Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   554 / 1271
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Bocs... a sorvég zárlatos.
(#) ABU válasza Vacok hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Üdv!

Talán a csatolmányom segíthet. Pár hete ugyan ilyen gondokkal küzdő 11ak30 volt nálam, és mindössze 2 kondit kellett kivágni belőle, ami a sortápon volt. 33 és 47 u tápszűrő.
(#) karaszbandi válasza Vacok hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Erről beszéltem!
Csatoló kondi csere is.
(#) marcall hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Üdv!

Van egy Grundig T55-830/4-es tv ami ma délelőtt bekapcsoltak,aztán megadta magát, csak hang van rajta!
Tegnap este még működött!
A képcső szerintem megy mert világít!
Szerintetek!?
Előre is köszönöm!
Üdv!
(#) marcall válasza Puklee hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Látom ott is hasonló a probléma!
Sikerült megoldani!?
üdv
(#) kredenc hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Üdv. Szakik!
Van egy Techwood 39cm TV, ami már ujjonnal se lehet rendesen bekapcsolni mechanikus kapcsoloval, hol sikerült, hol nem, taviranyitoval jol ment. Most teljesen "sötét", hiaba kapcsolhatom. Baltaval kettőve vágtam, megmértem multival- kapcsolo működik, biztositék jó, 4 db diodanal látszik tulmelegedésnek nyoma a deszkan. mi lehet a baja??
(#) karaszbandi válasza kredenc hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Mit csináltál te a baltával?
(#) zolika60 válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Ne ess kétségbe, csak szétszerelés helyett írta.
(#) Vacok válasza ABU hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Köszi... ez jól jött, mondjuk nekem a sorvégtranzisztort is cserélni kell, mert az minden merre zárlatos.
(#) ABU válasza Vacok hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Van benne védődióda meg egy 47 ohm-os B-E ellenállás, nehogy megtévesszen, de ha 0 közeli mindenfelé, akkor halott. C613-ra pedig tegyél egy 22µF 50V elkót.
(#) Puklee válasza marcall hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Üdv! mint kiderült a képen van egy vízszintes csík piros ha a függőleges eltérítési részt lekötöm fehérre vált és vastagabb ha teljesen kikötöm az eltérítőtekercset, a pontban lehet látni hogy mindhárom színcsatorna jól üzemel. és mint kiderült valószínűleg a hibát az eltérítés vezérléséért felelős tda ic okozza. no igaz erre nem én jöttem rá teljesen mert fórumon keresgélve találtam hogy ez okoz ilyen hibajelenséget. és mivel nagyfesz minden megvan képcső színfok jó így csak ez maradt. de sajnos itt meg is rekedt a dolog mivel a tv gazdája nem tudja/akarja finanszírozni az alkatrész költségét én pedig nem veszem meg helyette. de bízom benne hogy meggondolja magát, szóval neked is érdemes ekörül az ic körül keresgélned(sztem megtalálod általában azon a hűtőlemezen van amin a sorvégtranyó)
(#) karaszbandi válasza Puklee hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
"no igaz erre nem én jöttem rá teljesen mert fórumon keresgélve találtam hogy ez okoz ilyen hibajelenséget."

Ne haragudj, hogy megjegyzést teszek, de mi alapján vállalsz TV javítást?
(#) elektromos válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ez egy rossz kérdés volt tőle. A siker élmény alapján segít. Egyszer el kell kezdeni.
(#) csmonika hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy cw29a114n típusú tv-m. Tányéros UPC van hozzá és amikor nézzük a UPC-t egyszerűen kikapcsol tv. Teljesen áramtalanodik(távirányítóval nem lehet visszakapcsolni csak a tv-n levő bekapcsoló gombbal). ráadásul csatorna függő hogy milyen gyorsan. van olyan csatorna ahol félórát is kibír van ahol félperc alatt megadja magát.
cseréltünk már upc eszközt, tápot a tévében, összekötő kábeleket, de még mindig csinálja.
van valakinek valami ötlete, mert lassan a tv szerelőnk is feladja
(#) hüblerattila hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Orion márkájú tévém ami az utóbbi időkben elkezdte azt csinálni hogy bekapcsoláskor nem jön be a kép csak 10-15 perccel utána. Volt hogy ráütöttem a képernyőre, és akkor bejött a kép, de erre sem reagál mindig. Valakinek lenne valami ötlete hogy mit lehetne kezdeni vele? Köszi előre is .
(#) biji válasza csmonika hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Menj át a DIGI-hez, nem bírja a UPC-t.

Komolyra fordítva a szót, hasonló tüneteket produkált az ITT tévénk.Sorkimenő csere oldotta meg a problémát.
(#) karaszbandi válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nem felejtettél ki valamit?
Azért a Tisza és a 42" LCD közt elég tág a kínálat!
(#) csmonika válasza biji hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 


köszönöm megpróbáljuk
(#) hüblerattila válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Hoppá, az tényleg kimaradt, elnézést... 55 centis, képcsöves, kb 8 éves lehet. És ITT egy kép róla.
(#) Puklee válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
figyelj nemtudom hogy te hogy vagy de ha elémraknak egy teljesen ismeretlen tv típust hogy ez és ez a baja se kapcsolási rajz se semmi adat akkor nyilván nem fogom darabokra szedni azonnal hanem alaposan utánajárok mindennek aminek az okát nem találom meg magam és ha netán elakadok akkor írok segítség gyanánt ami elég ritka mert a legutóbbi esetet kivéve kb sztem nyáron írtam vmikor,
egyébként tudtommal ez a fórum azért van hogy a hozzám hasonlókat segítse mások tanácsa ami mellőz kb 3 könyvespolcnyi irodalmat ami sok helyet foglal, nehéz, költséges stb... ellenben már megfigyeltem hogy te azokat akik tanácsért fordulnak ide leoltod ha egyből nem tud mindent másrészt mint régebben leírtam én alapból hangtechnikával foglalkozom de igyekszem tv-k terén fejlődni a javítások 70%át meg egy ismerősömnek végzem mivel szenved a régi tv-kkel és újat venni nincs pénze.. de nem is értem mért magyarázkodok itt..
(#) BarnaPili válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ha ütlegelésre megjavul,akkor nagy valószínűséggel kontakthibád van:Nézd át a képcsőlapon és az alaplapon a forrasztásokat.Képcsőfűtés,sorkimenő...
(#) geo76 hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
sziasztok!
kaptam egy CINEX tft 83621 lcd tv-t és táp panel hiányzik belölle.hol tudnék hozzá venni komplett táp panelt?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) Viktor1949 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Üdv a hozzáértőknek!
Van egy Samsung SLIM CW-29Z306T TV-m!
A készülék bekepcsolásakor, be-ki kapcsol háromszor is egymás után! Ekkor a hang erőssége is nagyon lecsökken így feljebb kell erősíteni, hogy élvezhető és érthető legyen a beszéd!
Mi lehet a baj és mekkora, érdemes e javítani, mekkora lehet a javítási költség?
Köszönöm a segítséget!
Viktor1949
(#) huszi10d hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek...
Van egy Orion T20MS (japán Orion) típusú TV. Stand-by állapota van, bekapcsoláskor a LED elalszik egy fél másodpercre, majd ismét kigyullad, ill. halkan kattan.
Úgy gondolom próbál indulni a készülék, de nem tud. Sorkimenő gyanús?
(#) kadarist válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia!
Inkább egyelőre csak sorvégtranzisztor-zárlatosnak tűnik. De a méricskélés könnyen eldöntheti.
(#) Iwory hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy Philips 256269IR TV-m. Nemrég megadta magát,pontosabban összeugrott a kép. kezdő vagyok ami a TV javitást illeti. Tippeket kaptam,hogy forrasszam át a téritő tekercs alkatrészeit. átforrasztottam amit csak tudtam,és vissza is állt a kép. Körülbelül egy órán keresztül jól is müködött , majd ujra összeugrott.És most összeugrik majd szét ujból.
Ezért a segitségeteket kérem.Ha valaki konkrétabban meg tudná mondani,hogy melyik alkatrészt vizsgáljam át,az sokat segitene.
Előre is köszi!
(#) karaszbandi válasza Iwory hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Először is fogj egy nagyítót és azzal nézd át a forrasztásokat. Minden gyanusat forrassz át, de előtte tisztítsd meg!
Ha jó a kép netán, akkor fogj egy csavarhúzót és kezdd el ütögetni valahol a panelt és figyeld a reakciót. Az ütögetés finomításával megtalálhatod a hibát is.
(#) Viktor1949 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
ELNÉZÉST! ERRE A PROBLÉMÁRA MÉG NEM TALÁLTAM MEG A VÁLASZT! HIÁBA KAPOM AZ E-MAILES LEVELET.

Üdv a hozzáértőknek!
Van egy Samsung SLIM CW-29Z306T TV-m!
A készülék bekepcsolásakor, be-ki kapcsol háromszor is egymás után! Ekkor a hang erőssége is nagyon lecsökken így feljebb kell erősíteni, hogy élvezhető és érthető legyen a beszéd!
Mi lehet a baj és mekkora, érdemes e javítani, mekkora lehet a javítási költség?
Köszönöm a segítséget!
Viktor1949
(#) dejoe hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Üdv!
Több hete szenvedek grundig t 55-3535txt tv-vel, cuc 7303. Hang van, kép is volt bal oldalt függőleges fehér csikkal. Ki-be kapcsolás után csak a hang maradt meg, a kép már csak ugy jött vissza, hogy látszanak kékes alapon a sorvisszafutások. Egyszer visszajött a kép, aztán csak az osd, aztán már az sem. G2-t tudom szabályozni.
Tda 8361 ic 37-es lábán 1 v helyett 4volt van.
18-19-20-as lábon 1,8v helyett 0,7 v.
14-es láb 2,5 v helyett 1,8 v. Innen menne a kioltójel? Nem tudom csak amatőr vagyok . SW a jelölés-fekete szint.
Tápfeszek rendben.
Egyébként elő tudom hozni a képet: mégpedig ugy, hogy a scart csatlakozó 19-es lábáról /kb 1,8 volt van rajta FBAS jel/ - az alaplapi RGB csatlakozóra viszem , attól függ melyikre és olyan szinbe jön be. Ha mindháromra ráteszem akkor fekete fehér a kép, csak el van csuszva jobbra a fent emlitett fehér csikkal határolva. Osd nem jön. A vezérlő proci sda 5252 szerintem jó, mert az osd jelet kiadja és csatornát is tudok váltani és hangerőt is.
Van egy 5 mHz-es oszcilloszkópom is, ha valaki irányt mutatna hogyan tovább?
Köszönöm!
(#) sanykaraj hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Találtam a tv-ben egy hibát az egyik kondi nem volt kapcsolatban a trafóval egyenlőre nem forrasztatóm vissza mivel valamiért eltűnt a kondi körüli vezető sávok robbanás vagy égés nyomok nem láthatok de kondi nélkül a trafó élés sípló hangot add
Következő: »»   554 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem