Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1271 / 2208
(#) sturbi válasza petemazi hozzászólására (») Nov 17, 2011
Ha ilyen csöveket használsz, akkor egyből meglesz kipróbálásra a rosszabb minőségű ECC83, és véglegesre a jobb minőségű 12AX7 is.
(#) marone válasza petemazi hozzászólására (») Nov 18, 2011
A 146 V anódfesz. az nem smafu ezeknek a csöveknek ?
(#) petemazi válasza marone hozzászólására (») Nov 18, 2011
Végső soron állítható a 100K csökkentésével, de pl mostanában kirajzolódni látszik egy 6n2p-s SRPP kimeneti fokozat a DAChoz, az kb 160 voltról fog menni. (aki kitalálta a kapcsolást, az meg 150Vról járatja)
(#) spirik hozzászólása Nov 18, 2011
Szia mindenki.Szeretnék segítséget kérni hogy ez milyen erősítő lehet.
Előre is köszönöm.
(#) Bassmester válasza spirik hozzászólására (») Nov 19, 2011
Szerintem ez egy Conn (olasz) orgona erősítő lehetett. Általában 6L6 végekkel szerelték őket. Ritka darab.
(#) spirik válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2011
Szia
Az a baj hogy nem tudom a csöveket hogy milyen sorrendben tudom bele rakni.köszönöm.
(#) Bassmester válasza spirik hozzászólására (») Nov 19, 2011
Ha akarsz belőle valami használható dolgot csinálni, akkor érdemes az egészet felújítani, de a tápkondikat mindenképpen cseréld újra. Meg kell mérni a tápot hogy milyen feszültségeket ad, ki kell mérni a kimenőtrafót hogy jó e, aztán ha minden oké akkor neki lehet állni.
Hangszerhez akarod használni? Csöveid vannak hozzá?
(#) spirik válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2011
Szia .Milyen csövek kellenek hozzá?

?
(#) spirik hozzászólása Nov 19, 2011
Szia mindenki. Ezeket a régi dolgokat sikerült szereznem.
(#) petemazi válasza spirik hozzászólására (») Nov 19, 2011
Hol dobálnak ki ilyen beag végeket? Megyek oda én is!
(#) pucuka válasza petemazi hozzászólására (») Nov 19, 2011
Hol látsz itt BEAG végeket? Én csak két EAG keverő erősítőt látok
(#) spirik válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2011
Szia. Akkor mi is ez?
(#) Imi65 válasza spirik hozzászólására (») Nov 19, 2011
Itt a rajza, nézd át alaposan.
(#) spirik válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 19, 2011
Köszönöm szépen.
(#) spirik hozzászólása Nov 19, 2011
Szia mindenki .
Lenne egy kérdésem .Szerintetek nagyon klassz a fel építése a szerkütyünek.
(#) mpityu65 válasza petemazi hozzászólására (») Nov 19, 2011
Hali!
Azt az srpp rajzot felrakhatnád,érdekelne.
Épp tegnap szereztem egy Sony cd-t ,kifejezetten csövesítés céljából.
(#) petemazi válasza mpityu65 hozzászólására (») Nov 19, 2011
Bővebben: Link
Érdemes összehozni, a TDA1541 adatlapján található buffer ehhez képest labdába sem rúg. Pár órája raktam össze. Bár sajnos az anódfesztrafóm valahol menetzárlatos, és terhelés nélkül is tűzforró lesz.. Vagy jön a szembefordított trafós szükségmegoldás, vagy szétbombázom és tekerek rá valamit...
(#) mpityu65 válasza petemazi hozzászólására (») Nov 20, 2011
Köszi!!
Nálam a trafó valószínűleg szembe fordított lesz. Plusz, találtam pár kis (10-40 mA )áramú diódát is a csövek között azzal lesz az egyen irányítás.
(#) Balaa16 hozzászólása Nov 20, 2011
Sziasztok!
Meg szeretném építeni ezt a csöves erősítőt. A kimenőtrafóval viszont gondban vagyok. A rajzon úgy szerepel, hogy 10:1. Ezt értem is. A szekunder tekercs menetszáma tized annyi, mint a primeré. A kérdésem az, hogy mennyi legyen a menetszám?
Üdv! Balázs
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 20, 2011
Nem tudom, hova kéne kiírni, hogy ne kelljen újra, és újra szót emelni eme kapcsolás ellen.
Emberek, fogadjuk már el, hogy nem lehet faekével eljutni a világűrbe! Ez az én megítélésem szerint ezer sebből vérzik, a szolgáltatott 1W szinte semmire sem elegendő! PL 500 (504) esetében nem túlzottan szoktuk erőltetni az együtemű megoldásokat, mert kicsi az anóddisszipációja (az 500-asnak mindössze 12W). Viszont ennek ellenére nagy áramú cső, és a feszültséget is jól tűri (az anódon, akár 500V is), ezért nagy teljesítményű PP erősítőt lehet 2 db-al gyártani. Ezt a vonalat kéne "erősíteni" inkább.
(#) bakos13gab válasza petemazi hozzászólására (») Nov 20, 2011
Vétek ezt mondani, de üss le egy régebbi romos csöves rádiót. Abban benne van trafó....
(#) Balaa16 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 20, 2011
Szia!
1W az tényleg elég kevés. Nem diszkózni akarok én ezzel. Csak akarok egy csöves erősítőt építeni. Ez az alkotás öröme.
Üdv! Balázs
(#) pucuka válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 20, 2011
Ráadásul ez nem is erősítő, csak egy nyekergő. Ez a cső még nagy anódfeszültség esetén sem igazán lineáris, PP ben még jó is lehet, de ilyen alacsony anódfeszültségnél SE -ben már végképp nem. Max játéknak jó, azért is van csak a trafóáttétel jelezve, mert ezen már a kimenő sem tud rontani, szinte mindegy milyen van benne.
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2011
Szia!
Akkor nem építem meg. De mi az a PP?
Üdv: Balázs
(#) petemazi válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 20, 2011
Meg lett oldva szembefordított trafókkal.. Ronda mindkettő, mint a bűn, de most mit csináljak vele..
(#) Malfox válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 20, 2011
PP = Paradicsom Paszírozó. Ellenütemű / Push Pull.
(#) sturbi válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 20, 2011
Ne hagyd magad lebeszélni, csináld csak meg játékból, ha kedved van hozzá, mit veszthetsz...aztán úgyis meglátod mi van. 1 W persze nem lesz 27 V táppal 800 ohmos kimenőre, de 200 mW körül kijöhet. Ha 2000 menetet feltekersz primernek 200-at szekundernek az első kezedbe kerülő vasra, amire ráfér, nagyot nem bukhatsz (1000p-200sz-1000p menet). Minőségben azért ne reménykedj, de ha eddig nem csináltál ilyesmit mégiscsak élmény lesz, és lehet majd fejlesztgetni a tápot, rácselőfeszt stb.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 20, 2011
Imikém ne becsüld le a faekét. Szerintem Te is összedobtad volna tizen-egy-két éves korodba ha belebotlasz (biztonságos feszültség, kevés alkatrész...nagy a csábítás, és végülis működik).
(#) spirik hozzászólása Nov 20, 2011
Szia mindenki.
Szeretném kérdezni mi lehetett ez valamikor,ha valaki tudja mert én nem.
(#) Malfox válasza spirik hozzászólására (») Nov 20, 2011
Ha jól tévedek egy Standard rádió volt, de a típusát nem tudnám megmondani. 40-es évekből származik.
Következő: »»   1271 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem