Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   16 / 23
(#) jszucs hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
"Macskapásztor" célokra keresem a legegyszerűbb kvarc rf vevő kapcsolási rajzát. Nem láttatok véletlenül valahol egy ilyet?
Az rf vevőnek egy 555-ös ultrahangos oszcillátort (risztót) kellene bekapcsolnia, ha az adót viselő macska megközelíti. Még jobb lenne, ha esetleg a riasztó hangerejét is befolyásolná a megközelítés mértéke, a hab a tortán meg az lenne, ha x méteren túl meg se nyikkanna a riasztó. De ezeket már majdcsak kikísérletezném valahogy, csak a kvarc vevő rajza kellene.

A cél nálam a macska stabilan kerten belül tartása lenne a napi séta idejére, a kerítésre aggatott ultrahangos riasztókkal. Lehetetlen feladatnak tűnik, de talán nem az, mert a "védendő" kerítésszakasz viszonylag rövid, a szóbanforgó macska meg beszari. Most még riasztó nélkül se kóstolgatja a kerítést, de sajnos már bátorodik, kellene egy kis plusz ellenmotiváció...
(#) jszucs hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
P.S.
De az is jó, ha röviden leírjátok, miért is teljesen rossz az egész koncepció a macskára aggatott egyszerű kvarc adóval, és a kerítésre/fára aggatott egyszerű/olcsó kvarc vevők tömegeivel. (Fals riasztások elkerülhetetlensége/gyakorisága esetleg?)

Nem árt egy kis kioktatás, mert rf szakirányban végeztem ugyan, de jó 25 éve már elhagytam a szakmát és nem bütykölgetek a szabadidőben, csak szoftvereket...
(#) attila1 válasza jszucs hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Üdv! RF-vevőket a HEStore-ban találsz,viszont az 555-ös kapcsolás helyett keress szerintem valami biztosabbat.Ez abszolút nem zavarja a macskákat.Legalábbis az én környékemen tobzódó cicák nagyban lekakilják,hogy finoman fejezzem ki magam....
(#) zsolt_ktm hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
sziasztok,

nem szakmam az elektronika tehat sajat szavakkal fogok fogalmazni.
Egy ugatas gatlo illetve folyto keszulekrol lenne szo amiben kiszeretnem cserelni a microphon-t mert nem eleg erzekeny a hataskore.
Hogyan mukodik az ugatas folyto? egy keszulek ami a kutya ugatasara bekapcsol es egy ultrahangos sugart bocsat ki az ugata kutyara de csak akkor ha a mikrofon eleg kozel van hozza.
Na most mivel eleg nagy az udvarom es a keszuleket nem hodozhatom utanna , egy nagyon erzekeny mikrofonra szeretnem kicserelni a benne levot.
Lehet e ilyent, milyen tipussal lehetne , mi az eljaras?

errol a keszulekrol van szo : a benne levo mic valami hasonlo ?
http://www.servovendi.com/products/casa---jardin--ahuyentadores-per...darcan-(sc-16).html

mic:
http://image.made-in-china.com/2f0j00hCAEtQrPOMqL/Omnidirectional-F...M-.jpg

elore is kosz a valaszt.
(#) mate_x válasza zsolt_ktm hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Nem akarok kötekedni, de szerintem szegény kutyát eléggé idegesítheti.
Rendesen is meg lehet tanítani, hogy ne ugasson fölöslegesen.

Üdv, mate_x
(#) zsolt_ktm válasza mate_x hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
az a baj van hogy a kutya nem az en udvaromon van ha ertesz , es a gazdaja kegyetlenul pofatlan hogy azt tanitgassa de ez off .

A temahoz szakmai hozzaszolast varnek .
(#) mineral hozzászólása Okt 8, 2011 / 1
 
Ősz eljövetelével már nem túl humános macska riasztó. De jövőre sokaknak segíthet majd. Bővebben: Link
(#) poros válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Nagyon ötletes!
(#) Dempsey válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A zsiráfos résznél azért összeestem
(#) attila1 válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Hát ez nagyon jó Köszönjük!
(#) StefuPeti válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Szia. Én indítottam ezt a fórumot még 2006 nyarán, köszönöm neked hogy feltetted. Nagyon ötletes dolog.
(#) mineral válasza StefuPeti hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Örülök, hogy tetszik nektek. Szeretem az állatokat de sok amit már nálam is művelnek ezek a tejpusztítók. Ez egy nagyon állat és környezetbarát megoldás.
(#) mgy válasza StefuPeti hozzászólására (») Okt 9, 2011 1 /
 
Sziasztok !
700 Ft-ért vettem automata WC illatosítót.
A videón szereplő funkciókra alkalmas lehet.
Benne van a mozgásérzékelő, egy spray megnyomására alkalmas motoros mechanika, a vezérlésén kellene esetleg alakítani.
Festék spray alkalmazásával zöldre festheted a szomszéd macskáját.
A szárítóalagút, mondjuk külön probléma.
(#) Beaver hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű áramkört szeretnék építeni, amivel a macskát távol tarthatom a mosogatótól.

Az áramkör valahogy két részből kéne álljon, egy szirénából, az elvárások a következők:
- legyen minél hangosabb
- a hangja emelkedjen vagy csökkenjen, lehetőleg elég gyorsan, szóval változatos és irritáló legyen ..

Valamint legyen egy egység ami ezt kapcsolja, ezzel kapcsolatban a következő lenne az elvárás:
- ne mozgást érzékeljen, hanem érintést avagy közelítést: mivel az egész mosogató rész egy nagy fémlapból van, ezért azt használnám érzékelőnek. Régebben volt egy kapcsolásom pár tranyóból ami azt tudta hogy ha hozzáértél egy ujjaddal az "érzékelő"-höz, ami egy darab drót volt egy szegre forrasztva, akkor világítani kezdett egy LED. Valami ilyesmi kellene, csak itt led helyett mondjuk egy tranyót nyitna, ami meg kapcsolná a szirénát.

A sziréna elhallgathat ha a cicu levette a lábát a mosogatóról. Mivel vizes környezet, túl közel konnektor sincs, egy 9V-os elemmel oldanám meg a tápot.

Elektronikai alapismereteim vannak, a tápot, talán még a szirénát is meg tudnám csinálni kis google-zés után, de az érzékelő egységgel gondban vagyok.

Ha tudtok pár linket, rajzot, tanácsot adni, nagyon megköszönném!

(a macska megnevelésével már próbálkoztam, eddig sikertelenül )

köszönet!
(#) zolika60 válasza Beaver hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
A szirénának majd örülsz, amikor reggel 4-kor ugrik fel a mosogatóra. A szomszédokkal együtt.
(#) nedudgi válasza Beaver hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Nincsenek komoly macskanevelési ismereteim, de ha megfürdeted a mosogatóban párszor, valószínűleg tisztelni fogja.
(#) Beaver hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Először is köszi a válaszokat!

A szirénát csak akkor aktiválnám, amikor akció van.. Ez a macska fordítva van összerakva, ugyanis pont azért mászik bele a mosogatóba állandóan, mert kedveli a vizet (amit persze aztán széthord a lakásban).

Csak akkor érdeklődik a mosogató iránt ha valamit elmostam vagy megmostam benne, és az vizes marad. Egy darabig tűrtem hogy állandóan szárazra kell törölgetnem, de már elegem van. Az újságos trükk nem játszik mert mellette meg egy pult van, az egészet csak nem teregethetem le. A vízre mint említettem pozitívan csatol vissza az állat

Keresek tehát egy olyan kapcsolást, amely érintésre reagál.
(#) Inhouse válasza Beaver hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Esetleg pl. rétegelt lemezből egy fedél a mosogatóra?

Üdv
Inhouse
(#) Action2K válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Viszont kell rá egy Open/Close állapotjelző LED is, hogy legyen már benne valami elektronika is.
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
A macskára?
(#) Beaver hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Örülök, hogy ilyen jól szórakoztok
(#) sala válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Üdv!
Mit használtok a hang szórására?
(#) zolika60 válasza sala hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Hangszórót. Egyébként amire válaszoltál már elmúlt néhány éves.
(#) sala válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Üdv! milyen típusút?
(#) sala válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Üdv!
Hálás köszönet! 23KHz-t tud?
(#) kenobi hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Végig olvastam a témában keletkezett írásokat.Sajnos sok használhatót nem találtam.Az én szomszédomban is van egy Bernipásztor,ami elméletileg nem ugatós fajta.Ennek ellenére este 10-től reggel hatig folyamatosan ugat,a rohadék.Többször beszéltem a szomszéddal de nem volt foganatja.Hogyha nem találok humánus módszert az ugatás felfüggesztésére akkor ,mást csinálok.....Úgy látom,hogy a kereskedelmi forgalomban lévő készülékek elég gagyik.Lenne valakinek jó ötlete,megoldása a próblémára.Szívesen áldoznék rá !
(#) Szikra91 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
hali!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok e olyan kapcsolást esetleg nyáktervvel ami már bevált a kutyák ellen gondoltam vmi ultrahangos megoldásra h kímélő legyen de működjön?
(#) menyus hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Úgy általánosságban érdeklődnék hogy véleményetek szerint érnek e valamit ezek az ultrahangos kütyük? Csak mert nekem van többféle is, van pár "noname" és van egy DAZER is. Mindegyikkel az a tapasztalat hogy akár a saját (egy jóindulatú fiatal kan Rotweiler) akár a szomszéd ebre (kistestű "agybajos" keverék) irányítva ezek a jószágok csak érdeklődéssel forgatják a fejüket jobbra balra mint mikor nem hisznek a fülüknek hogy ilyet hallanak. Tök mindegy hogy milyen távolságról próbálkozom, 10 m ...3 m..na jó azért közvetlen a fülükbe nem dugtam bele... Kicsi lehet a teljesítmény..? Vagy alapban rossz az egész koncepció, már ami az ebriasztás elvét illeti? .Mintha hallottam volna valahol hogy ezek csak igazi éles stressz helyzetben hatásosak. Én viszont nem támadás ellen akarom használni, csak azt elérni hogy a hülye szomszéd kutya ne csesztesse a rotimat, mert állandóan kikezd vele. Igaz át is engedhetném és levenné a vállamról a gondot percek alatt de nem akarok "nagy tüzet" a szomszéddal... Tehát én azt szeretném ---> gomb megnyom...kutya befut a lakásba (vagy világgá..mindegy csak el..) ..ennyi.. Sokat szeretnék..?

Tehát alap kérdésem..érdemes egy nagyobb teljesítményű típust összerakni vagy sem..?
(#) Szikra91 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Hali! Ebriasztó kapcsolást keresek ami bevált és ultrahangosra gondoltam nem tudom létezik e ilyen?
(#) Frankye válasza Szikra91 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Olvass kicsit vissza ebben a témában, van többféle is, de hogy működni fog-e valamelyik, az - legalábbis - kérdéses.
Következő: »»   16 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem