Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   842 / 1682
(#) Frankye válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Két dolgot említettél, ez csak egy.
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A másik készülék pedig egy Nixie csöves óra lenne. Egyedi dobozolással,színváltós kapcsolható RGB ledes csőalávilágítással,változtatható színű elválasztó pöttyökel. Fából készült doboz bőrrel borítva,elektronikailag pedig Tom025 6 csöves órája van összeházasítva vicsys féle óra tápegységével.
Ezúton is köszönöm nekik a segítséget!

szerk:
Frankye! Túl gyors voltál...
(#) Frankye válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Jópofa lett ez a nixie-s óra.
(A "Villámkezű" a második nevem... :hehe: )
(#) sooty válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Érdekes dizájn! Gratulálok!
(#) tube_dani hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok!
A téli szünetben sikerült összehoznom egy kis előfokot a lemezjátszóm számára, így most már tudom a HiFi-n keresztül hallgatni a fekete lemezeket. (Meg kell mondanom, sokadik meghallgatásra is ezek a lemezek sokkal szebben szólnak, mint egy CD vagy egy MP3 fájl.)
A BEAG AET 453-ból ismert mikrofon/hangszedő előfok kapcsolása van benne. A tőle elvártakat maximálisan teljesíti, de mivel a gyári erősítőben ezután még volt egy passzív hangszínszabályozós fokozat, így kissé hiányolom belőle a mélyeket.
A kimenetre szeretnék egy passzív szűrőáramkört a mélyek kiemelésére (passzívat, mert a kis trafó, ami benne van, már nem bírná a terhelést, és a dobozban sincs már sok hely). A BSS honlapján található egy hármas passzív szűrőáramkör, műv.erősítővel a végén. A rajz felső ágát (,,Mély''), a soros 11k, párhuzamos 100k-50n RC tagot kötném a kimenetre. A 11k visszacsatoló ellenállást elhagynám, a poti csúszkájáról pedig levenném a jelet. Ez így jó megoldás?
(#) petemazi válasza tube_dani hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nekem is ilyen lejátszóm van, megérdemel egy normális kábelt, a gyári fojtogatós szexre még jó lehet, másra nem nagyon.
Nem tartom jó ötletnek a hangszínszabályzást, többnyire csak rontja a hangképet..
(#) sanykaraj hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Ez egy "új" húsdaráló disznóvágáshoz az elődje sajnos nem volt elég jó. De ez jól vizsgázót
(#) mrobi válasza sanykaraj hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nem rossz. Ez milyen áttétel ha szabad megkérdezni? Sajnos mi is hasonló problémákkal küzdünk.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Külső hőmérsékletmérő gépkocsiba 16f616-al.
Panel és a program saját tervezés.
A kijelzőt és a PIC-t kivéve minden bontott alkatrészből van.
(Az előbbiért köszönet Csupasz fórumtársnak a gyors postázásért).
A doboz polírozott 3-as falvastagságú U szelvényből.
A két végzáró két komponensű ragasztóval van.
Íme néhány kép:
(#) Norberto válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szuper lett, szép és ötletes a kivitelezés, gratulálok!
(#) karesz01 válasza sanykaraj hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szép lett! Nekem is van ezen a fotón még nem kapta meg a forgásirányváltást azt majd holnap lefotózom.És készül egy másik is azt is.
(#) qvasz2 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Jól érzed a csavar gáz lehet. Bár a képeken nem látom, de ha kilóg a dobozból (kívülről érinthető), akkor nem jó!!
És ha már itt tartunk a trafó tekercselést úgy fejezzük be, hogy záró-szigetelést készítünk a tekercsre! És csak azután vasaljuk be.
Ettől eltekintve szép munka, gratulálok!
(#) Kicsa válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Igen,kívülről a feje érinthető.Erre gondoltam...csak hirtelen nem tudom,mivel válthatnám ki. Gondolom a fejjel nem tudok mit kezdeni,vagy elszigetelem egymástól a csavarszárat-anyát a trafótól,vagy csere.

A trafó tekercselés nem saját munka,így vettem készen. Záró szigetelés alatt gondolom valami bandázsfélét értesz,amivel 'eltakarjuk' a tekercseket?
(#) sanykaraj válasza karesz01 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nagyon jó szép az enyém kicsit kisebb
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nagyon jó a dobozolás! A polírozást Te készítetted? Leírnád, hogy hogyan lett kivitelezve, milyen eszközökkel? Jöhet privátban nyugodtan, mert az már talán OFF lenne. Köszi.
(#) qvasz2 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Pontosan: el kell szigetelni. A csavar szárát behúzod valamilyen műanyag csőbe, a csavar alá pedig valamilyen műanyag alátétet fabrikálsz.
A trafónál: Igen, illik valami fedőréteggel lezárni, hogy ne kandikáljon ki a réz vezeték. Ez nem csak esztétika, ez egy záró-szigetelés. Mivel ez dobozon belül van, így nem érinthető, ezért ez annyira nem egetverő, csak tudd, hogy így nem korrekt!
(#) qvasz2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ne privátba, minket is érdekel; gyönyörű munka!
(#) Kicsa válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Köszönöm a javaslatokat,ötleteket.

A szigetelést megoldottam,a trafó lemezeit felfúrtam 4es átmérőről 5-ösre. Így átmegy rajta a csavar,miután rámelegítettem zsugorcsövet teljes hosszában. Az utolsó menetről késsel levágva pont belekap a hatlapfejű csavar,ami alá kis nyák darabot raktam,rézréteg nélkül.
Köszönöm szépen!
(#) Laca150 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Bocsánat a hsz-ért, de a képen szereplő trafó ha nem gyári akkor jogos a szigetelés lezárás kérdése. Számtalan trafót láttam és többeknél is gyárilag hiányzik a külső szigetelés. Éppen ezért ha nincs talán nem is baj. A trafó lemezelése meg fémesen csatlakozhat a dobozolás testével, hiszen ezeket amúgy is érintésvédelem szempontjából földelni szokták. Tehát ha a lemezelés a hálózati földel csatlakoztatva van akkor egy esetleges testzárlat esetén leoldja a biztosítékot, és nem okoz más problémát, esetleges áramütést. Abban az esetben ha a hálózati árammal ellátott elemek el vannak választva a testtől úgy érvényesül a kettős szigetelés feltétele, ami az egyik legjobban elfogadott érintésvédelmi mód, ennek ellenére a trafó lemezelését így is le (szoktam, szokták) földelni. Bocsánat az offért! Üdv.:Laca150
(#) Kicsa válasza Laca150 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia! Sajnos nem vagyok 100 %-ig tisztában az érintésvédelmi szabályokkal-kifejezésekkel,de : A hálózati kábel 2 eres,így nem csatlkaozik a készülékház a hálózati földeléshez. (műanyag doboz) Tehát ez esetben gondolom fontos az,hogy a trafó lemezelése ne legyen érinthető kívülről,csak szétszedés után. (az meg úgy is áramtalanítás után történhet meg) Köszönöm szépen
(#) Zoli_bácsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Na ez az. Ezeket az alkotásokat szeretem nézni. Sőt csodálattal, elismeréssel nézem őket. Ezt lehet hobbinak nevezni, mikor valaki - jelen esetben zsltee0001 - ilyen kreatív, és gyönyörű munkát ad ki a kezéből.

Gratulálok, nagyon szép lett, nagyon tetszik!

Üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Ez év utolsó munkája számomra. Nem valami nagy durranás, de már régóta vágyom egy ilyenre. Most végre beteljesedett. Akinek nem esne le, ez egy 3 csatornás PC ventilátor szabályzó. BUÉK mindenkinek!
(#) SALáta hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Év utolsó munkája az új paletta és a faharisnya a fanyűvő fagépre. Elektronika meg a púpjába hátul és mindenhol ahol motor meg kapcsoló van rajta.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Köszönöm az elismerő hozzászólásokat.
Kovidivi kérdésére:
Mellékeltem egy képet egy munkafázisról.
Mint írtam hidegen hajlított U szelvényből van.
Mivel nagyon rossz állapotú volt ezélt dúrva csiszolópapírral elő kellett készíteni.
A végzárókat szintén 3-as alulemezből vágtam, majd 2 komponensű ragasztóval rögzítettem (sajnos alut hegeszteni nem tudok, pedig jó volna)
A hátlap (amihez a panel is rögzítve van) pici csavarokkal van hozzáfogatva az U szelvényhez, ami élbe ki van fúrkálva 1,5-ös fúróval.
A polírozás: 250 es papírral indul, 500, 2000-es majd polírkorong + paszta.
Üdv

7.jpg
    
(#) gtk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szuper lett ! Egy ilyen doboz jo lenne az en VFD oramnak is
(#) lidi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Hi !

1.5 ös lyukba milyen csavart használtál ? Láthatnánk képet a hátuljáról is ?
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszi!
(#) kadam hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok! Megmutatom min dolgozom éppen. Egy sztereo kivezérlésjelző lesz LM3915-tel. Egy méter magasak lesznek, fejenként 250 LED világít majd bennük. Tippeljetek mibe építem be.
(#) pinyó39 válasza kadam hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Trabant, Kispolák ?
(#) tubby válasza kadam hozzászólására (») Jan 1, 2012 / 1
 
Kábelcsatorna.
Következő: »»   842 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem