Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   414 / 728
(#) blackdog hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Milyen hallható jelei vannak annak, ha kicsi vagy éppenséggel nagy a reflex doboz?
(#) strobi válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
És ha winisd azt írja akkor úgy a jó? A program nincs tisztába a te szempontjaiddal. A programok arra jók ,hogy kikísérletezze az ember a dolgokat. Nekem ugyan ez a hangszóró 50 literes reflexben van 30Hz-re hangolva,még így az utolsó alakítgatások előtt azt tudom mondani ,hogy eszméletlen....
(#) strobi válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ugyanaz a kérdés! Mihez kicsi vagy nagy? Ha túl nagy a doboz, akkor a hangszóró túlságosan kileng, a doboz nagy térfogata miatt a levegő nem csillapítja a membránt, a kívántnál kevésbé lesz terhelhető, ha kicsi a doboz ,akkor pedig nem produkálja az elvárt alsó határfrekvenciát.
(#) blackdog válasza strobi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Köszönöm!

Akkor valamit kezdenem kell a dobozzal mert ezekszerint nagy lett.
Írtózatosan kileng bizonyos frekvenciákon.
Pedig WinISD-vel méreteztem.
(#) strobi válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Lehetséges az is,hogy a cső túl magasra lett hangolva. Ugyanis a hangolás frekvenciája alatti hangokra a membránkitérés ugrásszerűen megnő.
Kitérés vs. hangolás
Az alábbi cikk tartalmaként:Bővebben link.
(#) Leadtek válasza strobi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nem tudom mennyire jó de annál biztos jobb hogyha csak úgy hasamra ütök és úgy csinálok dobozt egy hangszórónak. Mondjuk H2000-nél az adatlapon szerencsére van ajánlás térfogatra és hangolásra. Szóval szerinted jól járnék egy ilyen hangszóróval?
(#) strobi válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
A hangszórót mindenképp csak ajánlani tudom . 50liternél sokkal nagyobb dobozt nem érdemes csinálni ennek a hangszórónak. 50 literes dobozzal is elég szépen le megy 30Hz-ig. Az a 130 irreálisan sok
(#) Leadtek válasza strobi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
60 Literre gondoltam mivel még belemegy az elektronika, trafó, plusz a hangszóró is kiszorít pár litert.
(#) strobi válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Az már másképp hangzik mint az a 130 liter. Sok sikert hozzá.
(#) ptesza válasza strobi hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Meg a merevítés ,és a cső is.
(#) strobi válasza ptesza hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Igen azok is kiszorítanak levegőt (rosszra válaszoltál).
A merevítések ekkora méretnél elhanyagolhatóak, a cső már kevésbé. én az elhanyagolt dolgok figyelembevételével mindig inkább lefele kerekítek.
(#) Leadtek válasza strobi hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A doboz tehát 60L lesz. Egy dolog hiányzik már csak mégpedig a reflex cső. Az a helyzet, hogy a WinISD, az UniBox és az itt lévő méretező is más méretet adott meg. Nem tudom végül is melyiknek higgyek. 60 Literhez Te milyen csövet raknál 30Hz-re hangolva?
(#) ptesza válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A cső átmérőjét te határozod meg úgy , hogy a benne áramló levegő sebessége ne haladja meg 30m/s -ot. De a legjobb ha 20 m/s a max , teljes terhelésnél.

Tehát :
- 110 -es PVC cső ~450 mm , ehhez lehet kell egy könyök is már. (13 m/s -150W)
- 63-as PVC cső 2db ~300mm (20m/s -150W)

De a hangolás ellenőrzéséhez nem ártana impedanciát is mérni, főleg ha tölcséres csövet választasz ,mert annak nehéz kiszámolni a tényleges hosszát.
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Dec 30, 2011 / 1
 
Idézet:
„- 110 -es PVC cső ~450 mm , ehhez lehet kell egy könyök is már. (13 m/s -150W) - 63-as PVC cső 2db ~300mm (20m/s -150W)”

Azt ne feledjetek, hogy ezek a csoatmerok kulso atmerot jelentenek, nekunk pedig belso atmerokkel kell szamolni!

Idézet:
„De a hangolás ellenőrzéséhez nem ártana impedanciát is mérni,...”

Pontosan ez a lenyeg. Mivel az effektiv csohossz es a valosagos csohossz elter egymastol (kulonbozo okok miatt) ezert a meres elengedhetetlen!

Erdemes mindig hosszabb csovel kezdeni a hangolast majd rovidebb darabok levagasa utan mindig meressel ellenorizni a hangolasi frekit.
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Úgy tudom 3 mm a falvastagság.
(#) blackdog hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Videoton HG2,5-464 magassugárzót. Szeretném összehasonlítani a meglévő SAL DTF12 -vel.

Hogyan lehetne ezt hiteltérdemlően megtenni?
Most az egyik ládába a SAL van a másikban a Videoton, de nem érzékelek különbséget. 1 kHz színuszt rákapcsolva annyi volt a különbség, hogy a Videoton nem üvöltött annyira.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Egyiket sem kell 1 kHz szinusszal kínozni, 2,5 k alatt ne gyötörd őket. Összehasonlítani úgy tudod, hogy megméred az átvitelüket (fehérzaj, mérőmikrofon, spektrum analizátor), vagy egyszerűen csak meghallgatod, hogy melyik jön be jobban.
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Akkor marad a meghallgatás mert az általad írt eszközök nem állnak rendelkezésemre.
Esetleg valakinek tapasztalata?
Nekem a SAL azért nem tetszik mert nagyon üvölt és már a másodikat kell cserélnem mert néha recseg/pattog.
Ezért kezdtel el gondolkodni a Videotonon.
(#) bundibacsi válasza blackdog hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ilyen sal nekem is volt két Pioneer hangfalban pótlásnak,de túl sok magasat sajnos nem halottam tőle.Kikötöttem őket és nem volt semmi különbség.Talán akkor vettem utoljára sal-t.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ha nagyon üvölt, akkor nem megfelelő a hangváltó.
A váltót pedig csak mérésekkel lehet a hangszórókhoz igazítani.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Szevasztok! BUÉK mindenkinek!!!
Az a kérdésem, hogy ismeri valaki a FANE hangszórókat? Valaki használt már ilyet? Mi a véleményetek róla?
(#) gyuszo válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A hangszórónak egy elemmel egyszerűen megnézhetjük a polaritását. Ha kifelé mozdul, akkor megvan a + és a -.
OK. De a TESLA esetében én sem hittem a szememnek !!!
Az ARN 567 és ARN 5604 hangszóró szinte azonos paraméterekkel bír. De az első hangszóró polaritását vizsgálva FORDÍTOTT volt. Tehát a gyári jelöléssel vizsgálva piros pötty +, a hangszóró befelé mozdult.
Ilyennel még én sem találkoztam . De ez úgy néz ki így a helyes. ?!
(#) ptesza válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Előfordulhat ,hogy valakinek csak a pötty számít, és nem az hogy, hova teszi.
(#) zitzaki hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék építeni egy mélynyomót. Leginkább kisebb termekbe lenne használva néha szobába. Én személy szerint b-reflex kivitelűt szeretnék mert tölcséressel rengeteg tapasztalatom van és meg szeretnék próbálni egy jól behangolt b-reflex ládát is. A láda anyagát 18mm-es rétegelt lemez adná és ha megoldható ugyanebből az anyagból a hangoló cső is. A hangszóró egy 18 Sound 15MB606-os. ( Mellékeltem a pdf-et amiben van frekvencia menet és és impedancia görbe is) Én kb olyan 40-45 Hz-es f3-at szeretnék alsó határnak amennyiben ez megoldható. Ebben kérném a segítségeteket, hogy mekkora láda kellene reflexcső méretek ilyesmi. A programokat öszintén szólva nem tudom használni bár ha valaki aki ért hozzá esetleg msn-en online tudna segíti a tervezésben azt is szívesen fogadnám. A válaszokat előre is köszönöm.

ui.: Mindenkinek sikerekben gazdag boldog új évet kívánnék.
(#) demcar hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Üdv, mindenkinek.

Szeretnék hangfalat vásárolni, találtam egy számomra elég szép hangfalat.Bővebben: Link
Erről lenne szó, és szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy jó-e ez a hangfal?
Mert ahogy én nézem nincsen rajtuk szellőzőnyilás, vagy az nemszükséges?
A véleményeteket - segitséget előre is köszi.
(#) zitzaki hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Annyit csináltam most hogy a WinIsd nevű programba beírtam az adatokat annyit dobott ki: 139,6 liter tuning freq. 49,72Hz cső méret 0,102*0,102*0,18.
(#) strobi válasza zitzaki hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Jól hangolt dobozban reális az a 40-45Hz. Reflexnyílást (mert ez így nem cső lesz) én is faanyag felhasználásával készítettem.(kb ennek a mintájára: Bővebben: Link) Egyszerűen átszámolod azonos térfogatú csőre, vagy keresel olyan programot, netes kalkulátort ami nem csak körrel képes számolni. Bassbox nevezetű programot erre például lehet használni , beadod neki a dobozméreteket, ez a program pl tud számolni speciális formájú nyílásokkal is. Bár így valamivel komplikáltabb korrigálni a csőhosszt utólag ,én csavarozhatóra csináltam azt a lapot. Ha asztalossal csináltatod nagyon rajzold le neki, nekem simán befalazta, és csinált a dobozon belül egy polcocskát, aztán szenvedhettem vele még itthon.
(#) zitzaki válasza strobi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Elvileg winisd is tud kozka alaku csővel számolni ahogy észrevettem amúgy a dobozt azt itthon csinálom van minden gép kézi asztalos gyalu alsó felső maró még csapolni is tudok ha úgy van már jónéhány tölcsérest csináltam azok mind jó sikerültek (kivéve első pár db) tőmítő ragasztónak K+D-t használok. Az építéssel gond az nincs.
(#) strobi válasza zitzaki hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Viszont ha van tapasztalatod már tölcséresben, meg a méret sem probléma szerintem maradj a tölcséresnél. Hatásfokban sokkal jobb a tölcséres például.
(#) zitzaki válasza strobi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Csak próbaként építeném összehasonlítás képp amúgy tölcséresből van 2db 1850 4 db wega koncert mély egy nagyágyú meg néhány másik amik félresikerültek az volt a tanulópénz.
Következő: »»   414 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem