Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   104 / 1679
(#) Tomi20 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Ebben is lehet valami, de mostmár befejezem az OFF-olást, mert baj lesz. Egyébként TS-W306DVC (ugyan ez, csak dupla lengő tekercses)
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Hello!lehetséges, hogy a hangszínszabályzó "lepke-minta" alapján szabályoz(sztem az adatlapjában ez van), és nagyon felerősíti a 30hz alatti hangokat, amire a mélyhangszóró a legnagyobbat kimozdul. az másik erősítő meg csak pl.50hz-től szól, alatta esetleg vág, így a mélyhangszóró nem kapja meg a "legnagyobb kimozgást okozó frekvenciákat", viszont a többit jól nyomja (50-120hz), és ezt érzékeli a panaszkodó nagyobbnak (mert a fül ezt sokkal erőteljesebben hallja,mint a 30hz-et), pedig lehet, hogy a te erősítőd is ugyanakkora erővel mozgatja a hangszórót, csak "rossz" frekvenciatartományban. megoldás lehet egy másik hangszínszabályzó (én is most építettem egy pont ilyet,de tesztelve még nem volt...remélem nem jut ugyanarra a sorsa,mint a tied.)
(#) paul64 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Bocs, hogy beleszólok, a régi szép időkben a pioneertől főleg autóhangszórót láttam ezek nem zárt házba készültek (ajtó, csomagtér) ezért a memránperem gondoskodott a csillapításról a lágy peremű hangszórók pedig zárt dobozba készültek, ahol a levegő adja a visszatérítő erőt.
(#) Subwoofer válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Na Tom figyuzz egy picit!
ELőször is a az mnc cd cone egy gagyi szar hangszóró!!!! (az mnc hangszórói közül)! A pioneer meg valamivel nevesebb gyártó mégis...
De ott kezdődik a dolog,hogy ha van egy 30cm hangszóród és a láda nyílásába beleférnek a 30cm-es hangszórók,az nem azt jelenti,hogy csak úgy lehet pakolni bele össze-vissza bármilyet..
Második minden hangszórónak megvannak a T/H paraméterei még ha az mnc nem is adja meg őket!
na most én biztos vagyok benne,hogy az mnc és pioneer két hangszórójának nem ugyan azok a paraméterei.. És ez már meg is magyarázza,hogy miért akar "kiszakadni" 40W-nál! Mert nem jó ugyan az a doboz neki....
A második meg,hogy a felfüggesztés egy dolog... Meg a mágnes mérete is befolyásoló tényező na meg a FLUXUS is ami fontosabb mint a mágnes mérete.. de ha elgondolkodsz ha nagyobb a mágnes vagyis erősebb akkor nagyobb erővel hat a lengőtekercsre..
Szval Ne hasonlítsunk már össze két hangszórót így..
(#) Subwoofer válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
ha jó erősítőt akartok építeni akkor hagyjátok ki belőle a hangszínszabályozót...
Csak az egyik legfontosabbat ne felejtsétek el.
Azt,hogy 3dB Dupla akkora teljesítmény
gyorsan megpróbálom levezetni.
tegyük fel,hogy az erősítőd 100W-os Te 60W-on hallgatod.. nem elég hangos a mély (a poén kedvéért)
Erre mit csinál az okos hát ráad a hangszínszabályozón 3dB-t erre az adott frekin az erősítő 120W-on dolgozna ha bírná a táp meg a végfok.. és túl is vezéreltük sikeresen a dolgot!
De mivel nem bírja elkezd torzítani négszögjelesedik a kimenő jel vagyis nagyon torzít.. Hangszóró mozog mint az állat és még értelmes hang se jön ki belőle!
Szval ne feledjétek ha a hangkártyán vagy bárhol 6dB-el kiemeltek valamelyik frekit az 4x teljesítmény!Gondolom el lehet képzelni mi van akkor mikor csutka hangerőn van az erősítő és úgy szabályzunk rá a hangszínre! na hát ezért van az,hogy ha rajta van a loudness meg a szarok nem lehet maxra feltekerni az erősítőt...
(#) Defrisco hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Kicsit eltérek az előttem szólóktól, s a téma címében írtakon felbátorodva bemutatom, amit _JANI_ hathatós segíségével bütyköltem az elmúlt hetekben: egy trafószabályzó kapcsolást triakkal.
Kép: Hivatkozás
Valamint a kapcsolás, ami alapján működik:
Kép: Hivatkozás
Az oldalamon sok más egyéb mellett pedig található róla egy videó is:>>> videós oldalam <<<
Üdv mindenkinek!
(#) huhuu válasza Defrisco hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szia!

Húuu ez a TSz-21 nem semmi!!!
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Akkor már én is megmutatom a készülő 400W-os Mosfetes végfokom!

DSC00347.JPG
    
(#) Parázs Gábor válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
(#) Csibi hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Szeeeep!
(#) maTaKee hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Ez inkább ki mit talált topicba kéne tennem, ha volna ilyen ! Sajna az egyik csöve szétvolt repedve amikor szétszedtem .

Ezt érdemes lenne felújítani?

(#) Parázs Gábor válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Nosztalgiából mindenkép.
(#) Attila86 válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Amit írtál az igaz, de miért kellene kihagyni a hangszínszabályzót?
Úgy kell beállítani az erősítéseket minden fokozatnál hogy mindent padlóig nyomva éppenhogy ne legyen túlvezérelve a végerősítő. Utána már lehet tologatni akármit.
(#) paul64 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szintén bocsi, hogy beleszólok, de ez a decibel dolog azt takarja ha 10dB-vel erősíted a mélyet egy mondjuk 60wattos erőlködőnél a magas és a közép talán 5watt körül fog szólni. Életem nagy élménye volt az az autóhifi aminek a basszusát (a testemmel 20 méterre lehetett érezni az egész hangkép pedig a kocsiban volt tökéletes. A régi szép időkben itthon az ORION erősítője volt a csúcs (bocs ex videotonosok) az átvitele (mérve saját) 2Hz-20kHz-ig +-3dB és mégis visszasírtam azt a 2x20w-os Unitrát ami a hangszínszab karakterisztikája miatt szebben szólt.
(#) Gery válasza paul64 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Nekem van ithon pont egy 2x20wattos Unitra szobai erölködöm
(#) Subwoofer válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Éppenséggel lehet használni!
De sokan csak több "kárt" tesznek vele mint hasznot!
" Úgy kell beállítani az erősítéseket minden fokozatnál hogy mindent padlóig nyomva éppenhogy ne legyen túlvezérelve a végerősítő"
Hidd el sokan nem így tesznek! ....

Lehet mostmár kicsit hülyén írok de most értem haza piálásból szval majd holnap folytatom inkább....
(#) Gery válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
De ha kevés a mély és azt mondod nemkell hanszínszab. akkor olyankor mégis micsináljak?
(#) Norberto válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Teszel az áramkörbe egy fix mélyhang-kiemelőt (avagy ami a mélyeket előtérbe helyezve, a többi frekvenciát - magasabb hangokat - vágja, kiszűri valamilyen szinten)
(#) zsoltee0001 válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
hi
neked ezt az áramkört javaslom

Bővebben: Linküdv

Linkelés javítva
(#) fureszk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Ez a link így nem fog működni. A böngésző az ő gépén fogja keresni a dolgot, pedig a cucc a te gépeden van.
(#) Gery válasza Norberto hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Akkor ez olyan mintha a méllyet hagyom a helyén és helyette a magasat minuszba tekerem ha jól értem. Én ezt most kipróbáltam és nagyon gagyi volt a hang, valahogy erröl a mélykiemelés "hibájárol" még mindig nemlettem megygőzve
(#) zsoltee0001 válasza fureszk hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
igen
elszúrtam
Bővebben: Link
igy jó
(#) Gery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
De ez nem úgy emeli a basszust mint egy hangszínszab. ,tehát + akárhány dB-ellel. Meg értem hogy túlvezéreljük a trafót is mint ahogy Subwoofer is irta, de sztem mély és magas kiemelések nélkül nemszép a hang.
(#) Subwoofer válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Nem azért mondom de ha jó hangfalat raktál össze akkor nem kell hangszínszabályozó!Vagy azért tünik kevésnek mert széthúznak a hangszórók érzékenysége.. Hangváltó állítgatás...
Vagy ha kevés a mély akkor tekerd feljebb a hangerőt!
Nekem egyik erősítőmőn sincs hangszínszabályozó és nem is hiányzik!
"De kinek a pap kinek a papné..."
(#) Moderátor hozzászólása Aug 15, 2007
 
Kéretik, az OFF-olást befejezni!
Mindennek lehet találni megfelelő témát, tessék ott folytatni!
(#) technik hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Udv!
Labortap. Nem en terveztem. Rajzot innen loptam:
http://electronics-lab.com/projects/power/003/index.html
Tokeletesen mukodik, nagy hasznat veszem.
(#) Frankye válasza technik hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Váó! Szép munka, elismerésem!
(#) tbence3 válasza technik hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Szép a dobozolás is!
A nyákot újratervezted vagy az oldalon lévőt méretezted?
(#) technik válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Egy az egyben megepitettem, semmi valtoztatas. Az LCD kijelzos meromuszer is ugyanabbol a projektbol valo, Atmega8 a proci.
(#) miklosch hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Ezzel az áramkörrel lehet állítani áramkorlátot? És ha átlépi ezt a határt, akkor áramgenerátoros üzemmódban üzemel? Vagy mit tud ez a kapcsolás?
Következő: »»   104 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem