Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfok probléma
 
Témaindító: BA, idő: Jan 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia! Itt egy rajz tudna sokat segíteni, bár ebben a teljesítmény kategóriában elég kockázatos amatőr módon javítani.
Ha egyébként rendesen szól, kicsi a gerjedés valószínűsége, azért nem árt szkópot rátenni.
Látatlanba a nyugalmi áram csökkentését ajánlom, ha fellehető ennek helye, és biztos vagy benne, hogy jó irányba kezded majd állítani.
(#) kvez hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Szia! Köszi az ötletet, az az igazság én is terveztem a szkópot csak nem könyű eljuttatnom a laborba a súlya miatt a buszon... Holnap sztem megmérem szépen és ha tudok kis segítséggel állítokrajta, remélem tényleg csak enyi a baja amit írtál és semmi komolyabb. Kapcsolási rajzom sajnos nincsen! Rengeteg fórumon néztem (nagyrészt külföldi), de nem sok infót találtam róla. Ha sikerül holnap rámértem megírom az eredményeket mire jutottunk, és ha akkor sem jó akkor... akkor nem tudom
(#) kvez hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Hali. Nem jártunk sikerrel, mindegyik tranyó tökéletes. Semmiben nem látszatik hiba. Valószínűleg valahol elöbbrébb lehet a hiba, de kapcsrajz híján nem jutunk sokra.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Beállítási lehetőséget nem találtál? Küldj fotót a végfok panelról.
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Szia minden szakinak!
Segítséget kérek van egy Videoton Hifi Elektroni cs rádióm
aminek a baloldali hang kimenetén nincs hang csak sistergő zúgás hallatszik a jobb oldali hangszóró rendesen működik.
Nem nagyon értek hozzá de ,ha valaki leírná hogyan javíthatnám meg nagyon tudnék örülni.
csatolok egy képet.
üdv: Dava

Kép000.jpg
    
(#) sityu válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia Dávid!Ennek gépnek már van topicja.Üsd be a keresőbe "Videoton RA6363 S".Majd figyelmesen olvasd végig és választ kapsz a problémád megoldására,ha mégsem,akkor a kollegák tuti,hogy segítenek. Üdv. Sityu.
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Helló!
Bocsi, hogy évek multán írok csak ugyvolt megcsinálják vagy mégse...
Holnap teszek fel képeket amiken jól látszik.
Egyenlőre csak ezek vannak.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
A két borda közötti panel felülnézetét fotózd le. Az is elég, ha leírod, hogy van-e egyáltalán potinak látszó tárgy rajta.
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
lefotóztam. Bővebben: Link
Tele van trimmerel... ki kell halászni melyik lehet az Én ide már nem nagyon merek nyúlkálni, hátha nem úgy sikeredik.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szokatlanul bonyolult kapcsolás. Próbálok a P-1500 rajza alapján tájékozódni, hogy milyen logika mentén épül fel az erősítő. Vaktában tényleg életveszélyes lenne a csavargatás.
A fotók alapján - ha jól számolom - 2x4 trimmer van, közel szimmetrikus elrendezésben. A trimmerek mellett a pozíció számon kívül van-e esetleg felirat? Leolvasható-e a trimmer értéke? Van-e köztük 1k-nál kisebb értékű?
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Helló hát értéket nem nagyon látok, csak a trimmerre feltüntetett számozást : 2db 221, 4db 205, 2db IEE, 2db EO1
(#) kvez válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
ohh de hülye vagyok.. fejjel lefele néztem... IEE=133 E01= 103
nem tom mi van velem..
(#) kvez válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Rendben, a linkek nekem működnek. Nem tudom másoknál is jó vagy sem.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ez praktikusabb fájlmegosztó: Bővebben: Link
Tréfás az ellenállások bekötése. Dokumentáció nélkül nem tudok mit mondani rá. A trimmer jelölések megfejtésével elakadtam sajnos.
(#) kvez hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Ezentúl akkor erre fogom feltölteni. Sajnos én nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz nem tudok segíteni, csak amit mondasz azt nézem. Esetleg segítene a helyzeten, ha így beültetett állapotban rámérnék a trimmerekre?
(#) kvez hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
A szervízz dokumentumról csak enyit találtam, de szerintem nem hasonlít rá. Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) kvez hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sajnos megint elírtam. 133 az 331.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ügyes vagy, megkerült a rajz a fórumból. Bővebben: Link
Jobb csatorna VR104 330 ohm. Van olyan neked?
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
VR104--> 221 , de a bal oldalon van a nyákon az nem gond? pont ball legszélsők egyike. A jobb oldalon a VR204 van vele szemben.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Kérlek mérd meg hány ohm-os.
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Sajnos így beültetve nem nagyon jó értéket kaptam, alig férhető hozzá felülről. 6ohm körüli összeg jött ki.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A párján mennyi mérhető?
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A vr204 191,3OHM
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Valamerre haladunk. Smd jelölés szerint ez 220 ohm -os trimmer. Melyik érték tartozik a forró csatornához?(Egyelőre ne tekerj el semmit!)
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A vr104 ami 6ohm és a bal oldalon van a a problémás.
A vr204 ami 192ohm és a jobboldalon van az a jó.
Szóval a jobb a rossz csatorna, csak a trimmerek ezekszerint átellenben vannak?
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Lemérjem az üresjárati áramot, mert az ottani műszerrel nem tudtuk egyből memghalt.
(#) kvez válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ez érdekes! Bekapcsoltam tökéletes kb fél perc múlva az áram szépen lassan felemelkedett 4.22A-ra majd mikor elkezdett izmossan fűteni, akkor elkezdett vissza esni 3,8A ig hagytam utánna leállítottam, mert már elég meleg volt.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Elkeveredtem egy kicsit, hagyjuk a jobb meg a bal oldalt.
Hány ohm mérhető azon a potin amelyik a forrósodó hűtőbordához esik?
(#) kvez válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A mi a rajz szerint van ott azon 6.
Ami meg fizikailag van közelebb az a 192-es.
(#) reloop válasza kvez hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ez nem a mi potink lesz. Nézd meg a 331 értékűt, az 330 ohm lenne, azaz 0-330 közötti érték lenne mérhető.
Közben töprengek, hogy jó-e az elgondolás, miszerint a magas nyugalmi áram okozza a túlhevülést. A ventillátornak még extrém esetben is győzni kéne a hűtést.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem