Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   100 / 1679
(#) Gery válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
A kivitelezés és a dobozolás is nagyon szép
(#) Topi válasza Gery hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Akkor még két kép a dobozról. Popszegecs rulez
(#) mokus válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
:worship:
Király lett!
Véletlenül az időmérő részéhez nem tudtál hozzáférni? Az jobban érdekelne
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Sokat nem tudok hozzáfűzni, minden elismerésem a Tiéd!

Gratulálok!

Nagyszerű, tényleg. Esetleg azt hadd kérdezzem meg, hogy milyen tápról hajtod, és mekkora teljesítményt vesz fel, minden szegmens egyidejű bekapcsolása esetén.
Mondjuk, gondolom a multiplexelt meghajtás miatt úgyis csak 1 vagy 2 (?) világíthat egyszererre, de mégis érdekelne... Milyen FET-ek azok, ha egyátalán FET-ek?
(#) Topi válasza deguss hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Egy ilyen kis vakarcs hajtja 12V-ról: Bővebben: Link

Kettős multiplex van, ez a 10 számjegy két ötös csoportba van, tehát mikor kiadom hogy nulladik számjegy, akkor egyszerre kettő világít. Az első és a hatodik. Majd utánna a második és a hetedik.
Minden kizárólag FET, digiteket P-csatornás, szegmenseket N csatornás fet hajtja.
600mA körül vesz fel, csupa nyolcasnál olyan 750 körül.
Tápra mást akartam beletenni, de sajnos visszamondták azt a tipust amit kinéztem, tudtam hogy a HQ ba mindig van notebook táp, felhívtam őket, elugrottam hozzájuk, hozzáértő emberrel beszéltem, és ezt a tápot raktam hozzá. Érdekessége a tápnak, hogy mint azt hiszem a képeken is látszik, elfér az egész 4A-es kapcsitáp egy számjegy közepében.
PIC-re egy 18F4550 hajtja, de csak azért mert 16F887-el akartam, de miután beforrasztottam szépen mind a negyven lábát fordítottam meg, és néztem meg hogy mellényúltam és rossz PIC-et forrasztottam be.
A tápját kegyetlenül szűrni kell, még induktivitást is tettem a tápkörbe, és RC tagos reset áramkör van a PIC-en. Eredménye, hogy 1mp-enként lüktető egyenáramnál is onnan folytatja a számolást ahol abba hagyta. Lehet a PIC-től tíz centire akár fúrni is, vagy a legjobb teszt, a közös GND-re szkóp mérőzsinórt rá, majd szkóp bekapcs. Ettől minden PIC kapásból resetre vágja magát, ez nem
Ezen az adatok kábelesen soros porton jönnek, de a második darabnál már rádión.
Valószínűleg ez a darab fogja jelezni a helyi hivatalos időt, és a második darab fogja majd a tényleges részidőt kijelezni.
Egyéb más struktúráját tekintve majd láthattok egy elméleti cikket itt az oldalon.
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Köszi, már is képben vagyok.
Egyébként sejtettem, hogy kevés lenne ha csak 1 digitet multiplexszelnél.
Miből adódik, hogy ilyen "zavart" a tápfeszültség? A felvillanó LED-ek ilyen áramimpulzusokat húznak, ami feszültségbeesést eredményez? Vagy miért?
Mekkora frekvenciával fut végig egy digit? Jóval 50Hz felett van? (Csak erre lennék még kíváncsi. Tudom, telhetetlen vagyok )
(#) Topi válasza deguss hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
100Hz a frissítési frekvencia, direkt az 50Hz kétszerese. Egy 100Hz-es TV már nem villog, ez sem
A tápot azért kellett szűrni, mert mellete fognak elhúzni bazi méretű autók, amik gyújtása meglehetősen sok zavart okoz.
Szerk: Pontosabban 125Hz.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
áh szóval ehez kellett az a sok led.............
amúgy nagyon szuper
(#) zoly15 hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
sziasztok
ez nem igazán ki mit épített hanem
Idézet:
„ki mit javított”

hát én tegnap ezt javítottam

HPIM1000.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza Topi hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
hi
király kijelzőt csináltál!
a múltkor láttam a discoveryn hogyan csinálják az óriáskivetítők moduljait, ott is kézzel forrasztják bele a ledeket kéket zöldet és pirosat egymás mellé,aztán egy kontrollerel vezérlik, nem semmi meló
(#) Gory hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Lehet hogy kicsit offtopik leszek, de itt mindenki dobozol meg fúr farg, hátha tudjátok nekem a megoldást. Hol tudnék csináltatni egy plexi piramist?
Kb olyan 15 centi lenne az alaplapján az oldalhosszúság, meg kb 15 centi magas. Talán plexi lapokból kéne, hogy a közepe üreges legyen. Meg valami módon rögzítenem kell egy talapzatra. Plexi lapot azt lehet hogy tudnék szerezni, de összeragasztani szépen azt már nemhiszem. Főleg a legtetején a csúcsnál lenne macerás ha lapokból ragasztanám össze.

Esetleg valami átlátszó műgyanta szerű dolog amit ki lehet formába önteni és megszilárdulás után víztiszta átlátszó lesz. Üreg kell a közepébe mert szeretnék bele tenni valamit.

Ha bárkinek van ötlete az szóljon.

Köszi.
(#) Frankye válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Óóóó! Ez egy igazi gyönyörűség!!!
Gyerekkoromban, még Esztergomabn, volt egy ugyan ilyenünk nekünk is, emlékszem, kellett vagy 5 perc, mire bemelegedett, de egy csoda volt!
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
ha érdekel a belseje van 11.9Mb os tömörített anyak ha van skyped vagy msn-de megoldható az átvitel
Idézet:
„, kellett vagy 5 perc, mire bemelegedett, de egy csoda volt!”

ez max 1 perc és már üvölt is
(#) RdsG hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
A hobbim detektoros rádiók építése... Ez az első amit közszemlére bocsátok (a többi is nagyon szépen működik, de nem túl látványosak...) :
http://www.flickr.com/photos/7930216@N07/sets/72157601322247650/
(kapcsolási rajzot majd később töltök fel)

Mit gondoltok?
(#) Moderátor hozzászólása RdsG hozzászólására (») Aug 9, 2007
 
Linket javítottam, egy http:// elég!
(#) Topi válasza RdsG hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Nagyon igényes szép munka mindegyik.
(#) RdsG válasza (») Aug 9, 2007 /
 
Köszönöm, de én is észrevettem, hogy nem jó és szerkesztettem közben. Bocsánat
(#) RdsG válasza Topi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Ezt is köszönöm
(#) tbence3 válasza RdsG hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Húhaaa! Ez aztán szép munka! Nagyon szép a "dobozolás"
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Klassz !
(#) gtk válasza RdsG hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Szep munkak
En is epitettem nehanyat, de ilyen kivitelre nem maradt energiam
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Tudom,hogy nektek az nem nagy dolog,amit ide most felteszek,de elkészítettem az első bontott csuccokból készített,IC áramköröm.Mivel még nem készítettem NYÁK-ot,és nincs is hozzá löttyöm,amit majd veszek,most ezt egy textolit lapra tültettem be.Ez egy vízkőmentesítő lenne,amit patkányriasztónak akartam használni,csak még a kondikkal kell egy kicsit kísérletezzek,mert túl nagy a frekie,és a kutyám se hallotta a hangját.Utánna néztem,mert ennek a frekije a szópom mérési határját súrolta,és a kutya meg ilyen nagy frekit nem hall.
Min1,na lássuk a képet:
Remélem tetszik.
Üdv.

Kép020.jpg
    
(#) tbence3 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Helló!
Elég homályos a kép...
Egyébként az adatlapodon azt írod, hogy 10 éve foglakozol az elektronikával és még nem csináltál nyákot? Ez nekem felettébb érdekes.
(#) Topi válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
A kedves drága "felhasználónk" adatlapján már gördíteni kell a figyelmeztetések listáját, mert annyi van.
Azok közül kb 10 esetben szoltunk rá hogy kamuzik, és még nem is tudom hányan szoltak rá, hogy zavaró ha a totális hozzá nem értésével beleírogat értelmes témákba.
Nem is beszélve a váltóáram plusz és mínusz végéről, meg a "10 éve foglalkozom elektronikával, de a tranyókhoz és az IC-khez nem értek" mondat...
(#) Dr.Megavolt válasza Topi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Ez szó szerin óriási!Gratulálok Topi Mester!
Amúgy hány nap alatt készült el?Mennyibe kerültek a LED-ek?Gondolom,hogy nem olcsó pénzért készítetted.És ilyen nagyságu LED- mátrixos kijeljelzőket szoktál építeni?
Még egyszer:Gratulálok!
(#) Dr.Megavolt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
És mindenkinek gratulálok!Még ezt a topic-ot nem néztem végig,de amiket láttam,azoknak mind csak gratulálni tudok!
(#) Topi válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Rendkívül szelektív az olvasásod.
(#) lgyk válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Hi!

Nekem néhány dolog azért nem jön képbe. A "vízkőmentesítő" tekercsen keresztül küldi a szaggatott feszültséget, hangot viszont csak hangszóróval tudsz előállítani. Ez most vízkőmentesítő, vagy hanggenerátor? (Tekercs, vagy hangszóró van az 555-ös 3- as lábán?)

A másik egy kicsit paradox a háttérben futó szkóp és az előtérben elhelyezkedő áramkör viszonya. Ha már van szkópod, csinálhatnál rendes NYÁKot is...
(#) Braf hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Most fejeztem be a pic égetőmet (még nemtudom hogy éget e rendesen)
A megfelelő feszültségek meg vannak rajta (5V, 13,5V)

Érdekesek ezek az apró trafók... szívtam miatta sokat.. az aljáról készült képen látszik 2 ellenálás azokkal álítottam be a "megfelelő" "üresjárási" feszültséget de még így is 0.5 V al felette vagyok..
Látszik még egy BD 140. Ezzel helyettesítettem a BC212-őt mert azt az égnek nem sikerült működére bírni (nem 1 darabot) szerintem a lábkiosztással voltak a bajok de mindenféle kombinációt kipróbáltam és nyitott amikor zárnia kellett volna és zárt mikor nyitnia..

A kapcsolás a Topi PIC 1. cikkjéből a 2. JDM égető
(#) Braf válasza Topi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Ez jó


Egy picit off de: egy elektrolit kondinak ami 25V os lessz e baja 26V tól? Persze majd kicserélem hétfő tájékában egy nagyobb feszültség tűrésűre de addig kibírja e?
Következő: »»   100 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem