Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   43 / 52
(#) verwolf9999 hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Szereztem egy Roadstar LCD-4004TFT tv-t ami sajnos nem működik és szerintem nem is javítható de a TFT kijelzőt szerintem rátudnám kötni a számítógép VGA csatlakozójára vagyis legalább is ezt vettem ki a szervízkönyvéből . De sajnos sehogy sem találtam adatlapot a TFT kijelzőhöz így bekötni sem tudom . A kijelzőpanelra ez van írva : K2029TP
GE-3094V-O S
Valaki esetleg tudna a bekötésében segíteni ?
(#) karicsek hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sharp R872 típusú mikrósütőm és a quartz kijelzője tönkre ment, azaz hiányosan jeleníti meg az infókat.
Nos a kérdésem az lenne, ha valaki ért hozzá és tudna nekem egyet valahol, megvenném vagy esetleg valami más típussal helyettesíteni.
Előre is kösz
Üdv
Karicsek
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A Fém burkolaton még találtam egy feliratot amin az áll hogy SHARP PC0V0037 De erre sem találtam semmi érdemlegeset szóval ha valaki tudna segíteni azt megköszönném
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Még ez is rajta van lq4rb17 egy pappír cimkén az oldalán
(#) tripi hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Üdv Mindenki!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Fu-Si számítógép házam (Celsius M430), ezen egy LCD kijelzőn jelennek/jelentek meg azok az információk, amik más házaknál LED-en (Power-on, HDD action).
Az eredeti alaplappal (Fu-Si D1858) működött is minden, mert volt rajta LCD csatlakozó. Azonban nemrég átépítettem a gépet és beletettem egy ASUS P5B-SE alaplapot, aminek ugye nincs LCD csatlakozója, ezért fogtam 2 LED-et, ráforrasztottam a vezetéket és a ház résein kihúztam, (nem akartam fúrni, mondván hátha sikerül életre kelteni az LCD-t) hogy legalább lássam be van e kapcsolva, meg dolgozik e a HDD.
Keresgéltem különböző fórumokon és azt már sikerült kiderítenem, hogy egy ADT-0508 jelű LCD egységről van szó, de sajnos többet ne sikerült megtudnom.
Valakinek lenne e ötlete arra nézve, hogy legalább a háttérvilágítás-HDD active-Power on adatokat ki lehetne e tenni rá.
(#) tripi hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Elszúrtam a képet az előző hsz-ben, most itt van a D1858 LCD csatlakozó bekötése.

D1858.pdf
    
(#) eSDi válasza tripi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Üdv!

Szerintem mindent be tudsz kötni a Lan active, Lan link, BMC és a Message kivételével. Az első kettőt azért, mert nincs kivezetve sehova. A BMC fogalmam sincs, hogy mi lehet. A Message pedig nem mindig van az alaplapokon.
Az SMBus bekötés viszont elég necces mostanában, mert nem nagyon vezetik ki. A tiéden sincs kivezetve. Az egyetlen hely ahonnan "egyszerűen" ki lehet vezetni, az a DDR2 RAM modul SPD memóriája. Ebből a legjobb megoldás, ha beszerzel egy hibás modult, lepucolsz róla minden alkatrészt és az SPD EEPROM helyére tudod bekötni. Az SMBus lényegében egy I2C busz, amin rajta vannak a különböző szenzorok.
(#) Honki válasza eSDi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia!

Érdekelne ez az smbus a ddr2-őn téma. én a pci-x -ről próbáltam de ott nem igazán sikerült. erről meg nem találok semmit egyelőre.

smbus hőmérőszenzort szeretnék a gépre tenni.
(#) eSDi válasza Honki hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Üdv!

Bővebben: Link Ennél többet én sem tudok. Az viszont eléggé kérdéses, hogy a slave address-nek minek kell lennie, mert ugye az nem lehet egyforma semmivel sem.
(#) tripi válasza eSDi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ, mint írtam, nekem elég a HDD és a power on ikon, de ha a háttérvilágítás működik amikor megy a gép, akkor még ez utóbbi sem kell.
Röviden: pl a HDD action ikon megjelenik, ha a 2(gnd)-9(HDDaction) lábra kötöm a P5BSE HDD jelét?
(#) eSDi válasza tripi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Elvileg igen, de meg kell nézni, hogy az alaplap HDD LED(-) az GND-hez csatlakozik e. Előfordul, hogy nyitott kollektoros tranzisztor van ott és a LED-en keresztül kap +5V-ot. Ebben az esetben a HDD LED(+)-on mindig ott lesz a fesz.
A kijelző 14.-es lábára kell még 3,3V valahonnan.
(#) Honki válasza eSDi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia! Sajnos elég gyengusz a leírás. Egyforma elvileg sehogy sem lehet, bár az építettnél sosem tudni. Pl a max1668-nak is saját címe van. Majd valamit ki kell találni. Öcsémmel felvetettük azt, hogy csinálunk egy AVR-es USB-SmBus konvertert. Smartie aztán majd kezeli.
(#) tripi válasza eSDi hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, most sajnos indulnom kell, megyek Németországba. A jövő hét közepén érek haza és akkor elvileg vége az évnek (csak nehogy elkiabáljam). Majd akkor fogom kipróbálni.
Üdv Mindenkinek, Boldog Karácsonyt!
(#) utyy hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
sziasztok.
lenne egy olyan kérdésem "kérésem" hogy ennek a kis epadnak a kijelzőjét be e tudom üzemelni usb-n vagy 1394 es porton?
a kijelző érintős de nem az a lényeg hanem maga akijelző 800X480 felbontású 16bittes szinnel TFT.
aki tudna ebben segíteni kérem szépen segítsen .

Új"Kezdő" vagyok még ebben de szeretnék tanulni erről.
válaszotokat köszönöm szépen előreis.
(#) utyy válasza (») Dec 20, 2011 /
 
Elnézést kérek.
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy WG240128B típusú LCD kijelzőm T6369 vezérlővel. Megvan a kijelző adatlapja, bekötése. Összekötöttem LPT kábellel. 2 dolgot szeretnék kérdezni:
A Vee: negatív feszültség lábon +3,5V-ot mérek, adatlapban pedig ott van hogy be van építve a negatív feszültség előállító. Amúgy a trimmer egyik szélső lábát Vee-re kötöttem, másik szélsőt GND-re. A középsőt pedig a kontrasztra, ez jó így(10K trimmer)?
Másik kérdés hogy az MD2 láb mi célt szolgál? GND-re vagy +5V-ra kell kötni?kijelző adatlap


Köszönöm!
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Úgylátszik nekem már senki sem tud segíteni. hát akkor kuka a kijelzőnek ??
(#) bbalazs_ válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
A kijelzo felbontasa elegge alacsony, nehezen tudnad ravenni a VGA kartyat, hogy ilyen jelet adjon ki.
Ahogy lattam, nem lehetetlen a dolog, de szerintem tul sok hibalehetoseget hordoz, kezdokent nem ajanlom.
En egy PSP kijelzot fabrikaltam a PC-hez anno, vegulis mukodott, de azzal is annyi nyug volt, hogy inkabb hagytam a fenebe. Amit azzal ki tudnal jelezni, azt szerintem egy LPT-s, 4x20-as LCD is tudja.
(#) bbalazs_ válasza utyy hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Rovid valasz: nem.
Hosszabb valasz: ha megirod az USB kommunikaciot mindket gepre, akkor talan igen.
Onmagaban a kijelzo ismet nehez, nem lehetetlen, de VGA-ra par madzaggal nem lehet ratenni, komoly es draga atalakitasok/atalakitok szuksegesek.
(#) verwolf9999 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Esetleg Scart ra ? Mert van még egy pici hordozható dvd-m aminek meg pont a kijelzője van ledögleve .
Ha hülyeséget kérdezek akkor elnézést csak sajnos kijelzőkkel eddig még nincs tapasztalatom .
(#) bbalazs_ válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Az mar sokkal eselyesebb. De minden a kiosztastol fugg.
Vannak olyan kis kijelzok, amik analog RGB jelet kernek, masok meg 6-6-6 bites TTL RGB-t. Vannak, maik maguk allitjak elo a segedfeszultsegeket a panelon es vannak, ahol minden kulonos feszt neked kell eloallitani.
A kijelzok hatuljan megtalalod a tipusszamt, ez alapjan kell megkeresni a neten a kiosztast (pinout, datasheet).
Utana lehet gondolkodni rajta, hogy osszekotheto-e avagy sem.
(#) verwolf9999 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Sajnos itt a gond a kijelzőröl akármelyik számot is írom be egyikre sem lehet találni datasheet-et . Egyetlen kiindulási pontom az a PDF fájl volt amiben megtaláltam hogy milyen jellel dolgozik a kijelző .Az a pdf magának a tv-nek a szervizelési útmutatója volt .
(#) bbalazs_ válasza verwolf9999 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Sok turlemmel es egy jo szkoppal kimerhetok a labak funkcioi. De alatalaban ezek vekonyka kis smd alatti surusegu szalagkabelek. Tehat hetkoznapi korulmenyek kozott nehez nagyon barmit csinalni vele.
En a helyedben meghirdetnem mindket cuccot kulon-kulon.
(#) utyy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Azért köszi szépen.
Csak az a baj ezzel az epaddal hogy behalt a procija és azért gondoltam hogy akkor beépítem.
Mégegyszer köszi a választ.
(#) bbalazs_ válasza utyy hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szerintem hirdesd meg a gepet es/vagy a kijelzot es az arabol vegyel egy kifejezetten erre a celra epitett, USB-s kijelzot. Velemenyem szerint nem kellene sokat hozzatenni...
(#) utyy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
S pontosan milyen kijelzőt kéne vegyek?
Mert nem akarok túl sok pénzt rááldozni.
(#) baloghárpád hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok nekem van 1 compacq mini laptop kijelzőm (lcd) és szeretném a géprekötni hogy monitorként használjam!
Segitenek valaki vagy adna valaki ötletet?!! email címem:barpi14@citromail.hu
Előreis Köszönöm!!
(#) utyy hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok.
Adott egy ujjab kérdés ami ezt a kijelzőt (lásd csatolmány) kéne valahogy USB-n üzemben helyezni.
Mivel nekem nincs nyomtató portom.
S ha valaki tud mellé még kapcsolást is küldeni azt nagyon szépen megkérném küldjön ide (utyfly41@gmail.com)
Válaszotokat köszönöm.
(#) zenetom válasza utyy hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Ehhez nem fogsz találni semmilyen USB-s (és valósznűleg semmilyen más) kapcsolási rajzot, ez 100%!
Még akkor se, ha leírnád a típusát...
(#) utyy válasza zenetom hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
No akkor ez megint egy minusz számomra de nem baj derülátás az megvan.
Azért köszi a választ.
Következő: »»   43 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem