Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   938 / 2500
(#) emersys válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Hali.
Hát mit ne mondjak, elég szép teljesítményről van már szó így is.
Az általad említett fet sokkal nagyobb felületen képes diszipálni , ezért egy bizonyos szintig biztosan bírná az 1 Ohm-t is.
De ami a kérdés, hogy folyamatosba bírná-e azt sajnos csak a gyakorlat derítheti ki szerintem.
Amiről nem szabad megfeledkezni az-az, hogy a mivel a hangszóró impedanciája használat közben sosem fix, ezért bőven mehet a végfokra nézett terhelés 1 Ohm fölé, ill alá is terméseztessen.
Az a kérdés hogy viseli majd a feteket a szinte rövid zárhoz közeli áramcsúcsokat.., így mindenféle védelem nélkül (lehet drága tűzijáték lenne esetleg)
(#) zsolti002 válasza emersys hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Akkor majd a gyakorlat megmutatja hogy birja -e. Mert ahogy számolgattam elméletileg éppen ki kellene hogy birja. Na hát majd meglátjuk. Köszi a segítséget.
(#) emersys válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A biztonság kedvéért az 5W-os 0.1 Ohm-at 0.33-ra cserélném. (induktív szegényre)
[OFF] Képet esetleg láthatunk róla? [OFF]
(#) pinyó39 válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ekkora teljesítményű erősítőt digitálisba érdemes legyártani. Gondolkodtál már arról, hogy a keletkező kb 1kW (monoban) hőt hogy vezeted el? Nem beszélve az üzembiztosságról. A szükséges min 4kVA-s trafó sem olcsó, ha nem kapcsolós tápja lesz.
(#) szamóca válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Így "szűzen" minden nemű védelem nélkül, nagy bátorság 1 Ohm alá menni vele. Kivéve ha a papám FET gyáros lenne.
(#) reloop válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia! A feteken nem fog múlni, bele fér a SOA-ba. A 90-100A csúcsáram kezelését izgalmasnak tartom. Láttam a korábbi fotóidat, felkészültél rá. Megelégednék 2 ohm -mal, azt is szép feladat táplálni, és jobban meg lehetne különböztetni a terhelést a zárlattól.
(#) puffed hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Jó lehet ez a kapcsolás?
A szimpla táp miatt kérdezem!
(#) szamóca válasza puffed hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szimpla tápról is működik a TDA2050. Ez az ajánlott, átlátható gyári kapcsolás áttekinthetetlenebb átrajzolása. Itt a pdf nézd meg.
(#) puffed válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
köszi!
(#) zsolti002 válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Sziasztok. Köszönöm az építő jellegű kritikákat. Lehet hogy maradok a 2ohm nál azzal szerintem biztosan elboldogul. Teszek föl róla képet is. Nem lett egy kisdarab az biztos
(#) stencil válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ekkora teljesítményekre a mai világban ésszerűtlen dolog már AB-osztályú erősítőt építeni. Nem éri meg. Annyira munkaigényes és költséges, hogy abból simán vehetsz egy gyári erősítőt. Nagy nehéz és drága lesz. Zabálja az energiát és termeli a hőt. Inkább csinálj D-osztályú erősítőt. Sokkal kisebb, nem kellenek nagy hűtőbordák, kevesebb munka, olcsóbb, kisebb a táp igénye, mert sokkal jobb ettől a hatásfoka és a minősége is jobb lehet.
(#) zsolti002 válasza stencil hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Azért építettem meg ezt a végfokot mert sikerült beszerezni hozzá a feteket a hűtőbordát és dobozt 10000ft ért. A tápegységéhez is megvan minden csak össze kell rakni (Kapcsitáp lessz benne). így megérte
(#) zsolti002 válasza stencil hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Egyébként a rajz amit fölraktál tetszik lehet az lessz a következő Te megépítetted azt a végfokot?
(#) Droot hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Hello!

Osszeraktam kd mester erősítőjét az ő nyákterve szerint.
A 100mA nyugalmi aram beallitasa utan a bemenetre jelet adva a kiementen megjelenik erositve a bemeneti jel. A kimenetre terhelest kotve, az erosito gerjed, az aramfelvetel hirtelen megugrik. Kiserletezes utan rajottem hogy ha a kimeneten a hangfallal parhuzamosan kotok egy 22µF-os elkot, a gerjedes megszunik.
Van valami otletetek erre a furcsa hibara?

kd.GIF
    
(#) agressiv válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Egyszerűen begerjed az erősítő. Ilyenkor szokás a kimenettel sorba kötni egy kb. 20menetes légmagos tekercset, amivel párhuzamosan egy 10Ohm-os ellenállást és nem fog gerjedni.
(#) reloop válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Monumentális alkotás! A réz szalagnak mekkora a keresztmetszete?
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Helló! A hűtőbordát testelted? A közös drain-es /kollektoros/ erősítők e nélkül szívesen gerjednek.
(#) Droot válasza agressiv hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ugy gondolom hogy nalam van a hiba, mert masoknak nem gerjedt. Nem tudom hogy helyes-e a feltevesem, a tekercset+ellenallast kiprobalom.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A hutobordan a bd139et nem szigeteltem. Azonnal szigetelem, kiprobalom es beszamolok az eredmenyrol.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A borda testrekötése fontos, mert együtt lengve a kimenettel kapacitíve megszórja az erősítőt. A BD kollektorán elvileg testet kéne kapnia, egy mérés eldöntheti. Szigetelőt oda ne tegyél.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Utolag megnezve valoban testeli a bd, de szigetelovel + testre kotve is gerjedt.
Illetve legmagos tekerccsel (d=1.5cm, 31 menet) + 10r -el is gerjedt.
(#) Haliapu válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia ha nagyon nem esne nehezedre feltennéd a nyákot és a beültetést. Szerintem nagyon sokan meg köszönnénk. Én legalább is igen.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A bemenetet rövidre zárva hogyan viselkedik?
Más, a 22µF helyett 5-10 ohm és 220-470nF sorbakötve (Boucherot tag) segít valamit?
(#) q wegas hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Hello mindenkinek.Lenne egy kérdésem:
Vettem egy előerősítő kitet pre-02.Hangszínszabályzóval az egész fesz szabályzott cucc lm 1036-tal.
Amikor bekapcsolom nagyot puffan a hangszóró.Teljesen kivezérli a végfokot.Mit csinálhatnák hogy ne koppanjon. Köszönöm a vállaszt.Az erősitő önmagában rendbe.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Kimenetet rovidrezarva a pozitiv tap arama megemelkedik kb. 20mA-al, a negativ tap arama valtozatlan.

330nf+10r = a pozitiv taparam kisse ingadozik (nyugalmi aram + 10-20mA), de nem gerjed.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Alakul! A bemenet rövidrezárását kérdeztem, és kimeneti rövidrezárásról írtál. Az RC tag maradhat rajta, mert az egyenletesebbé teszi a terhelést magasabb frekvencián.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ne haragudj. Bemenet rovidrezarva, kimeneten kondi+r-> nem gerjed, bemenet rovidrezar, kimeneten kondi +r nincs-> gerjed.
Másnak miert nem gerjed kimeneti kondi+r nelkul sem?
Eleg zavaro hiba. :/
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Nekem a Conduktor még csak fejben van meg, de igyekszem róla mindent elolvasni. Gerjed az másnak is nyugodj meg. Volt akin a műveleti erősítő cseréje segített.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Muveleti erositot is csereltem mar, OPA606-ra.

Esetheg hasonlo parameteru MOSFET-es erosito kapcsolat tudsz nekem kuldeni?
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Nagyon jó kis kapcsolás ez, csak rendbe kell szedni. A 13 megás OPA önmagában lehet érzékeny pont, az NE vagy a TL kevesebb problémát szokott okozni. A visszacsatolás 39pF-ját próbáltad növelni, lehet a tényleges értéke elmarad a névlegestől?
A tápot is lehetne még 100nF+10µF -dal hidegíteni, ha még nem tetted volna meg.
Ami a kérdésedet illeti, +/- 30V-ra - gyarló módon - a fetes TDA7294-et szoktam építeni, meglepően jók a tapasztalataim vele.
Következő: »»   938 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem