Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   6 / 48
(#) speeedfire hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Hol lehet MO-n ilyet kapni és főleg mennyiért? Ebay-ről érdemesebb rendelni? Esetleg kit-et venni? Szokták hamisítani?

Ezt találtam ebay-en
(#) speeedfire válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Illetve invertáló vagy nem invertáló a szebb hangú?
(#) speeedfire hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Vélemény?

1.jpg
    
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A véleményem, hogy ez egy színes kapcsolási rajz jpg. formátumban.
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Brilliáns meglátás, én magával a kapcsolással kapcsolatban lettem volna kíváncsi pár dologra. Annyi rajzot lát az ember a neten...
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ez egy standard egytelepes táplálású kapcsolás, a minimális alkatrész felhasználás jegyében. Egyetlen "érdekességet", az egyenrángató hídban alkalmazott Schottky diódák jelentik.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Amennyiben komoly a +/-30V betáplálás (mihez képest?) elég csúnyán fogja végezni.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Az AC 21V csak el van írva.

LM.JPG
    
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Igen ez AC akart lenni, DC-ben olyan 36V lesz kb.

1.jpg
    
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
AC 30V az itt üresjárati 40VDC körül ad.
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Terhelve gondoltam, de még a 40V is az IC megengedett értéke az adatlap szerint.
Más a kapcsolással nincs? Lehet építeni?
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Szia! Az erősítő kapcsolását még kiegészíteném: a bementet lezárnám 1Mohm -mal, a kimenetet 1k-val. Ennek az a célja, hogy a kondik akkor is feltöltődjenek, ha nincs az áramkör csatlakoztatva. A felszültség osztó megérdemel az elkó mellé 100nF hidegítést.
A schottky helyett normál dióda hidat alkalmaznék, és ügyelnék a táp szűrő kondik feszültség tűrésére.
Biztosítékkal védeném a végfokot.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Nem schottky lesz, hanem sima dióda híd, vagy előre szerelt dióda híd, csak nem találtam a megfelelő jelet.
A táp kondik inkább 50V-osak lesznek, mert jobban utánaszámolva inkább 40-42V lesz egyenfesz-ben.
A feszültségtűrés alatt mit értesz?
Akarok biztosítékot is, csak még nem tudom mekkora lenne jó.
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Pontosan egyre gondoltunk az 50V-os elkóval.
A bizti 1,5A/4 ohm, vagy 1A/8 ohm lomha - csatornánként külön.
(#) ZSozsóó válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia!
Mi a baj a schottky híddal? Én most egy 3886 ból csináltam hangszerhez végerősítőt és schottky-t használtam, ha jól emlékszem mbr10100 at szintén 4700+4700µF pufferrel táp oldalanként,ráadásul low esr-esek, 30V DC mellett, először aggódtam kicsit, hogy bírja -e. Egyelőre semmi anomália. A trafóm kb 120VA EI magos. 16Ohmra használom némi hangszóró árammal arányos feszültség visszacsatolással (gitár végfokokban gyakori, FDD nek is hívják a gyártók). Köszi előre is! Zs.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszi!

Esetleg azt megtudod mondani, hogy a 10nF 220nF és a 2.2µF mehet fóliának igaz?
(#) reloop válasza ZSozsóó hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia! A schottky-val az 1A terhelhetőség volt a baj, de tisztázódott, hogy csak jelképesen került a tervbe.
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
A fólia kondi a jelölt pozíciókba jó választás.
(#) ZSozsóó válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia! Köszönöm!
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszi.
Már csak a nyák megtervezése van és talán hétvégén építhetem is.
(#) speeedfire hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Arról lehet valamit tudni, hogy az ic furatos fém része földelt-e vagy sem?
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! Két biztos dolog van: 1. mérj szakadásvizsgálóval, 2. és bármit is mértél szigetelj Akkor lesz jó hőelvezetésed ha hűtőtönköt teszel alá. Alkotó rajzával szemléltetném: Bővebben: Link
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Mi ez a hűtőtönk? Én a borda és az ic közé csillámot vettem szigetelésnek.
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A hűtőtönk praktikusan egy vastag alulemez: Bővebben: Link Ezzel közvetlenül érintkezik az IC. A hűtőtönk és a borda közötti szigetelőn - a nagyobb felület miatt - jobb a hőelvezetés. Amennyiben a csillám közvetlenül az IC és a borda között van nagyobb hőmérséklet különbség jöhet köztük létre. Ettől még működni fog azért.
A szigetelést azért tartom fontosnak, mert ha a hűtőzászló még testen is van, nem biztos, hogy ez a pont lesz a legszerencsésebb a fémházzal való érintkezésre.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Lehet tudok ilyet csináltatni alu-ból haverral.
Elvileg a -VEE-re 0V megy majd így nem lesz áram a bordán, de majd úgyis kiderül mi lesz vele.


Más:
Valaki tudna segíteni a nyák megtervezésében? Egyszerűen nem tudom megoldani, hogy ne legyenek légvezetékek. Ha nem kell akkor nem csinálok 2 oldalasat.
Mellélelem az eddigi rajzokat. A kisebb nyák érdekében a nagy kondikat, egyenirányítót és biztosítékokat külön fogom ettől a nyáktól választani.
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia! Nézz szét a TDA2030 témában, ugyan azt a nyákot használja. Példa.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Végül ez lett belőle.

Idézet:
„Valami miatt a png-t, nem kedveli a rendszer...”

1.jpg
    
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Megy ez légvezeték nélkül
Nagyon jól néz ki. Ráférne a nyákra a kicsatoló kondi is. A bemenetre ajánlom az 1M -ás lezárást, kis rendezgetéssel jut neki hely.

LM1875.jpg
    
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A kicsatlolót direkt nem raktam rá, de lehet ráfér, majd kiderül ha megjönnek az alkatrészek, hogy mekkora a kondi.

Az 1M mire kellene?
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A bemeneti csatoló kondenzátort feltölti, akkor is ha nincs semmi a bemenetre kötve. Amennyiben poti lesz a végfok előtt oda is használnám. A kondi 16mm átmérőjű szokott lenni.
Következő: »»   6 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem