Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   406 / 729
(#) galzotya hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy hogy tudok 3 darab 8 ohm-os hangszóróból egy 4 ohm-osat vagy annál nagyobbat!
Mert ugye ha párhuzamosan kötöm akkor 2.66... ohm lessz!
Azon gondolkodtam, hogyha a középet és a magasat összekötöm sorosan akkor az ugye 16 ohm, és ezt összekötve párhuzamosan a mélysugárzóval elvileg 5.333... ohm lessz!
Ez a megoldás helyes? és ha igen akkor hogyan valósítsam meg?
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) agressiv válasza galzotya hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Hűha, van egy olyan érzésem, hogy nagyon nem tudod mit csinálj. Röviden, ha egy 3 utas rendszerről van szó, akkor nem kell őket összevissza kötögetni, csak hangváltót kell alkalmazni.
(#) galzotya válasza agressiv hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Viszont az nekem drága!
Inkább maradok akkor a két utas rendszernél egy kondival meg egy tekercsel.
(#) pucuka válasza galzotya hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
A kétutas rendszerhez is kell hangváltó . . .
(#) ptesza válasza galzotya hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Miért mit gondoltál mi a hangváltó? Hát ez pont az ! Csak lehet fokozni , szintezni , meg túlbonyolítani.
(#) galzotya válasza ptesza hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Aha! Na látod ez kellne nekem csak nem boltból mert onnan drága.
(#) agressiv válasza galzotya hozzászólására (») Nov 8, 2011 / 1
 
Nem is arra gondoltam, hogy bolban vegyél kész hangváltót, viszont ilyen ismeretekkel nem fog menni sajnos a házi építés.
(#) dudassandor1 hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Helló mindenki! Van nekem 1 pár Reflex 15R300-as hangszóróm. Szeretnék nekik építeni dobozt, méghozzá olyat, mint a gyári. Itt is az a probléma, hogy csak külméretet ismerek. Hogy mi rejlik belül azt nem tudom. Kerestem sok helyen (lehet hogy én vagyok a béna), de nem találtam hozzá semmi használhatót. A hangfaltervező progik meg mást adnak mint ahogy a gyári kinéz kívülről. Valami jó ötlete valakinek? Megköszönöm előre is!
(#) blackdog hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Milyen glett/gitt használható az élek és csavarhelyek eltüntetésére?
Gondolom valami rugalmas anyag kell.
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Inkább valami 2 komponenses autógittet, több rétegben, mert van egy olyan tulajdonságuk , hogy "betöpped" száradáskor. Az üvegszálas gittek kevésbé.
(#) zitzaki válasza blackdog hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szerintem K+D vagy Epokit.
(#) blackdog hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
És ezek mennyire maradnak meg az MDF felűletén?
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ennyire nem lehet aggályoskodni. Próbáljad ki. Az autógitt az autón fém felületen igénybevétel mellett is fentmarad. Az epokit az kicsit drága lesz ,meg ha jól tudom az inkább ragasztó. Annál a két kis tubusnál jóval több javítás van egy pár hangfalon.
(#) blackdog válasza ptesza hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ha jól emlékszem akkor ebből létezik olyan ami festékszoró segítségével vihető fel a felületre.

Esetleg tudsz/tudtok ilyen terméket mondani?
(#) blackdog hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Közben vétettem egy óriási hibát.
Nem tudom mit mértem el, de a lényeg, hogy a mélysugárzónak túl nagy helyet vágtam. Gyakorlatilag 2-3 mm perem van amire felfekszik a hangszóró.
Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek...
Új előlapot nem tudok vágni mert elfogyott az anyag.

Hogyan lehetne ezt úgy javítani, hogy erős legyen?
Így nem merem betenni a sugárzót mert a csavarok is épp, hogy tartanak itt-ott.
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Én azt tenném a helyedben, hogy az előlapra rögzítenék kívülről egy másik előlapot amin a jó mérete van a hangszórónak, vagy ha még bontható a doboz, akkor belülre raknám a jó lyukméretű lapot. A rossz lyukat megy kibővíteném annyira, hogy pont beleférjen a hangszóró!
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Nem tudom mekkora a láda, de ha beleférni, akkor belülre tenném a jó lyukkal kivágott "pót" előlapot. Még ha nem is bontható a doboz, mert ha kisebbre vágod az előlapot mint ami van, belevágod a jó lyukat, aztán kettévágod félben a lapot, akkor a meglevő lyukon át elvileg kívülről hozzá tudod csavarozni az előlap belsejéhez. Csak előtte a rossz lyukat bővítsd ki annyira, hogy a hangszóró a belső előlapra illeszkedjen rá.

Nem tudom érthető voltam-e? Dupla előlapot kapsz, a külső a hangszóró külső átmérőjénél csak annyival nagyobb, hogy beleüljön a belső lap jó méretű nyílásába. Süllyesztett kivitel Nekem autós szubláda készült így.
(#) szamóca válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
És azzal az előnnyel is jár, hogy sokkal masszívabb a frontlap. :yes:
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Értem amit mondasz, de mint írtam nincs már faanyagom és csak egész táblával vehetnék.

Még arra gondoltam, hogy nagy alátétet teszek beülre, hogy jobban felfeküdjön és a hézagokat meg kigyurmázom. Nem tudom .... :no:
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia! Ami el van szabva, az el van szabva - bele kell törődni. Keress fel egy bútorlap szabászt, biztos van hasznosítható hulladéka. Még négyzetméter árban sem tragikus egy előlap.
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Reloop-nak igaza van! Egy asztalosnál tutira találsz hulladék anyagot ilyenre. Ez a legjobb lehetőség.
Már csak azért is, mert mint szamóca is írja "sokkal masszívabb a frontlap"
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Közben rákérdeztem a lapszabászatban és nem tudnak adni semmit ami nekem jó lenne.
És, ha így átalakítom akkor a már kész és jó párját is átkellene alakítani, hogy egyformák legyenek

Megpróbálkozom az acélos erősítéssel a csavaroknál. Vagy-vagy....
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Milyen csavarral akarod rögzíteni a hangszórót? Simán facsavar a hangszóró peremén át? Vagy leszorító fülekkel?
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ha a lyuk nagyobb lett, akkor a facsavaros verzió nem jó (amúgy sem szeretem), mert nem lesz hova befúrni.
Arra gondoltam, ha viszont szorítófüleket teszel rá az a hangszórót rendesen fogja majd, mert a szükséges furatok kivül lesznek a hangszóró peremétől. Esetleg úgy tudnád a hangszórót központosítani (hogy ne billenjen bele e lyukba rögzítéskor), hogy a front anyagába a lyukban (párhuzamosan a frontlap síkjával) befúrsz 3-5 db rövid csavart, majd addig hajtod be őket a - hangszóróval próbálgatva -, hogy a hangszórót a pereme alatti részen (ahol kiöblösödik a kosár) tartaná a lyukhoz képest központosan. Így a hangszóró középen lenne. Így akár a csavarfejekig (pl. autós gittel) bekenve a lyuk peremét befelé, szűkítheted is azt. Ha több csavart teszel bele, az jobban tartaná a gittet.
Egy ötlet.
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Természetesen nem használok facsavart. M3 metrikus csavar lesz és hátulról megtámasztom L alakú sarokpánttal. Teszek fel este képet.
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Rendben, kíváncsian várom!
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Nos:
844 kép: az zöld filces részen nem akart felfeküdni.

Végül sikerült úgy elhelyeznem, hogy valamennyit körben felfekszik.
A HSZ és a kivágás közé még teszek ipari gyurmát elvileg az minden tömít, de tömítőszalag most is van alatt.
A tartóssága felöl kétségeim vannak, de majd kiderül. A rögzítés végül nem L vas lett. Rosszul emlékeztem.
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Na megszakértettem. Végül is így is jó ez. A lényeg, hogy ha odahúzza hangszórót, akkor az rendesen álljon és ne tudjon elmozdulni. Illetve a tömítettség sem utolsó szempont. Ezt ellenőrizd, és próbáld ki az az ipari gyurmát. Ha más nincs, amit írtam a gitteléssel kapcsolatban, próbáld meg. Vagy kérdezz meg több asztalost hátha van neki hulladék lap.
Egyébként jól néz ki. Bevonat mi lesz?
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Mivel most nincs időm már foglalkozni vele így marad mert azért decemberben szükség lesz rájuk.
Amúgy az a tervem, hogy eltüntetem a csavar és illesztés nyomokat majd fekete és UV kék festék keverékével lefújom absztrakt módon végül sablon segítségével fehér betűkkel latin irásmóddal rákerül a BlackDog felirat

Addig meg szól és kiderül, hogy kell-e még erősíteni a rögzítésen vagy megállja így is a helyét.
Következő: »»   406 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem