Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1540 / 3960
(#) blackdog válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Uki=Ube*(R2/R1+R2)

Azt már tényleg vedd észre magad, hogy mikor kell R2-t és mikor R1-et osztani.
(#) arsenlupin hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok, a forrasztáson kívül más nem igazán megy........
Szeretném megcsinálni az első képen szereplő kapcsolást:Bővebben: Link
Meg vettem hozzá mindent, de nem akarom csak úgy összeforrasztani, az alkatrészeket.
Nincs erre valami megoldás, gondolok itt valami lyukacsos lapra aminek egyik oldalán mennek a vezetékek a másikoldalon meg ráforrasztom az alkatrészeket.......
Lehet marhaság amit írtam, de jó lenne egy kis segítség!
Köszönöm!
(#) pucuka válasza arsenlupin hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Esetleg ilyenre gondoltál?
(#) BárányD válasza arsenlupin hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Szia.
A megoldás :Próba nyák
Többféle méretben, és kivitelezésben lehet kapni. Ez tökéletes lenne számodra!
(#) granpa válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Régi erősítős koromban, fokozatonként kellett párban lenni a tranyóknak; ez pedig, ha jól látom 2 fokozat. Gondold végig: felső oldal párban(A=B=1000es Béta), alsó oldal(C=D=100as), mi fog történni? De próbáld ki! :hide:
(#) blackdog válasza arsenlupin hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
[off] Ha teljesen kezdő vagy és semmit sem tudsz (hidd el forrasztani sem) akkor ne 230 VAC kezdj!
Keress kis DC kapcsolásokat. Tele van vele a net.
(#) Hp41C válasza arsenlupin hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Ha teljesen kezdő vagy, ne hálozatra kapcsolódó áramkörrel kezd... Biztos van otthon egy használaton kívüli mobiltötő.

Ha mégis nekivágsz a hálózatra kapcsolódó áramkörnek, a bemérésnél használj leválasztó transzformátort. Nélküle a hálózatra kapcsolt áramkörben ne mérj.

A panelen hagyj legalább 7.5 .. 10mm távolságot a vezetékek között, a közben levő forrpontokat kapard le.
(#) belganarancs válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Én is erre gondoltam amit írtál,pedig mint írtam egy láma kérdésnek szántam,mivel kezdő vagyok.
Azért kérdeztem vissza,hátha kialakul egy kis vita és megvilágosítja valaki az elmémet..
(#) granpa válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Próbálkoztam, hátha jó még a lámpásom.
(#) arsenlupin válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Igen, valami ilyesmi jó lesz! Köszi!
(#) arsenlupin válasza BárányD hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm szépen, ilyesmire gondoltam!
(#) arsenlupin válasza blackdog hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
#blackdog# Hp41C#

Köszönöm az intelmeket és a segítséget! Óvatos leszek........
(#) belganarancs válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod,valószínűleg a Te verzióddal fogom kezdeni a kísérletezést.
Lenne még egy ilyen találós kérdésem,kíváncsi lennék a véleményedre,hátha ebben is egyezik a véleményünk.
Ennél a rajznál szerintem így néznének ki a párok: (Q1,Q2);(Q3,Q4);(Q5,Q6).
(#) jokerkiller hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Bocs már, az én kérdésemre nem tudja senki a választ ?
(#) adam88 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Két 12 V-os akkumlátorról szeretnék levenni stabil 20 V-ot 3,25 A-el. Milyen kapcsolást tudtok ajánlani erre? Lehetőleg minél olcsóbb legyen.
(#) blackdog válasza adam88 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Sorba kötöd a két akksit és LM338 IC-vel stabilizálsz.
Persze ehhez azért combos akksik kellenek. És 1-2V merülés után bukott a stabilizálás.
(#) erdgab válasza jokerkiller hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
A 2. számú képeden jobboldalt,alul-felül az a két "U" alakú nyák az antenna,egy illesztett antenna,hogy egy darab drót hozzáforrasztása segít e azt nem tudom,próbáld ki a saját felelősségedre.
(#) jokerkiller válasza erdgab hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszi szépen ! amint tehetem ki fogom próbálni ! Igazából vesztenivalóm nincs, mert a notiban is van wifi antenna csak még az se birkózik meg ezzel a hülye fóliával :@
De köszi még egyszer !
(#) belganarancs válasza jokerkiller hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Pirossal bejelöltem az antenna részt,az a két "ágacska" az antenna.(szerintem)Nem bontanám meg a helyedben.
(#) blackdog válasza jokerkiller hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Neked nem a hatótávolságot kellene növelned, hanem a jelet kellene erősíteni mivel te egy közeg "ellenállását" szeretnéd leküzdeni.
Én a helyedben vennék egy erősebb vevőt aminek van külső antennája. Kár kínlódni vele.
(#) pucuka válasza jokerkiller hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ha a megfelelő topikban tetted volna fel a kérdésed, már válszt is kaptál volna, illetve már több hasonló kérdés volt, amit megválaszoltunk. Ha nincs antenna csatlakozója, akkor egyáltalán nem biztos, hogy lehet rá kötni külső antennát. Azt a "darab drót" -ot is méretezni kell, hogy antenna legyen belőle, de nagy kérdés, hogy mihez. Egy ilyen szerkezetnek az antennája gyárilag illeszkedik az RF egységhez, amit egyszerű módon megbontva nem lehet tudni mi a vége.
(#) arsenlupin válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Hm.... most olvasom figyelmesebben amit írsz! Van mobiltöltő annyi mint a nyű!
Hány volt kell egy lednek?
(#) pucuka válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
És mit gondolsz az a néhány csatolóelem viccből van ott?
(#) Hp41C válasza arsenlupin hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Az infra led-nek elég az 1.1 V egy fehérnek kb 3V kell. A ledeket áramát kell egy ellenállással beállítani: Program a számításhoz
(#) belganarancs válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
"antenna rész"=antenna+"néhány csatolóelem"
Azt is írtam,hogy az a két "ágacska" az antenna.Elnézést,ha félreérthető voltam.
(#) arsenlupin válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) granpa válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Helló! Szerintem(kimeneteik szerint); Q1,5; Q2,6; Q3,4; Már csak az előző logika szerint.
(#) adam88 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Egy LM 350 T Feszültségszabályzó IC esetén a bemeneti feszültség változása esetén változik a kimeneti feszültség, vagy stabilan a beállítotton tartja a bemenet ingadozásától függetlenül?
(#) pucuka válasza adam88 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Bizonyos határok között stabilan tartja a kimeneti feszültségét. De nézd át az adatlapját, abból mindent megtudsz.
(#) blackdog válasza adam88 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Neked 3,25A kellett ezért mondtam az LM338-at.Bővebben: Link
LM350 max. 3A-t tud. Bővebben: Link
És a stabilitásban nagy szerepe van a bemenő fesz.nek.
De gondolom nem kell tű élesen a 20V/3,25A. Ha igen akkor hálózatról transzformálj és, ha annyira fontos akkor az akku szolgáljon szünetmentesként.
Következő: »»   1540 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem