Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   700 / 1385
(#) baloghzoli1 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Köszönöm kipróbálom
(#) Attila86 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Három éve azzal laminálok...
(Most vettem a második utángyártott tonert.)
(#) BarnaPili válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Milyen gyártmány ez az utángyártott toner? Nekem egy ML1915 van,már hisztizik,hogy éhes.Nem vennék gyárit,ha nem muszáj.
(#) Attila86 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Megnéztem neked és kiderült hogy mióta vettem, kb 500Ft-al olcsóbb is lett.
Ez az eredeti: Bővebben: Link
És ez az utángyártott amit vettem: Bővebben: Link
26000Ft helyett 6000Ft.
(#) janikukac válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Jaaaa, értem!
(#) BarnaPili válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Köszönöm! Ha végleg ledobja az agya a szíjat,beszerzek egyet.
(#) Attila86 hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Ja egy kis érdekesség: Amióta megvan a lézernyomtatóm, nem mertem "toner save" üzemmódban kinyomtatott nyáktervet levasalni/laminálni. Tegnap viszont úgy adódott hogy muszáj volt kipróbálnom. Az eredmény teljesen ugyan olyan szép nyák lett mint az általam az előző kb 5 évben készítettek. (Kb 5 éve van meg a nyomtatóm.)
(#) gulasoft hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Szereztem pár ellenállást galvanizáláshoz
Sorban az értékek:85W 0.5R,100W 1R, 250W 1.5R
Azt hiszem ezek nem fognak túlmelegedni.
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Minden további nélkül túlmelegednek, ha nem rakod rá egy hűtőbordára...
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nálunk is vannak ilyenek a cégnél előtétnek használjuk xxx dologhoz. Igazából nem túlmelegedni szoktak ezek hanem megszakadni bár nálunk eléggé nagy üzem órában is vannak használva ezt tény 24/24
(#) zenetom hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Hali!
Van valakinek ilyenje, esetleg tapasztala: Dremel 200 ?
(#) karaszbandi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Pont ugyan olyan gagyi, mint a praktikeres 4ezer forintos.
(#) zenetom válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Használtál már ilyet?
(#) morzsa15 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
A handy is gyárt hasonlót nekem olyan van kapni a hestore-n is
(#) zenetom válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Tudom, de ha már veszek, akkor az minőségi legyen (utóbbi időkben megjártam a bóvli cuccokkal).
(#) morzsa15 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hát nekem remekül működik első induláskor valami füst jött ki belőle de azóta működik kb 2 hónapja..
(#) karaszbandi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Vegyél Proxxont, az alu csapágyházas és sokkal precízebb!
Ez a dremel is ugyan olyan felépítésű, mint a többi bóvli, csak drágább bóvli! Rezonál ugyan úgy, üt ugyan úgy!
Én eleinte egy praktikeres akkor 300Ft-os "géppel" szenvedtem. Kolegámtól kértem kölcsön egy dremelt és elszomorodtam. Semmivel se külömb! rendelten proxxon patronokat, hozzá igazítottam a tengely végét, kapott normális csapágyat, ami eleve drágább volt, mint a gép, és csodák csodájára lehetett vele 0,6mm-es fúróval dolgozni törés nélkül!
Ezt még a dremel sem tudja alapból! A 0,6-os fúrónak szemmel látható dobása volt!

Csak akkor vedd meg, ha sok pénzed van. Egyébként azt is kezdheted a csapágyazással, meg a patron központosításával.
(#) kameleon2 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem Klauss van (4500Ft volt), az is üt. Gravírozásra, vágásra - arra is árulták jó, illetve 1-es fúróig. 230V-os motor erős mint az állat. Azóta sem láttam boltban. Ez előtt volt(van) egy miniplexem úgy 20-25 éve, az is üt de olyan kicsi a tömege, hogy ez kompenzálja. kézben tartva 0,6-os 0,8-as furattal sincs gond, viszont külön táp kell hozzá (12-18V) és elég gagyi a befogópatronja.
(#) zenetom válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nem olcsó: 19 ezer Ft
Viszont van táp+kiegészítők nélkül is: 9 ezer FT viszont mire beszerzem a tápot + a kiegészítőket ez is bőven 10 fölött lesz.
(#) karaszbandi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ezt nézd meg, erről beszéltem. Örök élet neg 60 nap. Nem üt!

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=823820
(#) Attila86 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Most akkor mondjam hogy nekem csak a Proxxon MB140/S állványom 16000Ft volt, a Proxxon IB/E gépem hozzá pedig még 30000Ft?

10000Ft alatt (de még 20k alatt is) rossz minőségű cuccot kapsz ami üt, kotyog, visít, melegszik és töri a drága keményfém fúrókat. Nincs mese, precíz munkához precíz szerszám kell ami drága. A 0,6-os furat kifúrása pedig precíz munka.

Én legalább három 10000Ft alatti ilyen multi gépet vettem, két oszlopos fúrót és egy HEStore-os állványt. Gondoltam így megúszom olcsóbban. A fenéket... akkor úsztam volna meg a legolcsóbban hogyha rögtön a legelején ezt a Proxxon állvány+gép kombót veszem meg.

Az már csak hab a tortán hogy ezzel nem csak egy csomó pénzt hanem egy csomó szenvedést és kínlódást spóroltam volna meg.
De amúgy ezt pont pár oldallal ezelőtt beszéltük meg itt a topikban nem is tudom... sok századszor.

Itt tettem is fel képet az "álom-szerszámokról":
Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ha sokallod a 30k-t a gépre akkor ott van a FBS240/E ami csak 16000Ft és most pont akciós a Proxxonnál. Skori barátomnak ilyen van, eddig nem panaszkodott róla. Az igazi profi azért az IB/E, ezt ipari felhasználásban is láttam már, CNC gépben.
(#) zenetom hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Menjünk át a műhely szerszámok totyikba!
itt írtam
(#) Moderátor hozzászólása JZoli hozzászólására (») Dec 30, 2011
 
(#) tikitiki hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Pang ez a nyák topik dobjatok már fel valami nyák rajzot amit lehet űberelni , vagy esetleg szép látványos.
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
(#) Ricsi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ez a teleföldes kialakítást a program csinálta ugye? Az alsó nyákon látszik, hogy sok elég csúnya rész van ezekből kifolyólag.
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A rajzolat felülete miért olyan nem is tudom talán ragyás , vagy rücskös , a technika mi is volt itt? Mármint az ónozásra gondoltam.Vagy csak a fotózás miatt ilyen a látvány ?
Egyébként úgy látom megrendelésre gyártod , mert elég sokat látok belőle az asztalon nem baj ez csak gondolom nem neked kell ennyi.
(#) Attila86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Csúnya rész? Mire gondolsz?
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Laminálással készült. Nem tudom mitől látszik ilyennek, talán nagy volt az ISO. Ezen a képen homogénebbnek látszik: Bővebben: Link
Szerintem a fényviszonyok miatt tűnik ilyennek.

Igen, ezek eladósorba kerültek anno.
Következő: »»   700 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem