Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   36 / 360
(#) slogan válasza Doncso hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Kondi milyen ?
(#) Doncso válasza slogan hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
22pF-os kerámiák. Azért nem értem, mert eddig működött a dolog, most meg mintha rossz kristályokat dugdosnék bele. Végül is félig megoldódott, mert gondolom most a belsővel ketyeg, ha kihúzom a kvarcot és ugyanugy megy tovább. Azért jó lenne tudni mi a bűne.
(#) slogan válasza Doncso hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Piko -t akartál írni ???
(#) Doncso válasza slogan hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Persze persze, javítottam is. EZ a panelom és ÍGY néz ki.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm uram. Ez működik.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Bakker, HS....minden világos!!
(#) rotomat hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Üdv!
Hogyan lehet egy max. 255 értékű INT-ből BYTE-ot képezni?
rotomat
(#) kiskata hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Kedves hozzáértők...
A Flowcode-ban melyik óra chip-et tudom kezelni a legegyszerűbben?
Mit javasoltok melyik lenne egy kezdő számára a legegyszerűbb?
PCF 8583P akadt a kezembe... Jó irányba tipegek?
(#) bodgabo válasza kiskata hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Teljesen jó ez az IC is. Az I2C kommunikáció könnyen megoldható Flowcode-dal, a küldendő és a fogadott bájtokat viszont neked kell lekezelni. De Flowcode-ban nem nehéz az sem.
(#) vadvaz hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem 18F4520-as pickre szeretnék programot írni és a doksija szerint a Timer0 lehet 8 és 16 bites. alapból 16 bites viszont nekem át kéne állítanom 8 bitesre.
nekem sehogy nem sikerült tudtok valami ötletet?
előre is köszi a segítséget.

üdv
vadvaz
(#) lalca válasza vadvaz hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Írd be C-be: st_bit(t0con, T08BIT);
(#) vadvaz válasza lalca hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Köszönöm, működik.
(#) Szamy hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Üdv!

Van esetleg valakinek 16f877a -ra írt működő példa progija ds18s20 szenzorhoz?
(#) babuka hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Szia !

Egy ADC-t próbálgatok a +Vref 200mV és a bemeneti 45mV -nál átbillen. lehet a hiszterézist állítani ?

Üdv!
(#) babuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Van egy ADC bemenet, ehhez a +Vref 200mV-ra van állítva. az ADC értékét byte 254 -re állítom.
Ez ha nem tévedek azt jelentené, hogy akkor billen a feltételhez rendelt kimenet magasba, amikor elérem a +Vref feszültséget. De ebben az esetben 45mV-nál már magasra vált.

Egy kis példa miről érdeklődöm.

Flowcode1.fcf
    
(#) babuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Értem köszi !
Akkor egy komparátort 2.5V feszültség alatt "külső" komparátor IC-vel érdemes megoldani, vagy van erre valami okosság PIC-n belül is ?.
(#) kaqkk válasza babuka hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
A referenciát beállítod mondjuk 2550mv ra és komparátornál kiszámolod milyen értéknél kell kapcsolnia A feltételes elágazásba beírhatsz bármilyen értéket csk ne egyenlőségjellel hanem > művelettel próbáld
és ha a nem ágba beteszed a kimeneti változót 0 értékkel akkor ha csökken az érték a led ki is kapcsol
(#) babuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia !

Az a gond, hogy ennél bővebben nem tudom leírni a kérdésem, mert egyenlőre nincs konkrétabb megvalósításra váró feladat mint ez amit leírtam.
Egyenlőre részleteiben nézem a lehetőségeket.
---------
kaqkk

Tehát a Vref -t beállítom 2550mV-ra, de akkor tetszés szerint 2500mV < Vref is lehet, ahhoz hozzá számolok egy értéket ami pl 200mV, az lehet akár az
If ADC érték > 10 is.
Megértettem köszi !
(#) kaqkk válasza babuka hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Azért írtam a 2550 es értéket mert az adc 255 ig dolgozik és így nagyon legyszerűsödik az érték kiszámítása
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok,
Két kérdésem lenne, az egyik hogy a 4.0verzio demoját használom, tudok e valahogy bele plussz chipkészletet tenni mert az enyémbe per pillanat alig van 8-10 chip vagy esetleg újjab verziót hol tudok találni.
A következő kérdésem pedig az lenne hogy ezen a progin hogy tudom azt megoldani hogy a 4. ág után nulláza és újab gombnyomásra az első ágra térjen. . . illetve ha ezt futtatjátok látni lehet hogy az előző ág értéke (egyes kettes gomb értéke felváltva benne marad).
Az első ágra térésre gondoltam egy olyat hogy beteszek egy plussz ágat ami be teszek egy resetet hogy amikor a 4. ág után nyomunk egyet és átlép az 5 ősre ott törölje a számláló értékét, és ujra az első ág fut.
Jó az irány amerre gondolkodok?

2gomb4ag.fcf
    
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A progidban azért van kevés pic mert demó
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Egy kicsit átrendeztem

gomb.fcf
    
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Igen led kijelzővel ilyesmi megoldást már találtam énis... Csak ami a lényeg hogy nekem a kijelző helyett ledeket kéne"vezérelnem" igy nekem a kétszer illetve a 3 szor 4 ágra lenne szükségem. . . .
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Viszont a nullázás megoldása megvan. . .simán az utolsó ágba berakom a számláló nullázását és késsz. . .
már csak azt kéne kitaláljam hogy csak azt futtassa amit választok. . .

2gomb.fcf
    
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Akkor nyugodtan használj a programban is ledet vagy akár port kimenetet .
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Vagy minden egyes ágba tegyek egy végtelenített ciklust pluszba és a ciklus befejezése előttre tegyek egy kapcsolódási pontot, és igy csak akkor lép ki az ág ciklusából a program fő ciklusára ha gomb nyomódik. . .
Na ezt kipróbálom. . .
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Ilyen se volt még. . elvileg sikerült megoldanom, sőt nagyjából azt csinálja amit kell neki, csak azt nem tudom hogy mennyire értelmes megoldás, illetve mennyire számít a pic "megerőszakolásának" ez a módszer

2gomb.fcf
    
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia ! nem tudom hogy mihez kell ez neked, de nincs olyan kapcsoló a világon ami olyan gyors lenne hogy a pic a te progidban ne érzékelje legalább rengetegszer a benyomott állapotot de ha tévednék akkor úgy is kijavítanak a profik.. tehát tenni kellene bele olyat is hogy figyelje a gomb elengedését is és akkor lehessen csak hozzáadnia 1-et ha volt kapcsoló 0 érték is..
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Igazából nem írtad le hogy pontosan mit is szeretnél, de amit leszűrtem belőle azt a saját megoldásommal leegyszerűsítettem, remélem tudsz belőle ötletet nyerni.

teszt.fcf
    
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Igen , a lényegét nem teljesen írtam le, de nagyjából az lenne hogy az első gombal a felso 4 ág közül választhassak a második gombal az also 4 ág közül.és ahogy a csatolt progiba minden ágba más és más "mintát" tennék bele.. A végcél valami ilyesmi lenne és úgy megirva hogy az első többirányú elágba mondjuk a forgó mintákat teszem, a másodikba meg a villogó mintákat, így az első gombbal a különböző forgások között válthatok a másodikkal meg a villogások között, ezért fontos hogy amíg nem nyomok újat addig az a program "ág" fusson és utána pedig a többi ne, csak ha nyomok egy újat.
Tehát valami ilyesmi lenne a lényege, elvileg ez a program is ellátja a feladatát, csak nem tudom mennyire egészséges ennyi elágot meg ilyeneket beletenni.?
Illetve még egy dolgot nem tudok.
Itt amikor a szimulációt futtatom akkor eléggé lassan megy végiga programon illetve a gomb nyomást csak akkor érzékeli ha akkor nyomom a gombot amikor a program a elágszámlálásnál tart, égetés utánis csak akkor fogja érzékelni? tehát pl ha mondjuk a forgó minta közepén én megnyomom a gombot akkor az se fog tovább lépni csak ha addig nyomva tartom amíg a számláláshoz ér?

2gombled.fcf
    
Következő: »»   36 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem