellene cserélnem ezt a membránt. TUD-E Valaki alkatrész szaküzletet? Debrecen és környékén. vagy internetes rendelést. Elöre is köszönöm!
(#) vagi válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
köszönöm a segítséget.így már megtudom oldani.köszi
(#) gazszeres válasza dancsigabor hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Sajnos nem tudom, hogy Debrecen és környékén hol van szaküzlet. Én Békéscsabára járok alkatrészért.
A kis membrán nem lehet lyukas, mindenféleképp cseréld ki. A nagy membrán impulzus csöveit is ellenőrizd.
(#) dancsigabor válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsot.
kiszereltem ezeket a kis csöveket(2 db) amelyek a szivattyú alatti kombinált szelephez csatlakoznak,
(tiszták voltak).Alatta találtam még szűrőt is az is tiszta.
Egy gondolat még!!!
nálam a HMV úgy működik,hogy be építettem a rendszerbe egy keringtető szivattyút, amit a bojler hőfokkapcsolója vezérel,így próbáltam a sűrű rövid idejű kapcsolást elkerülni (mechanika élettartalma hosszabb).
LEHET hogy VÍZKŐ került valahová és emiatt nem vált fűtésről HMV-re. Válaszát előre is köszönöm
(#) gazszeres válasza dancsigabor hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Sajnos nem értem, hogy milyen szivattyús megoldást alkalmaztál. Erről egy fotót szívesen megnéznék. Tároló kapacitás nélküli kazánokra, (már pedig a westen ilyen ) nem építünk cirkulációs szivattyút. Nem, hogy segíti, rontja a kazán működési mechanizmusát, többek közt a szivattyúk által okozott ellenáramlások miatt. De lehet, hogy nálad nem ez történt, ezért kérnék egy fotót erről a dologról.
(#) kissemoke hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Remélem valaki tud segíteni. Nekem is a hibaüzenet a Gázleállás jelzése, a 30-as led villog. Újraindítottam a rendszert, hívtam szerelőt és azt mondta, hogz a baj az, hogy nem volt egy külső expanziós tágulási tartály felszerelve, ezért nem működik. Ha jól értettem a Quasar 24 F redszernek nem egy külső nagy, piros tartálya van, hanem egy zárt rendszerű? Lehetséges, hogy igaza van, és eredetileg elfelejtették beszerelni? Remélem valaki tud tanácsot adni, mert elég sok pénzt kér azért, hogy egy külső tartályt beszereljen. Előre is köszönöm, Emőke
(#) dancsigabor válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Sajnos fotót nem tudok készíteni mert az egységek egy kicsit messze vannak egymástól így egyben nem lenne látható. Készítettem egy elvi vázlatot,remélem érthetően rajzoltam.
A víz szelep alapból zárva van,a szivattyúval indul egyszerre.amikor a bojler hőfokkapcsoló indítja.
Ja és lehet hogy nem jól tudom, javíts ki ha nem így van, ezt az egész szivattyús megoldást arra építettem,hogy a A kazán HMV oldala áramlásra indul és nem nyomás különbségre ezt próbáltam helyettesíteni szivattyúval.
Véleményed izgatottan várom!!

Névtelen.png
    
(#) quasimod hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Szervusztok!
Nyáron panelcsere és levegö nyomáskapcsoló volt 240 Fi készülékben. Napokban fütésinditáskor kezdett olyant játszani, gyújtás, kis láng közepes láng, nagy láng. Na ekkor teljes láng elalszik. Kezdi elölről. Fütésnél HMV-nél is. De ha nem engedem hogy legnagyobb lángra kapcsoljon, (3 fokonként emelem a vizhömérsékletet), akkor nem kapcsol ki. Tömören ennyi. Mi lehet a bajsága?
(#) dancsigabor válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Kicsit javítottam a rajzon.

HMV kör.png
    
(#) gazszeres válasza dancsigabor hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia Gábor
Sajnálom de a rajzodat nem sikerül megnyitnom.
Ha több kép is,! jobb lenne a fotó."
Nagy kedvel lennék segítségedre, de kérlek tedd meg, hogyha kell, akár több fotóval is illusztrálod a megvalósult elképzelést.
A megfejtés számomra könnyebb lenne.
(#) gazszeres válasza kissemoke hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Kissé nehéz megfejtenem, azt, hogy mi is az, amit szeretnél tudni. Valódi hiba leírást nem adtál. Olyan, hogy hiányzik a kazánból az expandációs tartály??? NEM. Külső tartály felszerelése akkor szükséges, ha a fűtési rendszerben lévő vízmennyiség nagyobb, mint a kazánban lévő tágulási tartály, által normálisan kezelhető mennyiség. Ezt te is kiszámolhatod, erre is léteznek oldalak ahol segítséget, képleteket adnak meg gépészek, ( dolgozz kicsit ). Mellesleg a quasarban hátul találod meg a tartályt.
A gáz ellátás hiánya üzenet esetében, én először a beérkező gáz nyomáscsökkentőjét ellenőrném. Gyakran megjelenő hibajelenség, hogy gázfogyasztás mentes időszakban egyszerűen leold.
Erről ennyi . De, ha valóban van leírható hiba akkor azt tedd meg, nem tudom kitalálni magamtól.
(#) gazszeres válasza quasimod hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
A kis 240-esnek semmibaja, azt csinálja amit kell.
Azért a kis ördög bejátszhat, tedd meg azt a kis zsiványnak, hogy ellenőrzöd az NTC-jét lehet , hogy ő makrancoskodik. Lehet még szelep hiba is, de ennyi baj egyszerre már sok.
A (bajsága?), írj többet a hiba jelenségről.
(#) dancsigabor válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
megpróbálom elküldeni E-mail címedre.
Következő: »»   5 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem