Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   96 / 1682
(#) Moderátor hozzászólása schyber hozzászólására (») Aug 1, 2007
 
A fórumban a vulgáris kifejezések használata nem megengedett!
(#) valve válasza (») Aug 1, 2007 /
 
Vulgaris kifelyezesnek bizonyul az "(#108310) schyber" ben g.. ???
(#) Moderátor hozzászólása valve hozzászólására (») Aug 1, 2007
 
Vulgáris kifejezés: Nemi szervek, nemi érintkezés emlegetése, köznapi szavakkal (nem irodalmi nyelven).

Itt.
(#) valve hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Ja tudom mit jelent, csak gondoltam, hogy a "gagyi" kifelyezesre gondoltal es gondoltam megkerdem hogy miert..
(amgy a ** helyeket ti toroltetek nem..)
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Igen, a *-ozás a mi (én) művünk... A gagyi szó nem tartozik a vulgáris szavak közé.

OFF vége.
(#) schyber hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
ok,bocs megpróbálom akkor moderállni magam
(#) Moderátor hozzászólása schyber hozzászólására (») Aug 1, 2007
 
Megkérlek rá, mert ellenkező esetben mi leszünk kénytelenek ezt tenni. Ami egyikünknek sem kellemes... Köszönöm!
(#) schyber hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
nos én akkor készenis lettem beépítettem a gépház elejébe a ledsort és működik! 1-2kép róla
(#) Bendog hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Bemutatom MetálRobotot :violent: XDD
(#) Topi válasza Bendog hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Apáááám! Ez nagyon ott van! Kegyetlen jó!
(#) Stadi válasza Bendog hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Hogy egyeseknek mennyi szabadideje van... :ROTF LOL:

Asszem egyszer majd én is összerakok valamit a selejt alkatrészeimből...
(#) Stadi hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
A Watt-féle PIC-égető utánépítése. A NYÁK-ot az oldalán levő terv alapján gyártattam.
(#) Bendog hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Egy délelőttömbe került, de most legalább van konkrét bizonyíték a kreativitásomra
(#) Stadi válasza Bendog hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Ezt senki nem vonta kétségbe!
(#) Norberto válasza Stadi hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Nagyon korrekten összerakott égető! Látszik, hogy nem ma kezdted a szakmát, és a forrasztások is kitűnőek!

(#) watt válasza Stadi hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szép lett!
Most, hogy a 7406-os már működik, érdemes lenne az LPT kábel hosszával kísérletezned, mert 60cm-es lehet minimum, de van akinél 1,5m es is jól műkszik! (pl. Potyo-nál UTP kábelből)
(#) Stadi válasza Norberto hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hááát, forrasztani talán valóban tudok (a közelmúltban egy munka kapcsán elkezdtem összeszámolni, mennyit is kellett forrasztanom, aztán 2000 fölött abbahagytam ), de az elektronikában általában véve nincs nagy gyakorlatom. Ez abból is látszik, hogy - bár előre tudtam, ilyen csatikat fogok használni - nem jutott eszembe, hogy kicsi lesz nekik a lyuk. Sebaj, felfúrtam 1-es fúróval (ez volt itthon a legkisebb), aztán az ón majd "ápol és eltakar". Néhol lehet látni, hogy a rézfólia-gyűrű egy-egy sorjája kiáll az ónból. Azért a helyzethez képest sikerült jól megoldani a problémát. Legközelebb már erre is oda fogok figyelni.
(#) Stadi válasza watt hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Szerencsére a tesztgép tetejére így is elér. (Az élesztést nem szeretem a "rendes" gépemen csinálni, érthető okokból.) Új kábelt most lusta vagyok gyártani, inkább majd megtoldom a képen levőt. Az ICSP kábelnél mennyi a max. hossz a tapasztalatok szerint?
(#) Norberto válasza Stadi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
watt szavait olvasva meg van válaszolva a kérdésed :yes:
(#) Stadi válasza Norberto hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Igazságod van!
(#) Frankye válasza Stadi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Nagyon guszta kis cucc lett! Gratula!
(#) valve hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Na tegnap volt egy kis idom, es bedobtam a tranyokat is,.. Ha meg kerul 1kis idom, tekerek ra 3 tekercset es egy kis alut a tranyok ala, lassuk mi jon ki belole..
Addig is egy kep:
(#) Peti_85 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Nekem pedig itt van a készülődő ST151. Még a tranyók hiányoznak belőle, meg valami alu darabot kell keresni a tranyók alá.
Nagyon remélem hogy nem kell majd semmit vesződni vele az indításnál, és pöccre indul majd!
(#) Gery válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Helo
szépen néz ki nekem pont most ajánlották ezt az erősítőt. A kapcsolás honnan van?
(#) rooney hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Sziasztok!Sokan mondták, hogy amit csináltam erősítőt kicsi benne a trafó. Hát most kicseréltem! A régi 35VA
helyett rendeltem a netről egy 60VA trafót! remélem ez már jó lessz :yes:
Rakok fel néhány képet:
(#) tibiiii00 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Hali

Most készültem el ezzel a rész egységgel.
egy PIC vezérel 4 digitális potit amit nyomógombokkal lehet állitani és ki is van jelezve 7 szegmenses kijelzőkön.
A potik a kimeneten 0 és 5 V közötti feszt adnak nekem és ezzel szeretném majd meghajtani az LM1036 os előerősítőt, igy lesz egy digitális-an vezérelt előerősítőm

A PIC-hez csatlakozik majd egy infra vevő is, és távirányitani is lehet majd (remélem ).
remélem minden összejön.
(#) bbatka válasza tibiiii00 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Klassz.
Az én terveim között is szerepel egy ilyen megtervezése.
(#) Norberto válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Úgy látom, döglenek utána a legyek! (szúnyogok)

(#) schyber hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
nah én mindjárt készleszek azátalakított cuccommal még titok h mi mer nagyon gagyi de nemakar semmiért se sikerülni a forasztópáka állandóan elcsúszik:S meg picit meglepődtem amikor a pákán a hűtőbordából elkezdett túzcsóvát szórni vagy 3*eljácotaxD remélem semmi baja...
(#) technik hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Udv!
Elkeszult az elso csoves erositom. Kisebb simitasok meg vannak, mint peldaul bekapcsolas keslelteto, de mar tokeletesen mukodik. A kimeno trafok nem a legjobbak. Regi csoves radiobol sikerult 2 egyformat szereznem es azok vannak benne. A baj csak az, hogy nem eleg nagy a vasmag keresztmetszet , ezert a mely hangok sem a legjobbak. Viszont a minoseg leirhatatlan, meg igy hasznalt csovekkel is. Persze jo minosegu hanganyag is kell hozza, csak igy lehet elvezni...
Következő: »»   96 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem