Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   408 / 728
(#) agressiv válasza vikipapa hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ha ilyen olcsón megcsinálják egy próbát talán megér, de nem kell csodára számítani.
(#) Davidd hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Udv.Szeretnekevel a hangszoroval egy melyladat kesziteni,milyen fajta dobozt javasoltok neki.[sajnos nem tudok tobb adattal szolgani,mint amit ott mutat]
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Rakjad tölcséresbe , vagy reflexbe ,de ahhoz kicsit többet kellene tudni róla.
(#) Davidd válasza ptesza hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Udv.Melykibe lenne eroteljesebb a baszus?Kernek szepen egy ladatervet is.Elore koszonom.
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Idézet:
„de ahhoz kicsit többet kellene tudni róla.”
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Innen átjöttem. Próbáltam már teljesen lezárni a reflexnyílást, ekkor is bekoppant a cséve, de inkább így fogalmazok: elérte a max lineáris kitérését a hangszóró , kb. 20w-tól, és lemérve pontosan 30Hz-nél. Könnyen el lehet hangolva a doboz, viszont ha a reflexnyílást lezárom, akkor logikusan gondolkozva 80l-es ládában nem menne olyan mélyre, és mivel kisebb, mint a szóban forgó 110l-es, ezért jobban is terhelhetőnek kellene lennie. Az én esetemben zárt ládában is 30Hz-nél kopogott a hangszóró kb. 20w-tól... Ezután készítettem a szűrőt, és betudtam a hangszóró hibájának... Most már el tudom képzelni, hogy hibás a hangszóró, ha másnál 110l-ben csodásan érzi magát.
(#) ptesza válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Éppen kétszer akkora dobozban van mint amekkora kell neki . Zárt 55 liter. Bassreflex 64-83 liter 30 Hz -re hangolva. 83 literben már jelentősen csökken a max terhelhetőség. A hangolási frekit legkönnyebben megmérni impedanica méréssel lehet. Itt találsz egy egyszerű áramkört ,és leírást amivel ezt megteheted. A két púp közötti mélypont a hangolási freki.

Azért ellenőrizném a hangszórót is. Csúnyán tud csattogni ha elengedi a ragasztás valahol. (Membránszél , pille) Valamint a porvédő is jól tud kattogni, ha már egyszer sérült, és benyomódott.

hangolás.jpg
    
(#) szucsip válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Üdv!

Hogyan jön ki a két púp? LÁtom két mérés van (két különböző színű görbe) Elvileg 1 púp lenne 1 helyen, majd jóval nagyobb frekvencián a másik púp. Nem?

Kovidinek felhívnám a figyelmét arra, hogy ha van egy jól hangolt reflex doboz, és befogja a reflexnyílást, akkor a hangszóró kitérése -ugyan akkora vezérlésnél- bizony megnő.
(#) Kovidivi válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszönöm a hozzászólást. Pont erről beszéltem, mindenkinél jól szuperál, csak nálam nem . Egy fórumozó 110l-es dobozban használja ugyanezt a hangszórót, reflexnyílással, és azt mondja, nagy a hangerő... Mérni tudnék is, még méricskét is építettem , de a mélyláda nincs nálam. Karácsonykor rászánom magam, ha nem felejtem el. Bár én is úgy vagyok vele, hogy kell neki egy kisebb doboz, és kész. 55liter, zárt, megjegyezve!
(#) ptesza válasza szucsip hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A reflexdoboznak ilyen az impedanciamenete. A képen 2db 2 utas hangdoboz impedanciamenete látszik. A hangolási freki 45 Hz mindkét doboznál.A zárt doboznak egy púpja van, és a hangolás általában úgy jó, hogy a QTC=0.707. Ugyanúgy kell számolni mint a QTS-t csak ez esetben dobozban van a hangszóró ,és úgy mérjük.

A másik megállapításod nyilvánvaló, hisz egy túl-méretes zárt dobozban nem lesz akkora terhelhetősége.
(#) pjg hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Használja valaki a BassBox Pro v6 programot. Nem tudom telepíteni. A setup.exe indítása ezt az üzenetet küldi.
Mi lehet a hiba. Tudja valaki a megoldást?
4 helyről töltöttem le, mind ezt produkálja.

hiba.jpg
    
(#) imre8407 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Üdv.
Ma lemértem hogy milyen teljesítményt bír kb a hangszóró 30 hz-en 110literes reflex dobozban. Laptopról adtam 30hz-es jelet az erősítőnek, 75watt teljesítményt állítottam be műterhelésen. Aztán műterhelés helyett a hangszóróra engedtem, gond nem volt, torz hangot nem hallottam. De: 50hz-en már nem ugyanez a helyzet, azt vettem észre hogy a terhelhetőség igen lecsökken kb. 45-50 watt mérés szerint. Ebben a tanulság számomra hogy a hangolási frekin maximális teljesítmény még ok de növekvő frekvencia mellet kisebb a terhelhetőség.
(#) elektrorudi válasza pjg hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A válasz elég O.T. lesz...
A hiba nem a BassPro-val van, hanem a Windows-od sérült meg. Sajnos nekem is ugyan ez volt a hiba, és a különbözö fórumokról kapott jótanácsok nem segíttek. Végül inkább felraktam még egy Windows-t az eredeti mellé... (Nem akartam a rengeteg progit újratelepíteni...)
(#) Kovidivi válasza imre8407 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszönöm, hogy méricskéltél!
(#) pjg válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszi a választ. Reméltem nem ez lesz. Két gépen is próbáltam.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia! Ezeket rendbe raktam, nagyon jó a mély. A méreg drága hangsugárzóimat megalázza.
(#) Suzuki05 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Hello.
Szeretnék bekötni 2 db méynyomót de sajna iet még nem kötöttem kis segítésget kérnék esetleg 1 kapcsolási rajzot.

Mélnyomóm : 2 db Pioneer 4 ohm duplatekercs. (2x4 ohm)
Szeretném bekötni.
Erősítő : Gravity 4 csatornás (2x200w rms (4 ohm) , 2x800w (4 ohm).

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szervizestkeres válasza Suzuki05 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Én a 800W-os kimenetre kötném a duplatekercseket hangszórónként sorba kötve... Így leesik a teljesítményed 400W-ra, de legalább nem vágja haza se a végfokot, se a hangszórót. Alapvetően szerintem az a végfok több hangszóróra van kitalálva. Egyébként az nem tiszta, hogy a 2x4Ohm mit takar, a két hangszórót, vagy a két tekercset, azaz itt végülis 4x4 OHm-ról van szó két hangszóró esetén? Mret ha igen, akkor a fenti módszer járható út szerintem.
(#) szervizestkeres válasza vikipapa hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
hangszóró2000. szerintem ezzel elmondtam mindent.
(#) Suzuki05 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Tekercsenként 4 ohm vagyis jelen esetbe 4x4 ohm mivel duplatekercsesek..
(#) lacek29 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok. Ehez a hangszóróhoz mekkora dobozt ajánlanátok? Bővebben: Link
(#) ptesza válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
30-35 liter 40-45 Hz-re hangolva.
(#) karpi válasza Suzuki05 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Hangszorokent 8 vagy 2 Ohm ha mind a ket tekercset hasznalod .Csak egy tekercs hasznalata vagyis 4 Ohm nem OK .
A hangszorokat 8 Ohmra allitod es kettot parhuzamossan kotve8||8= 4 Ohm eredo ellenellas lesz .
Gondolom jtalan megfelelobb a hangszorok parhuzamos osszekapcsolasa mint a soros de lehet sorossan is 2+2 =4Ohm .
De lehet 16 Ohm is 8+8 -bol.
(#) lacek29 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
24 literes reflex csővel kevés lenne neki??
(#) szamóca válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
24 literes reflex cső!
(#) ptesza válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Nalam joval nagyobban volt, de nem volt igazan terhelheto, ezert mondtam a 30-35 litert. Ha ez ala mesz akkor bucsuzz el a melyhangoktol.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Hali!
Csinálnom kéne egy jóféle közeltéri monitor hangfal párt a házi stúdiómhoz.
Eddig ezt a dómot néztem ki, de a mély-középpel tanácstalan vagyok (nem sok tapasztalatom van a hifiben)
Nem fontos az érzékenység és a terhelhetőség, viszont jó linearitást és pontos mély tartományt szeretnék elérni vele, lehetőleg max 30 literben.
Mit ajánlasz?
(#) lacek29 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Csak azért gondoltam rá,mert van nekem a 2 dobozom. melléklet 21.oldal,hogy abban hogy szólna.
(#) szamóca válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Jó, csak Te a reflexcső volumenére írtad, miközben a dobozéra gondoltál.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia. Most aktualisan HiVi BG8N es HiVi X1 -el epitek sajat celra. Holnap teszek fel mereseket ,mert meglepoen jo a linearitasa , 45 Hz koruli f3. 150 Hz ig kicsit hullamos de utana perfekt. Lehet a szobaakusztika beleszol. A valtoja olyan egyszeru mint a faek.
Következő: »»   408 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem