Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   131 / 370
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Csak menetzárlatra tudok gondolni.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Oké! Köszi!
(#) Milcsi-bé hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez így használható valamire?

Névtelen.jpg
    
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
És esetleg ezt még rálapcsolhatom?

Névtelen.jpg
    
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Bordám csak tenyérnyi van,ventit meg találtam a vastelepen ingyen,és ezért nem akarok több ezer forintot költeni egy jobb hűtőbordára.
Vagy esetleg rárakni a ventit egy másik,kis teljesítményű trafóra?(az is vastelepről van)
(#) reloop válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Szia! Ha hűteni szeretnél, ahhoz 9V-os szekunder kell, mert az eredeti tápod tönkre teszi a 12V-os ventillátort a magas feszültsége miatt.
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Még egy kérdés.
A trafómnak a primer oldalán két kék és két fekete kivezetése van.
Egy kéket és egy feketét egyenírányítsak és puffereljek
vagy két kéket és két fekete lesz a föld?
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Félreérteted a kérdést.
Én a nagy trafómra gondoltam,amivel az erősítőt hajtanám meg.Tudom hogy melyik a primer,és melyik a szekunder kivezetés.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Jaj,bocs most nézem hogy szekunder helyett primert írtam.
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Kösz a segítséget,most már boldogulni fogok.
(#) Milcsi-bé válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
De akkor az így kb 45v DC lesz,nem?
Az nem fogja kinyírni az IC-t?
(Bocs az értetlekedésemért,hülye vagyok még ehez )
(#) reloop válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Szia! A TDA2050 bírja, a TDA2040 nem bírja. Ilyenkor segít az adatlap.
(#) kralikandras hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Szervusztok! Kinek van megbízható a régi Color Star orosz szines TV hálózati trafójáról megbízható informásiója -mekkora a teljesítménye ?(a Videoton is gyártotta a TV-t a trafó azokban is orosz volt)
Köszi,ha segítesz:
András.
(#) kralikandras hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Szervusztok! Kinek van megbízható információja a régi Color Star szines TV hálózati trafójáról - a teljesítménye érdekelne (orosz trafo hiperszil a TV-t a Videoton is gyártotta).
Köszi ha segítesz:
András.
(#) szendi001 válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Ez kb. 300 Watt folyamatos terhelésen. HA a primer rajta van akkor , akkor arra figyelj, hogy alumínium. A szekundert akkor próba menettel kell meghatározni, Egyéb estetBővebben: Linkben hasonlítsd össze ezzel a táblázattal a vas méretét.
(#) szendi001 válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
A primer ez alapján 730 menet, 0,8 as huzalból, a szekunder meg amit szeretnél rá.
(#) kralikandras válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Köszönöm! 4db magot öszeforgatva-2db szembe és ez megduplázva CO hegesztő trafóhoz-van rá példa az orosz mikrótrafó ilyen (is van).
(#) BarnaPili válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
A cikkek között írt EcoPityu egy nagyáramú autós tápról,ebben írja a trafó típusát. TCA 270-1. Ezen el tudsz indulni.Mikor a cikk megjelent,akkor rákerestem, de most nem találom.Egy lengyel nyelvű fórumon írták a terhelhetőségeket is.
(#) BarnaPili hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Hogyan tudom én megmérni, egy trafó szekunderének terhelhetőségét? A huzalkeresztmetszet mérhető,de több szekunder is van,általában 2 v. 3 is.Régi videók,műholdvevő beltéri egységek trafói ezek.Mekkora feszültség esésnél lehet rámondani,hogy erre a feszültségre tervezte a gyártó a trafót?
(#) kralikandras válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Köszi-tényleg megvannak az adatai !
(#) briki hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok!
A "gázkazán vezérlő elektronika" oldalról tévedtem ide. Adott egy vezérlőpanel belőle, aminek kiment a trafója ( kis feszültségű, elektronikának adja az áramot). Csak annyit tudni róla, hogy:

A trafón szereplő adatok.:
Typ EI42/14.8 01/07CN
BV 042-0641.0

Pri 230V 50/60Hz (Pin 4-6)
Sec1 10V 2.0VA (Pin 1-2)
Sec2 9V 1.5VA (Pin 7-8)
Sec3 9V 1.5VA (Pin 11-12)
Ilyen EI42/14.8- as trafót találtam M.o-on, de mi a többi adat belőle? Idehaza pont ennek a gyártónak nincs trafója boltban (direkt nem árulják )., de ha tud valaki pont ezt a fajtát tipussal, stb megköszönném ha elmondaná hol kapható. Sok kazán tulajdonosnak e miatt a trafó miatt (kb 1-2 ezer ft ) kell 50 ezret kiadni egy komplett panelcseréért.
Hány voltot ad, esetleg az ERA transzformátorral helyettesíthető-e, gondolom a láb kivezetések- feszültség csapolások- szabvány szerint vannak, tehát kompatibilisek kellenek hogy legyenek?
Köszi a hozzáértők segítségét.
(#) szamóca válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ha nem epoxibeöntött a transzformátor, akkor simán újratekercsel(tet)hető. Ha beöntött, akkor már macerásabb a dolog, mert vagy egy EI42-es magot kell venni, és megtekercseltetni az adott feszültségre, vagy ha nem panelba építhető variáció, akkor akár más maggal is helyettesíthető lehet.
(#) briki válasza szamóca hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ja, köszi, én is ebben gondolkodtam. NEM LÁTTAM A TRAFÓT! Szerintem gyantával beöntött, állítólag 3 secunder oldali kimenet- de fogalmam sincs, melyiket- esetleg mind a hármat- használja-e a panel, hány voltot ad le, stb. gondoltam aki érti a kódolását, az tudja mit ad ki, hány ampert, stb. Most beszéltem a másik fórumon az illetővel, aki azt mondta, ezt a kört már végigfutotta- 30 éve ezzel foglalkozik. Nekem persze még mindig gyanús, ha csak állandó feszültséget, és X áramerősséget ad, ugyan miért nem használható más - ugyan ilyen karakterisztikájú- trafó is hozzá.
(#) madzagos hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Üdvözlet minden fórumozónak. Csináltam egy indítóbikát de gyengéllem. Egy régebbi 380v-os toroid trafót kötöttem át 230v-ra így a szekunderen egyenirányítás után13-14 v-ot ad terheletlenül. Ha megterhelem lecsökken 10 v-ra. A vasmagkeresztmetszet 29.25cm^2 a primer 480 menet 0.8mm-es zománchuzal, 2db primer és 2db szekunder tekercs van a trafón.
(#) _JANI_ válasza madzagos hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
A kb: 300V/A valóban kevés lesz bikának. Legfeljebb gyors töltőnek lenne jó. ( Szerintem. )
(#) erbe válasza madzagos hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Nem a teljesítménnyel van baj, hanem a hatásfokkal. A 380-as primerre 230-at kötve indokolatlanul nagy a tekercs ellenállása. azon is meg a szekunderen is túl nagy a feszültségesés. Legjobban úgy jársz, ha a szekundert letekerve a két primert párhuzamosan kötöd, néhány menetet dupla keresztmetszetű huzalból hozzátekersz, hogy a primer 230-os legyen. Ezután vastagabb huzalból vagy az eredeti szekunder szálait duplán fogva rátekersz 13-14 V-nyit. Tehetsz rá néhány megcsapolást is. Így már bőven lesz teljesítményed a rásegítéshez.

_JANI_
Kíváncsi lennék a képletre, amiből megjósoltad a trafó teljesítményét? Kávézacc?
(#) madzagos válasza erbe hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Én arra gondoltam hogy a 480 menetből letekerek 190 menetet és csak az egyik primert hagyom a trafón.
(#) BarnaPili válasza briki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Azt,hogy melyik tekercseket használja a vezérlőelektronika,te is meg tudod állapítani.A jelölések,amiket leírtál,egyértelműek.
Ha másképp nem megy,tekertethetsz egy ilyen trafót,amit egy adapterpanellel beültetsz az eredeti helyére.Ha véletlen a trafó amit találsz,nagyobb teljesítményű,de a feszültségek passzolnak,az nem baj.Nem fogja az áramkört elrontani.Azt lehet tudni,hogy melyik tekercse pusztult el a trafónak?
(#) briki válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia!
Köszi az eddigi hozzászólásokat. A kazán panelját nem láttam, sem a trafót, csak a fórumon keresztül van róla elképzelés. Mások hozzá szólásából: három külön áramkört táplál meg galvanikusan elválasztva ezért speciális. Nem tudni melyik ment ki- az elektronika tápja lehet, mert a kijelző nem működik. A nagy baj az, hogy ez GÁZKÉSZÜLÉK, nem egy sokol rádió, és itt ugye komolyabb előírások vannak ( nem belepiszkálni illetéktelennek, gyári csere alkatrész, stb )ezért az a tekercselgetős megoldás itt RIZIKÓS, mert addig oké, amíg minden megy. De mi van, ha baj van? Olyankor jön az, ki mit épített be, jól, jót, engedéllyel , nélküle stb. Szóval veszélyes, rizikós szakma. Könnyen kattan a bilics, ezt pedig nem vállalja be senki- semennyi pénzért- ha van esze. Ezért keresünk CSAK GYÁRI ALKATRÉSZT, pontosan olyat, mint ami abba van.
(#) BarnaPili válasza briki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
OK,ezt aláírom.
Következő: »»   131 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem