Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 576
(#) bat2 válasza szerviz hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Kipróbáltam, ha annyira kinyitottam, hogy be tudjon gyújtani (kb félállás tájékán a golyóscsapnál), akkor ugyanúgy leállt a fűtés ugyanannyi idő alatt, mint máskor.
Lehet, hogy tényleg a panelen hibásodott meg valami.
Hétfőn kiderül, akkor cserélik a panelt.
A régit megtartom, és megnézetem majd egy elektronikai műszerésszel, ő lát-e rajta valamit.
Köszönöm a segítségeket.
(#) holusoft válasza bat2 hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Üdv.
Írtad hogy gázóra csere történt.Jó pár új órával és nyomáscsökkentővel találkoztam ami hibás.Mivel a a kondenzációs kazán gázmennyiségét a ventilátor szabályozza és nem egy modulációs motor, így ha menet közben nem stimmel a gáznyomás és ahogy felveszi a fordulatot a ventilátor, eltolja a lángot és leválik.Lekapcsol majd újra próbálkozik.Ugyanígy jártam 2 nappal ezelőtt egy vadonatúj nyomáscsökkentővel egy Saunier D. Thema condens beüzemelésénél.Nem tudom hogy a beretta tűztérajtónál nincs-e kémlelő nyílás?Talán menet közben meg kéne mérni a gázszelepen a nyomást.
(#) toro válasza holusoft hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Bocsi, hogy közbe írok: a kondenzációs kazánnál közvetve szabályoz a ventillátor. Ugyanis a fordulatszám változásával, a ventillátor által szívott levegő szabályozza a gázszelepet.l
(#) dixem hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a hiba, ha nem gyullad ki az őrláng a kazán bekapcsolásakor.
A szerelő minimum 2 hetet mondott mire ki tud jönni és addig is szeretném tudni, hogy mi lehet a gond.
Ha valaki tudna segíteni, megköszönöm.
Üdv.
Rita
(#) bbalazs_ válasza dixem hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Legalabb annyit irj meg, hogy milyen tipusu a kazanod...
(#) dixem válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Beretta Idra Exclusive
(#) szerviz válasza holusoft hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Valóban, a teljesítmény-igény növekedését nem kielégítő gázellátás okozhat ilyen jelenséget!
A laikus tulaj számára ennek bizonyítására a gáztűzhely égője a legalkalmasabb.

Tehát, "bat2", begyújtani a gáztűzhely égőit, aztán bekapcsolni a kazánt!
Amennyiben a kazán begyújtásakor a gázégők "összeesnek", akkor a gázellátás a ludas!
Ha nem, akkor sz@r a helyzet.....................
(#) toro válasza dixem hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Milyen a kazánod típusa?
Hiba lehetőségek:
Gázcsap elzárva-,
Gyújtócső vagy fúvóka eldugulva!
(#) bat2 válasza szerviz hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Köszönöm az ötletel, megvolt a próba: ment a négy gázégő a tűzhelyen, ráadtam a fűtést.
Amikor elindult a kazánnál a gázfelvétel, akkor láttam egy kis lángméret csökkenést a lángokon, de csak akkor, amikor elindult a gáz a kazánnál, illetve amikor levált. Tehát nem oltódott el a gáz a tűzhelyen, és amikor ment a kazán (5 mp-et), akkor kb ugyanakkora láng volt a tűzhelyen, mint előtte.
Tehát sajnos nem ez lesz a megoldás.
Holnap jön a szerelő, panelt cserél, majd meglátjuk, hogy mi fogja megoldani a problémát.
Ha megoldódik, felírom ide.
Köszi!
(#) Tudatlan01 hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Immergas Zeus Maior 21...
Köszönöm az eddigi segítséget, de engedjétek meg, hogy újra bemásoljam a problémám, ami a következő:


Van egy Immergas kombim (Zeus Maior 21), s az utóbbi időben a normál működést nagy csattanásokkal fejezi be. (némi víz is kijön belőle a leeresztő szelepnél, de nem a 3 bar-os biztonságinál) Ezután 1-2 perccel ismét bekapcsol a kazán, láng van, lehet hallani, hogy a víz (jelenleg csak a melegvíz szükséges, fűtés értelemszerűen nem megy, de állítólag ez akkor is bekapcsol 24 óránként a szivattyú miatt...) forrásközeli állapotba kerül, majd ismét nagy csattanásokkal leáll. Majd lehet hallani, hogy a szivattyú beindul, ami elviszi a meleg vizet a kazántól, majd kis idő múlva leáll. S ez így ismétlődik, amíg ki nem kapcsolom. melegvíz van rendesen, a fűtés is megy (tavaly is ezt csinálta, de "elmúlt" magától egy idő után), letiltás nincs, hibát nem jelez. Csak le akar jönni a falról...

Na, erre kaptam is itt választ, hogy koszos a kazánköröm, megcsináltattam, kisavazták, megtisztították, de semmit nem ért, mert MEGINT ugyanazt csinálja...(!!!) 30.000 Ft. Most vagy kár volt, vagy nem, ez nem fontos, mondjuk biztos ráfért, de a hiba még mindig fennáll. Most komolyan: dobjam ki? Roppant idegesítő, hogy egy több mint 300.000 Ft-os kazán él három évet, aztán kampec, s a legrosszabb, hogy az IMMERGAS hivatalos szerelője tisztította meg, de azt sem tudta miről beszélek, mikor mondtam, mi a baja, azt mondta, a savazás nem árt...
Tegnap előtt 3(!) immergas-os szerelőt hívtam, három válasz született, de a legjobb, hogy jött az ötlet: savazzam ki....
Kösz...
Valaki?
(#) gazszeres válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Nyilvánvalóan túlfűt a kazán, ezért csattog.
A lehetséges hiba ilyen esetekben a HMV NTC ( többnyire ). Írtad, hogy (tavaly is ezt csinálta, de "elmúlt" magától egy idő után), ebből arra is lehet következtetni, hogy a vezérlésben lehet egy kontakt hiba.
(#) Tudatlan01 válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Túlfűt? Csak meleg víz kell egyelőre (mondjuk ma reggel már fűtött is), azt meg 60 C foknál nem melegíti többre, -legalábbis a kijelző szerint. Vizet köpköd, ami nem is meleg..., közben a mutató ugrál ide-oda, majd' lejön a falról, aztán csend...
Majd egy perc múlva ismét láng be, melegít valamit fél percig, láng ki, szivattyú megy, majd dirr-durr, csitt-csatt, kazán leáll, s néma csend...Majd fél perc múlva ismét, az egész elölről...
Én ezt már nem értem.
Igen, tavaly is ezt művelte, (meg már egy hónapos korában is..., nem, nem volt garancia, mert az Immergas nem talált hibát, de a kiszállást azt ugye meg kellett fizetni...) de elmúlt, leginkább akkor szűnik meg, szűnt meg, mikor a rendes fűtési szezon beindul. Már várom, hogy lassan vége, mert már fűteni kell... Gondolom, akkor többet megy a szivattyú??? Vagy mi?
Én kicseréltetem azt a panelt, vagy mit, mert már azt is mondta itt valaki, sőt, az Immergas-nak is mondtam, aki savazta, az azt mondta, hogy egy kalap alatt azt is kicseréli, de az már 40 körül mozog, de ,,higgyem el", akkor tuti lesz a kazánom pár évig...
Hát, köszönöm. Megoldást szeretnék végre. Legyen csere? Még annyit költsek rá?
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Koszos a kazánköri hőcserélőd, tisztítása javasolt!

Túlfűt és a biztonsági termosztát lekapcsol majd vissza.
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel, egy régi rendszerre szereltétek fel. A vascsöves rendszer összes koszát a kazán "magáévá tette" s megőrizte. Az előző savazás nem volt valami kiváló, ha ismét ott tartasz, hogy le akar esni a falról.
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Na, egyszer elküldtem, elszállt..., most akkor újra:

Régi rendszerre? Ezt úgy érted, hogy elavultra? Mert lapradiátorokat vásároltam, az összes cső réz, meg valami műanyag, az viszont igaz, hogy amiről feltöltöm, az vascső. A víz az vascső, az okozhatja?
Vagy a lapradiátorok ennyi idő (3év, illetve már lassan négy) alatt belül elrozsdásodhattak?
Ma délután már egy másik helyről írt valami szaki-féle, hogy magamnak mit kell csinálnom vele, de annyira érthetetlen számomra, hogy inkább hagytam.
Kedves Toro!
Ha ide bemásolnám, amit írt ez a valaki, akkor azt szakmailag "jóvá tudnád hagyni"? Úgy értem: azt meg tudnád mondani, hogy érdemes-e megpróbálni?
Már tényleg nincs hová forduljak...
S én is utálom az értetlen embereket, s érzem én már, hogy már súrolom ennek határát, de úgy érzem ez már zsákutca...

Most 40-50 perce fűt a rendszer, s csak igen kicsit morgott, miután leállt...
(#) lindisu hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Mivel lassan hidegre fordult az idő, szerettem volna egy próba fűtést csinálni a lakásban, a kazán viszont nem reagált a termosztat indítására.
A kazán típusa: Saunier D. Renova c24

A meleg víz tökéletesen működik.

Hiba jelzés nincs, nyomás rendben.

Minden segítséget köszönök!
(#) gazszeres válasza lindisu hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Először azt javasolnám mérj rá a termosztát kapcsoló pontjaira. Régebbi típusú termosztátoknál általában por okozza problémát, elektronikusoknál elem csere, vagy a relé behúzását segítő kondenzátor. Már javítottam ilyet.
Azt, hogy a termosztát e a hibás úgy is ellenőrizheted, hogy a kazánban a termosztát bejövő két vezetékét rövidre zárod.
Van még hibalehetőség más is, de jelen helyzetben csak erre tudok gondolni.
(#) gazszeres válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Csöppnyit bonyolódik a dolog.
Amit eddig vettem: a kazán savazva, vezérlő panel cserélve, szakszerviz szerint tökéletes. Mégis zajos , sűrűn indul meleg víz elvételkor.
A kazánod tartalmaz egy víztárolót, melyet egy csőspirál fűt fel, ennek elvízkövesedése?! szinte lehetetlen.
Az a hőcserélő viszont amelyik közvetlenül a gázlánggal érintkezik az már lekövesedhet.
Csak gondolatok de érdemes utánuk nézni.
A tartályban kevés a víz ( légteleníteni kell ).
Mint már írtam HMV NTC ennek feladta, a gázlángot moduláló egység vezérlése ( elektronikus áttétek segítségével). Ennek is egyszerű az ellenőrzése, figyeld meg, hogy a gázégőn a láng nagysága változik e vízmelegítés közben, vagy egyszerűen csak ég majd kikapcsol. Ez esetben mint toro is írta a túlfűtés ellenőrző kapcsol ki be.
És bár igen ritka, lehet maga a gáz szelep is hibás, mert kap ugyan jelet a modulálásra de nem teszi meg.
Ennek általában elég egy szétszedem összerakom akció, de az is előfordulhat, hogy az iker tekercset cserélni kell. Persze javaslom ehhez már keress szakit!
Ennél messzebb már csak akkor jutnék a javítási ötletekben ha szemben állnék a kazánnal.
(#) toro válasza lindisu hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Gázszeres írta, vizsgáld meg a termosztátot!
Ha LED-es kijelzésű, az elem öregedése is lehet a hiba oka, mivel a kijelző még működik, de a termosztátban lévő mikró relét már nem tudja meghúzatni.
S nem utolsó sorban, fel van-e programozva a kazán vezérlő panelen a fűtés?
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Ismétlés régebbről: a fűtésrendszerben lévő vascsövek-, radiátorok víznyomás alatt is OXIDÁLÓDNAK!
Ez az oxidréteg 3-4 év alatt "ráég" a kazánköri hőcserélőre. A rézcsövek és egyéb szerelvények is tartalmaznak különböző zsíros-olajos szennyeződéseket.
Ezért szükséges üzembe helyezéskor átmosni a rendszert. Ma már sok olyan anyagot lehet kapni, amellyel ez megoldható. A kazán visszatérő ágára beépített un. iszapcsapda is sok szennyeződést megfog.
Én javaslom Neked a Fernox F3 cleanert a tisztításra.
(#) Tudatlan01 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Toro, Gázszeres, köszönöm a válaszokat!

Tíz perce hívott vissza az Immergas egy találomra kiválasztott szervize, ma délelőtt eljön, s ő is megnézi. Mondjuk előre kijelentette, hogy garanciában nem javít, mondtam, hogy nem is kell, már nem garanciás a készülék.
Majd leírom ide, hogy mi volt, ennyivel tartozom nektek, ti legalább próbáltatok segíteni.
(#) mrsLipton hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Visszaolvasgatva a fórumon, leszűkítettem a problémámat a következőre:
Ariston TX 23 -as kazán fűtés közben 5 perc alatt eléri a 3 bar nyomást és a túlfolyón kinyomja a vizet. Szerelő kihívása előtt megpróbálkoznék a tágulási tartályban a nyomás beállításával, de a kazán tetején lévő panelen lévő csatlakozó nem hasonlít a többek által emlegetett autó szelep-re. Esetleg le kell vennem a szürke panelt a tetején és ott lesz a szelep. Aki látott már hasonlót légyszíves segítsen egy kis iránymutatással.

Előre is köszönöm a segítséget.

Endre
(#) Kislaci81 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Üdvözlet!

Kérdésem ha tud valaki segítsen SD kazánom van. eddig működött de meg állt, nincs láng semmi. nem világít a led sem így nem tudom mi a hiba, illetve hiba kódot sem ír ki. A bár nyomást jelzi ennyi illetve ha felkapcsol a thermosztát akkor elindul a szivattyú is .
(#) bat2 válasza bat2 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Na kint volt a szerelő. Kiderült, hogy ő is megnézte a gáznyomást, megnézte a gázrózsát működés közben, ki is tisztította a hőcserélőt, most is, múlt évben is.
Most hozta az új panelt, kicserélte, és egyből működött is, most már jó meleg van otthon.
A régi panel nálam maradt, lehet hogy elviszem megjavíttatni egy paneljavítóba, hogy legyen otthon egy működő tartalékba (akkor sosem fog elromlani az, ami most van )
Köszönöm a segítséget, de végül csak nem tudtam megúszni a panelcserét.
(#) Tudatlan01 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Na, megint az Immergas-os vagyok...

Megígértem: tehát a délelőtti szakember méricskélt, valami mutatós izé is volt nála, mondta, hogy gyújtsam be a gáztűzhelyet, majd rájött, hogy savazni kell. Mondtam neki, hogy ez nem is olyan régen megtörtént. Mondta, hogy nem baj, ez a hiba oka. Miután végzett, elszámoltunk, kávé, üdítő, némi üres beszélgetés, majd távozott. Mondta, ha bármi van, hívjam nyugodtan, ez nem rossz kazán, nyugodjak meg, már jó lesz.
...
Na, ez tartott délután kettő óráig, mikor is melegíteni kellett némi vizet. S elkezdődött a szokásos csattogás...
AZT HITTEM MEGŐRÜLÖK!!!
Azonnal hívtam a fickót, aki higgadtan kijelentette, hogy persze, hogy csattog, de majd elmúlik, legyek türelemmel, ez ilyenkor természetes...
MI VAAAAN???
Nem kértem számlát, így olcsóbban megúsztam mint a múltkor, de megmondom őszintén, s bocsi mindenkitől, de tele a tököm... Másodszor van kisavazva, s mégis...
Már ott tartok, hogy a praktikeres 100.000 Ft-os kombi is csak jobb lett volna ettől a szartól, de ez...
Meguntam, lehet hogy beruházok egy kínai szarba, mert ez így lassan már kerül annyiba, mintha vennék egy fost.
(#) Tudatlan01 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Kedves Szakértők!
Tisztelt gázszeres, tisztelt toro!

Még annyit engedjetek meg, hogy bemásoljak ide egy levelet, amit kaptam az Immergas-kazánom hibájával kapcsolatban. Csak annyit kérek, hogy jelezzétek: van értelme ezt csinálnom, vagy eleve baromság, foglalkozni sem érdemes vele. MÁR NEM TUDOM mihez kezdjek, s bár fűt rendesen a kazánom, tehát nem kell fagyoskodnunk, de azért nem ártana, ha nem csattogna folyton...

Tehát a levél elejétől a végéig, kérlek titeket, hogy véleményezzétek, hogy tudjam: vagy hagyjam, vagy próbáljam meg.

Íme:

Szia.
Csatoltam a kazán kézikönyvét. Az enyémben a 18 oldalon a 10. alkatrész hibásodott meg. A szivattyú mögötti leeresztő csappal (26.) leengedtem a vizet, a 10. alkatrészt rögzítő 4 csavart kiszedtem, na akkor még jött egy kis meleg víz. Ezen az alkatrészen van egy kapcsoló, azt előtte ki lehetett pattintani.
A lényeg, hogy a szerelő leszedte az alkatrészt, megtisztította, majd pár nap múlva megint rossz lett. Közölte, hogy, ha nem lesz jó, akkor csere, ami kb. 40-e Ft, mert csak egybe lehet cserélni a körülötte lévő dolgokkal. Ezután én is szétszedtem, megtisztítottam, de 1 nap múlva megint csinálta a leállásnál ezt a fémes, csattogós hangot.

Az alkatrész a következőkből (nem szakkifejezések, ezt nézd el nekem) áll: gumimembrán, fém szelep, rugó és a műanyag ház. A szelep szára körül 1 gumi O gyűrű található, melyet a házon lévő, kapcsolót befogadó műanyag alkatrész eltávolításával (2 csavar) látsz meg.

Megint szétszedtem, és úgy vettem észre, hogy a szelepszár megragad, ez a hiba oka, de hiába tisztogattam a szárat, semmi változás, benyomom a szárat és úgy marad, holott annak finoman kellene járnia az alkatrész házban.
Megoldások: O gyűrű vásárlása (nem néztem utána, hogy lehet-e kapni), csiszolás.

Én a csiszolásnál maradtam. Az O gyűrűt a házba nyomó kapcsolóházat csiszoltam le smirglivel,természetesen ott, ahol a gyűrűvel érintkezik., de csak minimálisan. Csiszoltam, a helyére tettem, ellenőriztem, még ragadt. Ismét csiszoltam, ellenőriztem.... A végén tökéletesen járt a szelepszár, a gyűrű nem fogta meg. Azóta működik.
Illetve közben azon gondolkodtam még, hogy lehet, hogy jó megoldás lett volna, hogy, ha a kapcsolót tartó műanyag alkatrész 2 csavarját csak nagyon gyengén húzom meg, így lehet, hogy a gumigyűrűt nem nyomja össze, így nem fogja meg a szelepszárat. Ennyi.
Azt nem értem, hogy mi történt a gyűrűvel, miért a beépítés után 2 évre jött ki ez a hiba.
Még annyi, hogy a szerelő azt mondta, hogy ezzel a hibával nem biztos, hogy sokáig bírja a kazán, mert szerencsétlent valami vészleállító állítja le."[/i]
(#) gazszeres válasza mrsLipton hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Ahogy látom jó irányban haladsz a hibakereséssel. Csak keress tovább az a fránya tartály ott lesz. És biztos lehetsz benne, hogy autó szelepe van. Többnyire piros de vannak készülékek, melyekben szürke ( nem tudom milyen megfontolásból ) tágulási tartályok vannak. Még javasolnám- gondolat" az aristonok nem túl régi típusok, elgondolkodnék azon, hogy a kazánban lévő tágulási tartály ( már csak azért mert meg lep a hibásodás ) elegendő e magához a fűtési rendszerhez.
Olvass többet, sok jó szakmai oldal van a neten.
(#) gazszeres válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Sejtettem, hogy idáig jutunk.
Mint már írtam, vagy a fene tudja , lehet csak gondoltam rejtett hibák csak úgy, hogy javíthatatlanok, nem léteznek. Nem igazán változott a véleményem....Mit is vélemény? A hibával kapcsolatos gondolkodásom.
A csattogást, bármily furcsa számodra; túlfűtés okozza. Már csak az okot kéne lokalizálnunk.
A hőcserélőd patyolat tiszta, írtad. Azt viszont én írom, hogy a hangot csak ő adhatja.
Lehetséges okok. Fő láng folyamatosan ég és csak a túl fűtés elleni védelem kapcsolja ki. 2.: A szivattyú idő előtt megáll, bár ez megint furcsa lenne, hisz írásaidból az derül ki panelt cseréltél. A szivattyú rendes üzemét ez befolyásolja.
A legrosszabb az, mikor összetett hiba adódik, a szivattyú vezérlés elszáll, ( 1. ) az NTC nem szabályoz ( rossz ) (2.) A gázszelep bármilyen feszültséget kaphat a kazán vezérlőtől, egyszerűen azt felül bírálja, azaz, letapadt, vagy szakadt az iker tekercs stb. Az igazság az, hogy most már szívesen megnézném a
rosszcsontot, de attól tartok ez nekem most nem jön össze. Azt is tudnod kell beizzott a gázipar, indul a fűtési szezon, csak annyit erről, amilyen szép a munkánk néha olyan gyalázatos. Ne irigyelje senki a korrekt lelkiismeretes gázszerelőket!
Még lenne gondolatom, de mint már írtam, csak akkor tudnék többet segíteni, ha velem szemben lenne a kazán.
(#) torokaron hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Kedves Fórumozók!

Az alábbiban kérném a segítségeteket:

Junkers Euroline kombi kazánom van, a melegvízellátás tökéletesen működik. A fűtési szezon beköszöntével azonban hiába küldi a termosztát a jelet a kazánnak (a kijelzőn látszik ennek a piktogramja), a fűtés nem indul be. A termosztátban biztos ami biztos az elemet is kicseréltem, a programozás is hibátlanul működik.

Ami érdekes dolgot tapasztaltam: a fűtési rendszer vízfeltöltő csapját megnyitva a fűtés beindul (a termosztáttól ugyebár folyamatosan kapja a jelet már), amint azonban elzárom a csapot, a fűtés leáll és nem is indul újra. A nyomásjelző a kazán elején valószínűleg már rossz, néha már 3-4 bar nyomást is mutat, éppen ezért nem merem a feltöltő csapot megint/tovább megnyitni.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

A javaslatokat előre is köszönöm!
(#) gazszeres válasza torokaron hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szia!
Kazánod biztonsági rendszere, arra is ügyel mennyi víz van a rendszerben. Ennek biztonságos ellenőrzésére a gyártók egy manométert helyeznek el a kazánban. De mi van akkor amikor ez meghibásodik?
Javaslat: mivel most szeretnéd használni, töltsd addig míg nem üzemel rendesen. Véd a biztonsági szelep. És amilyen hamar lehet cseréld ki a nyomás mérőt.
Következő: »»   44 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem